Auto és Motorujság, 1924 (3. évfolyam, 1-24. szám)

1924-06-15 / 12. szám

1924 JÚNIUS 15 .y^UÉK/­4/1 12. SZÁM * 15. OLDAL­ senyzőket ilyen meglepetéseknek és bizonytalan­ságnak. Ezen a versenyen azt történt, hogy az utolsó percben tudta meg a közönség, hogy nincse­nek a vezetők fölkészülve és hogy ennek egyedüli oka a 4 vagy 6 dollár kérdése. Végül azért dr. Kirchknopf szöv. elnök intervenciójára mégis meg­tartották a vezetéses versenyt és meglepően szép lefolyású volt. Most azután az MTK azt vitatja, hogy a MKSZ az oka és megfordítva. A hágai kerékpárospályán a belga időtandem­­versenyző Ruysseveldt egy motorvezetéses ver­senyben kísérletet tett az eddigi világrekordok megjavítására. A kísérlet sikerrel járt és nem ke­vesebb, mint 10 rekordot sikerült elérnie. Van Ruyseveldt óránként 82-285 km-es sebességet ért el; az eddigi sebességi rekord 80-75 km. Kerékpáros-versenyek Olaszországban. A Va­­reses-i három völgyön át 150 km-es amatőr ország­úti versenyt tartottak. Libero Ferrario világbaj­nok 5:04:05 idővel nyerte a versenyt, félkerék­­hosszal előzve Fiorini-t, teljes kerékhosszal Mag­­nozzi-t. 60 versenyző indult, de csak 23-an fejeztek be versenyt. A milánói Simplon-pályán múlt hó 18-án motorvezetéses teamversenyt tartottak. A versenyen több baleset történt. Oliveri, az ismert időtartamversenyző összeütközött egy vezetőmoto­rossal és súlyos sérüléseket szenvedett. Maffey Olaszország egyik legjobb motorosvezetője is le­bukott gépéről és kénytelen volt kiállni. A ver­seny győztes team-je Bergamini—Arzini lett, mely az 50 km-es távot 45:06 alatt futotta be. Egy flyer­­matchből is Bergamini került ki győztesen Moretti és Giorgetti előtt. Az idei hegyibajnokságot a versenyintéző­bizottság intézkedésére a Budai K. E. rendezi meg. Constante Girardengo, a híres kerékpárbajnok Párisban, a Buffalo-pályán Deruytertől kemény vereséget szenvedett. Deruyter először az 5000 m-es futamot nyerte meg előle, majd egy 15 km-es ten­­dervezetéses versenyből került ki győztesen Van Hesch előtt, akit harmadiknak Brod­e, negyediknek Girardengo követett. Új kerékpáros-világrekordok. A hágai ver­senypályán van Ruysseveldt belga versenyző mo­torvezetéses verseny keretében új világrekordok felállításával próbálkozott. Kísérlete eredménnyel járt, tíz új rekordot sikerült fölállítania. Ezek a következők: 10 km 7:378/io alatt. 20 km 14:598/io alatt. 30 km 22 :114/io alatt. 40 km 29:26 alatt. 12 óra alatt 40-760 km. 50 km 36:28®/io alatt. 60 km 43:404/io alatt. 70 km 51:00­4/io alatt. 80 km 58:19­8/io alatt. Egy óra alatt 83-285 km. Szabad az út a Lánchídon a kerekeseknek. Néhány héttel ezelőtt Szabó Sándor úr tollából igen érdekes cikket hoztunk ama ósdi határozat ellen, hogy a Lánchídon kerékpáron ülve nem lehetett átmenni.­­ A Budai K. É. vezetői szemé­ Kilométerórák, alkatrészek, lökhárítók iyesen is eljártak eme rendelet hatályon kívül helyezése iránt, de a cikk maga is elősegítette, mert maró gúnnyal mutatott rá annak tarthatat­lan voltára, mire a főkapitány a rendeletet hatá­lyon kívül helyezte. Kerékpárverseny Londonban. A londoni Herne-Hill-pályán legutóbb angol és holland ama­tőrök mérték össze erejüket. A verseny azonban időnek előtte befejeződött, mert a holland világbaj­nok, Peters, az első futamban lebukott gépéről és súlyosan megsebesült, úgy, hogy képtelen volt a küzdelemben tovább résztvenni, mire földijei föladták a harcot. A londoni Herne-Hill-pálya egyike a legjobb kerékpárospályáknak s a ver­senyzők jól ismerték a pályaviszonyokat, annál csodálatosabb, hogy ez a baleset mindennek elle­nére megtörtént. A majnai Nagydíj (táv. 180 km), a legszebb német kerékpárversen­yek egyike, Markus Schröck, Gerolzhofen (5:51:54) és Roman Lipechi (90 km) Frankfurt (2:51:50) győzelmével végződött. A ver­senyre 62-en neveztek be, az út igen nehéz volt, két hegyen át is vezetett, és az öisszes autóarmaturák kaphatók. - Javítás és felszerelés. - Esztergályos munkát vállal Deutsch. Testvériek mechanikai műhelye Budapest Vili, Horánszky­ utca 3. Telefonszám : József 5­ 48 KÜLDJE BE ELŐFIZETÉSI DÍJÁT: NEGYEDÉVRE 25.000 KORONA.