Napló, 1989. november (Veszprém, 45. évfolyam, 258-283. szám)

1989-11-07 / 263. szám

Szuper expressz 40-es 3/4-es női rókabunda el­adó. Érd.: 87/11-954-es telefonon, 17 óra után. SZTRIPTÍZTÁNCOSNŐKET FEL­VESZÜNK, HÉTVÉGI FELLÉPÉSSEL. Tel.: 80/55-106. Renault 5 1300-as eladó vagy na­gyobb kocsira cserélhető. Kádárta, Cseralja u. 3. Eladó 2 hónapos 1300 S Lada, vagy elcserélem P 126-os Fiatra, 1,5 éves korig értékkülönbözettel. Ugyanitt eladó felújított TL-es Tra­bant Combi. Érdeklődni naponta 16—20 óráig Veszprém, Haszkovó u. 18/H. X. 30._________________________ Trabant, 2 éves, első kézből, ga­rázsban tartott, kevés km-rel igé­nyesnek is megfelel, sürgősen, ol­csón eladó. Érdeklődni mindennap Balatonfűzfő, Balaton krt. 44. Hasz­­náltcikk kereskedés._________________ Taxisok figyelem! Bármilyen ko­csira szerelhető taxi jelzésű lám­pák és tartók eladók. Balatonfűzfő, Balaton krt. 44. Használtcikk keres­­kedés. Video lejátszó, vadonatúj, garan­ciális, különféle műszaki cikkek, akkumulátortöltők, horgászlámpák eladók. Használtcikk kereskedés Balatonfűzfő, Balaton krt. 44. 4-es társasházban 119 négyzetmé­teres lakás készpénzért el­adó. Érd.: Veszprém, Fecske u. 15. du. 17 órától, Stumpf János, vagy egész nap a 80/29-682-es telefonon. Skoda S 100-as első kézből, be­tegség miatt sürgősen eladó. Most műszaki vizsgázott, nagyon szép, ki­fogástalan műszaki állapotban van. Garázsban tartott. Kedvező ár. Ér­deklődni mindennap: Balatonfűzfő, Balaton krt. 44. Használtcikk keres­kedj_______________________________ 1,5 szobás, erkélyes II. emeleti, tehermentes öröklakás készpénzért sürgősen eladó. Érdeklődni munka­időben a 80/25-601. 1993-as Lada 2107 kiutalás eladó. Telefon: 80/25-958,__________________ Gazdálkodásra alkalmas tanyát vennék Veszprémben vagy 10 km-es körzetben. Leveleket ,, Sürgős 34” jeligére a kiadóba. Veszprém, Sza­badság tér 15. (Napló) Kertes házat vennék 500 ezer fo­rintig Veszprémben, vagy bérházat 400 ezer 4­ OTP. Leveleket ,,Azon­nali költözés 33” jeligére a kiadó­ba, Veszprém, Szabadság tér 15. (Napló) kérek.______________________ Kiadó Kádártán 2 szobás, kom­fortos lakás. Érdeklődni telefonon: 80/26-690.____________________________ 1 éves 2107-es Lada, valamint TC Wartburg reális áron eladó. Felsőörs, József A. u. 33._________ KA-s Skoda 120 L kitűnő állapot­ban eladó. Munkanapon 8—11-ig 80/71-111/1129-es mellék 17 óra után 80/71-960, Biohumusz giliszta legkedvezőbb feltételekkel, termény vissza­vásárl ősi szerződéssel OTP-re is eladó. 