Napló, 1975. december (Veszprém, 31. évfolyam, 282-305. szám)

1975-12-02 / 282. szám

SPORT Érthetetlenül gyenge játék az NB II-ben Kossuth KFSE-V. Bányász 3:0 (2:0) Várpalota, 1800 néző. V.: Hámori (Pécs). Kossuth: Szendrei — Szőke, Zent­ai, Stier, Gálhidi, Gálvölgyi, Bartha (Répási, a 69. perc­ben), Pogány, Menyhárt, Lipták, Sipőcz. Edző: Budai László. Bányász: Szeles — Lukács, Bor, Kisber, Albu, Bertalan, Kun (Csapó, a szünetben), Szöllősi, Nyitrai, Horváth, László (Kerkai, a szünetben). Edző: Palovecz Béla. Szögletarány: 6:7 (6:3). Nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A 6. percben formás támadás végén Nyit­­rai jól ugratta ki Horvá­­thot, akit a lövés pillanatá­ban szögletre szereltek. A másik kapunál Lipták ér­vénytelen gólt fejelt. Ne­gyedóra elmúltával alább­hagyott a hazaiak lendülete. Egyre több hiba csúszott a Bányász játékába. A 21. percben Sipőcz kapu elé ívelt labdáját Menyhárt az elalvó védők mellett­­ fejelte a hálóba, 1:0. Nehezen ta­lált magára a Várpalota, helyzetet sem tudtak kiala­kítani. A nagyszerűen kom­bináló szentendreiek a 40. percben Pogány beadása után Sipőcz révén a máso­dik góljukat szerezték, 2:0. Szünet után a kettős cse­re, a szerkezeti változtatás sem használt a Bányásznak. A 48. percben szabadrúgás után a Csapóról lepattant labda a szemfüles Pogány­­ról került a hálóba. 3:0. A gól után hiába került nagy fölénybe a Bányász, közé­pen erőltetett támadásai nem vezettek eredményre. A fellazult hazai védelem mellett azonban egyre több­ször került helyzetbe a ven­dégek támadósora. Szeles többször is bravúrosan men­tett. A hajrában Bertalan és Nyitrai szépíthetett volna. Bírálat. A mélyen tudása alatt játszó Várpalota pilla­natokra sem tette kétséges­sé a mozgékony, gyors tá­madójátékot produkáló főis­kolások győzelmét. Kitűnő bíráskodás mellett megérde­melt vendéggyőzelem! (S. J.) Labdarúgó NB I­ II. Dózsa—Békéscsaba 2:1 (0:0) Újpest, 1500 (!) néző. V: Pádár. G: Fekete, Bene, ill. Kolesán­­szky. Bp. Honvéd—Kaposvár 1:0 (0:0). Kispest, 2 ezer néző. V: Müncz. G: Weimper. A góllövő lista élén: Kocsis 10. Honvéd, Farkas Haladás. Vá­­radi Vasas, Weimper Honvéd 8—8. Karsai Videoton, Nyilasi FTC, Wollek Videoton 7—7, Burcsa Kaposvár, Fazekas II. Dózsa, Szabó FTC 6—6 gólos. Téli Kupa A bajnokság után a csapatok a Tél Kupáért játszanak. A műsor. December 3-án, szerdán: FTC—Haladás, Csepel— MTK VM, Dózsa—Diósgyőr, ZTE— Rába ETO, Videoton—Salgótar­ján, Vasas— B.-csaba, Honvéd —Kaposvár, Tatabánya— Szeged. December 6-án, szombaton: MTK VM—FTC, Haladás—Cse­pel, Rába ETO—Dózsa, Diósgyőr —ZTE, B.-csaba— Videoton, Salgótarján—Vasas, Szeged- Honvéd, Kaposvár—Tatabánya. December 10-én, szerdán: FTC —Csepel, Haladás—MTK VM, Dózsa—ZTE, Diósgyőr—Rába ETO, Videoton—Vasas, Salgótar­ján—B.