Napló, 1980. augusztus (Veszprém, 36. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-12 / 188. szám

Vendéggyű­zelmek, váratlan eredmények a negyes laNargga-bajnokságb­an­ ­. Vasas-Pápai Textil 3:1 (0:0) Pápa, 1500 néző, V: Kajtár (Szombathely). Vasas: Jezer­niczky-Ács, Sebessi (Gyimóthy), Szőczi, Som, Bánhalmi, Mes­terházi, Reiner, Nyári L. (Schrancz), Nyári J., Kiss. Edző: Horváth Kálmán. Textiles: Pal­­kovics-Horváth Z., Gulyás, Mekle, Kerpel, Tóth, Sass (Var­ga), Krátky, Benkő, Irmes, Pol­gár. Edző: Dekovics István. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. A 11. percben gyenge lövését Palkovics Kiss ki­ütötte. A másik oldalon Irmes öt lépésről a kapus kezébe emelte a labdát. Jobbára a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe. Nagy lendülettel kezd­te a II. félidőt a Vasas, jobb középpályásai révén átvette a játék irányítását A 12. percben Bánhalmai beadásszerű lövését Palkovics beejtette, 1:0. A 25. percben Kiss labdáját Nyári L. nagy erővel bombázta a kapu­ba, 2:0. A 32. percben Reiner egyéni játék végén szép gólt lőtt 3:0! A 84. percben Irmes fejesgólall szépített, 3:1.­­ A nagy érdeklődéssel várt városi rangadón II. félidei határozot­tabb játékával nem várt biztos győzelmet aratott a Vasas csalódást keltő Textilessel szem­­­ben. G: Bánhalmai, Nyári L, Reiner, ill. Irmes. Jó: Mester­házi, Szőczi, Reiner, Bánhalmi, ill. Mekle, Kerpel, Polgár. MHD BSE-Felsöörs 2:0 (0:0) K. H. Balatonfüred, 800 néző. V: Óvári I. (Veszprém). BSE: Bur­­ka-Kelemen, Barta, Ulrich, Soós F., Szegő, Cseh, Bendes, Weisz (Molnár), Fazekas (Vi­­dosa), Kuti. Edző: Szigethy Ká­roly. Felsőörs: Pető-Méri B., Soós Z., Szőllőskei, Tislér, Végh, Varga, Óhegyi, Méri Gy., Or­bán, Mér J. (Bóta). Edző: Pálffy Zoltán. Meddő füredi fölénnyel telt­­ el az első húsz perc, a vendé­gek szívósan védekeztek. Az FSK az első támadását a 27. percben vezette, Burka bravúr­ral védte a közeli lövést. Nyom­ban utána Weisz labdája pat­tant vissza a kapufáról. A 37. percben a beívelt szögletnél Ulrich nagy helyzetben a kapu fölé fejelt. A 44. percben Soós F. labdáját Cseh küldte a léc mellé. A II. félidőben támadott a B.­füred. A 64. percben a felfutó Soós F. hagyott ki jó helyzetet. Két perc múlva be­adott labdáját Kuti távolról lőtte a kapuba, 1:0. A 82. perc­ben Kuti szögletét Cseh fejelte a hálóba, 2:0. A fürediek vé­gigtámadták a mérkőzést, de fölényüket nem tudták gólokra váltani a végére alaposan el­fáradt, lelkes ellenfelükkel szemben. G: Kuti, Cseh. Jó: Soós F., Barta, Kuti, ill. Pető, Szőllőskei, Óhegyi. P. L. Ajkai B.-Meresztev SE 1:0 (0:0) Tapolca, 300 néző. V: Mé­száros (Pápa), Ajkai B., Kiss— Pölczmann, Szalai, Lukács, Pe­­ternics, Pápai (Juhász), Fördős, Zigó, Tóth, Weisz, Radnai (Papp). Edző: Gyenese József. Meresztev SE: Csontos II.