Zalai Hírlap, 1999. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-29 / 73. szám

1999. március 29., HÉTFŐ „Értékelhetetlen...” Tiszaújváros—Nagykanizsai Olajbányász FC 1-1 (0-0) ^ » Tiszaújváros, 1.500 néző. Jv.: Farkas Gy. Tiszaújváros: Sinescu — Varga, Horváth T.,­­ Farkas A., Nagy — Bocsi, Závoda, Forgó, Ruskó — Kotula (Papp, 64.), Horváth I. (Mészáros, 64.). Edző: Szentes Lázár. Olajbányász: Gelencsér — Pálfi, Panghy, Crnomarkovics — Marinkovics, Horváth Z. (Mitrovics, 53.), Zahorecz, Kovács L. (Farkas J., 46.), Agics — Horváth Gy. (Szőcze, 70.), Gordian. Edző­: Keszei Ferenc. Bestiálisan rossz talajon, ki­egyenlített és óvatos játékkal kezdtek a csapatok. Az első feljegyeznivalót a hazaiak szál­lították (Závoda lőtt ígéretes helyzetből fölé), míg a túlolda­lon Gordian „szemtelenkedett” kétszer is a védőkkel, ám csak múló zavart sikerült okoznia. Túl az első fél órán Zahorecz ke­veredett lövőhelyzetbe, ám az ötös bal sarkának közeléből le­adott löket sokkal inkább hosszú volt, mint pontos. Ugyanakkor a másik kapunál Ruskó túlságo­san is jól célzott, hisz nemcsak a kaput találta el, de azt is, hol áll Gelencsér. Kevés esemény, lagymatag iram jellemezte az első félidőt. Szünet után is egy távoli lö­vés jelentette az első eseményt: egy jól „lekészített” labdát az előrehúzódó Farkas A. lőtt alig a jobb sarok mellé 17 m-ről. A 61. percben Horváth Gy. rúghatott szabadrúgást 22 m-ről — a lö­vés épp Sinescu kezébe szállt. Három perccel később két „nagydarab” támadót küldött a pályára Szentes Lázár, s egyi­kük rögvest bajt kevert a ven­dégkapunál. Mészárosról van szó, áld elhúzott Panghy mel­lett, majd laposan középre lőtte a labdát, ahol a menteni igyekvő Pálfi váratlanul kapusát lőtte hasba a játékszerrel. Bár végül is nem tette rosszul, hisz felszaba­dult a kapu. A második játékrész derekától a hazaiak mezőnyfö­lényt harcoltak ki, de nagy do­logra nem kell gondolni: nem arról volt szó, hogy fölülmúlták volna a kanizsaiakat — csupán nem múlták alul őket... A za­laiaknál ekkor már a kisebb sé­rüléssel bajlódó Mitrovics és Szőcze próbált kapura veszélyes lenni, s utóbbinak ez sikerült is. A fiatal csatár a 79. percben jól robbant be egy jobb oldali sza­badrúgásra, de 7 m-ről a kapus kezébe fejelt. Aztán jött, amire senki nem számított: a 87. percben Marinkovics jobb olda­li szögletét a rövidre remekül ér­kező Panghy fejelte élesen a léc alá, 0-1. Alig volt már hátra, ám a kanizsaiaknak ez a pár perc is túl soknak bizonyult. A 89. perc­ben Gelencsér rossz helyre te­nyerelt egy ívelést, Varga kö­zépre rúgta a labdát, ahonnan némi igazgatás után Mészáros rúgta a háló jobb felébe a pontot érő gólt, 1-1. Kétségkívül szo­morú fordulat, mely azonban a játék képét nézve igazságos eredményt alakított ki. Szentes