Aradi Közlöny, 1932. április (47. évfolyam, 75-99. szám)

1932-04-26 / 95. szám

8 AR Alat­tfÜZEÜNY SPORT KÖZLÖNY A szombatra kitűzött bajnoki mérkő­zések közül csak hármat játszottak le A szombatira eső Szent György nap és az azt követő vasárnapon az Olimpiának kel­lett volna programmról gondoskodnia, de a mikalakai együttes e­gy későbbi időspont ked­véért, a kizárólagos rendezési joggal rendel­kezésére bocsájtott napokat a szövetségre ru­házta át. A szövetség szombaton bajnoki, más­nap barátságos mérkőzések lebonyolítását rendelte el, ám pénteken délután egy minisz­tériumi rendelkezés felfüggesztette a másnapi munkaszünetet és így egyes csapatok nem tudtak komplett összeállításban kiáltani, emiatt az AMTE—Transylvania találkozót barátsá­gos jelleggel játszották le, de a két pontot 0:0 gólaránnyal az AMTE javára írták. Ugyancsak az ATE-nál is nehézségeket oko­zott­ ez a megváltoztatott rendelkezés és a tor­nászok együttese az óvását meccs előtt ráve­zette a bírójelentésre, úgy, hogy ez az ügy még foglalkoztatni fogja a szövetséget­. A mérkőzések egyébként nívótlan játékot és az egész vonalon favorit-győzelmet hoz­tak. A táblázat most­­­gy fest: Az Olimpia legázolta ellenfelét Olimpia—Tricolor 8:1 (3:0). Az Olimpia csatársora fényes játékkal valóságos gólözönt zúdított a Tiricolorra. A mérkőzés rendkívül durva, mondhatni életveszélyes volt, úgy, Honig II-est (Tricolor) és Varjassy II-tőt (Olim­pia) a bíró ki is állította. A mérkőzésre a leg­jellemzőbb, hogy a gólok közül négy 11-esből esett. Gólszerzők: Barbu I. (4), Barbu II. (2), Budai (2), illetve Pomacsek. A mérkőzés bí­rója Tomi volt. Minimális győzelmet ért a bajnok­­együttes az ATE felett Gloria-CFR-ATE 1:0 (0:0). Az ATE a Gloria-csatárok akciójának szívósan ellenállt és sikerült is respektábilis eredményt elérnie. Szünet után Blaskovics fejese szerzi meg a győzelmet jelentő gólt. A játék nem mozgott magas nívón és egyik csapat sem csillogtatta a futballjáték szépségeit A mérkőzés bírója Matuz volt. Az Unirednak meg kellett hajolni az AAC nagyobb tudása előtt AAC—Unirea 2:0 (1:0). A mérkőzés ál­mos iramban folyt le, mind a két részről vol­tak próbálkozások, de az AAC volt a többet támadó fél. Az Unirea szívósan ellenállott, mégis Incze és Gallow bebiztosították a győ­zelmet. Biró: Höhn.­­ A szombati barátságos mérkőzésen győzött az AMTE. Szombaton barátságos jel­leggel játszott az AMTE és a Titanus, az ered­mény 4:1 (3:0) volt, a kitömő munkásegyüttes javára. A gólok szerzői: Párducz (2), Tolá­n és Dvorzsák (1), illetve Hajdú. Vulpe bíró köz­­megelégedésre, hiba nélkül ,töltötte be tiszt­ségét.­­ Fővárosi eredmények: Szombaton: Venus — Mihai Viteazul 8:0, Juventus—Sportul Stud. 3:1. Vasárnap: CFR—Olimpia 1:1, Unirea-Tricolor— Makkaibea 3:2. 1. Gloria 118 2 1 31 5 18 2. Olimpia 117 4— 36 8 18 3. AMTE 119— 2 38 16 18 4. AAC 117— 4 24 18 14 5. ATE 113 3 5 16 179 6. Transilvania * 112 2 7 12 316 7. Unirea 111 1 9 8 303 8. Tricolor 112 9 10 502 A II. osztályú bajnokságban a t­anatult győzelme megerősítette az élen A II. osztályúi bajnokság meglepetése az AVMSE veresége a Vulturustól. A Banatul ott­honában győzte le a Juventust, az Egyetértés a Titanusra vert rá, míg a Soimi a Victoriaval végzett­. Eredmények: Soimi—Victoria 5:1 (2:0). A m­érkőzést a jó formában lévő Soimi, a majd végig 10 em­berrel küzdő