Békés Megyei Napló, 2002. április (9. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ SPORT Előre FC Békéscsaba-Diósgyőri VTK 1-3 (0-2) A mezőnyfölény ellenére... NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, ráját­szás az 1-6. helyért: Békéscsaba, 3000 néző. V.: Bede (8) (Vámos, Tumó). ELŐRE FC BÉKÉSCSABA: Fekete 6 - Balog Zs. 6, Fehér Zs. 5, Gabala 6, Bujáki 6-Toldi 5, Szoboszlai 5, Udvari 5-2 , 3, Valentényi 4 - Bán­földi 7, Tóth Gy. 7. Edző: Pásztor Jó­zsef. DIÓSGYŐRI VTK: Fülöp 7 - Constantin 5-2 = 3, Vámosi 6, Kosán 6 - Ulveczki 6, Lippai 6, Vitelki 7, Vojtekovszki 7, Sándor Zs. 5 - Montvai 5, Binder 6. Edző: Pajkos János. CSE­RE: Valentényi helyett Popovits (6) a 32., Ulveczki helyett Domokos (5) a szünetben, Toldi helyett Szabó S. (6) az 52., Lippai helyett Nyikos (-) a 66., Szoboszlai helyett Ursz (-) a 86., Montvai helyett Horváth I. (-) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Vojtekovszki a 11., Vitelki a 91., Binder a 22., illetve Bánföldi (11-esből) a 85. percben. SÁRGA LAP: Fehér a 29., Toldi a 38., Sándor Zs. a 39., Constantin a 45., Binder a 70. percben. KIÁLLÍTVA: Constantin a 60., Udvari a 80. percben. SZÖGLETARÁNY: 13:4 (6:3). Óriási zápor áztatta kezdés előtt a pályát, de ez mintha jót tett volna a gyepnek, a vizet azonnal felszívta a ta­laj. Bár a fű csúszott, a pálya talaja nem tűnt mélynek. A szombati találkozón úgy kezdett a hazai csapat, ahogy az méltán elvárha­tó a bajnokesélyestől. Már az első percben bevehette volna Toldi az egy­koron Békéscsabán védő Fülöp kapu­ját, de fejesét biztosan fogta a hálóőr. Hét perccel később ismét a középpá­lyás előtt adódott óriási ziccer, ám az oldalhálóban kötött ki a labda. Az első valamirevaló támadást a 11. percben vezette a Diósgyőr, s ebből rögtön gólt ért el. Binder adott a szélre Kosánnak, aki középre ívelt, az elmélázó védők között Vojtekovszki hat méterről céloz­ta meg a kaput. Fekete óriási bravúrral védett, de a kipattanó Lippai elé került, akinek az ismétlése a kapufán csattant. Ezzel még nem szabadult fel a csabai kapu, mert Vojtekovszki újfent ismé­telhetett, s az újabb próbálkozás után egy hazai védőn megpattanva a háló­ban kötött ki a labda, 0-1. A középkez­dés után azonnal helyzet alakult ki a vendégek kapuja előtt, Tóth tizenöt méterről sistergés bombával lepte meg Fülöpöt, aki hihetetlen bravúrral ütötte oldalra a labdát. Az első negyedóra vé­gén Vámosi 28 méterről elvégzett sza­badrúgását védte Fekete, a kipattanó­ból Montvai négy méterről ismételhe­tett, de a csabai kapus szögletre men­tett. A 22. percben Ulveczki az oldalvo­nalnál jelezte, hogy sérülés miatt cserét kér, majd váratlanul előtte termett a labda. Ha már ott volt, hosszú kereszt­­labdával indította a bal oldalon Bindert, aki az alapvonaltól nyolc mé­terre, a tizenegyes pont magasságából kilőtte a bal alsó sarkot, 0-2. A máso­dik gól alaposan megfogta a békéscsa­bai együttest, szemmel láthatóan zavar támadt a játékban. Ezt a lélektani előnyt kis híján újabb gólokkal használ­ta ki az ellenfél, hiszen az első félóra végén Kosán, majd Vámosi is gólhely­zetbe került, de Fekete hárította a zic­cereket. A 35. percben Bánföldi indítá­sa után Tóth Toldinak passzolt, aki egy csel után előbb az előtte elvetődő vé­dőbe, majd