Autó-Motor, 2003. július-december (55. évfolyam 13-26. szám)

2003-08-27 / 17. szám

Trulli, szombaton Alonso szerez­te meg a legjobb kvalifikációs időt, idén már nem először. Bár az időjárási körülmények (káni­kula) hasonlóak voltak az előző, Német Nagydíjéhoz, mégsem merték újra bevállalni a rizikós, két boxkiállásos taktikát, amiben valószínűleg nagy szerepe volt a Hungaroring poros, gumipusztító aszfaltjának is. Tulajdonképpen nem is volt rá szükség, hiszen Alonso könnyedén tudta tartani a rajt után begyűjtögetett előnyét, még három kerékcserével is. Ta­lán ő maga sem gondolta volna, hogy első diadala ilyen zavartalan rajt-cél győzelem lesz. „Fantaszti­kus volt ez a hétvége. A pole pozí­ció megszerzésével és a győze­lemmel valóra vált az egyik ál­mom” - lelkendezett Alonso. Trul­li jól elkapott starttal két helyet előrébb ugrott, ám végül a hetedik helyig csúszott vissza, ahol Michael Schumacher támadásai­nak visszaverésével volt elfoglal­va. Kis szépséghibája a heroikus küzdelemnek, hogy mindketten kaptak egy kört a spanyoltól. Szép emlékek Többek közt ilyen csúfság is meg­esett ugyanis a címvédővel. A Hungaroringen pedig nem ehhez vannak szokva. Tavaly Rubens Barrichello állhatott a dobogó legfelső fokára, s itt biztosították be konstruktőr-világbajnoki címü­ket is. Ehhez képest most elég gyatra kvalifikációs eredményeket mondhattak magukénak, s kész csoda, hogy ezek után bizakodva néztek a vasárnap elé. Hiába. Bar­richello bal hátsó kerékfelfüggesz­tése csak 19 kört bírt ki, a brazil a célegyenes végénél lévő gumibá­lák között fejezte be a versenyt. M. Schumacher pedig csak annak örülhetett, hogy a Williams piló­tái nem gyűjtöttek be még több pontot, mert bizony Juan-Pablo Montoyáék pénteken és szomba­ton ott voltak a Renault-k nyomá­ban, bár rossz rajtolásukkal anul­­lálták addigi munkájukat, s nagy erőfeszítésükbe telt visszaküzdeni magukat az élmezőnybe. Ralf Schumacher még egy megpördü­léssel is tetézte gyenge startját, így ő az utolsó helyre kerülve adta fel magának a leckét. Fáradozásaikat végül siker koronázta: a 3. és 4. he­lyen intették le őket. Megszerzett pontjaiknak köszönhetően a Williams átvette a vezetést a Fer­raritól a konstruktőrök pontver­senyében. David Coulthard azon keve­sek közé tartozott, akik a két ke­rékcsere mellett döntöttek, ám ez­úttal ez nem eredményezett olyan szép eredményt, mint a hocken­­heimi futamon. A skót pilóta szá­mára azonban jó hír, hogy a csa­patvezetés meghosszabbította szerződését 2004 végéig, így lesz még ideje újabb dobogós helyek begyűjtésére - a McLaren színei- Baumgartner Zsolt óriási lehetőséghez jutott. Az első magyar Formula-1-es pilóta éppen idehaza debütálhatott. Zsolt élvezte a versenyt, de kissé csalódott volt, amiért idő előtt fel kellett adnia Hiába a hosszabb célegyenes és az élesebb NI kanyar, idén sem volt rajtbaleset a Hungaroringen I Autó-Motor 2003/17 • www.automotor.hu 77