Victoria ellen biztosan nyerte. Biró, Csungan. — Vulturul—AVMSE 2:1 (0:0). Egyenlő erők küzdelme, az AVMSE sze­rencsétlen öngólja miatt vesztette el a mér­kőzést. Moldovan megszerzi a Vulturulnak a vezetést, Lupu kiegyenlít és Túsz öngóljával veszít az AVMSE. Biró, Mágoli. — Egyetér­tés—Titanus 3:1 (1:0). A szebben és erélye­sebben játszó Egyetértés biztos vereséget mért az ujaradi együttesre. Az Egyetértés góljai Bulik (2) révén és egy öngólból estek, míg a Titanus gólját Magold szerezte. Biró: Braun­ — Banatul——Juventus 2:1 (1:0). Otthonában győzte le a nagyszerű formába lendült kisszentmiklósi együttest a Juventus. A biró-tisztjet Fürbacher töltötte be . A II. osztályú csapatok is barátságos meccseket játszottak vasárnap. Az eredmé­nyeket it­t adjuk: Juventus—Solmi 2:2. AVMSE—Victoria 2:0. Hakoah—Egyetér­tés 3:1.­­ Első osztályú ifjúsági bajnokság. ATE .ifi.—Gloria ifj. 3:3 (1:2). Biró: Gencsi. AMTE ifj.—Transilvania ifj. 3:0 (0:0). Biró: Mágori. Unirea ifj.—AAC ifj. 6:3 (1:0). Biró: Árde­­lan. Olimpia ifj.—Tricolor ifj. 2:0. O IL osztályú ifjúsági bajnokság. Tita­­nusz ifj.— Egyetértés ifj. 2:0 (0:0). Biró: Schneider. Juventus ifj.—Bánátial ifj. 1:1 (1:0). Biró: Mórócz. O Szövetségi díjmérkőzések. ATE II.— Gloria 11. 1:1 (1:0). Biró: Ugrin. AMTE lí.— Transilvania il. 6:0 (2:0). Biró: Cégka. Ha­­koali lí.—Banatul II. 4:1 (2:1). Biró: Cliirai. Unirea Ii.—AAC II. 3:3 .(2:0). Biró: üoioea. O Vidéki eredmények: Temesvár: TMTE— Rapid 1:0, Kinizsi—Bánatul 1:1. Resica: UDR— Ilsa 2:0- Szatmár: Olimpia—Maramureş 9:3, Bar­kócába— BSC 3:1. SzSE—Nagykárolyi Viktória 0:0, Szatmári Törekvés—Nagybányai Tricolor 1:0. Brassó: Brasovia—IAR 1:0, Olimpia—BMTE 5:1.­­ Egy győzelem, egy vereség az Attila ko­lozsvári mérlege. Az Attila szombaton 4:0-ra ver­­te a KAC-ot- vasárnap az Universitateatól 4:1 arányban vereséget szenvedett. KEDD. ÁPRILIS 26. Vasárnap csak­ barátságos meccsek voltak ATE—Unirea 3:1 (1:0). A tartalékolt Uni­rea jó játékot produkált, de a gólhelyzeteket biztosan kihasználó ATE győzött. Gólszerzők: Tóth (2), Bellai, illetve Megyesi. Biró: az 1. félidőben Burdán, szünet után Oravetz. — Transilvania—Tricolor 4:0 (1:0). Az egységes Transilvania lelkes játékkal győzött. Gólru­gók: Bódi (2), Loki és Varga. Biró, Husztik. — Gloria—AMTE 2:0 (0:0). Gyenge nívójú meccs során győzött a Gloria. A mérkőzés el­ső gólja az új szerzemény, Albert érdeme, míg a második. Pepoli hibájából, öngólból esett. Albert, a Gloria új csatára jól mutatkozott be. A meccset Pfeiffer biró vezette le. — Olim­pia—AAC 4:0 (1:0). Az Olimpia könnyű győ­zelmez ii aratott a sárga-fehérek tartalék­ gár­dája ellen. Barbu I., Barbu II., Cusedan és Teimler öngólja adták a mérkőzés eredmé­nyét. Biró: Polaretzky. Külföldi eredmények néhány sor­ban Nyíregyháza: A Bocskay a városi válogatottat 4:1-re győzte le. — Tatabánya: A Hungária a Magyar Kupa küzdelem során a Tata­bányai SC-t Sárvári, Titkos és Barátky két góljával kiverte a további küzdelmekből­ — Hódmezővásárhely: A Szeged FC az ottani HTVK-t 3:1 arányban ■győzte le. — Pécs: Eszék—Pécs válogatottjainak küzdelme Eszék 2:0 arányú győzelmével végző­dött. — Csaba: Dél és Kelet küzdelméből Dél ke­rült ki győztesként, eredmény 6:2. — Drezda: Ausztria B. válogatottja Középnémetországot 4:1- re győzte le. — Bécs: A­­nagy mérkőzés előtt az osztrák amatőr válogatott 