-Mol­nár, Rajcsányi, László, Sipos, Madiák, Szombathelyi, Munká­csi (Németh), Herreczi, Császár, Forró. Edző: Kutasi Imre. Tapolcai fölénnyel indult a mérkőzés, de a gyenge napot kifogó csatárok nem veszélyez­tették a kaput. Az egyetlen helyzet a 25. percben adódott, amikor Lukács hazafejelt lab­dája Kiss fölött éppencsak a léc mellé ment. Majdnem öngól volt! A játék a II. félidőben sem javult. A csapatok kép­telenek voltak helyezeteket te­remteni. A 28. percben Lukács ismét rosszul adott haza, Kiss vetődéssel hárított. A mérkőzés a 29. percben dőlt el, az éle­sen belőtt labdát Juhász közel­ről kotorta a hálóba, 1:0. A gól után az ajkaiak megnyu­godtak, biztosan tartották egy­­gólos előnyüket. Végig gyenge teljesítményt nyújtott a két csapat. Szerencsés győzelem, a két pontot jelentő gólt a most leszerelt Juhász lőtte volt csa­patának. Jó: Szalai, Zigó, Pe­­ternics, Weisz, ill. a tapolcaiak­nál Sipos dicsérhető. Úrkút-SZ. TSZ­ SK 3:2 (3:1) B. V. Meteor-Zirc 3:0 (1:0) V. Volán-N. SE 2:1 (1:0) S. L. Szerecseny, 500 néző. V: Sab­­ján (Tapolca). Úrkút: Jagasics Paulies, Gádor, Liszai, Albrecht, Faith, Ferencsik, Lisztes, Kele­men, (Tóth), Pék, Németh (Schnúr). Edző: Németh Ist­ván. Szerecseny: Nagy-Preis­trommer L., Kiss, Varga, Oláh I., Lencse (Preistrommer J.), Bolla, Kovács (Oláh L.), Szóka, Hoffman, Holbok. Edző: Nagyfa­ Miklós. Nagy lendülettel kezdett az Úrkút. A 15. percben a veze­tést 11-esből Hoffmann révén a Szerecseny szerezte meg, 0:1. Ezután az Úrkút vette át kezdeményezést. A hazai védők a kapkodtak, s ezt az ellenfél jól kihasználta. A 20. percben Pék, öt perc múlva Ferencsik, majd a 40. percben ismét Pék volt eredményes, 3:1. Úgy lát­szott, hogy az Úrkút fölényes győzelmet arat. A II. félidőre azonban megváltozott a játék képe, nyomasztó fölénybe ke­rült a Szerecseny. A helyiek lendületét az úrkúti védők ke­mény játékkal törték meg. Li­­szait a 62. percben kiállította a bíró, majd több sárgalapos figyelmeztetésre volt szükség, hogy lecsillapodjanak a kedé­lyek. A 31. percben a csereként beállt Oláht kecsegtető hely­zetben Jagasics ellökte. A li­est Hoffmann L. értékesítette, 3:2. Rendkívül izgalmas, élveze­tes mérkőzés. Az ellentétes fél­időket hozó találkozón az Úr­kút jobb helyzetkihasználással nyert. G: Pék 2, Ferencsik, ill. Hoffmann L. 2, mindkettőt 11- esből. Jó: Pék, a mezőny leg­jobbja: Gádor, Lisztes, Jaga­sics, ill. Preistrommer L., Var­ga, Kiss, Bolla. V. Gy: Badacsonytomaj, 400 néző. V: Czipp (Veszprém). B.