csapattársába lőtt, harma­dik próbálkozását pedig Fülöp tornázta a bal felső sarok elől az alapvonalon túlra. A MÁSODIK FÉLIDŐT sokkal dina­mikusabb játékkal kezdte a Békéscsa­ba, s teljesen beszorította ellenfelét sa­ját kapuja előterébe. A játékrész legele­jén Udvari fejelt óriási ziccerben a kapu fölé, majd néhány perccel később egy szögletet követően öt méterről kereszt­be lőtt a kapu előtt. A 60. percben em­berhátrányba került a vendéggárda, mi­után Constantin hátulról belerúgott Popovitsba, s ezért megkapta második sárga lapját. Ez még inkább egyenlőt­lenné tette a küzdelmet, a békéscsaba­iak utolsó embere is a diósgyőri térfélre tette át „székhelyét’. A betömörülő vé­delemmel szemben nem tehetett mást az Előre, távoli lövésekkel próbálkozott, vagy felívelésekkel, amelyek ugyan sok gondot okoztak Fülöpnek, de a kapus állta a sarat. Már csak tíz perc volt hát­ra a lefújásig, amikor először vezetett a második játékrészben támadást a ven­déggárda. Binder egy csel után a térfél közepéről megindulva húzhatott volna a kapu felé, de Udvari hátulról becsúsz­va a labda helyett a lábát találta el. Bede játékvezető nagy meglepetésre azonnal a piros lapot húzta elő, s ezzel kiegyenlítette a vendégek emberhátrá­nyát. Tíz emberrel is támadásban ma­radt a hazai együttes, és hamarosan a szépítést is megszerezte. Bánföldi át­adásával Tóth került helyzetbe, de lö­vés helyett két jó cselt mutatott be, s amikor már célba vehette volna tizenkét méterről Fülöp kapuját, Kosán hátulról elkaszálta. A jogosan megítélt büntetőt Bánföldi magabiztosan lőtte a balra ve­tődő Fülöp mellett a kapu jobb oldalába, 1-2­ Középkezdés után labdát szerez­tek a csabaiak, és Bánföldi újra lövésre vállalkozott. Harminc méterről célozta meg a kaput, a labda pedig a keresztléc és a kapufa találkozásán hatalmasat csattanva vágódott a mezőnybe. Mi­közben már Fehér Zsolt is előre ment támadni, a 91. percben egy megszer­zett labdával megindultak a vendégek, és Vitelki—Binder—Vitelki összjáték végén utóbbi 17 méterről kilőtte a bal al­só sarkot, s ezzel beállította végered­ményt, 1-3. A két csapat rangadóhoz méltó, nagyiramú, élvezetes összecsapást ví­vott, amelyen a nagyobb szerencsével megáldott csapat vihette haza a három pontot. Bede játékvezető nagyvonalúan és jól dirigálta a találkozót, csupán az utol­só percekben tűntek fel ítéleteiben a fá­radtság jelei. MESTERI MONDANDÓK Pásztor József: - Jól kezdtünk, az első negyedórában eldönthettük volna a mérkőzést, de kimaradtak a helyzete­ink. Ahogy lenni szokott, az ellenfél kontrára játszott, és két ellentámadás­ból két gólt szerzett. Ezután már fut­nunk kellett az eredmény után. Időnként fel-felcsillant a remény, de még a szerencse is elpártolt tőlünk. Voltak hiányosságok a taktikai elemek betartásában, így például az első fél­időben nagyon rossz volt a védekezé­sünk. Bár egész héten ezt gyakoroltuk, mégsem fogtunk embert. Hagytuk, hogy az ellenfél átvegye a labdát, fel­gyorsuljon, s ilyen talajon már nagyon nehéz megállítani a lendületbe jött játé­kost. A második félidőben jobban véde­keztünk, de ekkor hiába egykapuztunk, a szerencse sem állt mellénk. Bánföldi lövésénél például már mindenki verve volt... Pajkos János: - Nagyon kiélezett mérkőzésen, nagy taktikai csatában, teljesen