Lázár: „Nem tudtuk a saját játékunkat játszani. Igyekszünk, s talán egyszer majd a pályamunkások is köve­tik a példánkat.” Keszei Ferenc: „Ha nem es­tek volna a gólok, egyszerűen értékelhetetlen lenne, amit a já­tékosok produkáltak... ” További eredmények: Békéscsa­ba—Érd 0-0, PMFC—Tiszavasvári 1-0, Komárom—Szolnok 2-0, Rákó­czi—Soroksár 2-0, Matáv SC—Komló 5-0, Szeged—Tatabánya 1-2, Deme­­cser—Kecskemét 2-0, Hajdúszobosz­ló—Salgótarján 1-1, Tiszakécske— Soproni FAC 2-0. A bajnokság állása: Két perc után két pontot „romlott” Panghy gólja 1. Tatabánya 2216 4 2 52-28 52 2. I. Olajbányász 2414 5 5 46-25 47 3. Érdi Sport 23 14 4 5 43-25 46 4. Matáv Sopron 23 11 7 5 41-28 40 5. Salgótarján 24 11 5 8 37-28 38 6. Komáromi FC 24 12 210 38-32 38 7. Szeged LC 21 10 7 4 39-24 37 8. Tiszakécskei FC 24 9 7 8 32-30 34 9. Szolnoki MÁV 24 10 311 35-38 33 10. Demecseri FC 22 8 7 7 32-30 31 11. Komlói Bányász 22 8 7 7 31-36 31 12. Rákóczi FC 24 8 6 10 33-39 30 13. ICN Tiszavasvári 23 7 8 8 25-22 29 14. Tiszaújvárosi SC 23 7 7 9 29-36 28 15. Soroksári TE 24 7 5 12 29-47 26 16. Békéscsaba 23 6 7 10 28-30 25 17. Soproni FAC 24 5 8 11 30-41 23 18. Pécsi MFC 24 5 613 33-46 21 19. Hajdúszoboszló 22 5 5 12 33-46 20 20. Kecskeméti FC 24 1 617 18-53 9 SPORT Csak az FCK-nak nem ment ^ _ Lébény—FC Keszthely 3-0 (0-0) ^ ^ Lébény, 500 néző. Jv: l’hl­lf Ábrahám. Lébény: Delci — Keszei, Horváth I. (Tóth B.), Vígh, Fülöp, Nagy, Tóth D. (Steininger), Heizer, Moór, Horváth N­., (Császár), Kovács Á. Edző: Keglovich Ferenc. FCK: Jánosa — Balogh, Pál, Szar­ka, Kónya, Bertók, Nyúl (Varsányi), Bazsonyi, Bankó (Kozma), Lajtai, Cserép (Molnár). Edző: Pál András. Az 52. percben Nyúl a 16-oson be­lül buktatta Nagyot. A büntetőt Moór értékesítette, 1-0. A 71. percben Ko­vács lefutotta védőjét és a kapu köze­pébe lőtt, 2-0. A 87. percben Nagy szólózott, de Balogh hátulról buktatta. A védő piros lapot kapott, Moór pedig ezt a büntetőt sem rontotta el, 3-0. A II. félidőb­en Nagy G. vezérle­tével a lébényiek biztosan fektették kétvállra a Balaton-parti csapatot. Jók: Nagy G., Vígh, Keszei, illetve Pál, Bertók. MÁV NTE—Mohács 3-0 (1-0) Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Ta­kács G. MÁV NTE: Horváth G. — Nagy T., Kalinics, Beke, Szakály (Rudolf), Kovács J., Dezső, Balogh A. (Lakics), Papp G. (Herke), Visnovics, Borda. Edző: Szalai Zoltán. Mohács: Hegyvári — Jakab, Falu­­di, Krizmanics, Illés, Diósi, Jancsa­­rics, Szabó, Gál, Megyeri, Peterke. Já­tékos-edző: Megyeri Károly. A 31. percben Balogh élesen belőtt labdáját Borda vágta 6 m-ről a kapu jobb sarkába, 1-0. A 68. percben a ka­pus csak kiütni tudta Kalinics lövését, Papp G. pedig éles szögből nem hibá­zott, 2-0. A 78. percben Balogh egy csellel elfektette védőjét, s a kapus mellett a