-tomaj: Szabó-Világos, Csábi, Németh, Kovács Cs., Mészáros, Stibi, Mayer, Kovács K. (Török), Vi­­rágh, Szalma (Baranyai.) Edző: Pintér János. Zirc-Dudar: Móró —Tárkányi, Mátyás, Pintér, Fis­kai, Izsa, Rummel, Tóth, Bau­mann (Szakács), Nagy, Szed­­lák. Edző: Barcza Sándor. Lendületes hazai támadások­kal indult a mérkőzés. A 2. percben Mészáros szögletét Vi­­rágh fejelte a kapuba, 1:0. Jobbára a tomajiak támadtak, a zirciek nem tudtak kibonta­kozni. Később Virágh fejese ke­rülte el a kaput, majd Mészá­ros szabadrúgását védte reme­kül Móró. A II. félidőt kihagyott zirci helyzet vezette be. Világos rövid hazaadását Szedlák el­csípte, Csábi mentett önfelál­dozóan a gólvonal előtt. A 66. percben Kovács K. ragyogóan húzott el a szélen, beadását Szalma egyből lőtte a hálóba, 2:0. A 77. percben Stibi vezette fel a labdát, jól indította Vi­­rághot, aki nagy gólt lőtt, 3:0. A 89. percben Világos szabály­talan szereléséért 11-est ítélt a bíró. Szedlák büntetőjét Szabó nagy bravúrral kiütötte. Az ala­posan átszervezett, megerősö­dött B.-tomaj jó játékkal aratta meglepően biztos győzelmét a mezőnyben jól adogató, de a kapura veszélytelen zirciekkel szemben. G: Virágh 2, Szalma. Jó, az egész B.-tomaj, ill. Tár­kányi, Mátyás, Izsa. K. L: Nemesgulács, 200 néző. V: Aradi (Berhida). Volán: Kol­láth-Bognár, Harmat, Nagy (Hülber), Pekárdi, Takács, Solymosi (Auer), Scheffer, Ka­lász, Gergely, Földi. Edző: Zumpf Béla. N.-gulács: Fekete J.—Schweitzbarcher, Hegyi, Gyenge, Németh, Tóth, Kocsis (Farkas), Szabó (Körmendi), Fe­kete S., Rosta, Marton. Edző: Horváth Ferenc. A Volán kezdett mégis a gulácsiaknak jobban, akadt helyzete. A 19. percben Földi kapu előtti kavarodásnál emelt a hálóba, 1:0. A gól utáni hul­lámzó játékban a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A II. félidőt fergeteges rohamokkal kezdték a hazaiak, de csatáraik a jobb­nál jobb helyzeteket se tud­ták értékesíteni. A 71. percben Tóth a berobbanó Takácsot ta­lálta el a kapu előtt. A 74. percben Farkas jobb oldali szög­letét Schweitzbacher fejelte a kapuba, 1:1. A 85. percben kapu előtti kavarodásnál rö­viden mentettek a védők, Ka­lász 16 m-ről lőtt, a gólba tar­tó labdát Tóth kézzel ütötte ki. A 11-est Kolláth a jobb sarok­ba lőtte, 2:1. A mezőnyben egyenrangú újonc, a Nemesgu­­lács gyenge csatársora miatt vesztett, a kapu előtt határo­zottabb Volán ellen. G: Földi, Kolláth 11-esből, ill. Schweitz­bacher. Jó: Harmath, Takács, ill. Hegyi, Németh. Cs. J. Devecser-N. TSZ. SK 2:1 (0:1) Nemesszalók, 300 néző. V: Major (Veszprém). Devecser: Kálmán — Herrer, Kiss, Szita, Tahin, Sándor (Perger), Breda, Scheidl (Somlóvári), Hidi, Tró­­bert, Jagasits, Gyula. N.