­csaba, Honvéd—Tatabá­nya, Kaposvár—Szeged. Őszi végeredmény 1. FTC 15 11 3 1 32:13 23 2. V. Dózsa 15 10 2 3 33:20 22 3. Videoton 15 9 3 3 31:14 21 4. Honvéd 15 8 4 3 29:18 20 5. Haladás 15 7 3 5 22:19 17 6. Diósgyőr 15 5 6 4 13:16 16 7. Salgót. 15 6 3 6 27:29 15 8. Kaposvár 15 4 7 4 26:28 15­­9. Csepel 15 4 6 5 18:21 14 10. ZTE 15 5 2 8 26:24 12 11. Vasas 15 5 2 8 25:26 12 12. Tatabánya 15 5 2 8 19:29 12 13. MTK VM 15 5 1 9 19:23 11 14. Kába ETO 15 2 6 7 16:22 10 15. B.-Csaba 15 2 5 8 10:24 9 16. Szeged 15 3 3 9 12:32 9 Az NB II állása A következő forduló: Komló —Oroszlány, Szekszárd—Szolnok, BVSC—Budafok, Nagybátony— V. Izzó, Fősped—Dorog, Sparta­cus—Debrecen. N.­kanizsa—Vár­palota. Kossuth—Pécs. Volán— Dunaújváros. Bábolna—MÁV DAC. A többi eredmény: MÁV DAC —Dunaújváros 1:0, Pécs—Volán 1:1. Debrecen—N.­kanizsa 2:9. Dorog—Spartacus 0:0. V. Izzó— Fősped. Budafok—Nagybátony, Szolnok—BVSCfc Oroszlány— Szekszárd 0:0. Bábolna—Komló 2:1. 1. Duhaj u. 18 12 4 2 41:13 28 2. Budafok 18 11 5 2 44:23 27 3. Dorog 18 9 5 4 24:16 23 4. Kossuth 18 9 3 6 34:22 21 5. BVSC 18 8 5 5 33:23 21 6. Volán 18 6 8 4 26:23 20 7. Debrecen 18 8 4 6 22:27 20 8. Pécs 18 7 4 7 29:19 18 9. Szolnok 18 7 4 7 26:22 18 10. Komló 18 6 6 6 21:21 18 11. MÁV DAC 18 8 2 8 24:27 18 12. Fősped 18 6 4 8 27:30 16 13. Oroszlány 18 5 6 7 26:29 16 14. Várpalota 18 5 6 7 23:30 16 15. N.-kanizsa 18 5 6 7 16:24 16 16. Szekszárd 18 4 7 7 21:29 15 17. V. Izzó 18 4 6 8 17:24 14 18. Nagybátony 18 4 4 10 18:31 12 19. Spartacus IS 3 6 9 17:39 12 20. Bábolna 18 5 1 12 25:42 11 így kellett volna. A 4*. HETI TOTÖ Nyeremények A 49. heti totó december 7-én: 1.Volán—Dunaújváros, 2. Kossuth —Pécs, 3. Spartacus—Debrecen, 4.Fősped—Dorog, 5. BVSC—Bu­dafok, 6. Bábolna—MÁV DAC, 7. Sashalom—6. Mávag, 8. Barcs —Pénzügyőr, 9. Pécsi VSK— BKV Előre, 10. Fiorentina— Roma, 11. Lazio—Napoli. 12. Milan—Inter. 13. Torino—Juven­tus. Pótmérkőzések: 14. Taranto— Genoa. 15. Piacensa—Spal. 16. Atalanta—Foggia. 1. MÁV DAC—Dunaújv. 1:# 1 2. Várp.—Kossuth 3:0 2 3. V. Izzó—Fősped­­ál 1 4. Szolnok—BVSC 0:0 x 5. Bábolna—Komló 2:1 1 6. Dombóvár—G. Mávag 3:1 1 7. Ajkai B.—Körmend 3:2 1 8. Orosháza—Szolnok 1:2 2 9. Sütőipar—SzVSE 2:1 1 10. Ascoli—Eazio 2:1 1 11. Inter—Fiorentina 1:0 1 12. Napoli—Milan Iái 1 13. Roma—Torino 1:1 x a plusz 1-es 14. Spal—Varese 2:0 1 13 plusz 1-es 1 db 622 694 Ft 13-as iOD 294 9WI n 12-es 11# db 5 363 Ft 11-es 1457 db 400 Ft 10-es 11548 db 7.7 Ft Ma kezdődik a női kézilabda VB Mint közöltük, a magyar női kézilabda válogatott vasárnap repülőgépen Moszkván át uta­zott el Rosztovba, a Don-menti városban sorra kerülő világbaj­nok csoportmérkőzések színhe­lyére. Válogatottunk ma Tuné­zia ellen lép pályára. Szerdán Dánia, pénteken Jugoszlávia