Petőfi Népe, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. Április 22., Hétfő L­ABDARÚGÁS BAYERN MÜNCHEN-HERTHA BSC 3-0­ A Bundesliga 32. fordulójában a Bayern biztosan nyert az egy órán át emberhátrányban játszó berliniek ellen. Király végig védett, Dárdai nem kapott lehetőséget. Ké­pünkön Pizarro és Schmidt harcol a labdáért. A listavezető Leverkusen hazai pályán (1-2) kapott te a Bre­­mentől, a vendégek első gólját Lisztes szerezte.__________________________________ epa-fotó __________________________NB III. Alföld-csoport_______________________________ Egygólos izsáki győzelem IZSÁK­HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 1-0 (0-0) Izsák, 300 néző. Vezette: Gyekiczki. Izsák: Berta - Márics, Jávorka, Bonea, Kalcsai, Horváth (Mezei Zs., Török), Márton, Bankes (Virágh), Juhász, Mezei Ks Gréczi. Játékosedző: Gréczi Gábor. Hódmezővásárhely: Bíró Marcinka, Csató, Borbás, Szűcs, Fa­­­zekas (Huszár), Huber, Antal, Mol­nár, Nagy (Katona), Juhász. Edző: Szokolyai Tamás. 13. perc: Csató röviden adott ha­za, Bankes elcsípte a labdát, már Bí­rót is kicselezte, de az üres kapu mellé gurított. 33. perc: A kitörő Bankest a ven­dégvédők gyanús körülmények kö­zött szerelték a 16-oson belül, a já­tékvezető azonban nem látott sza­bálytalanságot. 43. perc: Marcinka szabálytala­nul buktatta az előretörő Boneát. A játékvezető sárga lapot adott neki, de ez már a második volt, így a piro­sat is megkapta. 46. perc: Az éppen csak beállt Mezei Zs. egy rossz mozdulat után térdsérülést szenvedett, és le kellett cserélni. 50. perc: Török jobb oldali be­adása után Juhász fejesét Bíró még bravúrral védte. A kipattanó labdát Bankes a hálóba lőtte, 1-0. 76. perc: Egy jobboldali vendég­szöglet után Csató fejelt kapura. Labdája a lécről vágódott a gólvonal elé, majd a védők felszabadítottak. 80. perc: Bankes beadása után Juhász már csak az üres kapuval állt szemben, de a védők az utolsó pilla­natban kitolták a labda alól, így nem tudott fejelni. A bíró nem látott sza­bálytalanságot. Az első félidőt végig a hazai csa­pat uralta. Többet birtokolták a lab­dát, de igazi helyzetig alig jutottak el, mert az utolsó átadásokba min­dig hiba csúszott. A kiállításból adó­dó emberelőnyt kihasználva a haza­iak szünet után lendületesebben tá­madtak és a vezetést is megszerez­ték. Ezután kiegyenlítettebb lett a já­ték, többnyire a két tizenhatos kö­zött pattogott a labda. A Vásárhely jobban megszervezte védelmét és ebből gyors kontrákra épített. A ka­pufájuk is ilyen ellentámadás utáni szögletet követően született. A haj­rában ismét az izsákiak játszottak fölényben, győzelmük már nem for­gott veszélyben. Kitűnt: Márics, Jávorka, Kam­csai, Márton, illetve Bíró, Borbás, Szűcs, Hóbel. Gréczi Gábor:­­ Nehéz, tipikus egy gólos