-szalók: Edző: Nagy Görkös -Balogh, Horváth A., Orbán, Ágoston N­., Svetz A., Varga (Naszódi), Palkovits, Kocsi A. (Vörös), Fekete, Szabó R. Ed­ző: Vadas László. Változatos küzdelmet hozott az első félidő. A 12. percben Szabó R. beadását Fekete fej­jel csúsztatta a kapu jobb ol­dalába, 0:1. A 21. percben ka­pu előtti kavarodásnál Varga V. kézzel ütötte ki a gólba tartó labdát. Scheidl 11-esét Györkös kivédte! A II. félidő­ben folytatódott a változatos küzdelem. A 13. percben Ja­gasits a rosszul felálló sorfal mellett szabadrúgásból 17 -­­ről talált a kapuba, 1:1. öt perc múlva a kitörő Jagasitsot Or­bán buktatta a 16-oson belül. A 11-est Kiss lőtte a kapu jobb oldalába, 2:1. A 37. perc­ben Svetz 25 méteres bomba­szabadrúgása csattant a fel­ső kapufán. A változatos, küz­delmes mérkőzésen, a tapasz­taltabb Devecser szerencsés 11-es góllal nyert a kapu előtt határozatlan helyiekkel szem­ben. G: Jagasits, Kiss 11-es­ből, ill. Fekete. Jó: Kiss, Szita, Breda, Hidi, Jagasits, ill. Györ­kös, Horváth A., Svetz, Palko­vits. M. L. Schönherz SE-Cs. SK 1:0 (0:0) Csabrendek, 400 néző. V: Tóth T. (Fűzfő). Schönherz SE: Pajzs - Körsi, Ézsiás, Varga, Csizmadi, Orbán, Glöckl, Vitai, Makó, Sümegi, Brezniczky. Ed­ző: Hamar József. Csabren­dek: Markó Szerencse K., Baráth I., Kustos, Szerencse J., Baráth K., Csendes, Kövér, Kiss (Szabó), András, Trefer. Ed­ző: Török Imre. Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a mérkőzés. Mindkét oldalon sok helyzet kimaradt. A veszprémiek időnként többet és veszélyesebben támadtak. A győztes gólt a 70. percben sakk-matt helyzetben Makó szerezte meg, 1:0. A két lelkes csapat küzdelmében a na­gyobb tapasztalat döntött a veszprémiek javára. G: Ma­kó. Jó: Körsi, Ézsiás, Orbán, Sümegi, ill. Makó, Kustos, Ba­ráth K. F. S. öskü - Inota 0:1. A részle­tes tudósítást esküről nem kaptuk meg. Az ifjúsági eredmények: Pá­pai Vasas - Pápai Textiles 1:1 (0:0), B.-tomaj - Zirc Dudar 0:3 (0:0), Nemesgulács — V. Volán 1:2 (0:1), Szerecseny - Úrkút 1 :1 (0:1), B.­füred - Felsőörs 6:0 (1:0). A Csab­rendek - Schönherz SE mér­kőzés elmaradt. A Nemessza­lók - Devecser, az öskü - Inota és a Mereszjev SE - Ajkai Bányász találkozó ered­ményét nem kaptuk meg. az FTC nyerte a Napló Kupát Veszprémben a vendéglátó BVTC és a népszerű Ferencvá­ros nagy csatájával fejeződött be a hetedik Napló Kupa nemzetközi női kézilabdatorna. Szoros küzdelemben dőlt el a harmadik­­ hely sorsa, míg a B3SE nem tudta megszorítani a bolgárokat. Ferencváros-BVTC 16:15 (11:8) Veszprém, 300 néző, V: Scho­ber, Tüske (Kecskemét). FTC:­­­ Berzsenyi, Kunstárné — Lengvá­ 2, Oá­lfi, Hriváné, Rácz, Szabó, Csulikné 8, Nemere 1, Csiha 1, Csajbókné 4,. Edző: Elek Gyula. BVTC: Gyöngyösi Mészáros - Hungler 1, Plank, Orbán 2, Trubin 2, Somogyi, Budai 5, Márkus 2, Farkas 3, Horváth. Edző: Dreisziger Mik­lós. A kezdeményezést és ezzel együtt a vezetést az FTC ra­gadta magához. 