lesz az ellenfél. A dánok elleni holnapi mérkőzést a televízió 16.30 órától közvetíti. Ugyancsak tervezik a magyar—jugoszláv összecsapás közvetítését is. A hatos döntőbe a három csoport első két-két helyezettje jut, ahova az egymás elleni eredmé­nyeiket magukkal viszik a csa­patok. Az 1—6. helyért Kijevben mérkőznek a legjobbak. Az elutazás előtt a játékosok nevében Lakiné Tóth-Harsányi Katalin nyilatkozott az MTI- nek. A veszprémi játékos töb­bek között a következőket mondta: — Eddig két világbajnokságon vettem részt, de egyik sem ígért ilyen nehéz erőpróbát. Vé­leményem szerint akár elsők is lehetünk, de akár nyolcadikak is. Montreal közelségében szám­talan befolyásoló tényező hatá­rozhatja meg az egyes csapa­tok sorsát”. Rosztovból tovább kell jutnunk, de az ukrán fő­városban aztán olyan csata várható, amire még nem volt példa az eddigi vb-ék történeté­ben. Mi ígérjük, mindent meg­teszünk Montreálért! Török Bódog szövetségi kapi­tány kijelölte a Tunézia elleni mérkőzés kezdő csapatát. Ez a következő: Bujdosó — Vadász­­né, Sterbinszky, Lelkesné, Laki­né, Csikné, Angyal. Cserék: Kéziné, Berzsenyi — Samus, Megyeriné, Nagy I., Tavaszi, Németh E. és Nagy M. Taurus—BVTC 12:11 (6:6) Budapest, V: Hegedűs, Maurer. BVTC:­­ Gyöngyösi, Szilágyi — Hungler 2, Illés 2, Gálné 1, Obermayer 2, Kecskeméti 2, Herczegh 1, Trubin 1. Megkezdődött a budapesti női teremkézilabda torna. A fiata­lokkal kiálló veszprémiek végig nagy küzdelmet vívtak a lelkes Taurussal. A pestiek némi sze­rencsével nyerték a mérkőzést. Győri T. - BVTC 2:2 (1:0) Veszprém, 300 néző. V: Endes (past). Textiles: Csemez — Angyal, Fekete, T., Fekete F., Nagy, Szarvas, Frick, Weibl, Tóth, Már­kus, Segovics. Edző: Schil­­linger Rudolf. BVTC: Tö­rök — Nagy Gy., Kiss, Má­tyás, Soós, Csikesz Kop­­csak (Panyik), Domonkos (Kovács), Baumgartner, Csernyánszky, Iszak. Edző: Kertész János. Szöglet­­arány 3:9 (3:2). Veszélyes győri rohamok vezették be a mérkőzést. A 2. percben Tóth beadását Török mögött Soós a gólvo­nal elől vágta ki. A 4. percben a kapuratörő Isza­­kot alaposan meglökték, a bíró továbbot intett. A 7. percben Márkus jobboldal­ról küldött lövése Törökről Tóth elé pattant, a fedezet­len csatár közelről nyugod­tan lőtt a kapuba, 1:0! Ez­után egyre nagyobb fölény­be kerültek a veszprémiek. Hiába volt a nyomasztó fö­lény, a kapu előtt tehetet­lenek voltak a csatárok, pe­dig Csemez „hajmeresztő” dolgokat produkált. Baum­gartner elől mentettek, majd a felfutó Nagy Gy. lövése zúgott el a léc fö­lött. Nagy lendülettel kezdték a második félidőt a veszp­rémiek, állandóan a győri térfélen pattogott a labda. Az 5. percben Csernyánsz­ky beadása Feketéről Ba­umgartner elé pattant,­­aki tíz méterről laposan lőtt a kapuba, 1:1. A gól után meglepetésre a győriek len­dültek támadásba. A 10. percben Kiss elvétette a lab­dát, Segovics kiugrott, gyengén lőtt labdája Török mellett gurult a kapuba, 2:1! Ezután ismét veszprémi fö­lény alakult ki, de a ritka győri akciók is veszélyesek voltak. A 18. percben Iszak hatalmas szabadrúgása a felső lécen csattant.