megérdemelten vittük el a há­rom pontot a bajnokesélyes otthoná­ból. Gratulálok a játékosaimnak a fe­gyelmezettségükért és küzdeni tudásu­kért. Az a célunk, hogy minél jobb he­lyen végezzünk a bajnokságban, de re­álisan csak a második hely megszerzé­sében bízhatunk - tette hozzá kérdés­re válaszolva a szakvezető. - Ezt a baj­noki címet csak a Békéscsaba veszít­heti el. Malatyinszki András A képen látható versenyfutást - csakúgy, mint a mérkőzést - a piros mezes Diósgyőr nyerte. Fotó: Fazekas Ferenc Kereszt szerint Nem láttam rossznak a Békéscsaba játékát, sőt úgy érzem, a döntetlen is a Di­ósgyőr számára lett volna hízelgő eredmény - összegezte első mondatában a ta­lálkozót az a Keresztúri András, aki begipszelt lábbal is ott van csapata minden mérkőzésén. Bár a békéscsabai gólkirály ebben a szezonban már nem segítheti együttesét, bízik a feljutásban. - Szombaton jobbak voltunk az ellenfélnél, de nem volt szerencsénk. Az első három nagy helyzetet mi alakítottuk ki, és ha sikerül eze­ket értékesítenünk, eldőlt volna a találkozó. Sajnos ez nem így történt, az ellenfél pedig szerencsés körülmények között négy helyzetből három gólt rúgott. Hiába volt sokkal több lehetőségünk - a mezőnyfölényt a szögletek is mutatják -, a mi kapu­fáink kifelé pattantak, és a számtalan ziccerből csak egyszer találtunk be. A balsze­rencsés vereség ellenére bízom a csapatban és biztos vagyok benne, hogy a há­rom pontért megyünk hétvégén a REAC-hoz. Négy újabb döntős hely Szegeden, az Etelka sori sportcsar­nokban rendezték meg a Magyar Kick­box Szövetség 2002. évi felnőtt light­­contact országos bajnokságának első, tavaszi fordulóját, amelyen 17 klub 87 sportolója indult el. A light-contact mezőnyben jó néhány full-contactos is lemérte tudását. Megyénket ezúttal csak a Békéscsa­bai Lakótelepi SE versenyzői képvisel­ték. A hölgyeknél a Világ- és Európa­­bajnok Csicsely Szilvia hosszabb szü­net után indult el idei első versenyén, és megnyugtató fölénnyel nyert is. Neki elsősorban azt kell eldöntenie, hogy ezt az évadot hogyan tervezi, hiszen igaz, hogy a látottak alapján valószínű, hogy nem tudják majd idén sem megszoríta­ni, de ha nemzetközileg is vannak ter­vei, akkor az teljesen más felkészülést és versenyeztetést igényel. A férfiaknál az idén egy súlycsoport­tal feljebb induló Szabó Attila részére ez az év elsősorban az ismerkedéssel telik majd el. Ez természetesen nem zárja ki azt, hogy jó eredménnyel ruk­koljon ki, így történt most is, hiszen At­tila a döntőg jutott, ahol a szegedi Sza­badi István állította meg. Úgy tűnik, a 69 kg-os súlycsoport az idén „hígult”, s mind sémi, mind light-contactban vár­hatóan Szabadi lehet Szabó Attila leg­nagyobb ellenfele. Az eggyel feljebb lévő súlycsoport, a 74 kg viszont talán az idei legkeményebb súlycsoport lesz, hiszen több világ- és Európa-baj­­noki érmes is itt kötött ki. Közéjük tar­tozott Dohányos András is, aki idén ebben a súlycsoportban indul majd. Kemény és pörgő küzdelmek után a nap egyik legkeményebb csatáját vívta a rutinos budapesti válogatottal, Árvai Róberttel. A félerős küzdelmekre jellemző, hogy a második menetben Árvás úgy találta álion Andrást, hogy megszédült. Végül is szoros pontozás után Árvai győzött. Debreczeni Dezsőnél nincs különösebb