Napló, 1992. március (Veszprém, 48. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-02 / 52. szám

10 éves sodrott heréit ló eladó. Szentkirályszabadja, Rákóczi u. 46. Dacia Combi vonóhoroggal, extrákkal eladó. Veszp­rém, Bakony Művek Stp. Fiatalok háza, 25. ajtó. Figyelem! Ma nyit a Solo Extra Fabutik. Veszprém, Wartha Vince u. 30/B. (Stadion mellett). Saját ké­szítésű ízléses előszobafalak és keretezett tükrök nagy választékban kaphatók, valamint egyéb termé­kek^_______ Aki a mencshelyi Balatonfelvidék Termelőszövetkezet Mencshely községben lévő földterületére kárpótlási jeggyel árverezni kíván, levélben március 7-ig közölje igényét, művelési ág szerint, hogy a szükséges terüle­teket ki tudjuk jelölni. Ha az egyeztető fórum munkájá­ban részt kíván venni, úgy jelezze levélben. Polgár­mesteri hivatal, Mencshely.__________________ 60-70 nm-es lakást vásárolnék Veszprémben ármeg­jelöléssel. Cím: Balatonfüred, Pf. 53.8232. ETZ 250-es kitűnő állapotban, igényesnek eladó. Bor­­szörcsök, Petőfi u. 174. Bálabontás kedden 14 órakor a Dózsa iskola mögött. (Céhház u. 46.)______________________ 4 éves Alfa 33-as 1700-as motorral, extrákkal sürgősen eladó. Balatonalmádi, Fűzfői u. 65. Telefon: (80)38- 832, munkaidőben. Balatonfüreden 276 n.öl zártkert pincével eladó. (86)43-194._________________________________ Pályázati felhívás! A Tial Ellátó-Szolgáltató Kft. pályá­zatot hirdet a tulajdonában lévő 318 nm alapterületű Stadion étterem (Hungalu sporttelep, Ajka, Sport u. 23.) üzemeltetésére, annak komplett berendezéseivel és felszereléseivel együtt. Érd. és pályázni a Tial Kft. központi irodájában lehet. Cím: 8400 Ajka, Újélet u. 8. A pályázatok beadásának határideje: 1992. március 10. Szuper expressz Pék szakmunkásokat azonnali belépéssel felveszek. Nagy Attila sütő vállalkozó, Kemenesszentpéter. Érd.: Pápa, Gombkötő u. 56. Jól képzett sütőipari szakmunkást felveszek. Fizetés megegyezés szerit. Molnár Lajos sütőmester, 8512 Nyárád, Kossuth u. 4. Telefon 13. KEDDTŐL új készletű extra bálás ruhával várja KEDVES VÁSÁRLÓIT AZ ORIGÓ. Nyitva: keddtől péntekig 10-17-ig. (306-os szakmunkásképző mel­lett.)________________________________________ Kínai kosarak, olcsó tűzbútorok érkeztek. Kuriózum Lakberendezés, Veszprém, Budapest út 8. Nagykeres értékesítés is! Bontásból származó újszerű tetőanyag áron alul eladó. 28 db 5x14x14 akácgerenda, 54 db 6x10x12-es fenyő­­gerenda, 130 db 4x9,5x7,5-ös fenyőgerenda, 40 db 4x12x12-es fenyőgerenda, 54 db 4x14x14-es akácge­renda, 400 db 170x115-ös H. pala. Érdeklődni: Veszp­rém, Bajcsy u. 42. egész nap. Veszprémi Nyomda Kft. felvételre keres műszaki gé­pész végzettségű szakembereket nyomdai tevékeny­ség ellátására. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Veszprém,­órház u. 38. alatt. A nagy sikerre való tekintettel folytatódik az AGRO-(Weber) -akció AGRO-WEBER-szaküzlet Pápa, Gyimóti u. 54. Nyitva tartás: kedd-péntek 8-17, szombat 8-12.30, hétfő: szünnap Telefon: 06/89/24-100 PROFILBŐVÍTÉS UTÁNI AJÁNLATUNK: HASZNÁLT MOTOROS LÁNCFŰRÉSZEK már 7500-30 000 Ft-ig (A következő típusok: Sachs Dolmar, Stihl, Husqvama, Solo, Partner, Pioneer, McCulloch, Homelite, Jonsered) MINDEN TÍPUSÚ LÁNCFŰRÉSZHEZ - ALKATRÉSZELLÁTÁS RÖVID HA­TÁR­­DON BELÜL! Használt személygépkocsik értékesítése: 55000-140000 Ft Autóbontó Nyugati kilós ruha­vásár március 3—4-én (kedd és szerda) a volt pártházban Nyitva 8-18-ig. 389/N -Újra Ajkán a Bi-Pont Használt holland ruhák vására a művelődési központban Szabadság tér 13. Március 3-án 9-16 óráig 401 m. Svájci kilósruha-vásár új árukészlettel várja vásárlóit Veszprémben, a Szakszervezeti Székházban Nyitva 8-18-ig, szombaton 8-12-ig. 372/N. Nyugati bálás áruk vására március 3-án, 9-16 óráig Pápán, a Pedagógusok­­ Művelődési Házában FaXION 501 ,m Veszprémben, a Budapest út 30. alatt . (SPOR-BOLT ) Önnek spórolunk! Nyitvatartás: hétfőtől-péntekig,9-17 óráig. TeL: 06/80/22-666/34 a NAPLÓ SPORTJA Magyar Kupa: az egyiknek sikerült, a másiknak nem... Veszprém FC-Balmazújváros 3:2 (1:0, 1:1, 2:1) Balmazújváros, 1200 néző. V: Hanyecz(Németh L., Hrabovszky). VFC: Andorka - Pál, Lantai, Csík, Szécsi - Kozma, Csornai, Kele­men, Perger - Süle, Lehota. Edző: Keszei Ferenc. Balmazújváros: Gencsi - Szabó, Fige, Csonka, Sárközi - Tóth G., Kovács, Csatári, Magyar - Szegedi, Soós. Edző: Kegyes László. Csere: Tóth helyett Veress a 72., Szegedi helyett Pál a 75., Perger helyett Kiss a 78., Lehota helyett Horváth a 81. percben. Gólszerző: Lehota a 30., Kovács (11-esből) a 87., Csornai a 105., Loós a 117., Szécsi (11-esből) a 119. percben. Sárga lap: Szabó a 36., Süle az 50., Szécsi az 54., Fige a 75., Kelemen a 117. percben. A hazaiak „félelmetes” körülmé­nyek közé vitték a Magyar Kupa­összecsapást. Roppant mély talajú pályán, a város szélén kezdődött a csata. A szurkolókat egy madzag vá­lasztotta el a küzdőtértől. A vendé­gek egész pályás labdaszerzésre ren­dezkedtek be, aminek köszönhetően lényegesen többet támadtak ellenfe­lüknél. A 30. percben Sülé Lehotá­­hoz továbbított, aki azonnal a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. A Veszprém néhány formás támadás végén a „megszokott” helyzetkihasználási százalékkal játszott .Keszei Ferenc vezető­edző: - Elégedett voltam a látottakkal. Sajnos a védelmünk né­ha megingott Látszik, hogy a kupa­meccsen nincs osztálykülönbség, hiszen Kovács mintaszerűen szerve­zi a hazaiak támadásait.) Fordulás után - gondolva a szer­dai FTC elleni találkozóra - a WFC visszavett a tempóból. A balmazi­­ak két helyzetet is elpuskáztak, ám a legnagyobb lehetőséget Lehota hagyta ki. A 75. percben három méterről az üres kapu felső lécén gurította végig a labdát. Amikor már mindenki a zuhanyzóra kon­centrált, védelmi hiba után bünte­tőkhöz jutottak az újvárosiak. Ko­vács pontosan célzott, 1:1. (K. F.:­­ Senkinek nem hiányzott a hosszabbítás. Már az elején úgy tűnt, hogy bizonytalanok a védők, sajnos „bizonyították” a rossz ér­zéseket...) A hosszabbításban az NB II-as együttes passzívan játszott. Minta­szerű támadás végén a 105. perc­ben Sülé beadását Csornai juttatta a hálóba, 2:1. A mezőny legjobbja, Sülé