mérkőzés volt, amelyen megérdemelt győzelmet arattunk. Szokolyai Tamás: -Nem érde­meltünk vereséget. Algyő, 2500 n., V.: Szabó S. Algyő: Halász - Kazán, Gábor, Adelhardt (Podonyi), Angeli, Pécsek (Erhardt), Krajczár, Kothencz, Var­ga, Krisztin­a, Pálinkó (Kiszner). Edző: Takács Zoltán, n­), Kalocsa: Gojtán - Práger (Hatva­Szabadi, Bolvári, Balogh, Pákolicz Á., Pálinkás (Monok), Far­kas, Beke, Posztobányi (Bata), Pákolicz D. Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Kothencz 2, Pécsek, Varga. Az első félidőt átaludta a hazai csapat. A Kalocsa ekkor még ügye­sen védekezett, ám Halász kapujára nem jelentett veszélyt. A félidő haj­rájában Pálinkó két gólt is szerezhe­tett volna, de előbb csúnyán fölé lőtt, majd kívülről a hálótartó vasat találta el. Aztán a 47. percben Pécsek vezetéshez juttato az Algyői. A rit­­­must váltott a hazai csapat alig ha­gyott levegőt a Kalocsának. Az 51. percben Varga, az 53.-ban Kothencz vette be Gojtán kapujánt. A 60. perc­ben Vagra szabadrúgásából ismét Kothencz talált a hálóba. A folytatás­ban Krisztin B. és Kothencz bombá­zott a lécre, a teljesen szétesett ven­dégek egyetlen letőségét Beke hagy­ta ki a 80. percben. Kitűnt: Kothencz, Angeli, Pé­csek, Krajczár, illetve Pákolicz D, Beke. További eredmények: Kondo­­ros-Jamina 0-1, Szentes-Békés 6-0, Örkény-Rákóczifalva 0-1. Szabadna­pos: Kiskőrös, Gyomaendrőd, ALGYŐ-KALOCSA 4-0 (0-0) NB III., ALFÖLD CSOPORT 1. Szentes 18 114 3 37-14 37 2. Kiskörös 17 103 4 31-21 33 3. Rákóczifalva 16 103 3 26-18 33 4. Algyő 16 102 4 25-11 32 5. Kondoros 187 4 7 19-21 25 6. Izsák 186 6 6 32-31 24 7. Hunvásárhely 166 5 5 17-15 23 8. Békés 186 4 8 20-32 22 9. Örkény 185 4 9 18-23 19 10. Kalocsa 165 1 1021-28 15 11. Gyomaendrőd 163 2 11 16-30 11 12. Jamína 173 2 12 15-33 11 A Kalocsától 1 büntetőpont levonva. Labdarúgó NB I, 31. forduló Hazai pályán vesztett az MTK MTK-Dunaferr 1-4 (1-3). Hungá­ria tót., 1000 néző. Vezette: Hanacsek. MTK Hungária: Hajdú - Komlósi, Smiljanic, Elek (Buzsáky 34.), Madar, Zavadszky, Jezdimi­­rovic, Füzi Á. (Horváth 73.), Bori (Juhász 66.), Branezac, Illés. Dunaferr: Bita - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy., Sowunmi (Nikolov 92.), Jakl, Lengyel, Rósa H., Balaskó (Bagoly 71.), Tököli (Mészáros 82.). Gl.: Zavadszky a 8., illetve Salamon a 4., Lengyel a 23., Rósa H. a 32., Sowunmi a 87. Kispest Honvéd-Sopron 1-0 (0-0). Bozsik-stadion, 1000 n. V.: Sza­bó Zs. Kispest Honvéd: Tóth J. - Bálint, Lőrinc, Téger, Lászka (Torghelle 46.), Füzi, Kovács (Batrinu 90.), Dubecz, Németh, Sasu, Faragó (Borgulya 64.). Sop­ron: Farkas - Vincze, Szabados, Prazenica, Perger, Pintér, Somogyi, Tóth I. (Bau 86.), Nagy T. (Orabinec 65.), Tóth M., Javrujan (Fehér 73.). Gl.: Sasu a 79. p. Vasas-FTC 0-0. Fáy u., 