Aradi Közlöny, 1932. május (47. évfolyam, 100-121. szám)

1932-05-04 / 101. szám

8 SPORT KÖZLÖNY A Gloria-CFR: az els méltó ellenfele volt a Kispestnek Kispest—Gloria-CFR 4:0 (UO) A szezon első nemzetközi mérkőzése egy "közönséget vonzott, mintegy 2500 főnyi nézőkö­zöség övezte a Gloria CFR-pálya játékterét. A Kispest a II. félidőben produkálta a nagyvonalú já­tékot, míg az első részidőben a bajnokegyüttes méltó ellenfele volt a nagyhírű kispestieknek. Bur­dán bíró sípjelére a következő összeállításban in­dul a játék: Kispest: Dénes—Rozgonyi, Hungler—Raix, Purceld, Keresztes—Pacolai, Dormos, Csendes, Fürstner (Szepes), Steiner. Gloria CFR: Bugarin­—Hu­sztig, Albu—Szabó, Faur, Neteda—Igna, Blaskovits (Aumann), Albert, Tisza (Blaskovits), Túsz (Tisza). A piros-fekete dresszel kispestiek indítják el a labdát, de a Gloria nyomul fel és máris Blaskovits labdáját teszi ártalmatlanná Dénes. Váltakozó já­ték folyik, a támadásokból derekasan kiveszi ré­szét az aradi csapat is, de a puha csatárok nem tudják bevenni Dénes jól őrzött portáját. A 37-ik percben születik meg az első gól, amikor Paczolai fut meg, Dormoshoz húz, az összekötő tovább ad Steinernek és Steiner lövése védh­etetlenül vágó­dik a hálóba. Szünet után a Kispest rákapcsol, ra­gyogó akciók futnak a pályán, a Gloria vissza­esik, a halfsora nem tudja tartani a gyors kispesti csatárokat és a 13. percben Fürstner növeli a gó­lok számát. A harmadik gól a 23-ik percben esett, Szepes fordulásból jobblábbal az ellenkező sarok­ba küldi a labdát- Most a Gloria is ostromol, de a kispesti védők jól állanak a lábukon. A végered­ményt jelentő gól a 33-ik percben esett, amikor is­­ Csendes negyven méterről küldött lövése hull a hálóba. A kispestiek nagyvonalú játékot mutattak, különö­sen vonatkozik ez a II. félidőre. A játékosok kö­zül Rozsonyi tetszett a legjobban, aki klasszikus tu­dású játékos, de hátvédtársa, Hungler is megfelelt, úgyszintén a védelmi triász harmadik tagja, Dé­nes kapus is. A halfsorból Keresztes és Purczell tetszettek a legjobban, míg a csatársorból a két szélső. A Gloria közvetlen védelme is dicséretre­­méltóan küzdött, annak ellenére, hogy Bugarki nem a legjobb napot fogta, Albu pedig még bete­gen is megfelelt. Husztig már több hibát vétett. A halfsorból messze kimagaslott Neteda, míg a csa­tárláncból Blaskovits, Igna és Tisza voltak a­ leg­jobbak. Burdán bíró játékvezetésével mindenki­ meg lehetett elégedve. Egy mérkőzést játszottak a II. osztályban : Soim­i—Juventus 2:1 (0:0). Az egyetlen II. osztályú bajnoki mérkőzés­en a szerencsésebb Soimi győzött a Juventus felett. Mind a két csapat keményen játszott és egyes pe­riódusokban szép játéknak is szemtanúi lehettünk. 0 Kisebb mérkőzések Aradon. AMTE—Unirea 4:2 (2:2). A mérkőzést vasárnap játszották és te­kintettel az AMTE, másnapi nemzetközi mérkőzé­sére, erősen tartalékoltan állott ki, de így is sike­rült győznie. Schreffer, Gulyás, Tóth és Ujj ön­gólja révén éri el a munkásegyüttes góljait, míg az U- részéről Mayer és Böszörményi voltak ered­ményesek. Bíró: Braun. — Tricolor kombinált— AMTE USA 3:2 (3:2). A mérkőzést Decsov vezet­te. AMTE ifj.