5:2 után 7:6- ra alakult az eredmény. For­dulás után 12:8-at követően a BVTC 12:12-re egyenlített. Ek­kor mindkét csapat kapusa ki­védett egy-egy hetest. 13:13 után húzott el a győztes 16: 14-re. Az utolsó előtti percben a BVTC 16:15-nél kihagyta a büntetőt. Így került ismét a fő­városiak birtokába az értékes serleg. Bratislava-Halle 16:14 (11:6) V: Baumann, Becsi (Tatabá­nya). A 3. helyért játszott ta­lálkozón végig a csehszlovákok vezettek, a Halle jó hajrájával azonban majdnem ledolgozta hátrányát, s így vált izgalmas­sá a befejezés. Góldobók: Du­­risomova, 6, Horolova 5, Svid­­rova 2, Wolfova, Minarikova, Strosh, ill. Voight 6, Sieg­­mond 2, Gottschalk 2, Klott, Kehrer, Losch, Hurras. Hasz­acova—B BSE 26:19 (13:8) V: Soós, Szabó (Veszprém). A vártnál gyengébb teljesít­ményt nyújtó bútorgyáriakkal szemben biztosan szerezte meg az ötödik helyet a bolgár csa­pat. Góldobók: Csakalova 9, Bakalova 8, Petrova 5, Zseko­­va 2, Tomova, Taneva, ill. Kozma 6, Hunyadvári 6, Her­­govics 3, Pfénig 2, Kelemen, Maurer. A végeredmény: 1. Ferenc­város, 2. BVTC, 3. Start Bratis­lava, 4. Halle, 5. Haszkovó, 6. BRSE. A legjobb játékosnak fel­ajánlott tiszteletdíjat Horolova (Stert Bratislava), a legjobb kapusét Berzsenyi (Ferencvá­ros), a legeredményesebb játé­kosét 30 góllal Csulikné (FTC) nyerte el. További sorrend a góllövőlistán: Budai (BVTC) 23, Kozma (BBSE) 17, Voight (Halle) 16, Bakalova (Hasz­kovó) 15 gólos. Demján Gábor, a Veszprém megyei Lapkiadó Vállalat igazga­tója adja át az értékes serleget a győztes együttes csapatka­pitányának, Csiha Magdolnának A zöld-fehérek győztes csapata a döntő után kép a döntő összecsapásról. Az olimpiát megjárt veszprémi Budai tér kapura. Ferecváros-BVTC 16:151 A. Horváth Péter felvételei Jól rajtolt a Várpalota V. Bányász-Szondy SE 24:22 (12:9) Várpalota, 400 néző. V: Grandean, Karsai (Bpest). Bá­nyász: Horváth I.—Flamm 2, Haszonics, Kelemen 2, Horváth N­. 6. Forgács F., 5. Bakács 3. Csere: Németh, Juhász 4, Szé­kely 2, Forgács L., Lénárt. Ed­ző: Horváth József. Szikrázó összecsapásokkal, ki­állításokkal tarkított mérkőzést hozott a palotaiak őszi első hazai NB I/B-s férfi kézilabda találkozója. Bár mindkét félidő­ben 4-5 góllal vezettek a pa­lotaiak, mégsem volt meggyőző a játékuk, mert rendre „kien­gedtek". A hajrára maradt iz­galom, mert Kelement 15 perc­cel a befejezés előtt végleg ki­állították. Persze így sem for­gott veszélyben a megérdemelt győzelem. Horváth két hetest védett. Jó: Horváth I., Forgács F, Juhász, Székely. A Szondy legjobb dobói: Barnóczki 6, Rapaty 5, Czamba 4. A V. Építők kedden délután 17 órakor játssza le Veszp­rémben