7000 n. V.: Makai. Vasas: Nota - Schindler, Juh­ár, Tóth A., Aranyos, Simek, Polon­­kai, Zabos, Tóth N., Váczi, Gyánó (Szabados 84.). FTC: Szűcs L. - Lip­csei, Dragóner, Gyepes, Kriston, Kapic, Vén (Balog 46.), Szkukalek, Pinte, Gera, Zombori (Jovic 46.). ZTE-Videoton 3-1 (2-0). Zala­egerszeg, 6500 n. V.: Juhos. ZTE: Túri - Král, Urbán, Csóka, Szamosi, Nagy L. (Babati 83.), Molnár B, Ba­log (Sabo 90.), Róth (Boncis 87), Kenesei, Waltner. Videoton: Végh - Timár, Pomper, Csató S, Bekő, Szalai, Monyé (Kiskapusi 46.), Tóth B., Dvéri, Gajic (Földes 48.), Hamar (Komódi 72.). Gl.: Csóka a 13., Kenesei a 19., Waltner a 86., ill. Föl­des a 49. Győr-Haladás 1-0 (0-0). Győr, 3000 n. V.: Drucskó. Győr: Molnár L. - Bognár, Böjte, Stark, Gogh (Golovic 75.),Mracskó (Regedei 56.),Szanyó, Farkas, Károlyi, Nicsenko, Semenik (Oross 70.). Haladás: Takács T.-Kaj, Flavio Pim, Juhász, Selymes, Somfal­vi, Némethy, Leandro, Filipovic (Nagy G. 36.), Preisinger (Fred 75.), Halmosi. Gl.: Farkas a 86. p. Debrecen-Újpest 1-1 (0-1). Deb­recen, 4000 n. V.: Hajdó. Debrecen: Bíró - Bernáth, Plókai, Szekeres, Hanák (Tiber 58.), Kiss, Aleksic (Sketiani 46.), Vadicska, Böőr, Baj­zát, Kerekes (Nenadic 75.). Újpest: Posza - Medgyesi (Pető 20.), Közel, Tamási, Lőw, Szélesi, Erős, Sloncik, Vagner, Tokody, Túlio (Piroska 61.). GL: Szekeres a 60., ill. Tokody a 29. p. az NB I. Állása 1. MTK 31 204 7 56-30 64 2. ZTE 31 176 8 61-37 57 3. FTC 31 165 1053-34 53 4. Dunafén' 31 148 9 58-36 44 5. Újpest 31 128 11 55-51 44 6. Videoton 31 11 10 1041-43 43 7. Sopron 319 9 1344-50 36 8. Győr 318 11 1243-52 35 9. Debrecen 317 14 1034-44 35 10. Kispest 319 8 1438-59 35 11. Haladás 317 10 1436-60 31 12 Vasas 315 9 1740-63 24 A Dunaferrtől 6 büntetőpont levonva. NB I/B. Keleti csoport Döntetlen Erzsébeten ERZSÉBETI SMTK­­KECSKEMÉTI FC 3-3 (0-2) Alsóházi rájátszás, Budapest, 300 néző. Vezette: Megyebíró (Tompos, Gyarmati). Erzsébeti SMTK: Frank - Czakó, Túri, Fehér (Borniert az 55. perc­ben), Fülöp, Földvári, Kardos, Tor­nyai Vass Cs., Páczi, Lukács. Edző: Pál József. KFC: Czigeth - Vass Zs., Kasza, Barna Zs., Nagy S. (Maczó 46.), Tóth Sz. Kislőrincz, Czéh (Gyuro­­váth 57.), Sallai (Pintér 80.), Barna Cs. Zsolnai. Edző: Kiprich József. Sárga lap: Lukács a 25., Nagy S. a 28., Vass a 49., Barna Cs. 56., Frank 75., Sallai 76. percben. 10. perc: Barna Cs.- Zsolnai-Czéh volt a labda útja, utóbbi higgadtan tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 40. perc: Barna Cs. kiugrott, be­adását az érkező Czéh nyolc méter­ről a jobb sarokba vágta, 0-2. 48. perc: Czakó mintaszerű lab­dával indította Fülöpöt, aki a kifutó Czigeth mellett hat méterről a háló­ba lőtt, 1-2. 62. perc: Egy beívelés után a kecskeméti védőkről éppen Fülöp elé pattant a labda, aki közelről a bal sarokba bombázott, 2-2. 