kapu közepébe lőtt, 3-0. Szakadó esőben, sáros mély ta­lajú pályán biztos győzelmet arat­tak a vasutasok. Jók: Visnovics, Kalinics, Kovács J., Balogh A. Ifjúsági­ MÁV NTE— Mohács 1-0. Répcelak—Lenti TE 0-1 (0-1) Répcelak, 300 néző. Jv.: Kiss. Répcelak: Rácz—Tömpék, Varga J., Tompos, Varga G. — Szabó, Varga B. (Pungor), Zsirai, — Mészáros Z. (Horváth), Mészáros P., Murai. Edző: Csorba János. Lenti: Vincze — Balogh, Török, Pacsai, Varga — Fentős (Rántás), Molnár, Mentes, Németh — Hadrik (Kiss), Markotán. Edző: Fentős Pál. A 17. percben Molnár 16 m-ről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0-1. A hazaiak kapkodása magabiz­tossá tette a zalai csapatot, csak raj­tuk múlt, hogy nem lő­ttek több gólt. Jók: Rácz, illetve Török, Marko­tán. Ifjúsági: Répcelak—Lenti 0-2. Hétpontos félidő! GYSEV Ringa— 7. Volán TE 84-33 (41-26) Sopron, 600 néző. Benczúr, Bodnár. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rá­játszás az 1—8. helyért, negyed­döntő, harmadik mérkőzés. GYSEV: Bajkusa (12/3), Ba­logh (29/9), Béres (5), Bauer (4), Dénes (7). Csere: Hollósy (14), Anitics (5), Orehova (6/3), Radnóty (-), Deli (2). Edző: Saeed Armaghani, Palkovits Tamás. 7. Volán: Molnár (3/3), Pász­tói (7), Papp (6), Horváthné (5/ 3), Nyírő (8). Csere: Ku­linszka­­ja (4), Hersics (-), Horváth M. (-), Pais (-). Edző: Vertetics Ist­ván, Karvalics Levente. A soproni csapatban közel két hónapos szünet után ismét pályára lépett a válogatott Béres Tímea, a zalai vendégek viszont nélkülözni voltak kénytelenek a sérült Szőkét és Völgyesit is. Az első húsz percben a soproniak, — akárcsak három nappal ko­rábban —, ismét nehezen bir­kóztak meg a vendégek zóna­védekezésével. Talán Balogh és Hollósy volt az egyetlen kivétel, ők ketten alaposan „megszórták magukat”. Érdemes megemlé­kezni róla, hogy a játékvezetők még ezt a könnyűnek tűnő mér­kőzést sem tudták hibátlanul le­vezetni, így aztán nem volt meg­lepő, hogy Balogh még labdave­zetés közben(!) is bírálta a síp­mestereket. A második félidőben a GYSEV Ringa már azt csinált, amit akart, Vertetiscs István ta­nítványai mindössze hét pon­­tot(!) értek el a második húsz percben. A zalaiak közül Nyírő­ (képünkön) nyolc ponttal tudott a legeredményesebb lenni... A párosviadalt a GYSEV Ringa 3-0-ra nyerte meg, így a Soproni vasutasok már most, a lehető­ legkisebb erőkifejtés­sel a legjobb négy közé jutot­tak. A párharc során szinte még a legkisebb ellenállásra is képtelen Zala Volán TE a to­vábbiakban az 5—8. helyért küzdhet. Jók: Bajkusa, Balogh, Hol­lósy, Orehova, illetve senki. Saeed Armaghani: „Megtet­tük a hrmadik lépést is felfelé. Végig jól védekeztünk, és a má­sodik húsz percben már látvá­nyos támadásokra is futotta erőnkből.” Vertetics István: „Az első fél­idő még valahogy elment, a