Napló, 2015. október (71. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-12 / 239. szám

Nagy edző lett BL Félgőzzel is simán győzött a Veszprém B. Virág Rita b.virag.rita@naplo.pl­.hu Veszprém - Rengeteg le­hetőséget elpuskázott az MVM Veszprém alakulata a török Besiktas ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, ám a győzelem így sem forgott veszély­ben. Ki kell emelnünk az ifjú Varjú Martint, aki első labdaérintéséből gólt szerzett. A másik fontos esemény, hogy Nagy László csapatkapitány másodedzőként segítette a csapatot. MVM Veszprém-Besiktas 33:25 (17:12) Veszprém, 5000 néző. V.: Bounouara, Sami (franciák). MVM Veszprém: Alilovic - Lékai 2, Terzic 1, Schuch, NILSSON 4, ILIC 9 (5), Iváncsik 2. Csere: MIKLER (kapus), Gulyás 4, Marguc 2, Ugalde 1, CHEMA 3, Slisko­­vic 2, Sulic 2, Palmarsson, Varjú 1. Edző: Javier Sabate. Besiktas JK: KOCIC - DJU­­KIC 6 (1), Done, PRIBAK 5, Özbahar 2, Dacevic 4, Coban 2. Csere: Buljubasic, Arifoglu 1, RASIC 5 (1), Caliskan. Edző: Mufit Arin. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája-találkozón Javier Sa­bate vezetőedző a hiányzó át­lövők miatt a csapatba jelölte az ifjú tehetséget, Varjú Mar­tint. Nagy László csapatkapi­tány ugyan kéztörés miatt nem léphetett pályára, de mint Sabate mester segítője a jegyzőkönyvben is szerepelt és így a kispadra is leülhetett. A meccs előtt hatalmas tapsot kapott a társaság gyú­rója, Végh József, aki ezen a napon ünnepelte 60. születés­napját. A mellrák elleni küzdelem kampányához csatlakozva eb­ben a hónapban a veszprémi kézisek rózsaszín vagy rózsa­szín mintás zokniban lépnek pályára. A Besiktas ellen elő­ször viselték a lábravalót. Elrontott török támadással indult a BL-meccs, majd Ilic vágta a kapuba a labdát. Ali­lovic védett egy hetest, aztán Dacevic egalizált. A vendégek nem voltak berezelve a nagynevű rivális otthonában, bátran kézilab­dáztak, így a nem túl nagy fordulaton pörgő Veszprém ellen kétszer is vezetéshez ju­tottak a 9. percig (2:3, 3:4). Terzic egyenlített a jobbát­lövő helyéről, mint kiderült, ez volt az 550. veszprémi gól­ja. Jó védekezés után pedig Lékai szerzett vezetést csapa­tának (11. perc: 5:4). A piros mezes házigazdák gyors és látványos gólokkal 9:5-re elléptek, majd a vendé­gek pillanatai következtek, akik újra látótávolságon be­lülre kerültek (16. perc: 9:7). Ilic heteseivel, majd Sulic góljával négyre hízott a kü­lönbség, úgy is, hogy a Veszprémnek nem kellett mindent kiadnia magából. Sliskovic kiállítása után Ra­sic, majd Pribak szépített. Ugalde ellentmondást nem tűrően bombázott a kapuba a hatosról, aztán Marguc a szél­ről villant. Chema cikázott végig a pályán, először volt közte öt (27. perc: 16:11), és végül ez a differencia a félidő végére sem változott. Mikler váltotta Alilovicot a szünet után, s rögvest meg is fogott egy hetest. A magyar bajnok nem mindig kézilab­dázott megfelelő összpontost­ Nagy tapsot érdemel az ifjú Varjú Martin, aki első BL-meccsén gólt szerzett tussal, kisebb, bosszantó hi­bák miatt egy időre meg is állt a gólgyártásban, s ezt, il­letve Terzic kiállítását kihasz­nálva 21:15-ről 21:18-ra zár­kózott a Besiktas. Gulyás törte meg az ötper­ces gólcsendet, majd beindult a veszprémi henger, és Ilic vezérletével újra fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között (44. perc: 25:20). Ötről azonban csak nehe­zen tudott elmozdulni a Veszprém, mert be-becsúszott egy ki nem kényszerített hiba, ráadásul Rode kapus is ala­posan megnehezítette a házi­gazda dolgát, főleg a balszél­sők próbálkozásait olvasta kottából. A hajrában Döne megmoz­dulása ért azonnali piros la­pot, miután a kapura törő Margucot elsodorta. A megí­télt hétméterest Ilic flegmán lőtte, így nem tudta megőrizni addigi hibátlan statisztikáját. Ugalde kálváriája tovább tartott, nem fogott ki jó napot. Egy perccel a vége előtt Varjú Martin is lehetőséget kapott, a fiatal szélső első labdaérinté­séből gólt lőtt, hálából az aré­na közönsége állva tapsolt a meccs végéig. A veszprémi edzőpáros: Xavi Sabate (balról a második) és Nagy László (balról) tart eligazítást Lékai