—Tricolor ifj. 7:0 (2:0). Az AMTE ifjúsági gárdája valósággal lehengerelte a Tricolor bilisig­ legénységét. A meccset Fock vezette — AMTE USA—Zim­ándújfalusi SC 6:0 (2:0). aradi közlöny Everton az angol bajnok. — Berlin: A négy nem­zet ökölvívó versenyén az olaszok 5, a németek 2, a magyarok Frigyes révén egy győzelmet értek el. A dánok nem szereztek győzelmet. — Versem A temesvári Kinizsi otthonában 3:1 arányban vert rá a Dusan Sünire. — Magyar csapatok Romániában, Temesvá­ron vasárnap a Budai ,,11, 3:2 (2:0) arányú vere­séget szenvedett a TAC-tól. Másnap a Kispest 5:1-re verte az Elektrikát. — Kolozsvárott a BSZKÁRT teljes sikerrel mutatkozott be, első nap a Romániát 2:1-re, másnap az Universitateát 2:0- ra verte. — Váradnak csak hétfőn volt nemzetközi programmja, a Törekvés 2:0-ra végzett a Nemze­tivel. — Bucurestibe a Bocskay látogatott el és itt a Venust 2:1-re, a Juventust 1:0-ra verte.­­ Az ATE kétnapos zsombolyai vendégjáté­ka. Az ATE kétnapos zsombolyai vendégjátékát nem kisérte siker, mert első nap a ZISE, másod­nap a Hertha verte (mindkettő 2:1 arányban) az aradi tornászokat. O Ma fejeződött be a Hakoah házi ping-pong versenye. A szezonzáró verseny iránt nagy volt az érdeklődés. A verseny igen nívós volt és érde­kes eredményekkel zárult, férfi egyesben első lett Ponta. 2. Hoffmann­ 3. Luttwák. Férfi páros: 1. Ponta—Szántó, Szerény!—Luttwák-pár nagy meglepetésre a Hoffmann—Stern-pár előtt a má­sodik helyen végzett. Ifjúsági: L Luttwák. 2. Sze­rén­yi. 3. Bársony és Jakobinu­s I. lett. A Budai „11“ a futballjáték szépségeit csillogtatta az AMTE elleni mérkőzésen Budai „11“— IMJE 2:0 (2:0) A Budai ,­11“ aradi vendégszereplését a legtel­­jesebb siker kisérte. A budaiak nagyon szép játé­kot mutattak, különösképpen a II. félidőben a fut­balljáték szépségeit csillogtatták. A budaiak erénye a pontos passzjáték, a csatársor nagyszerű húzá­sokkal operált és szinte percenként szemtanúi le­hettünk egy-egy sikerült trükknek, amely a kö­zönségnek különösképpen nagyon tetszett. Azon­ban hiányzik a csatársorokból a lövőkészség, a­melyet az előző napi vendégjáték alkalmával a Kispesttől láttunk. Az AMTE a II. félidőben lelkes gólratörő játékával a nézősereg elismerését érde­melte ki és csak a tömörülő budai védők akadá­lyozták meg az AMTE-t az eredmény elérésében. A csapatok: Budai ,­11.: Horn—Réder, Fekete—Bachmann, Kárpáti I­, Schuszter— Dumpít (Lantos), Kárpáti II., Ember, Lika, Polgár. AMTE: Tyukodi—Gömöri, Csajka—Walter, Braun, Steiner—Tolán, Dvorzsák (Pepoli), Dobra, Párduc (Tóth), Korom. Szép játék után a budaiak első góljukat a 8-ik percben érik el, ekkor Czumft leadását Kárpáti II­ lövi a balsarokba. A budai támadások tovább tar­tanak, de Tyukodi, az AMTE jószemű és biztos­­kezű kapusa nagy igyekezettel hárítja el a budai lövegeket. A 28-ik percben Embernél van a lab­da, aki mintegy 20 méterről nagy lövést küld az AMTE kapujára és a labda már csak a hálóban áll meg (2:0). A II. félidőben az AMTE nagy igyeke­zettel fekszik a küzdelembe, a piros-fekete dresz­­szes játékosok minden labdára rámennek, látszik, hogy nagy ambícióval küzdenek. A budaiak véde­lembe vonulnak és a tömörülő védők elhárítják a gyakorta veszélyt jelentő támadásokat. A 30-ik percben 11-es a Budai „11“ ellen, de Walter erős lövegét Horn parírozza. A mérkőzést Vladovits bíró 8 perccel előbb fújta le a hirtelen keletkezett szélvihar miatt. A Budai „11“ védelmének csupán a II. félidő­ben volt komolyabb dolga, ekkor pedig a külön­ben biztos kapust a szerencse is segítette. A hát­vétek nem mutattak sokat, de annál jobb volt a fe­dezetsor, amelynek minden egyes játékosa messze felülemelkedett az itteni nívón. A csatárláncban is­­ csupa nagyképességű játékos rúgta a labdát, leg­jobban Ember, Polgár, Dzumft és Lika tetszettek. Az AMTE-ból dicséretreméltó munkát végzett a közvetlen védelem, itt Tyukodi emelkedett ki­ A bekkek kö­zött Csajka okos játéka tűnt ki, a half­sorból pedig Braun és Steiner emelkedtek