változás, ugyanis továbbra is rutinosan és fölényesen veri ellenfeleit. A világ- és Európa-bajnok a döntőben a pécsi Kiss Gábort szintén megszokott mó­don, elsősorban lábbal „intézte el”. A Békéscsabai Lakótelepi SE spor­tolói két első, egy második és egy har­madik helyet szereztek, s mind a né­gyen bekerültek az őszi bajnoki dön­tőbe. Elképzelhető, hogy a gárda meg­cáfolja azt az előzetes jóslást, hogy az idei év eredményekben szerényebb lesz az előzőnél. Eredmények: Nők, 50 kg: 1. Csicsely Szilvia (Békéscsabai Lakótele­pi SE), 2. Buchberger Petra (Pécs). Férfiak, 57 kg: 1. Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTP SE), 2. Kiss Gábor (Pécs). 69 kg: 1. Szabadi István (Combat „D” Szeged), 2. Szabó Attila (Békéscsabai LTP SE). 74 kg: 1. Stricz Olivér (Tigers Szeged), 2. Árvai Róbert (Bp. Hunyadi SE), 3. Dohányos András (Békéscsabai LTP SE-Csaba-Sped Kft.). A csapatok pontversenyében: 1. Combat „D” Szeged, 2. Békéscsabai Lakótelepi SE. 7 Gyulai Termál FC-Mátészalka FC 0-1 (0-1) Savanyú a szőlő NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 400 néző. V.: Horváth G. Gyula: Steigerwald - Futaki, Tamási, Lábos - Fehérvári (Számfira), Géczi, Gajdács, Czifrák (Csúz), Nagy Sz. (Tóth) - Lapsánszki, Boruzs. Szakmai vezető: Dávid Im­re. Edző: Szabó Attila. Mátészalka: Nagy K. - Ricsei, Bessenyei, Barna, Kígyósi (Pitács) - Illés (Sipos), Balogh J., Balogh Gy., Gerliczki - Popan (Tősér), Ádám­szki. Edző: Nagy István. 18. p.: Fehérvári jobbról élesen belőtt labdáját a kapu előteréből Bessenyei szögletre vágta. 22. p.: A hazai védők hibáját kihasz­nálva Illés 7 méterről balról ellőtte a lab­dát a kapu előtt. 31. p.: Balogh J. bal oldali szöglete megcsúszott egy játékos fején és a túlsó ötös sarkánál jól érkező Ádámszki a há­lóba bombázott, 0-1. 35. p.: Ádámszki egy szép kontratá­madás végén indította Popant, akinek a lövését az utolsó pillanatban szögletre mentették a védők. 43. p.: Egy bal oldalról belőtt labdát Boruzs a kapu előtt nem talált el, az újra elé kerülő bőrgolyót pedig a kapusba lőt­te. Azonnali ellentámadás végén Popan öt méterről a gyulai kapu jobb alsó sarka mellé fejelt. 48. p.: Csúzt tizenegyes gyanús hely­zetben szerelték a mátészalkai védők, majd nem sokkal később Boruzst is. 55. p.: Gajdács balról bal lábbal hat mé­terről „eltörte” a labdát, és Nagy hárított. 62. p.: Fehérvári bal oldalról beívelt szabadrúgását követően Géczi hét mé­terről a bal kapufára fejelte a labdát. 67. p.: Boruzs hátával passzolt Gaj­dács elé, aki 11 méterről a kapusba lőtt. 68. p.: Tóth első labdaérintése majd­nem gólt eredményezett. 22 méteres szabadrúgása a bal kapufán csattant. Gyászszünettel kezdődött a találko­zó, Stefanik György, aki hosszú ideig fut­ballozott a gyulai együttesben 62 éves korában súlyos betegség következtében elhunyt. Óvatosan kezdett mindkét gárda. So­káig alig akadt említésre méltó ese­mény. A vendégek gólja után felgyorsul­tak az események, mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a há­lók érintetlenek maradtak. A szünetben az együttesek cserékkel frissítették csa­patukat. Ez a hazaiaknak sikerült job­ban, ugyanis kapujukhoz szögezték el­lenfelüket, de a szerencse elpártolt­ tőlük, sőt Horváth játékvezető legalább egy esetben büntetőt is ítélhetett