a Kádár utcai pályán az eredetileg augusztus 16-ra sorolt, mára előrehozott NB I/B-s bajnoki mérkőzését a Szegedi Építők ellen. A Szentes—Balaton Bútor SE női NB I/B-s találkozót veszprémiek két játékosának vá­­­logatottsága miatt szeptember 4-re halasztották. Férfi NB II T. Bauxit-Győri Építők 24:22 (14:11). Tapolca, 200 néző, V: Rajkai, Pass (Zalaegerszeg). Bauxit: Somogyi, Papp 2, Csa­tár 6, Németh 9, Magosi 1, Gutschlk 2, Varga 4, Müller, Kozma, Solynoczki, Nővé, Mik­lós. Edző: Kránitz János. A mérkőzés elején a Bauxit 4:0- ra elhúzott. Ezután csökkentették az iramot, rengeteg hibával játszottak, s csak keservesen tudták kétvállra fektetni a lel­kes, fiatal győri együttest. Jó: Somogyi, Németh. Az Építők legjobb dobói: Salamon 6, Ti­­vald 5. Egy telitalálat * A 33. heti műsor, augusztus 17-re: 1. Karcag-Lehel SC, 2. Gyula-Kazincb., 3. Debr. Kin.— Ózdi K., 4. Papp J. SE-Hunvá­­sárhely, 5. Bem SE—Vác, 6. BKV Előre-KKFSE, 7. Dorog- MÁV Előre, 8. Oroszlány-Spar­­tacus, 9. Dombóvár-Olajbá­nyász, 10. Keszthely-PVSK, 11. Fűzfő—Sabaria, 12. Várpalota- Ajkai Alu, 13. Rákóczi SE-M. Véménd. Pótmérkőzések: 14. Eger—Gyöngyös, 15. Építők SC— B.-gyarmat, 16. Szekszárd-Sop­­ron. A 32. heti totó 1. Spartacus-Szeged 1:1 x 2. Bem SE—22. Volán 1:1 x 3. KKFSE-Budafok 3:1 1 4. B.-gyarmat-Előre 2:0 1 5. D. Építők—Építők SC 1:2 2 6. Sz. Dózsa—BVSC 5:1 1 7. Szekszárd—MÁV DAC 0:0 x 8. M. Véménd-Bábolna 2:1 1 9. BVTC—Komló 0:1 2 10. Sabaria-Haladás 2:2 x 11. Deb. Un.—Eger 1:2 2 12. Ózd—Szolnok 3:1 1 13. Szabó SE-Papp SE 2:1 1 a plusz 1-es 14. Lehel SC-Gyula 1:3 2 A nyeremények 13 plusz 1-es 1 db 1 626 183 Ft 13-as 2 db 442 508 Ft 12-es 137 db 6 460 Ft 11-es 1974 db 448 Ft 10-es 15 363 db 86 Ft fsz NB II többi eredménye Nyugati csoport: Szekszárd -MÁV DAC 0:0, M. Véménd —Bábolna 2:1., Sabaria — Ha­ladás 2:2, Nk. Olajbányász - Sellye 3:1, Sopron - Dombó­vár 4:1. , A következő forduló: Szek­szárd - Sopron, Dombóvár - Olajbányász, Sellye - Pét, Keszthely - PVSK, Fűzfő - Sa­baria, Haladás - BVTC, Kom­ló — T. Bauxit, Várpalota - Ajkai Alu, Rákóczi SE - M. Véménd, Bábolna - MÁV DAC. Keleti csoport: Salgótarján - Nagybátony 0:2­, Hm.vásár­­hely — Bors, Volán 0:0., Sza­bó L. SE - Papp J. SE 2:1, Gyöngyös - Szarvas 2:0, Debr. Un. - Eger 1:2, Ózdi K. - Szolnok 3:1, Kazincbarc. - Debr. Kin. 2:0, Lehel SC — Gyula 1:3, Asztalos SE - Kar­cag 3:0, Miskolc - Hajdú­­böszörmény 4:0. Középcsoport: Bem SE -22. sz. Volán 1:1, G. MÁVAG - Szeg. Építők 1:1, Spartacus - Szeged 1:1, MÁV Előre — Oroszlány 2:2. Kecskemét — Dorog 2:0, KKF SE — Budafok 3:1 B.­gyarmat — BKV Előre 2:0, D. Építők — Építők SC 1:2, Sz. Dózsa - BVSC 5:1, Vác — Pénzügyőr 5:1. NAPLÓ - 1980. augusztus 12., kedd -