kétszer is hatalmas gólhely­zetbe került, de a védők buktatták. Ismét három perc volt hátra, ami­kor újabb figyelmetlenséget, majd lesre állítást követően Loós kilé­pett a védők mögül és egyenlített, 2:2. Az utolsó percben Csikét ki­lökték egy beadás alól, a megítélt 11-est Szécsi higgadtan értékesí­tette, 3:2. (K. F.: — Derült égből villámcsapásszerűen érkezett az egyenlítés. Nem értem a nézők és a hazai játékosok felháborodását, hiszen akkor nagyon csöndben voltak, amikor Sülét rugdosták fel a büntetőn belül...) A lényeg, hogy továbbjutott a WFC, ha kissé nehezen is. Azon­ban csak egy pillantást kell vetni a többi MK-eredményre és máris nagyra értékelhetjük ezt a sikert... Keszei Ferenc: - Kupameccsen nincsenek osztálykülönbségek. A mérkőzés képe alapján kétségtele­nül jogosan egyenlített a Balmaz­újváros. A hosszabbításban aztán már kihasználtuk a lehetőségein­ket. A bajnoki rajt előtt, úgy ér­zem, önbizalomnövelő győzelmet arattunk. Jó: Süle, Kelemen, Szécsi, ill. Kovács, Loós. N. O. ben Bakos Mártont akasztotta a 16-oson belül, a megítélt 11-est Marton rúgta, Licskai kiütötte, de a befutó védők és csatárok miatt ismétlést rendelt el a játékvezető. Az ismétlésnél Marton már nem hibázott, 2:0. A 64. percben Jaga­­dics szerelt szabálytalanul a bünte­tőn belül, a 11-est Polonkai egyből lőtte a hálóba, 2:1. Nem sokkal később Gazsó 16 méterről lőtt ka­pura, Kutasi bravúrral öklözött. A 75. percben Illés visszalőtt labdá­ját Marton kapásból vágta a hosszú sarokba, 3:1. A 78. percben ismét Gazsó veszélyeztetett fejjel. Egy perc múltán Bakos az egyedül ka­pura húzó Illést akasztotta, ezért a játékvezető kiállította. Az első félidőben közepes szín­vonalú játék után, a folytatásban többet támadott a Bányász. A ha­zaiaknak két büntetőjét nem adta meg a játékvezető, ugyanakkor a vendégek addig rúghatták a 11 -est, ameddig nem sikerült betalálniuk a kapuba. Az NB I-es Haladás csak bírói segédlettel tudott nyerni. Jó: Kutasi, Talapa, Illés, Marton, ill. Kovács T., Bakos, Nagy L., Ko­vács Z, Fördős József. — Mindkét csa­patnak van még javítanivalója a bajnoki rajt előtt. A vereség ellenére gratulálok a győztes együttesnek B. J. * A többi eredmény: FTC-Hat­­van 6:2, Újpest-Pénzügyőr 2:0, Békéscsaba-Tatabánya 3:0, Mo­­hács-BVSC 4:3, Honvéd-Csepel 2:2 (11-esekkel 4:1), Ibrány-Sió­­fok 1:1 (A 100. percben köd miatt félbeszakadt.) III. ker. U­VE­­Pécs 0:1 (0:0), Hódmezővásár­­hely-MTK 1:3 (0:1), Baktalóránt­­háza-Diósgyőr 2:0 (0:0), Mis­­kolc-Rába ETO 0:4 (0:1), Szek­­szárd-ZTE 2:0 (0:0), Bag-Vasas 2:2 (0:1) - 11-esekkel 4:2 a Bag javára, Nagykanizsa-Videoton 3:2 (0:0), Celldömölk-Vác 0:7 (0:3). Haladás-Ajkai Bányász 3:1 (1:0) Ajka, ezer néző. V.: Lettrich (Wagner, Pillér). Szombathely: Ku­tasi - Jagadics, Talapa, Szűcs, Görög - Marton, Illés, Topor, Tóth - Avgyejenko, Schöffen Edző: Török Péter. Ajka: Licskai - Nagy L., Bakos, Kovács T., Mészáros, Kovács Z., Polonkai, Horváth - Szpre­­csák, Gazsó, Lakics. Edző: Fördős József. Csere: Topor helyett Vidóczi a 46., Lakics helyett Szőlősi az 59., Marton