volna szá­mukra. Nyomasztó fölényben játszottak a vendéglátók, több gólszerzési lehető­séget dolgoztak ki, ám ezek eredmény nélkül végződtek, közben a kontratáma­dásokra spekuláló vendégek egy-két meleg pillanatot szereztek Steigerwald számára. Összességében szerencséjüknek köszönhették a három pontot a máté­szalkaiak, a második játékrészben jól küzdő hazaiak ellen. Jók: Futaki, Tamási, Gajdács, ill. Nagy K., Ricsei, Bessenyei. Dávid Imre:­­ A mérkőzés ismét be­bizonyította, ezt a játékot gólra játszák. Szemléletbeli változásokra mindenkép­pen szükség lenne. Nagy István: - Magunknak tettük ne­hézzé a mérkőzést, jól küzdöttünk, de keserű szájízzel távozunk a második fél­idei teljesítmény miatt. Oláh Ferenc Karcagi SE-Orosháza FC 1-0 (O-O) Kósza gól döntött NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Karcag, 300 néző. V.: Sápi. Karcag: Szabó L. - Orosz, Szalai (Bujdosó), Varga - Kelement, Keserű, Balogh (Szabó J.), Trencsényi, Békési - Fehér, Bálint. Edző: Jankovics Sándor. Orosháza: Such - Dávid, Molnár, Raducu, Kovács T. - Pozsár (Szeverényi), Dobi, Balázs (Bara­nyai), Lévai - Kovács P., Hadár (Belvon). Edző: Fodor Sándor. 12. p.: Pozsár 25 méterről váratlanul lőtt, a labda alig kerülte el a hazaiak ka­pujának jobb felső sarkát. 25. p.: Molnár nagyszerű indítása jó helyzetben találta Lévait, ő elhúzott vé­dője mellett, 16 méterről leadott éles lö­vése után a labda a bal oldali kapufáról pattant a mezőnybe. 41. p.: Fehér indította a bal oldalon felfutó Baloghot, 8 méteres lövését azonban Such bravúrral védte. 43. p.: Szeverényi jobb oldali beadá­sa után Hadár 6 méterről fejelt kapura, de a léc alá tartó labdát Szabó L. a ka­pu fölé tolta. 55. p.: Dobi indítására Hadár indult a leshatárról, de előle a kapujából kifutó hazai kapus lábbal hárított. 68. p.: Egy bal oldali hazai beadás után kavarodás támadt a vendégek ka­puja előtt, végül Orosz öt méterről a ka­puba talált, 1-0. 80. p.: Belvon labdájával Dávid futott el a jobb oldalon, beadása után Szeverényi hat méterről a kapu mellé lőtt. Az első félidő kiegyenlített játékot ho­zott, jobbára a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem igazán kerültek veszélybe. A vendégek csatárai előtt így is két nagy gólszerzési lehetőség adódott, de előbb Lévai lövését a kapufa, majd Hadár kö­zeli fejesét Szabó L. hárította. A máso­dik játékrészben nagyon feljavultak a hazaiak. Szerencsés körülmények kö­zött megszerezték a vezetést is, az egy gól pedig elég volt a három pont meg­szerzéséhez. Jók: az egész hazai csapat, ill. Lévai, Dobi, Such, Kovács T. Jankovics Sándor: - Ez csak a kez­det, továbbra is mindent elkövetünk a bentmaradásért. Fodor Sándor: - Jól játszottunk, megemelem a kalapom a csapatom előtt, de a gólt a hazaiak rúgták, és ezért gratulálok nekik. Guti Ferenc További eredmények: FC Szeged- Demecser FC 1-0, Nyírbátor FC-Tisza­­újvárosi FC 2-1, Baktalórántháza VSE-Bőcsi KSC 1-4, Makó FC-Ka­­zincbarcika FC 2-2. Szabadnapos: Jászberényi Vasas. Április 27., szombat, 17.00: Bőcsi KSC-FC Szeged, Mátészalka FC-Baktalórántháza VSE. Április 28., vasárnap, 17.00: Makó FC-Gyulai Ter­mál FC, Kazincbarcika FC-Tisza­­újvárosi FC, Jászberényi Vasas- Nyírbátori FC, Demecser FC-Karcagi SE. Szabadnapos: Orosháza FC. A HÉT VÉGI PROGRAM