­­ A nagy nyomásban az első félidőben sokat bizonyta­lankodó Csemez most bra­vúros védéseket produkált. A 41. percben a­­ fejelő Csernyánszkyt ellökték. A bíró 11-est ítélt, amit Iszak laposan lőtt a hálóba, 2:2. Utána Kovács okosan ívelt labdáját Csemez bravúrral hárította. Az NB A következő forduló: Ajkai B. Sabaria, Körmend—Auras, Pét —Fűzfő, Soproni T.—Motim, Répcelak—SVSE, Dunakeszi— Bauxit, Z. Dózsa—BVTC, Győri T.—Pápai TE Rákóczi—Ajkai Alu Vác — szabadnapos. A többi eredmény: SVSE— Dunakeszi 1:1. Motim TE—Rép­celak 5:0. Vác—Soproni T. 4:2. A Fűzfő szabadnapos volt. Délnyugati csoport: Dombó­vár—G. Mávag 3:1, Szászvár— Sashalom 3:1, Pénzügyőr—Tán­csics 1:1, Perbál—Barcs 4:0, Sió­ Iki állása fok—Lőrinci F. 2:1, Növényolaj —Erdért 3:1, Véménd—Enying 2:2, Szivák­ MÁV—Bp. Építők 1:2, BKV Előre—Pécsi BTC 3:0, Dunaújv. Épt.—Pécsi VSK 1:0. Az élen: 1. Pénzügyőr 27, 2. Ganz Mávag 26, 3. BKV Előre 25, 4. Szív. MÁV 23, 5. Lőrinci F. 21 ponttal. Délkeleti csoport: Szarvas— Hunvásárhely 3:0, Sz. Dózsa—B.­­csaba 3:1, Kecsk. SC—Lehel 5:1 Orosháza—Szolnok 1:2, Erzs. SMTK—Epgép 8:0, Láng—Martfű 3:0, Kalocsa—Szabó LSE 1:0, Jánoshalma—Égszöv 0:1, Gyula —Kecsk TE 1:2, Sütőipar— SzVSE 2:1. Az élen: 1. Szarvas 29, 2. Szolnok 28, 3. Égszöv 23, 4.Szeg. Dózsa 22, 5. Kecsk. TE 22 ponttal. Északkeleti csoport: Borsodi B.—Saig KSE 2:2. B.­gyarmat— Ózd 1:1, Miskolc—Kazincb. 1:1, Rakamaz—Gyöngyös 0:2, Hajdú V.—Balmazújv. 3:1,Egri Vasas— Egri Dózsa 2:6. Záhony—Ruda­­bány­a 2:1, Nyíregyh.—Debr. MTE 1:1, S­aljaújhely—Borsodi V. 1:1, Leninv.—Hejőcsaba 2:0. Az élen: 1. Egri Dózsa 27, 2. Ózd 25, 3. Debr. MTE 22, 4. Gyöngyös 21. 5. Leninváros 21 ponttal: 1. Fűzfő 17 11 4 2 29:10 26 2. Körmend 17 12 1 4 36:15 25 3. Ajkai Alu 17 10 5 2 31:13 25 4. Vác 18 11 3 4 34:1S 25 5. Auras 17 9 3 5 34:20 21 6. Ajkai B. 17 9 2 6 31:34 20 7. Bauxit 17 8 2 7 32:20 18 8. Sopr. VSE 17 6 6 5 15:18 18 9. Rákóczi 17 7 3 7 32:26 17 10. Győri T. 17 6 5 6 22:29 17 11. Péti MTE 17 7 2 8 19:27 16 12. Motim TE 17 5 5 7 27:30 15 13. BVTC 17 4 6 7 22:21 14 14. Sabaria 17 5 4 8 25:30 14 15. Répcelak 17 6 2 9 17:27 14 16. Dunakeszi 17 4 4 9 15:22 12 17. Pápai T. 17 4 4 9 20:31 12 18. Z. Dózsa 17 3 2 12 18:47 8 19. Soproni T. 17 2 3 12 10:31 7 Kettős ajkai bravúr az NB IlI-ban A. Bányász—Körmend 3:2 (1:1) Ajka, 2000 néző. V.: Félix (M.