4:3 arányban végzett Grác reprezentatívjaival. — Ovedia: Spanyolor­szág csak 2:1-re tudta legyőzni a Jugoszláv válo­gatottat. Szenzáció­! — Zágráb: Gradjanszky— MASK 3:1. — Budapest: A Ferencváros tartalékolt csapata 4:2 arányú vereséget mért a Nemzetire. O Döntetlenül játszottak a ,,Csikók“ Szófiá­ban- A ,,Csikók“ 1:1 arányban eldöntetlen ered­ményt értek el a hivatalos bolg­ár válogatott el­len. Tunyogini beadásából Bihámy fejelte a ma­gyarok gólját. O Magyar II. liga eredményei: Soroksár—Me­gyár 8:3, FTC—Rákospalota 6:0, VÁC—Terézvá­ros 4:0. O Meglepetés a cseh profiligában. A bajnoki mérkőzés során a Nahod 4:1-re verte a Slaviát. A Sparta az IFC­ Nürnberget 2:1 arányban győz­te le. O A magyar amatőrbajnokság során az FTC nehezen, 2:1-re győzte le a III. Ker. TVE-t. Egyébb eredmények: Elektromos—BSE 6:3, MTK—BEAC 1:0, URAK—Fer. Vas 1:1, Törekvés—UTE 1:0. 33 FC—ESZKÁRT 0:0. A magyar futball katasztrófája a bécsi TT J 'itTáinti­ k­park A hetvenedik találkozó során szenvedte legsúlyosabb Ju­f Prtr IV­­a 3 Ivíl vereségét a magyar válogatott . Az osztrák csapat brilliáns formát játszott ki, úgy hogy a bírói segédletre nem is lett volna szüksége Ausztria—Magyarország 8:2 (1:2) A magyar futball katasztrófája követke­zett be vasárnap délután a Hohe Warte gye­pén. A rosszul összeválogatott magyar csapat tragikus körülmények között, nem várt ará­nyú, súlyos vereséget szenvedett az osztrákok­tól. Az osztrák reprezentatívok feltétlen jobbak voltak a magyaroknál, így tehát sih­lem bíró pártoskodására és rosszakaratú bíráskodására a győzelem elérésére nem is lett volna szüksé­ge az osztrákoknak. A bíró feltűnően fogta a magyarokat és szigorúan torolt meg minden vélt sérelmet, így például Lakyt és mindjárt utána Toldit is kiállította­, a magyarok kényte­lenek voltak kilenc emberrel végig küzdeni ezt a tragikus csatát. Az osztrákok remek iramban kezdenek és már a 3-ik percben Sindelár belövi a vezető gólt. A magyarok ellentámadása megtörik az osztrákok védelméül Az osztrák halfsor front­ba tudja dobni a csatársorát és a „W“ formá­cióban játszó csatárok­ könnyen kiugrana­k a két idős és lassú magyar hátvéd­ között, így esett a 13-ik percben a második osztrák gól, amire három perccel később Cseh II. válaszol. A 34-ik percben Sindelár átjátszik Schunlhoz, akinek éles lövését Szabó nem tudja védeni. A II. félidő befejezése előtt egy perccel rúgja Cseh II. a magyarok utolsó gólját. Szünet után az 5-ik percben Schall góloz, így az ered­mény már 5:2, két perccel később Aschweider a gólszerző, utána a 24-ik és 28-ik percben Schall góljai teszik még tragikusabbá ezt a sú­lyos vereséget. A vereségre előrevetette árnyát a balkezes válogatás, így, például megütközést keltett a két régi hátvéd, Mandl és Takács I. beállítása. A tartalékolt csatársor megtette, amit tudott. A csaársorból csupán Cseh II. és Turay emel­kedtek ki. Az osztrákoknál, nagyszerű volt Sindelár, kívüle Schall és Oschweicki emelkedt­­ek ki a csatárláncból..Úgy a halfsor, mint a védelem egyenletes munkát végzett.­­ Pillér a magyar kardvivóbajnok. Heves küz­delmek után Pillér György nyerte a magyar kard­­vivóbajnokságot. 2. Kabos­ 3. Nagy. 4. Petscha­uer. 5. Maszlay. „ A Bárány jó idővel győzött Bécsben, ugyanis 100 méteren 1:02.4 mp-re úszott. A magyar B. vi­­zipólózók 4:13 arányban vertek rá Bécs váloga­tottjára.