má­sodik félidőben már semmivel sem lehettem elégedett.” (weisz) Több csak egyszer volt Petrolszerviz— ZTE-ZÁÉV 5:3 (2569-2525) Szeged, Szuper Ligás női tekemérkőzés. ZTE: Miklós 452, Si­­monffy K. 432, Csurgai 432, Hécz 407, Horváth­né 402, Rózsás (Joó) 400 fa. A kitűnő teljesítményt nyújtó zetések nem bírtak a nagy formában gurító há­zigazdákkal. A zalaeger­szegiek ebben az idényben csak egyszer dobtak több fát, mint ezúttal, a győzel­met sajnos mégsem sike­rült megszerezniük. Ifjúságiak: Petrol­szerviz-ZTE-ZÁÉV 4:0 (782-740). Egyénileg: Sabján B. 370, Sabján R. 370 fa. (A) Rédicsig mindenki veretlenül... ^ ^ Letenye SE— sj. Nemesapáti 4 ^ a. Hidroterra 2-1 (2-1) [BiaSz Letenye, 250 néző. Jv:Fábián Letenye: Korcsmáros—Dobos S., Szollár, Molnár G., Horváth J. (Ma­gyar), Adorján G., Kálmán (Kelencz), Dobos A., Andróczi (Kukuruzsnyák), Adorján F., Farsang. Edző: Dobos Sándor. Nemesapáti: Bor , Farkas, Mol­nár J., Tóth, Faji, Molnár A., Csiszár, Lepár, Kiss, Hóbor (Szabó), Imre (So­­modi). Edző: Lukács Péter. Zuhogó esőben a lehetőségeit el­puskázó Letenye csak a 3 pontnak örülhet a szervezetten játszó vendégek ellen. Gólszerzők: Farsang, Adorján F. (1­­-esből), illetve Kiss. Jók: Szollár, Dobos L., Farsang, Andróczi, illetve Kiss, Lepár, Bor. Ifjúsági: Letenye— Nemesapáti 3-1. Miklósfa—Zalalövő 1-1 (0-0) Miklósfa, 100 néző. Jv.: Kustán. Egyenlő erők­ küzdelmében a több gólszerzési alkalom közül mindkét csapat kihasznált egyet. Gólszerzők: Kapus, illetve Rózsa. Jók: Munkácsi, Lánczos, Hoff­mann, Kapus, illetve Sinkó, Boros, Dökner. Ifjúsági: Miklósfa—Zalalövő 0-0. Kemendollár—Galambok 5-2 (4-1) Kemendollár, 200 néző. Jv.: Balá­zsi. Megérdemelten nyertek a hazaiak a sportszerű vendégek ellen. Gólszerzők: Mózer (2), Foltányi, Németh, Büki, illetve Simon (2). Jók: Foltányi, Varga Cs., Orbán, Pintyőke, illetve Simon. Ifjúsági: Kemendollár—Galam­bok 3-2. Bajcsa Recep— 7. Volán Teskánd 2-2 (2-1) Bajcsa, 100 néző. Jv.: Drávecz. A nehéz talajú pályán a hazaiak lel­kesedése ellensúlyozta a vendégek na­gyobb tudását. Gólszerzők: Herman, Trencsényi V., illetve Koszow, Papp. Jók: az egész csapat, illetve Nagy, Szabó, Koszow. Kiállítva: Madár (7. Volán Tes­kánd). Ifjúsági: Bajcsa Recep—Zala Vo­lán Teskánd 1-2. Páka—Becsehely 2-4 (0-1) Páka, 200 néző. Jv.: Tóth Á. Közepes iramú mérkőzésen a dön­tetlen lett volna a reális eredmény. Gólszerzők: Pordán, Tuboly (ön­gól), illetve Kéri (2), Németh, Dé­­kány. Jók: Pordán, illetve Horváth, Soós, Bernáth. Ifjúsági: Páka—Becsehely 1-1. Rédics— FEMAT Csesztreg 1-1 (1-0) Rédics, 300 néző. Jv.: Kozma. Élvezetes, nagy iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. Gólszerzők: Szabó, illetve Göncz. Jók: Horváth, Makaró, Győré, Ba­lázsié, illetve Fekete, Göncz, Tóth, Müller. Ifjúsági: Rédics—Csesztreg 1-2. Pacsa—Kiskanizsa 0-0 Pacsa, 100 néző. Jv.: Horváth P. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Banca, illetve Novák, Ifjo­­vics, Lukács, Kondákor. Ifjúsági: Pacsa—Kiskanizsa 1-2. Zalaszentbalázs— FC Napred 4-0 (2-0) Zalaszentbalázs, 200 néző. Jv.: Laki. Megérdemelt hazai győzelem. Gólszerzők: Németh, Végh, Hor­váth A., Vári. Jók: Pozsgai (a mezőny legjobbja), Végh, Nagy, Vári, illetve Rodek. Kiállítva: Kuzma (Napred). Ifjúsági: Zalaszentbalázs—FC Napred 3-1. II. osztály: Gyenesdiás—Z­szent­­györgy 1-3, Gelse—Tungsram 2-2, Felsőrajk—Zalaszentgrót 2-1, Boc­­földe—Kerkaszentkirály 6-2, Sármel­lék—II. Eb­eco 2-2. A többi mérkőzés­ről nem érkezett tudósítás. ZALAI HÍRLAP 19 Határok nélkül ▲ Esztergomban, a Champion-Magyar Asz­falt Ralin, az 1995 és '97 közt verhetetlen ifj. Tóth János (Toyota Corolla) fölényes győzelmet aratott a tavalyi első Kiss Ferenc (Subaru WRC) előtt. ▼ Az UEFA október 12-ére halasztotta döntését a 2004-es Eb színhelyének kijelölésével kapcsolatban, mert képviselői még nem tudtak megegyezni az ese­ményről közvetíteni szán­dékozó tévétársaságokkal. A szövetség eyúttal továb­bi reprezentációs lehetősé­gekhez juttatta az oszt­rák—magyar közös pályá­zatot is. Totóeredmények 1. Anglia—Lengyelország 3-1 1 2. É.-Írország—Németország 0-3 2 3. Csehország—Litvánia 2-0 1 4. Dánia—Olaszország 1-2 2 5.Skócia—Bosznia-H. megállapított eredmény X 6.Fehéroroszország—Svájc 0-1 2 7. Örményország—Oroszország 0-3 2 8. Grúzia—Szlovénia 1-1 X •­Görögország—Norvégia 0-2 2 10.Macedónia—Írország m.e. 1 11 .Románia—Szlovákia 0-0 X 12.Franciaország—Ukrajna 0-0 X 13.Spanyolország—Ausztria 9-0 1 Pluszmérkőzés: 14.Jugoszlávia—Horvátország m.e.X Egy góllal, az egyik pontot PVSK Pécs '96— S ’­rvictifiít­y Royal Goldavis * W 0 Hévíz EHET m (o-1) Pécs, 300 néző, jv: Filus. Pécs: Herczog — Balázs, Magyari, Papes — Lehota, Hasenauer (Tóth E., 46. p.), Schweitzer, Fülöp, Schwarz­­kopf — Kaszás (Koleszár, 68. p.), Stein. Edző: Tihanyvári László. Hévíz: Kuczkó — Hollender, Kenéz, Tresó — Horváth, Cza­­fit, Szabó, Varsányi, Fodor (Si­pos, 80. p.) — Purt (Gyulai, 85. p.), Mihalecz (Máté, 69. p.). Ed­ző: Pusztai László. A 38. percben Varsányi Purt­­tól kapott jó átadást, betört a 16- oson belülre, aztán 9 méterről középről belőtte a zalaiak veze­tő gólját, 0-1. A 40. percben Mi­halecz 15 méterről nagy kapufát lőtt. Az 58. percben Kaszás egyenlíthetett volna, egyedül állt a kapussal szemben, de fölé­­bombázott. A 62. percben a szü­netben csereként beállt Tóth E. szerezte meg a hazaiak egyenlí­tő gólját, miután a Kaszás sza­badrúgása után elé került labdát három méterről a kapu jobb ol­dalába vágta, 1-1. Rögtön a találkozó elején ma­gához ragadta a kezdeménye­zést a vendégcsapat. Úgy