Békés Megyei Napló, 2002. április (9. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ SPORT Every Day Orosháza-Dunaferr SE 24-21 (11-11) Felüdítő diadal NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-6. helyért: Orosháza, 800 néző. V.: Cserepes, Jancsó. OROSHÁZA: HODIK - Gúnya 2, Németh 2, DAYKA 2, ROSTA 1­ 4 (1), HARSÁNYI 8 (3), Ambrus. Csere: Szikora (kapus), Pásztor, Bajúsz 1, OLÁH 5, Czina. Edző: Buday Ferenc. DUNAFERR: Stochl - KERTÉSZ 3, Marcinkevicius 2, Rosta M. 1, Kemény, Décsi 1, Bene 1. Cse­re: SZATHMÁRI (kapus), Mocsai 1, MOHÁCSI 10 (6), Tóth, Törő, Tombor 1 (1), Császár 1. Edző: Ökrös Csaba. KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 14 perc + Kemény a 41. percben kizárva. HÉTMÉTERESEK: 5/4, ill. 8/7. Nehezen lendültek játékba a csapa­tok. Szokatlan ezt egy kézilabda-mérkő­zésről leírni, de alig-alig történt valami feljegyezni való esemény az első né­hány percben. Miután „bemelegedtek” a csapatok, a publikum is egyre hango­sabbá vált, bár igazi örömre az újvárosi drukkereknek lett volna okuk - igaz, Orosházán nem találkoztunk egyetlen szimpatizánsukkal sem. Jobbára a vas­gyáriak vezettek (8. p.: 2-4), akik kemé­nyen, szorosan őrizték a zöld-sárgák át­lövőit. Sokat bizonytalankodtak az oros­háziak, eladták a labdákat, a lerohanást mesteri fokon alkalmazó vendégek pe­dig többnyire góllal fejezték be támadá­saikat (13. p.: 3-6). Buday Ferenc nem is késlekedett sokáig, kikérte idejét. Per­cekig nem esett gól egyik oldalon sem, a csendet Németh találata szakította meg a 15. percben (4-6). Beindultak az oros­háziak és Rosta, illetve Harsányi révén behozták hátrányukat. Ismét a Dunaferr vette át a kezdeményezést, a vezetést is megszerezték, de az új erőre kapó házi­gazdák ismételten egyenlíteni tudtak. A MÁSODIK FÉLIDŐ első perceiben a piros-fehérek játszották a főszerepet: három góllal elhúztak és ekkor úgy tűnt, hogy el is döntik a mérkőzést. Hogy nem így lett, az több tényezőnek is betudha­tó. Az egyik: Buday Ferenc ismét hallat­lan küzdeni tudásra ösztökélte tanítvá­nyait, a másik: az ezüstéremről lemondó újvárosiak kisebb hullámvölgybe csusszantak. Az igyekezet a 41. perc­ben hozta meg az első komolyabb ered­ményt: Bajúsz ügyes találatával a talál­kozó során első ízben vezetett a házi­gazda. Kemény sokadik kemény, de fo­galmazhatunk úgy is, durva megmozdu­lásánál (korábban Harsányit „vette ki” jó néhány percre a játékból) már betelt a pohár, a bíró páros piros lappal befeje­zettnek nyilvánította a játékos szereplé­sét. Kemény kiesése nem rendítette meg a vendégeket, annál inkább Hadik, aki bámulatos védéseivel lassan-lassan az őrületbe kergette Mohácsiékat. A 47. percben kettős emberelőnybe került az Orosháza, de a dunaferresek még állni tudták az egyre inkább fölénybe kerülő hazaiak rohamait. Ekkor még csak biza­kodtak a pontszerzésben a zöld-sárga drukkerek, ám Buday „előhúzta” cillin­­deréből az addig csak epizódszerepet játszó Oláhot, aki csodálatos góljaival „csavart” egyet az eredményen (55. p.: 20-19). Harsányi bedobta büntetőjét, Hadik pedig ismét parádézott és ekkor már zsebben volt a