200 000 db után 50 000 db-ot és 15 mázsa trágyát ingyen adok. Ingyen szállítok és telepítek télire is ga­ranciával. Érdeklődni: Gál Károly. Várpalota III. Készenléti Itp. 15. fsz. 1. Mindennap személyesen, il­letve telefonon is: 72-255/67-25­ 5.5 éves 4x4 platós ARO eladó. Érdeklődni: Várpalota, Loncsosi út 37. Gépkocsi alkatrészek eladók, bon­tásból Lada 1200 motor, váltó fu­tóművel, Wartburg motor, váltó, al­váz futóművel, Trabant alkatrészek. Müller Rudolf, 8449 Magyarpolány, Dózsa u. 13. Tel.: 06-88/12-409, 1 szobás lakást vagy lakrészt bé­relnek ,,Családos” jeligére az aj­kai fotószalonba. Dacia 1310, 5 éves 85 000 Ft-ért eladó. Ajka, Kohász u. 2, V/5. PJ frsz. Zaporozsec jó állapotban, megfelelő áron eladó. Pápa, Ba­­csó B. u. 86. IM-es, jó állapotban lévő Zsiguli építkezés miatt eladó. Érd.: Tapol­ca, Széchenyi u. 13._______________ Fiatal nő minden másnapos el­foglaltsággal másodállást keres bármilyen elfoglaltsággal, Tapolcá­tól Balatonfüredig. Ajánlatokat: Sárffy, Révfülöp, Petőfi u. 19. 1,5 éves TX-es Dacia kevés kilo­méterrel eladó. Deák József, Ta­polca_________________ PL-es Dacia eladó, vagy Trabant Combira cserélhető. Érd.: Ábra­hámhegy, Sziget u. 6. 14 óra után. GL-es piros Skoda mikrobusz ki­fogástalan állapotban eladó. Ér­deklődni: Ábrahámhegy, Patak u. 6. Bolttal szemben._______________ Elveszett október 12-én a 346-os Anna büfé (Uzsabánya) egyik bé­lyegzője. A másik bélyegző az üz­letvezető olvasható aláírásával és személyi számával érvényes.______ Lesencetomaj, Kossuth u. 32. sz. alatti 2 szobás családi ház eladó. Érd.: a helyszínen: Szabó Ferenc. Minden szerdán bálabontás a Túri böngészdében. Veszprém, Ko­mócsin u. 38/B._______________ GB-s Trabant Combi eladó. Veszprém, Egry J. u. 13­­/6._______ TC-s Wartburg friss műszakival eladó. Érdeklődni: 80/26-211. a NAPLÓ SPORTJA Megyei labdarúgó-bajnokság Elekthermax Vasas Devecser 1:2 A csoport állása 16. Somló SE 2 1 9 11:28 5 A következő forduló. Szom­baton: Meresztev SE-T. Bau­­xit jun. Vasárnap: Zirc-Dudar -Somlószőlős, Várp. TSZ SK­­Eplény, N.-gulács— Csatarendek, Herend—Há­rskút, Felsőörs—El­. Vasas Pá­pa, Devecser—Szi­g-l­i­­­get, B.-füred—B.Halmádi, Herend-Csabrendek 2:0 (2:0) Csatarendek, 350­­néző. V: Csesze­rik (Peremarton). Ki­egyenlített játék folyt a­z első negyedórában. Ekkor Kaphe­­gyit (Herend) a játékvezető megsértéséért kiálltották. A kiál­l­ítási meglepetésre a ha­zaiakat zavarta meg. A He­­re­nd átvette a­ kezdeménye­zést. A második játékrészben is a vendégek játszottak fö­lényben. A közepes színvonalú métkőzést megérdemelten nyerte a Herend, kitűnő játék­­vezetés­­közepette. G: Hébert T., Károlyi, Jó: Brenn, Szanyi, Károlyi, Gröber J., ill. Németh J., Zom­bik. L. M. Zirc-Dudar-Szigliget 3:2 (0:2) Szig­liget, 250­­néző. V: Ma­gyar (Veszprém). Az első fél­időben a hazaiak alaposam meglepték jeles ellenfelüket, megérdemelt kétgólos előnyhöz jutotta­k. Fordulás után fel­jött a tapraszta­ltatab ellenfél, szinte kapujához szögezte a harc­iakat. Míg a zirciek ki­­haszná­lták helyzeteiket, addig a helyi­ek több gól­szerzési le­hetőséget szalasztottak el. A gólokban gazdag, változatos mérkőzésen a döntetlen i­gaz­­ságosa­bb lett volna. G: Ézsiás, Bara­nyi, IH: Miihály. Jó: Ho­­rá­k, Ba­ra­nyi, Góhér, Ézsiás, Horvá­th L.,­­il­l. a hazaiak ilel-­kesedésükért d­icsérhetők. I. A. Devecser-EI. Vasas 2:1 (0:1) Pápa, 500­­néző. V: Kuntner (B.