73. perc: Lukács cselezte ki a vendégvédőket, majd megcélozta a kaput. Labdája a jobb alsó sarokban kötött ki, 3-2. 75. perc: Sallai elfutott egy előre­vágott labdával, beadását Gyurováth tíz méterről a hálóba lőtte, 3-3. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. A első negyvenöt perc­ben a KFC magabiztos, jó játékot mutatott. Ezzel kétgólos vezetés­hez jutott. A félidő krónikájához tartozik még, hogy a gólok mellett több száz százalékos helyzetet is kihagytak a vendégek, ami későb­biekben megbosszulta magát. Az erzsébetiek második félidő elején lőtt szépítő gólja megzavarta a kecskemétieket. A hazai gárda len­dületbe jött, ugyanakkor a KFC el­kezdett kapkodni, így az ESMTK fordítani tudott. Ezután a vendé­gek magasabb fokozatra kapcsol­tak, egyenlíteni még sikerült, de a győztes gól elmaradt. A játék képe alapján a döntetlen igazságos. Kitűnt: Czakó, Fülöp, Földvári, Lukács, illetve Kasza, Barna Cs., Czéh, Sallai. További eredmények: Eger-Fót 1-1, Nyíregyháza-Monor 2-0. Fel­sőházi rájátszás: Békéscsaba-Diós­­győr 1-3, Szolnok-Csepel 1-1, REAC-BKV Előre 1-2. NB I/B, FELSŐHÁZ 1. Békéscsaba 27 165 6 57-32 53 2. Diósgyőr wm145 8 45-31 47 3. Szolnok 27 129 6 50-31 45 4.REAC 27 118 8 48-33 41 5. Csepel 27 125 1054-45 41 6 . BKV Előre 279 8 1042-47 35 NB I/B, ALSÓHÁZ 1- Eger 27 117 9 47-45 40 8. Nyíregyháza mm115 11­50-47 38 3. Fót 278 118 45-42 35 4. Modor 278 4 1534-65 28 5. Kecskeméti FC 276 9 1242-54 27 6. ESMTK 272 8 1735-77 14 Petőfi Népe - 7. oldal Életveszélyben Budapest Súlyos, életveszélyes sérülések­kel szállították kórházba vasár­nap Simon Tibort, a Sopron veze­tőedzőjét, akit Budapesten, egy II. kerületi szórakozóhelyen ös­­­szevertek. A Ferencváros egykori válogatott játékosát a Szent János Kórház traumatológiai osztályán már megműtötték - két koponya­műtéten esett át -, sérülései ma­radandó károsodást is okozhat­nak. A BRFK Nyomozó Főosztály életvédelmi osztálya indított nyo­mozást ismeretlen tettesek ellen, életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt. TOTÓEREDMÉNYEK A totó 16. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Vasas-FTC 0-0 x 2. Győr-Haladás 1-0 1 3. Debrecen-Újpest 1-1 X 4. Leverkusen-Bremen 1-2 2 5. Bayern München-Hertha BSC 3-0 1 6. Cottbus-1860 München 1-1 X 7. Mönchengladbach-VfB Stuttgart 2-2 x 8. Freiburg-Kaiserslautern 3-1 1 9. Chievo-Internazionale 2-2 x 10. Lazio-Verona 5-4 1 11. Parma-Atalanta 1-1 X 12. Piacenza-Juventus 0-1 2 13. Perugia-Bologna 1-0 1 PLUSZMÉRKŐZÉS: 14. Mian-Roma 0-0 X KISKUNHALASI FC­­BALASSAGYARMAT 2-2 (2-1) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Far­kas (Berki, Kömpf). Kiskunhalas: Lengyel - Szűcs, Bende, Kuklis, Ábrahám, Molnár, Ká­rász, Herczeg, Babó (H. Szabó 30.), Vata, Bimbó (Andróczki 86.). Edző: Guglás József. Balassagyarmat: Szabó - Pintér, Bíró (Jele Z. 73.), Csatlós, Schuch­­mann, Kecskés (Zolnyánszi 46.), Komár, Lenkei, Konyha, Szilágyi, Jele Cs. (Galbács 46.). Edző: Kovács Kál­mán. 2. perc: Balassagyarmati tűzijáték végén Lenkei 13 méteres bombáját védte Lengyel.