ki. A csatárlánc legjobbja a II. félidőben beálló Tóth volt, de az 1. félidőben játszó Dvorzsák is tetszett. SZERDA, J1IÍJUS 4. Hírek néhány sorban Pozsony: A­z Újpest jó játék után Sáros, Ja­­kube, Kiss és P. Szabó góljaival 4:1-re győzte le a Bratislava-t. — Budapest: Istenes László a Vilá­gosság kerékpárversenyén súlyosan elesett és en­nek következtében agyrázkódást szenvedett­ — Dunakeszi: A Magyarság versenyén Remecz 48.97 centiméteres dobásával új magyar rekordot állított fel. — Budapest: Az amatőr bajnokság fordulójá­nak eredményei: FTC—UTE 5:1, Törekvés— BEAC 4:1, Postás—Fer. Vasutas 3:2, Elektromos— MÁVAG 3:3, MTK—BSE 3:1, HI. Kef. TVE— ,,33. FC 2:2. — Brüsszel: Belgium—Franciaország 5:2. — Borderoux: Franciaország B.—Délnémet­ország 4:3. — Düsszeldorf: Bécsi Austria az otta­ni Fortunát 7:2-re verte. — Prága: A Sparta 2:1 arányú győzelmet aratott a Slavia felett, így a Sparta bajnoksága biztos. — Zágráb: Viktória Zis­­kov—Prága Gradjanszky 1:1. — Bécs: A berlini Minervát a Rapid 5:2-re verte­ — London: Az Ever­ton és Bolton Wanderers közötti mérkőzés az Everton 1:0-ás győzelmével­­végződött, így az Tíz gólt lőtt a Ferencváros Kaposvárott Nehezen győzött a Hungária és a HI. Ker. a magyar profibajnokság során A Magyar Profibajnokságnak újabb re­kordja van, ezt a rekordot a szenzációs for­mában lévő Ferencváros álította fel, ugyanis 10 góllal terhelte a Somogy hálóját és ez a két­számjegyű győzelem a Magyar Profibajnokság rekordját jelenti. Az újból csapatösszeállítással kísérletező Hungária verejtékes győzelmet aratott a Nemzeti felett, míg a III. Ker. FC szerencsével hozta haza mind a két pontot Miskolcról. A vasárnapi csonka fordulót íig­ye­­gyelembe véve, így fest a bajnoki táblázat:­­ Ferencváros—Somogy 10:1 (6:1). Ka­posvárról jelentik: Rekordszámú közönség volt kiváncsi a Ferencváros kaposvári ven­dégjátékára és a mérkőzés a hazai együttes nem várt hatalmas vereségével végződött. A ferencvárosi gólhenger teljes erőből dolgozott. A góllövésből Takács II. (5), Toldi (3) és Turay (2) góllal vették­­ki részüket, míg a vigaszgól érdeme Kárpáti nevéhez fűződik.­­ Hungária—Nemzeti 2:0 (0:0). Buda­pestről jelentik: A felforgatott csapattal ját­szó­­Hungária nem tudta teljes tudását kifejte­ni és így a Nemzeti csapata az I. félidőben jobb volt ellenfelénél, de a feltűnően gyenge csatárjátéka akadályozta meg a Nemzetit az eredmény elérésében. Szünet után Cseh, majd Barátky gólja jelenti a két pontot, a III. Ker. FC—Attila 2:1 (1:0). Miskolc­ról jelentik: Szerencsétlen csatát vesztet­t a hazai csapat, mert az I. félidő egyetlen gólja félreértésből származott, ugyanis a játéktéren meghallották az egyik néző füttyét, így a mis­kolci védők leállottak és a guruló labdával mit sem törődő kapus mellett ért Győri gurulós labdája hálót. Akkor derült ki a tévedés, ami­kor a bíró kettős füttyes gólt jelzett. Szünet után Győri lőtt gólt, majd Haraszti az Attilá­nak beállította a végeredményt.­­ A II. liga küzdelmei során nehezen győ­zött Soroksár. Eredmények: Soroksár—Pécs- Baranya 2:1 (0:0), Szeged FC­—Turul 1:1 ,(1:0), Vác FC—Megyer 3:1 (1:0). Bak TK— Terézváros 5:0 (2:0) 1.Ferencváros 2020 9 0 99:16 40 (0) 2.Újpest 2015 3 2 56:25 33 (7) 3.­Hungária 2014 3 3 56:23 31 (9) 4.Bocskai 18 9 3 6 32:35 21 (15) 5.III. Ker. FC 18 9 2 7 30:36 20 (16) 6.Budai „11“ 18 7 2 9 27:36 16 (20) 7.Somdgy 18 6 111 18:44 13 (22) 8.Nemzeti 17 5 210 21:41 12 (22) 9.Attila 18 4 410 17:33 12 (24) 10.Kispest 17 3 417 22:44 10 (24) 11.Vasas 18 3 213 28:59 8 (28) 12.Sabaria 22 3 217 17:31 S (20)