lát­szott, mintha a zalaiak lennének otthon és a kezdeményező kész­ségüknek köszönhetően a veze­tést is megszerezték. Sőt, elő­nyüket akár növelhették is vol­na, hiszen a kapufánál a pécsiek­nek óriási szerencséjük volt. A szünet után alig negyedórányi játék után kiegyenlített a PVSK, amitől belelkesedett a házigaz­da együttes. A baranyaiak töb­bet támadtak, mint az első játék­részben, és a hajrában eléggé be is szorították a Hévízt, az ered­mény mégis igazságosnak mondható. A mérkőzés érdekes­sége volt, hogy a házigazda vas­utasok először negyven perc el­teltével lőttek kapura... Tihanyvári László: „A má­sodik félidő alapján akár a győ­zelmet is megérdemeltük vol­na...” Pusztai László: „Győzelmi esélyünk volt a mérkőzés folya­mán, a végén mégis meg kellett elégednünk a döntetlennel.” Jók: Tóth ,„ Schweitzer, Ba­lázs, illetve Tresó, Kenéz, Var­sányi, Horváth László Zalai Hírlap Főszerkesztő: Győrffy István Felelős szerkesztő: Mihovics József Rovatvezető: Arany Horváth Zsuzsa, Kovács Ferenc, Marton Györgyi (kanizsai­­ szerkesztőség) Szerkesztőség: 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. Levélcím: 8901 Zalaegerszeg, Pf.: 25. Telefax: (92)312-581. Központ: (92)312-575. Titkárság: 311-597. Kihelyezett szerkesztőség: 8800­­ Nagykanizsa, Király u. 14. Lem. Tel.: (93)310-814,311-150. Fax.­: 310-226.8360 Keszthely, Kossuth u. 33. Tel.: (83)312-360. Lenti, Zrínyi u. 4. Tel.: (92)351-002. Zalaszentgrót, Dózsa u. 1. Tel.: (83)360-013. E-mail cím: zhirlap@sienet.hu Kiadja: Zalai Hírlap Kiadói Kft. 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. a Pannon Lapok Társasága tagja Kiadásért felel: Kázmér Judit, Gyerák András ügyvezető igazgatók Hirdetésfelvétel: Zalaegerszeg, Kossuth u. 45-49. Tel.: (92)312-580. 8801 Nagykanizsa, Király u. 47. Tel.: (93)311-150. Fax: 310-226. 8360 Keszthely, Kossuth u. 33. Tel.:­­ (83)312-360.Telefonos hirdetésfelvétel: (92)312-194. Hirdetési vezető: Lóczi János. Technikai hirdetésvezető: Vida András. Tel.: (88)406-740. Budapesti Médiaképviselet, Kósa Erika. Tel.: (1)204-4352. 1117 Budafoki út 111. Megrendelhető: a Pannon Lapok Társaságánál, a Társaság kézbesítőinél és hirdetésfelvételi­­ irodáiban. Előfizetési díj: negyed évre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 5 százalékos­­ kedvezménnyel 7923 Ft. Előfizetéssel kapcsolatos ügyintézés: 8900 Zalaegerszeg, Ady u. 62. Tel.: (92)331-487. Az előfizetés esetleges lemondását csak írásban, a negyedév utolsó hónapjának 5. napjáig tudjuk elfogadni. Terjesztési vezető: Kerkuska Sándor. Nyomtatás: West Hungary Nyomda Centrum Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)406-480. Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0500. Index: 25-011. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti!­­