­ 11. perc: Ábrahám ívelt mélyen keresztbe a kapu elé, Babó kifejelte a labdát az ötösön felugró Szabó kezei közül. A labda a középen egyedül ál­ló Bimbó elé került, aki 9 méterről az üresen maradt kapu közepébe helye­zett, 1-0. 13. perc: Szilágyi 22 méterről cé­lozta meg a halasi kapu bal oldalát. A labda a keresztbe mozgó Bírón meg­pattanva a kapu jobb oldalában lan­dolt, 1-1. 15. perc: Kárász indításával Bim­bó lépett ki a védők vonalából, elhúz­ta a labdát a kifutó Szabó mellett, de kisordódott, így a visszarohanó Len­kei a jobb kapufa tövénél menteni tu­dott. 26. perc: Vata éles szögből, 12 mé­terről a léc fölé bombázott. 40. perc: Ábrahám indította Bim­bót a leshatárról. A csatár eltolta a labdát a kapus mellett, ám Szabó kéz­zel szabálytalanul akadályozta a ha­lasi játékost a góllövésben. A megítélt büntetőt Herczeg értékesítette, 2-1. 42. perc: Molnár-Bimbó-Molnár háromszögelés végén utóbbi 6 méter­ről a szöget jól záró Szabó kapust ta­lálta telibe. 47. perc: Csatlós 21 méteres, a ka­pu közepébe tartó lövését ütötte ki Lengyel. 54. perc: H. Szabó 14 méteres lö­vését tolta szögletre,a vendégkapus. 66. perc: Bimbó a jobb oldali szögletzászló közeléből remekül csavarta középre a labdát, Vata le­kezelte, majd 8 méterről a felső léc­re bombázott. 83. perc: Pintér 23 méteres, erős szabadrúgását védte nagy vetődéssel Lengyel. 90. perc: Teljesen ártalmatlan szi­tuációban Ábrahám - a hazai 16-oson belül - beleütött a labdába. A tizen­egyest Csatlós lőtte a hálóba, 2-2. Már az első percekben látszott, hogy a vendégcsapat nem érdemtele­nül áll a bajnoki táblázat élén. A két gyors gól után élvezetes, jó iramú já­ték alakult ki a mezőnyben. Szilágyi jól irányította a vendégek támadásait, ám a félidő végére - Kárász és Herczeg jóvoltából - a hazaiak fölény­be kerültek. Szünet után fokozódott a küzdelem, mindkét oldalon látvá­nyos megoldásoknak tapsolhatott a közönség. A mérkőzés végén már biztos győztesnek látszott a Kiskun­halas, amikor Ábrahám értetlen keze­­zése után jogos büntetőhöz jutottak a vendégek és ezzel együtt az egyik ponthoz is. A játék képe, a kidolgo­zott helyzetek alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Ám hogy ez nem így történt, azért csak magu­kat okolhatják. Kitűnt: Herczeg, Kárász, Bimbó, illetve Csatlós, Szilágyi. Gulyás József: - A futball nagy el­lentmondása, hogy jó játékkal is le­het pontokat veszíteni. Kovács Kálmán: - Az első félidő­ben előny szerezhettünk volna, még­is hátránnyal fordultunk. A végén szerencsénk volt. BAJA-PILISVÖRÖSVÁR 0-2 (0-1) Baja, 200 néző. Vezette: Wenczel (Kószó, Rischák). Bajai LSE: Székely - Csepregi, Ivancsán, Duzmath, Milassin (Visz­­meg B. 46.), Kiss J. Orbán (Cer­vaderics 59.), Papp, Cifra (Tettinger 69.), £?ei$^. Stoch. Edző: Evanics Zoltán.