-a,K­mád­i). A támadó ha­­zaiak a 20. percben szereztek vezetést. Fordulás után is a Va­sa­s támadott többet, még­is az 50. percben a Devecser egyenlített. A durváskodó Per­gelt (Devecser) a bíró kiállí­totta. Aztán újabb haza­i vé­delmi hiba és a Devecser megszerezte a vezetést. A Va­sas erőteljesen hajrázott, de csatárai a jobbnál jobb hely­zeteket i­s­­kihagyták. Szeren­csés győzelem. G: Termese 2, ill. Iván.­ Jó: az egész Deve­cser, ill. Kun, Bará­th. E. F. Mereszjev SE—Somló SE 2:0 (1:0) Somlószőlős, 100 néző. V.: Serbán (Sümegprága). A ta­polcaiak már a 2. percben ve­zetést szereztek. Utána jobbá­ra a hazaiak támadtak, de játékukban nem volt átütőerő. Az 58. percben a lesre játszó védők közül kilépve a vendé­gek újabb gólt értek el, s­ megérdemelt, biztos győzelmet arattak a rossz napot kifogó hazaiakkal szemben. Kató (Somló SE) buktatásért a 80. percben kiállítva. G.: Virág, Hulka. Jó: Imre, Kovács, Hul­­ka, ill. csak a kapus, Berta di­csérhető. R. S. Hárskút-Felsőörs 1:1 (1:0) Hárskút, 150 néző. V.: Ra­­csek (Sümeg). Az erős szélben közepes iramú mérkőzés. A Hárskút a 13. percben szerez­te gólját. Fordulás után is többet támadott, s több kiha­gyott helyzete után kiegyenlí­tődött a játék. A Felsőörs a 60. percben kapu előtti kavarodás­ból egyenlített. G.: Kucsera, ill. Németh. Jó: Magasházi, a mezőny legjobbja, ill. Gombár, Bóka dr., Ecker. J. R. BSE-Várp. TSZ SE 4:1 (2:0) Balatonalmádi, 100 néző. V.: Vizeli (Tapolca). A nagy len­dülettel kezdő BSE a 12. perc­ben már 2:0-ra vezetett. Vé­delme bizonytalan volt, s csak­ az ösküi csatárokon múlott, hogy a vendégek nem lőttek gólokat. Szünet után a BSE növelte előnyét, az öskü ez­után szépített. A helyzetek alapján megérdemelt, biztos győzelem. G.: Irmes 3, Rinkó 11-esből, ill. Dusek. Jó: Pákh, Hartmann, Irmes, Králik, ill. Demján, Kun, J. G. nő ellenakcióból a gulácsiak szereztek vezetést. Később a hazaiak a kapusról kipattant labdát a hálóba lőtték, de a bíró nem adta meg a gólt. A vendégek szabálytalanul el­végzett szabadrúgásból bizto­sították be győzelmüket. A gulácsiak a gyenge napot ki­fogó, rendre a hazaiakat sújtó játékvezetőnek köszönhették a győzelmet. G.: Sárközi, Szeme­­rédi. Jó: Mihály, Kocsis, Sze­­merédi, ill. Borisz, Fiskal, Czig­­ler. B. M. B.-füred—T. Bauxit j. 1:0 (1:0) Tapolca, 100 néző. V.: Is­tenes (Pápa). Mindkét félnek akadtak helyzetei, de a na­gyobbakat a tapolcaiak hagy­ták ki. A 30. percben az egyik védő kézzel ütött a labdába, a 11-est értékesítették a füredi­ek. Az első félidei játékukkal a hazaiak legalább döntetlent érdemeltek volna. G.: Répási 11-esből. Jó: Szegő, Répási, Makó, ill. Szőts, Szabó T., Woller, F. Cs. Ifjúsági mérkőzések Szigliget-Zirc-Dudar 2:6 (1:2). El. Vasas Pápa-Devecser 3:2 (1:1). Hárskút-Felsőörs 1:0 (1:0). Csabrendek—Herend 3 2 (2:1). Eplény—Nemesgu­lács 4:0 (2:0). B.