-óvár). Bányász: Zelenik — Havasaljai (Pados), Fi­­schli, Szalai, Peternics, Ki­rály, Weisz, Lukács, Schner, Szemén, Tóth. Edző: Né­meth István. Körmend: Fa­ta — Czvitkovics (Orbán), Kiss, Horváth, Nagy, Gáncs, Hegedűs, Szakály, Tóth, Se­bestyén, Császár (Pál). Ed­ző: Papp István. A várakozásnak megfele­lően nagyszerű mérkőzést hozott a hetek óta veretlen, kitűnő formában levő Ajkai Bányász, és a bajnokságra törő, ugyancsak remek ered­ményeket produkáló Kör­mend találkozója. A nagy­számú közönség végig izgal­mas, nyílt összecsapást lát­hatott. A vendégek megerő­sítették védelmüket és gyors ellentámadásokkal veszé­lyesen rohamozták az ajkai kaput. A Bányász mindkét félidőben többet támadott, mégis kétszer a körmendiek szereztek vezetést. A határ­talan lelkesedéssel küzdő, kitűnő erőben levő hazai gárda végülis megérdemelt győzelmet aratott a jó be­nyomást keltő baj­nok­jelölt ellen. A szűnni nem akaró heves csatában több sport­szerűtlenség is becsúszott, Félix remekül kézben tar­totta a ritkán látható szín­vonalas összecsapást. G.: Szemán 2, Fischli 11-esből, ill. Sebestyén 2. Jó: Fischli, a mezőny legjobbja, Sze­mán, Király, Peternics, Sza­lai, ill. Kiss, Sebestyén, He­gedűs, nagy­ (N. S.) Kapu előtti tömegjelenetnél a gólraéhes ajkai csatárok elől Fata üggyel-bajjal, öklözi el a labdát. Ajkai B.— Körmend 3:2­ (Horváth Péter felvétele) A. Alumínium—Sabaria 2:0 (1:0) Szombathely, 500 néző. V: Bodrogi (Győr). Alu: Né­meth Z. — Kovács, Törő, Zsidó I., Csikhon, György N­., Haraszti, Németh, I., Túri, Nemes, Vajda (György dr.). Edző: Csabay Lajos. Sabaria: Bindics — Foki, Horváth S., Varga, Ben­­csics, Jankó, Molnár Tóth (Héra), Schweitzer, Kecs­kés, Horváth I. Edző: Ve­­lekei Ferenc. Az ajkaiak kezdtek job­ban. Egyre-másral kerültek helyzetben a zöld-fehér tá­madók, de vagy Bindics hárított, vagy pedig az aj­kaiak hibáztak. A 15. percben Jankó négyerejű lövése a kapufáról vágódott ki. A 21. percben Vajda óriási helyzetből fölé vág­ta a labdát. A 33. percben Bencsics lövését Zsidó I. kifejelte a felezővonalnál álló Túri elé, aki Nemeshez továbbított. A csatár végig­robogott a félpályán és a kifutó kapus mellett gurí­tott a hálóba, 1:0. A 38. percben­ Németh Z. a felső sarokból ütött ki bravúrral egy labdát. Szünet után nagy lendü­lettel rohamozott a Sabaria, de az ajkai kapu ritkán ke­rült veszélybe. A 62. perc­ben Nemes állt a­ szabadrú­gás mögé. Lövése a beadás­ra számító Bindics mögött a hálóban kötött ki, 2:0. A 68. percben Horváth I. be­adását Kecskés fölé fejelte, öt perc múlva Nemes be­adását Bindics kiütötte, Né­meth I. azonban mellé lőtt. A 80. percben a jó ütemben érkező György dr. Nemes beadását kapura lőtte, majd Németh­ I. Bindics kezébe lőtt. A 88. percben Kecs­kés beleugrott Törőbe, ezért a játékvezető kiállította! Bírálat: Jó játékvezetés mellett nagyiramú játék jel­lemezte a találkozót. A