helyett Borbás a 87. percben. Gólszerző: Illés a 37. percben, Marton a 61., Polonkai a 64., Marton a 75. percben. Sárga lap: Topor a 22. percben. Kiállítás: Bakos a 79. percben. Az első tíz percben ajkai táma­dásokkal kezdődött a Magyar Ku­pa-összecsapás. A 15. percben szabálytalanul szereltek a hazaiak, és Jagadics 30 méteres szabadrú­gását Licskai hárította bravúrosan. A 23. percben Szprecsak elől sze­reltek a szombathelyi védők gól­helyzetben. Egy perc múlva Ko­vács Z. lövése szállt alig mellé. Ismét egy perc telt el, amikor Nagy L. 25 méteres szabadrúgását Kuta­si védte ügyesen. A 33. percben Polonkai 15 méterről lőtt a kapu fölé. A 37. percben a Bányász rossz hazaadása után a kapufáról visszapattanó labdát a jó ütemben érkező Illés közelről lőtte a hálóba, 1:0. A 39. percben Illés elől szedte fel a labdát Licskai. Három perccel a félidő vége előtt jobb oldali sza­badrúgás után Gazsó egy gondo­lattal késett le a labdáról, egyenlí­tési lehetőség volt! Szünet után a hazaiak támadtak továbbra is. Az 58. percben Av­gyejenko került gólhelyzetbe, de Licskai a helyén volt. A 61. perc­ A Táncsics DSK a 16 között A Táncsics Mihály SZKI fiú röplabdaegyüttese a győri Mayer Lajos DSK-val mérkőzött. A veszprémiek mindkét összecsapá­son magabiztosan győztek, így be­jutottak a legjobb 16 közé. A Tán­csics csapata: Varga, Vígh, Szabó G., Szabó B., K­ausz, Cseh, Kókai, László. Edző: Bodor Barna. Egye­sületi edző: Farkas László. Eredmények: Táncsics-Mayer 3:0 (3,3,11), Táncsics-Mayer 3:0 (4,5,2). A gárda következő ellenfele a nyolc közé jutásért budapesti vagy kecskeméti csapat lesz a diákolim­pián. * Nem­ jutottak be az országos 24- es nagydöntőbe a veszprémi Jend­­rassik szakközépiskola fiú kézi­labdázói az ötödik korcsoportos diákolimpia elődöntőjéből. Ered­ményük: Szakmunkásképző, Pécs-Jendrassik Szakközépisko­la, Veszprém 28:19­ és 22:23. ­ Ferencz és Éder a diákbajnok Pápán, a polgármesteri hivatal épületében rendezték meg a diákolim­pia IV-V. korcsoportos sakkozók számára a városi döntőt. Örvendetes, hogy a lányok között 10-en ültek asztalhoz, míg a fiúknál 18-an neveztek be. Végeredmény, lányok: 1. Ferencz 5, 2. Stankovics (mindkettő Tütt I. Gimnázi­u­m) 4,3. Kecskés 3.5,4. Kardos (mindkettő Petőfi S. Gimnázi­um) 3, 5. Máté (református gimnázium) 3, 6. Balázs (Jókai M. Közg. Szk.) 3. pont. Fiúk: 1. Éder (Jókai M. SzK.) 5, 2. Jámpa (Batthyány L. SzK.) 4, 3. Kiss 4, 4. Kocsy 3, 5. Pintér (mindhárom református gimnázium) 3, 6. Doma (Türr I. Gimnázium) 3 pont. Gigászi küzdelem a kézilabda­rangadón Bramac-Veszprém SE­Tisza Volán 20:17 (8:9) Veszprém, 1800 néző. V.: Ma­rosi, Török. (Bp.) Veszprém: Perger-Török, Éles 6 (2), Csok­­nyai 1 (1), Brenner 7, Zsigmond 2, Zubjuk 3. Csere: Svejlen (ka­pus), Gulyás, Béres, Kalocsay 1. Edző: Joósz Attila. Szeged: Fe­kete—Osztánsz­ki 3, Sándor 3, Temke 2, Mezei 6, Bartók, Avar 1. Csere: Nagy (kapus), Szinkó 1, Vörös 1, Bárány, Ördögh. Edző: Kővári Árpád. Hétméteresek: 7/3, il. 1/0. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Szerencsére a hétközi nyolcgó­los veszprémi siker nem szegte kedvét a szurkolóknak, így telt ház fogadta a csapatokat a kézilabda NB I szuperrangadóján. A hazaiak érthetetlenül, roppant idegesen kezdtek, aminek meg is lett az „eredménye”: a 8. percben 3:6-ra a vendégek vezettek. Ezt követően a Bramac kettős emberelőnyből (!) sem talált a kapuba, nem úgy az ellenfél, 4:8. A szegediek türelme­sen adogattak, várták a gólszerzés lehetőségét, a veszprémiek kap­kodva lődöztek a kapura. Ehhez társult, hogy Fekete kitűnő napot fogott ki, míg Perger nem reme­kelt. A szünetig a vendéglátók fel­zárkóztak, 8:9. Fordulás után fergeteges ro­hammal kezdett a Bramac, és pil­lanatok alatt fordított, 11:10. Elő­ször a mérkőzés folyamán a 37. percben vezettek két góllal a haza­iak, 12:10. Újabb bosszantó hibá­kat követően (emberhátrányból a Volán lőtt gólt), az 54. percben 17:16-ot mutatott az eredményjel­ző. Két perccel a vége előtt fan­tasztikus hajrával nyert megérde­melten a Veszprém. A rangadó óriási csatát hozott, és nehezen bár, de a Szeged elleni „különcsatát” a Veszprém nyerte. Jó: Brenner (a mezőny legjobbja), Zsigmond, Éles, ill. Fekete, Mezei, Tenke. Joósz Attila:­­ Az első félidő­ben a nagy tét miatt idegesen ját­szottunk, szünet után viszont azt hiszem, teljesen megérdemelten győztük le a kitűnő szegedieket Mansell az évadnyitó győztese A dél-afrikai Kyalamiban elkezdődött a Forma 1-es gyorsasági autó­sok idei világbajnoki küzdelemsorozata. Utoljára 1985-ben harcoltak ezen a pályán jobb helyezésekért a vezetők, akkor Nigel Mansell győzött. Úgy látszik „megállt” az idő, hiszen a brit versenyző magabiztosan ismét megelőzte a mezőnyt. Csapattársa, Ricardo Patrese pedig közvetlenül utána érkezett a célba. A tavalyi világelső Ayrton Sennának csupán a bronzérem jutott. Végeredmény: 1. Mansell 1:36:45.320, 2. Patrese (mindkettő Willi­ams-Renault), 24.360 másodperces hátrány, 3. Senna (McLaren-Honda), 34.675 mp h., 4. Schumacher (Benetton-Ford), 47.863 mp h., 5. Berger (McLaren-Honda), 1:13.634 p h., 6. Herbert (Lotus-Judd) 1 kör hátrány. ÖKÖLVÍVÓI RANGSOR Elkészült az 1991-es eredmé­nyek alapján a hazai ökölvívók besorolása. A veszprémi Dózsa bokszolói közül Molnár Péter és Nyikovics Gábor II., Fodor Attila és Tóásó Gyula III. osztályú minő­sítést kapott. A jelenleg paksi szí­nekben versenyző Kiss Zoltán ta­valy még Veszprémben öklö­zött, és első osztályú besoro­lást ért el. Ez a hír önmagában nem jelent sokat, csupán jelzi egy szakosztály létét. Ugyanis a veszprémi Dózsa ökölvívói egyetlen fillér támoga­tás nélkül érték el eredményeiket, és a múlt évre tervezett versenyek­nek csak egynegyedére sikerült el­utazniuk! A 9. heti totó Pluszmérkőzés: 14. Bayern M.-l. FC Köln 0:0 x 1. Cagliari-Verona 4:0 1 2. Cremonese-Bari 1:1 x 3. Fiorentina-Inter 1:1 x 4. Foggja-Torino 1:1 x 5. Juventus-Genoa 3:0 1 6. Lazio-Roma 1:1 x 7. Milan-Atalanta 3:1 1 8. Napoli-Ascoli 5:1 1 9. Sampdoria-Parma 2:0 1 10. Bologna-Cesena 1:0 1 11. Padova-Lucchese 1:1 x 12. Pescara-Pisa 1:1 x 13. Udinese-Casertana 2:2 x NAPLÓ-1992. március 2., hétfő- 7