-almádi—Várp. TSZ SK 6:1 (4:1). A B.­füred és a Somlószőlős szabadnapos volt. * Törökország-Magyarország 0:0. Isztambul, 40 ezer (!) né­ző. Labdarúgó ifjúsági EB-se­­lejtező. A magyar csapat cso­portjából hat mérkőzésen szer­zett tíz pontjával (14:2-es gól­­különbséggel) bejutott a nyol­cas döntőbe Törökország, Finn­ország és Luxemburg váloga­tottja előtt. 1. Herend 11 0 1 44: 3 33 2. 2irc-D. 8 3 131:11 30 3. Devecser 7 4 1 32: 9 25 4. B.-füred­ 7 4 1 25:11 25 5. Mereszjev 6 2 4 28:10 20 6. El. Pápa 5 4 3 22:11 19 7. Hárskút 4 7 114:12 19 8. Szigltiget 5 3 4 25:21 18 9. Csatarendek 4 3 5 21:20 15 10. B.-a­lmádi 4 2 6 20:27 14 11. N.-gulács 4 1 7 13:29 13 12. Felsőörs 3 3 6 11:24 12 13. Várp. TSZ 3 1 8 16:36 10 14. T. Bauxit j. 2 1 9 16:43 7 15. Eplény 2 0 11 12:46 6 Nemesgulács-Eplény 2:0 (1:0) Eplény, 150 néző. V.: Szi­lágyi (Várpalota). Az Eplény támadott, s egy ártatlannak tű­ Négy telitalálat A 44. heti totó 13 plusz 1-es 4 db 1 800 489 Ft 13-as 5 db 1 028 851 Ft 12-es 401 db 15 394 Ft 11-es 5 939 db 1 039 Ft 10- es 48 587 db 191 Ft * A 45. heti totó, november 11— 12-re: 1. Duisburg—Darm­stadt, 2. Osnabrück—Karls­ruhe, 3. Hertha BSC-Watten­­scheid, 4. Hannover—Freiburg, 5. Avelfino—Padova, 6. Caglia­ri—Como, 8. Foggia—Messina, 9. Monza—Cosenza, 10. Lica­­ta-Barletta, 11. Reggiana-An­­cona, 12. Reggina—Pescara, 13. Triestina—Brescia. Pótmér­­kőzéselc. 14. Pisa—Torino, 15. Meppen-Unterhaching, 16. Stuttgarter Kickers—Essen. A keddi műsor Labdarúgás, NB-s ifjúsági és serdülők. Veszprémi SE— Békéscsaba, Mártírok úti pá­lya, 11.30 és 13 óra, Kiss (Pintér, Fekete). Telesport. Hazai és nemzet­közi krónika, TV2, 18. A rádió műsorából. Sport­világ, Kossuth-adó, 19.30. Prost a világbajnok Az Adelaide-ban rendezett Ausztrál Nagydíjjal fejeződött be az 1989-es Forma–1-es vi­lágbajnokság. A viharos eső, a rossz idő miatt több ver­senyző kiállt, így a már világ­bajnok francia Prost, a bra­zil Piquet, a brit Mansell és az osztrák Berger. Az Ausztrál Nagydíjon: 1. Boutsen (belga), 2. Nannini (olasz), 3. Patrese (olasz), 4.­­Nakajima (japán), 5. Pirro (olasz), 6. Martini (olasz). A világbajnokság végered­ménye: 1. Prost (francia) 76, 2. Senna (brazil) 60, 3. Pat­rese (olasz) 40, 4. Mansell (brit) 38, 5. Boutsen (belga) 37, 6. Nannini (olasz) 32 pont­tal. A gyártók pontversenyé­ben: 1. McLaren-Honda 141, 2. Williams-Renault 77, 3. Fer­rari 59 ponttal. Kézilabda NB I Férfimérkőzések: Tatabánya -Szolnok 27:20, III. ker.