két pont. Hogy még szebb legyen a vége, arról Rosta István gondoskodott. A csupa szív játék, az óriási akarat ebben a bajnokságban sokadszorra ho­zott sikert Buday Ferenc együttesének. Az Every Day a rájátszásban elért első diadalával fellépett az ötödik helyre. Az Orosházának azon kevés csapat közé sikerült feliratkoznia, amely kétszer győzte le a KEK-elődöntőjéig jutó Dunaferrt. Buday Ferenc: - Ha csak egyszer csinálunk meg valamit, arra nem biztos, hogy felfigyelnek, de nekünk kétszer si­került egymás után legyőzni a Dunaferrt. Remek védekezésünknek, kiváló kapus­teljesítményünknek és szurkolóink tá­mogatásának köszönhetjük a sikert. Gajdács Pál Medgyesegyházi SE-Tököl KSK 36-23 (15-13) A gyorsaság kamatozott NB I. B-s női kézilabda-mérkőzés. Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Láda, Sebők. Medgyesegyháza: LOVAS - Karlovszki 4, Medvegy 7, ZELEI 8, Csiffáry 1, Valaczkai 7, BACSA 5. Csere: LOVÁSZNÉ - Gás­pár, Magyar, Tóth I. 4, Bódi. Edző: Papp Lajos. Tököl: Gáti - Balogh, ERDEI 6, GARAI 6, Sándor, Kiszel, Böjtös. Csere: Borbély (kapus), Koósz 1, CSUK 9, Járnyi 1, Lőrincz, Juhász, Opre. Edző: Kerékgyártó Zsolt. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 11/6. Idegesen kezdett mindkét csa­pat, ám ez nem csoda, hiszen nagy tétje volt a mérkőzésnek. Győze­lem esetén a hazaiak a középme­zőny élére kerülésért, míg a ven­dégek a felzárkózásért küzdöttek. A medgyesiek egy kihagyott hetes­sel nyitottak és négy hosszú perc kellett ahhoz, hogy megnyugodja­nak. Ezután beindult a gólgyártás, bár megnyugtató előnyt nem tudott kiharcolni magának a házigazda. A legtöbb gondot számukra Csák okozta, akit később követő ember­fogással próbáltak kikapcsolni a já­tékból. Jól kezdte a második felvonást a Medgyesegyháza. Zeleiék zsinórban három gólt lőttek és a lerohanásos, gyors támadások is sikerre vezettek. Remek akciógólok és figurális játék - ezek voltak a medgyesegyházi játék jellemzői. Az újonc rövid NB I. B-s tör­ténete legnagyobb különbségű győ­zelmének örülhetett szombaton este. Papp Lajos: - Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk a tavasszal jól szereplő tököliek ellen. Gratulálok a lányok remek játékához! Tiszaföldvári VTE-Békési FKC 22-20 (14-12) Elvesztették a rangadót NB I. B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaföldvár, 500 néző. V.: Fábri, Kovács. Tiszaföldvár: OROSS - Tóth 5, Horváth, SUSTYÁK 1, Bagdi 4, BERKÓ 10, Danku 2. Csere: Simó (kapus), Felföldi R., Szollár, Sivák, Sipos, Szőke, Balogh. Edző: Bán Tibor. Békés: Árdeleán - Nyitrai 1, Gilan 1, Polgár Z. 1, Nagy T. 2, Moldován 5, Döge. Csere: Petrovszki (ka­pus), KORCSOK 4, POLGÁR T. 4, Unyatinszki, Gálik 2, Felföldi G., Gyu­lavári. Edző: Gávai Ferenc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2. Kiállítások: 12, ill. 14 perc+Polgár Z. kizárva. Polgár Z. 2. percben lőtt góljával a vendégcsapat szerezte meg a vezetést, s mint utóbb kiderült, elő­ször és utoljára birtokolhatott előnyt. A szintén a dobogóra pályá­zó Tiszaföldvár hamar fordított, a 7. percben már 3-1-re vezetett. El­adott labdák, ziccerek elpuskázása