má­sodik gól után az Alu ha­tározott fölénybe került, s akár további gólokat is sze­rezhetett volna! G: Nemes 2. Jó: Németh Z., György N­., Haraszti, Nemes, Túri ill. Jankó, Horváth I. (B. L.) Bauxitbányász - Z. Dózsa 6:1 (2:0) Tapolca, 600 néző. V: Gru­­bits (Szombathely). Bauxit: Petrovics — Ughy, Csábi, Kutasi, Németh E­, Ormai, Für (Németh L.), Magyar (Szalai), Mészáros F., Gőcze, Marton. Edző: Szarvas Lász­ló. Zalai D., Cseresznyés — Palla, Németh N­., Filagics, Orbán, Rósa, Gacs (Szilva), Molnár F., Gál, Németh I. (Szőke), Berta. Edző: Czotter Béla. Mély talajú pályán sokáig eseménytelen játék folyt. Az első gólszerzési alkalmat Gő­cze hagyta ki, Mészáros ra­gyogó beadását vétette el. A 15. percben Für 25 méteres lövése csattant a felső ka­pufán. A zalaiak első veszé­lyes akciója után Csábi az utolsó pillanatban mentett szögletre. A 20. percb­en ügyes támadás végén Ma­gyart csúnyán f­ejberúgták, el kellett hagynia a pályát. Röviddel később a csereként beállt Szalai megszerezte a vezetést, 1:0. Többet táma­dott a piros-fehér együttes. A félidő befejezése előtt Sza­lai ragyogó beadását Göcze nagy biztonsággal értékesí­tette, 2:0. A második félidőt is h­azai rohamok vezették be. A ven­dégeken látszott, hogy már nem sokáig bírják a mély talajon az iramot. Az 51. percben Szilva csúnyán fölé lőtt. Az ötvenkettedik perc­ben Szalai labdájával Gő­cze elnyargalt és a kifutó Cseresznyést kicselezve lőtt a hálóba, 3:0. A 63. percben szép­­ támadás végén Gőcze önzetlenül Mészáros F. elé tálalt, aki nem hibázott, 4:0. A 75. percben Németh L. ki­fejelte a labdát Cseresznyés kezéből, amit Szalai vágott nagy erővel a hálóba, 5:0. A hajrában Gál, majd Né­meth L. gólja állította be a végeredményt. 6:1. __Bírálat: A nagyszerű for­mában játszó Bauxit akár nagyobb arányban is győz­hetett volna, a mezőnyben szépen adogató, de a kapu előtt határozatlan zalaiak el­len. G: Szalai, Gőcze 2—2, Mészáros F., Németh L., ill. Gál. Jó, az egész Bauxit, ill. Cseresznyés, Kósa, Berta. (K. T.) Péti MTK-AURAS 1:0 (1:0) Cinkota, 800 néző. V: Bod­nár Gy. (Budapest). — Pét: Gerlei — Pávits, Tolnai, Má­tyás, Szedlák, Szabó, Ta­kács, Orbán (Szilágyi), Tóth I., Sevinger, Simai. — Edző: Vékony Bálint. AURAS: Sze­keres — Németh, Mező, Hor­váth, Varga, Simonetz, Mich­­na, Goschler, Fischli, Sza­kács, Baranyai (Farkas). Ed­ző: Sinkovits Ferenc. Csúszós talajon a cinkota­­iak kezdtek, de rögtön a ven­dégek vették át a kezdemé­nyezést. A 6. percben Ta­kács I. remek labdát adott Sevingernek, aki a kimozdu­ló Szekeres mellett 14 mé­terről a hosszú sarokba gurí­tott, 1:0. Ezután heves AURAS támadások követ­keztek, amelyet azonban Tol­nai és Gerlei vezérletével a péti védelem kitűnően hárí­tott. A 12. percben Tóth 1. szabadrúgását Simai 