-Du­­naújváros 22:21, Debrecen— FTC 36:20, Elektromos-Pemü Honvéd SE 22:21, Tisza Vo­­lán-Pécs 38:23, Rába ETO—Valur Reykjavik (izlandi) 29:23 Győr, 2500 néző. Férfi BEK-mérkőzés. A Várpalotai Bányász NB I- es csapata Soltvadkerten sze­repelt, az ottani NB II-es gár­dával játszott bemutatómér­kőzést. MÁV NSE—Pápai SE 5:1 (1:1) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Czöndör (Győr). MÁV NTE: Pesti - Kele, Kozma I., Vári, Visnovics, Nagy, Vágó, Szalai S., Grósz (Kozma N­.), Gra­­bant (Kovács), Kér. Edző: Szalai Zoltán. PSE: Novák — Németh, Bellovics, Forsthoffer, Szalai, Ódor, Boldizs (Koncz), Kovács A., Kovács D. (Mikó­­czi), Domonkos, Györkös. Mb. edző: Vadász János. Jól kezdtek a pápaiak: a 3. percben Kozma I. öngólt vé­tett, 0:1. A 24. percben egyen­lített a vasutasgárda (Kozma, 11-es), majd a félidő végéig nem változott az eredmény. Fordulás után Vári, majd Sza­bó L. góljaival a helyiek sze­reztek vezetést. Vágó újabb gólja, majd Nagy lövése állí­totta be a végeredményt, 5:1. Megjegyezzük... . .., hogy negyedszázaddal i­ tokiói olimpia után olyan ke­­gyeletes összejövetel színhelye volt a budapesti Novotel Szálló, amelynek költségeit bizonyára egyetlen ellenzéki lap sem fogja sokallni. Hogy miért? Mert hagyományteremtő cél­lal, ezúttal — a magyar olimpiai (béke-) mozgalom „ürü­gyén"­­ azok gyűltek össze, akik annak idején elősegítették azt, amit manapság a gazdasági szakembereink igyekeznek megvalósítani. Annak idején mi vittük oda a sportkultúrát, most tőlük várjuk, hogy gazdaságilag megsegítsenek ben­nünket. Szerencsére erre egészen jó esélyeink vannak! Sokkal prózaibb dolog a megyeszékhely NB I-es labdarú­gócsapatának helyzete. A második évet nagy reményekkel kezdték, joggal. Nagyszerű játékot produkáltak heteken át. Mindenki őszintén drukkolt a sikerükért. Akkor is elfogadták a nézők a döntetlent, amikor nem kellett volna. Akkor is sikerként könyveltünk el (az újságíróval együtt!) döntetlene­ket, amikor idegenben győzni kellett volna. Most, amikor nem úgy megy - természetesen minden csapat életében van­nak negatív periódusok -, mit lehet mondani? Csak azt, hogy az, amit most produkál a csapat, az a korábbi mércével el­fogadhatatlan ! Talán nem túlzás: a politikai életben hasonló helyzetben vagyunk. Ami tegnap elég volt, az ma már kevés . . . Természetesen nem állhatunk meg az NB I-nél. Az NB II-ben sikeresen szerepeltek a csapataink. Ha a három pont megszerzését sikernek vesszük! Mert, hogy a közönség mire vágyik, az lassan a magyar labdarúgásban teljesen felesle­gessé válik. Egy edzőnek lehet siker a győzelem, de a néző az nemcsak a három pont megszerzésére vágyik, hanem va­lamilyen élményre is. Márpedig Ajkán, nem úgy ment haza a csekély számú nézősereg, hogy elégedett lett volna! Há­romgólos előny után éppen csak nyert a csapata .. . Tapolcán legyőzték az Olajbányászt, de ehhez az is kel­lett, hogy a