Máté irányítónak a Besiktas elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen (33:25) A Kiel-meccsig lesz min javítani Javier Sabate: - Sajná­lom, ami Törökországban történt a hétvégén. A Be­siktas alakulata szépen fejlődik, két-három éven belül biztosan jó eredmé­nyeket tud majd felmu­tatni. Kocic kapus fantasz­tikus volt. Sajnos mi na­gyon sokat hibáztunk, sok labdát eladtunk. A jövő heti BL-meccsig, amikor a Kiellel találkozunk, bő­ven lesz min dolgoznunk. Muftt Arin: - Mindenek­előtt el kell mondanom, mennyire szomorú va­gyok az ankarai esemé­nyek miatt. A BL-ben ed­dig rendszerint a második félidőre elfáradtunk, ám ma jó mérkőzést játszot­tunk, küzdöttünk az utol­só pillanatig. SPORT A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2015. OKTÓBER 12. Hétfőn kapunk választ Pireusz, Veszprém (bvr)­­Nem tudott nyerni Gö­rögországban a magyar labdarúgó-válogatott, ki­kapott 4:3-ra az Európa­­bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában. Hogy hazánk legjobb har­madikként egyenes ágon ki­jut-e a jövő évi franciaorszá­gi Európa-bajnokságra, arra csak hétfőn este tudjuk meg­adni a választ. Bernd Storck szövetségi kapitány alakulata megvívta utolsó selejtezőmérkőzését is Pireuszban egy fordulatos, nem túl magas színvonalú összecsapáson. Már az 5. percben vezetést szereztek a házigazdák, majd a 26. perc­ben Lovrencsics egalizált. A fordulást követően Né­meth Krisztián változtatott az álláson: Elek passzából talált a kapuba, 1:2. Sajnos percek múlva érkezett a válasz, Ta­­chidisz bombázott a léc alá, 2:2. Németh Krisztián a 75. percben ismét eredményes volt, de négy percen belül megszületett az egyenlítés, sőt, a hajrában a görög válo­gatott a három pontot is meg­szerezte (4:3). A vereség miatt az uk­rán-spanyol és a lett-kazah meccstől függ a magyar nem­zeti csapat sorsa. Ha ezek kedvezően alakulnak, elkerül­heti a társaság a pótselejtezőt. Jó hír, hogy a csoport utolsó helyezettjei, vagyis esetünk­ben a görögök elleni ered­mény kiesik. Már az ötödik percben vezetést szerzett Görögország: fehérben Kosztasz Sztafilidisz vette be Király Gábor (jobbról) kapuját RÖVIDEN Dániában nyert a Szeged Budapest (MTI)­­ A közel negyven percig remeklő MOL-Pick Szeged fontos két pontot gyűjtött a sereghajtó, pont nélkül álló dán Kolding otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójá­ban. A Szeged jövő szomba­ton a német Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthoná­ban lép fel. Eredmény: Kol­ding (dán)-MOL-Pick Sze­ged 22:27 (9:16). A csoportot a macedón Vardar Szkopje vezeti nyolc ponttal a Barce­lona (6), a Kielce (5), a Lö­wen (5) és a Szeged (4) előtt. 1. Görögo.-Magyaro.____4:3 1 2. Izland—Lettország______2:2 x 3. Kazahsztán—Hollandia 1:2 2 4. Azerbajdzsán-Olaszo. 1:3 2 5. Cseho.-Töröko.______0:2 2 6. Bosznia-Wales 2:0 1 7. Izrael—Ciprus__________1:2 2 8. Horváto.-Bulgária______3:0 1 9. Örményo-Albánia____0:3 2 10. Szerbia—Portugália______1:2 2 11. Feröer szg.-Románia 0:3 2 12. Finno.-Észak-Írország 1:1 x 13. Németo.-Grúzia_______I. után Plusz egy mérkőzés: 14. Lengyelo.-Írország_____I. után Hirdetés mindennapok HŐSEI NAPLÓ­ja Is. www.mindennapokhosei.hu RENDŐR „LÁTHATATLAN HÚS”­NNEPÉLYES DÍJÁTADÓ: 2010. NOVEMBER 21. 17.00 HANGVILLA A SZAVAZATOK LEADÁSÁNAK HELYE: BALATON PLÁZA 18200 VESZPRÉM. BUDAPESTI ÚT 20-28.1 VESZPRÉM AGÓRA 18200 VESZPRÉM. TÁBORÁLLÁS PARK 1.­ POLGÁRMESTERI HIVATAL 18200 VESZPRÉM. ÓVAROS TÉR 9.) HANGVILLA MULTIFUNKCIONÁLIS KÖZÖSSÉGI TÉR 18200 VESZPRÉM. BRUSZNYAI ÁRPÁD 0. 2.) INTERSPAR­K INTEROPTIKA ELŐTTI ILLETVE AZ ÖSSZES PARTNER SZERVEZETÜNK SZÉKHELYÉN. „Mindenki hős, aki nem hátrál meg" Az esemény célja felhívni a figyelmet azokra az embertársainkra, akik életük során munkájukkal, hivatásukkal, életpályájukkal, s minden erejükkel azt a célt szolgálják, hogy önzetlen odaadással segítsék a rászorulókat. Őket szeretnénk bemutatni és nem utolsó sorban jutalmazni. TŰZOLTÓ/KATASZTRÓFAVÉDELEM EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓ SZOCIÁLIS MUNKÁS A rendezvény során öt tevékenységi körben dolgozó polgártársunkra lehet SZAVAZNI!