­ Pilisvörösvár: Jeszenszky - Pfei­fer, Wohl, Cseri, Marosi, László, Sági (Jenei 72.), Várkonyi, Molnár, Sidó (Lipcsei 62.), Szabó (Mirk 80.). Edző: Schróth Lajos. 31. perc: Álmélkodva nézte a bajai védelem ahogy Marosi a tizenhatos­nál kilépett közülük, majd jobbról, az alapvonal közeléből középre ívelt. A hosszú saroknál Szabó magányosan várta a labdát és 4 méterről a hálóba bólintott, 0-1. 78. perc: A kapunak háttal állva labdát bűvölő Szabót Visz meg B. igyekezett szerelni, ám a támadó lá­bát találta el. Tizenegyes! Jenei nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba, 0-2. Nem illedelmeskedtek a vendé­gek, a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést. Közép­pályásaik agresszíven léptek fel, két támadójuk pedig sok mozgással igye­kezett szétzilálni a bajai védelmet. Szinte minden párharcot a pil­­isvörösváriak nyertek, a hazaiak két­ségbeesetten rugdosták előre a lab­dát, ami rövidesen újra térfelükre ke­rült. Húsz perc után kiegyenlítettebb lett a játék. Egy-két kísérletre is futot­ta a bajaiak erejéből. A bekapott gól után azonban egyre szembetűnőbb lett, hogy a vendégek nagyobb fordu­latszámon futballoznak. Futásban, cselekvésben, gondolkodásban egy­aránt jobbak voltak. Fordulás után kezdeményezőbb és határozottabb lett a Baja, ám a Paisvörösvár ponto­san védekezett és számított arra, hogy kinyílnak a hazaiak. Már-már úgy tűnt, eredményt hozhat a bajai igyekezet, amikor Viszmeg B. túlzott lelkesedése büntetőhöz juttatta a vendégeket. Ezzel eldőlt a mérkőzés. Tovább erőlködött a Baja, a tempót fékező Pilisvörösvár pedig egy-egy gyors akciót vezetett, ám az ered­mény már nem változott. A jobb tel­jesítményt mutató csapat megérde­melten vitte el a három pontot. Kitűnt: senki, illetve Szabó, Sági, Marosi. További eredmények: Sziget­­szentmiklós-Pénzügyőr 2-1, Vác-Bu­­dafok 1-2, Budakalász-Kistarcsa 1-1, Dabas-Soroksár 1-1. NB II. Winner csoport Pontvesztés az utolsó percben Kiskunhalas-Balassagyarmat 2-2! Bimbó két vendégjátékos között tör kapura, fotós t. d. NB II., WINNER CSOPORT 1. Balassagyarmat 16 10 5 1 27-12 35 2 Soroksár 178 6 3 20-15 30 3. Kistarcsa 178 3 6 28-19 27 4. Pilisvörösvár 177 5 5 23-17 26 5. Budakalász 177 5 5 22-27 26 6. Budafok 16­­6 6 4 20-18 24 7. Dabas 177 2 8 20-22 23 8. Vác 186 4 8 30-25 22 9. Kiskunhalas 185 7 6 24-25 22 10. Szigetszentmiklós 185 4 9 15-22 19 11. Baja 175 1 11 24-35 16 12. Pénzügyőr 163 2 11 18-34 11