vendégek annyira gyenge támadójátékkal ruk­koljanak ki, mint azt a kanizsaiak tették. Az NB III Bakony-csoportjában az Ajkai Bányász hosszú idő után végre magabiztos játékkal, biztosan nyert­ a Pető­­háza ellen. A fűzfőiek értékes döntetlent értek el Körmenden, amit elsősorban a jó védekezésüknek köszönhetnek. A Pápai SE megbízott edzővel lépett pályára Nagykanizsán. Ez sem használt! A vezető gól után egy „ötöst" kaptak. A bada­csonytomajiak otthonukban szenvedték el az „ötöst", s erre aligha találni magyarázatot. A Duna-csoportban a pétiek a­ rangos BKV Előre otthoná­ban szenvedtek vereséget, de ezért a bajnokjelöltről lévén szó — aligha érheti őket elmarasztalás. A peremartoniak si­ma 4:0-ás győzelmükkel feledtették előző heti kisiklásukat. Viszont a listavezető (Peremartont verő) pesterzsébetiek Vár­palotán is megmutatták képességeiket­­, hogy nem véletle­nül állnak a táblázat élén. A férfi kézilabda ezen a hétvégén a KEK-meccsre „szorít­kozott". A szimpatikus dánok minden erővel igyekeztek meg­akadályozni a veszprémiek nagyobb arányú győzelmét, de ez nem sikerült nekik. A kilencgólos hazai győzelem minden­képpen dicséretes, ámbár lehetett volna nagyobb is. Ami viszont mindenképpen üdvözlendő: a VÁÉV-Bramac SE já­tékosai közül mindegyik „összetörte" magát, hogy pályára léphessen a Virum-Sorgenfri ellen. Aligha csak a nyertes meccsért járó „honorárium” miatt... Van még egy NB I-es szakosztály Veszprémben. A VSE férfi röplabdázói. Hétről hétre gyér lelátók előtt játszanak. Sajnos, nemcsak azért, mert a sportágat érdektelenség kísé­ri a megyeszékhelyen. Azért is, mert rendre „ütköznek" a többi sportág rendezvényeivel. Nemcsak a műsorpolitikájuk­kal, a kiválasztási rendszerükkel is .. . K. D. Labdarúgó-krónika az NB IlI-ból BKV Előre -Pét 2:1 (0:1) Budapest, Knopp utca, 200 néző. V.: Darnyik (Gödöllő). Előre: Sárközi — Krecska, Ker­tész, Babis, Kürtösi, Széplaki (Rácz), Tóth, Hódosi, Mátyás (Kalenda), Galambos, Szeitl. Edző: Gergely Károly. Pét: Budai — Cziklin, Hornyák, Stie­ger, Elekes, Balogh, Lencsés (Nagy Zs.), Fridmann (Orbán), Szabó A., Selymes, Lakics. Ed­ző: Szőcs János. Hazai kezdés után Lencsés hagyott ki helyzetet, majd a 20. percben Fridmann 20 mé­teres bomba szabadrúgással szerzett vezetést. 0:1. Többet támadott az Előre, de a Pét 3—4 biztos helyzetet kihagyott, kétszer Budai védett ragyogó­an. Fordulás után nagy küzde­lem alakult ki. A 65. percben előbb kapu előtti kavarodás­ból Szeitl egyenlített, majd 4 perc múlva Galambos beadott labdáját Kalenda 8 méterről, kapásból vágta a­­hálóba, 2:1. Első félidei játéka alapján a Pét többgólos előnyt szerez­hetett volna. A másodikban nagy küzdelemben maradt alul a bajnokjelölt pestiekkel szem­ben. G.: Szeitl, Kalenda, ill. Fridmann. Jó: Tóth, Kalenda, Galambos, Szeitl, ill. Hornyák, Fridmann, Szabó A., Cziklin, K. S. A változatos összecsapáson a nagyobb lendülettel harcoló kanizsaiak megérdemelten nyertek. G.: Kozma I. 11-es­ből, Vári, Szabó L., Vágó, Nagy, ill. Kozma, öngól. Jó: Kozma L, Vári, Kele, Szabó S, Szalai, ill. Kovács A. N. L. Motim TE - B.