4 mé­terről (!) fölé fejelte a már vert kapus mellett! Orbán súlyos rúgást kapott, nem tu­dott tovább játszani. Válto­zatos küzdelemben a pétiek támadásai mindig veszélyt jelentettek. Szedlák, Pávizs és Szabó okozott többször is meleg helyzetet. A 41. perc­ben Tóth I. kiugrott és a jó ütemben érkező Sevinger elé továbbított, akinek közeli lö­vését Szekeres óriási bravúr­ral hárította! A hazaiak heves rohamok­kal kezdték a második fél­időt. Michna, majd Goschler lőtt mellé. A nagy akarattal, határtalan lelkesedéssel ját­szó, egymásnak jól segítő pé­tiek azonban mindent hárí­tottak! A 65. percben Gerlei Szakács 3 méteres lövését fogta nagy bravúrral. Nagy hajrában az AURAS min­dent feltett az egyenlítésre, de ez nem sikerült. Megyei bajnokság Labdarúgó I osztály és ifi. Pápai Vasas—Ajkai VT 0:0, ifi. 1:2. Sümeg—Berhida 1:3, ifi. 3:1. Schönherz—V. Vasutas 6:0, ifi. 2:1. B.H almádi—Mereszjev 4:1. Inota—Úrkút 2:1, ifi. 2:3. Pere­­marton—Keszthely 1:1, ifi. 3:1. V. Volán—Felsőörs 2:1, ifi. 2:1. Szovjetunió—Románia 2:2 (1:1) Bukarest, 35 ezer néző. Barát­ságos mérkőzés. Svájc—Bulgária 17:14. Férfi kézilabda olimipai selejtező. Rákóczi SE P. Pápa, 500 néző. V: Kőrös (Győr). Rákóczi: Farkasdi — Bánfi, Horváth J„ Horváth G„ Lahos (Szentgyörgyi), Rémai, Józan, Ács (Nagy), Háklár, Ba­rabás, Pfluger. Edző: Lahos László. Textiles: Zotter — Horváth Z., Nagy, Polgár. Hor­váth B„ Varga, Gáti (Vörös), Gulyás, Simon, Farkas (Tóth), Gáspár. Edző: Kuti Herbert. A kék-sárgák azonnal táma­dólag léptek fel. Gáspár kiugrás után veszélyeztetett. A 8. perc­ben nagy védelmi hiba után az újonc Simon közelről hibá­zott. A másik oldalon Háklár a felső kapufát találta el. Ké­sőbb ismét Simon hibázott el gólszerzési lehetőséget. Farkas beadását fölé bombázta! A 19. percben Zotter és Horváth B. egymásra várt, a szemfüles Háklár közelről betalált, 1:0. A kezdés után Gáspárt a 16-oson buktatták. A szabadrúgást a „sértett" óriási erővel lőtte a Textiles 3:1 (1:1) jobb felső sarokba, 1:1. Pápai támadásokkal ért véget az első félidő. Fordulás után baloldali Rá­kóczi támadás végén Pfluger lövése Háklár lábán irányt vál­toztatva került a hálóba, 2:1. A gól megnyugtatta a vendége­ket, magabiztosan adogattak. A Textiles sok átadási hibát vé­tett. A 67. percben Vörös a labda „fölé” rúgott, ezért a játékvezető kiállította! Nagy volt a felháborodás, a kedélyek lassan csillapodtak le. A Rá­kóczi okosan adogatott. A Tex­tiles képtelen volt valamirevaló helyzetet kialakítani Az utolsó percekben Háklár lövése a bal felső sarokba vágódott, 3:1! Bírálat. Az első félidőben több lehetőséget elhibázó Tex­tiles ellen fordulás után megér­demelten nyert a vendégcsapat. G: Háklár 3 ill. Gáspár. Jó: Horváth J, Horváth G., Pflü­ger ill. Varga. (M. O.)