­tomaj 5:0 (2:0) Badacsonytomaj, 500 néző. V.: Iliás (Csepreg). MOTIM: Cseri - Papp, Szakály, Gulyás, Cselle, Rozs, Kiss, Meszlényi, Domonkos, Tóth, Kovács (Kó­­ródi). Edző: Kása László. B.­­tomaj: Weisz — Bakos, Mé­száros, Tukacs, Szabó, Gott­fried, Kovács (Péntek), Amb­rus, Németh, Zsigmond, Far­­­kas. Edző: Lesz Ferenc. A sérülések miatt tartalékos helyi együttes a szezon leg­gyengébb játékát nyújtotta. A rutinosabb vendégek már a szünet előtt megérdemelt, két­gólos vezetést szereztek. For­dulás után a MOTIM valóság­gal leiskolázta az újoncgárdát. A mosoniak végül­ látványos gólokkal ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arat­tak. G.: Csölle 2, Kovács 2, egyet 11-esből, Kiss. Jó: Sza­kály, Csölle, Kiss, ill. Mészá­ros, Zsigmond. L. F. Az ifj. NB Ill-ban MOTIM TE-B­­VM 2:1 (1:1). Badacsonytomaj. Hazai gól­szerző Gelencsér. A. Bányász- Petőháza 1:0 (0:0). Ajka. G.: Nagy T. ESMTK-V. Bányász 3:1 (2:0). Várpalota. Helyi góllövő Asztalos. PLCB—Ercsi 7:4 (2:2). Peremarton. Hazai gólszerzők: Lukács 2, Horváth, Takács, Kudar, Csizmadia, Cseszneki. BKV Előre—Péti MTE 10:0 (4:0). Budapest. Bakony-csoport a 12. forduló után A következő forduló. Szom­baton: Sabaria-Katona SE, Győri Dózsa-Répcelak. Va­sárnap: Petőháza-B.-tomaj, Pápai SE—Körmend, Fűzfő- Lenti, MOTIM TE-MÁV NTE, Celldömölk—S. Postás, MÁV DAC-Ajkai Bányász. • A Duna-csoportban A következő forduló. Szom­baton: Pét-Dunakeszi. Vasár­nap: Ercsi—Várpalota, Erzs. SMTK-Dömsöd, Sárisáp—BKV Előre, Osztapenko SE-Érd, Ta­tai HAC-Pénzügyőr, D. Kő­olaj—Peremarton, M. Kábel- Esztergom. A többi eredmény: Dömsöd- M. Kábel 3:0, Pénzügyőr-D. Kőolaj 5:1, Érd-Tata 4:0, Du­­r­akeszi-Osztapenko SE 1:1, Esztergom-Sárisáp 2:0. 1. Sabaria 11 0 1 30: 5 33 2. Győri D. 8 1 3 21: 5 25 3. Katona SE 64 221:11 22 4. MÁV NTE 62 4 22:1620 '5. Ajkai B. 4 62 20: 9 18 6. MÁV DAC 5 34 21:18 18 7. Répcelak 4 5 323:17 17 8. Fűzfő 453 12:13 17 9. Petőháza 444 12:15 16 10. MOTIM TE 4 35 14:16 15 11. Celldöm. 354 17:18 14 12. Körmend 2­64 16:21 12 13. S. Postás 336 13:27 12 14. Lenti 31810:2110 15. Pápai SE 2 37 .6:25 9 16. B.-tomaj 039 8:23 3 1. ESMTK 83 1 26:8 27 2. BKV Előre 74 1 26:12 25 3. Dunakeszi 64 2 17: 9 22 4. Pénzügyőr 56 1 16: 9 21 5. Dömsöd 5 52 17:1220 6. Érd 53421:14 18 7. Osztap. SE 4­62 16:16 18 8. D. Kőolaj 4­53 14:14 17 9. Péti MTE 363 16:13 15 10. Peremarton 43 5 17:19 15 11.Sárisáp 345 15:16 13 12. Esztergom 2 55 10:16 11 13. Várpalota 318 10:17 10 14. M. Kábel 3 1 8 9:25 10 15. Tata 1 56 7:18 8 16. Ercsi 1­3 8 15:34 6 NAPLÓ - 1989. november 7., kedd -­­