jellemezte a viharsarkiak játékát, sőt a 11. percben büntetőt is hibáz­tak. Berkó megoldhatatlan feladat elé állította a békési együttest, hi­szen hat perc alatt öt góllal terhelte meg az indiszponáltan védő Ardeleán kapuját (17. p.: 9-4). Gávai kapust cserélt és ennek is köszönhető, hogy hatalmas erőfe­szítéssel felzárkózott a vendég­együttes. A 27. percben csak egy gól volt a különbség a két gárda között, de kihagyott ziccer, illetve eladott labda után nem sikerült az egyenlí­tés, sőt­­ a játékvezetők ítéletükkel a békésieket sújtották, hiszen egy kihagyott büntetőt újra dobattak, vélt szabálytalanság miatt. A második félidőben tovább foly­tatódott a nagy küzdelem a két csa­pat között. A Tiszaföldvár gyakorla­tilag összes lehetőségét kihasznál­ta, a vendégek pedig nehezen bir­kóztak meg a jól működő hatos vé­delmi fallal. A 43. percben már hét­gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (21-14). A békésiek mozgósították tartalékaikat és megpróbálták a lehetetlent. Öt perc alatt szerzett négy góljával három­ra felzárkózott a vendég (52. p.: 22-19). A hajrában Polgár Zoltánt piros lappal büntették a bírók, a másik oldalon ugyanilyen szabály­talanságért Szőkét csak kisbünte­­téssel sújtották. A hajrá óriási küz­delmet hozott, de nem történt for­dulat. Gávai Ferenc:­­ Gratulálok a csapatomnak. Szabolcs KSE Nyíregyháza-Újkígyós-Csaba KC 25-18 (16-7) Húsz perc előny NB I. B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 300 néző. V.: Csor­ba, Dobos. Nyíregyháza: Pacza - Vajda, Tarnavölgyi 5, Kálmán 1, Kiss N. 5, Katona Z., Barta G. Csere: Kulcsár, Pereverzia (kapusok), Kemény, Csaba, Nagy Cs. 2, Nagy Z. 6. Edző: Bartha Dénes. Újkígyós­ Csaba KC: Ecker Zs. - Harangozó V. 5, Harangozó B. 1, Vörös A., Hovanyecz, FEKETE 6, KATONA 4. Csere: Kopányi (kapus), Does G., Balog, Oláh 2. Szaktanácsadó: Skaliczki László. Edző: Csulik Pál. Kiállítások: 14 perc, ill. 14 +Harangozó B. kizárva. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/3. A 10. percig fej fej mellett halad­tak a csapatok. 5-4-nél kimaradt egy újkígyósi hétméteres, majd később egy újabb, s innentől kezdve a fiata­lokból álló nyíregyháziak diktálták az iramot. Jelentős előnyt harcolt ki ma­gának a Szabolcs KSE, amit az erő­sen tartalékos vendégek nem tudtak behozni. A 26. percben Harangozó Balázst piros lappal végleg kiállítot­ták, így végképp reménytelen hely­zetbe sodródott az Újkígyós­ Csaba. Fordulás után Fekete és Katona révén csökkentették hátrányukat a vendégek, feljavult a védőmunka is, de erejükből már nem tellett többre. A Nyíregyháza megérde­melt győzelmet aratott. Csulik Pál:­­ Az első húsz perc­ben adott előny elég volt a hazaiak győzelméhez. 9 Békéscsabai ENK-Vasas SC 30-26 (18-12) Végre megtört a jég NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 220 néző. V.: Herczeg, Südi. BÉKÉSCSABA: KOVÁCSNÉ - KOVACSICSOVA 6, Felegyi 2, Hajdú 2, CSENDES 11 (5), Valaczkai 1, KOVÁCS 5. Csere: SZIGETI (kapus), Ancsin 2 (1), Valyuch 1, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné. VASAS: Mátyás - Mezőségi 3, Prok 3 (1), Csernus 2, PÁSZTOR ZS. 5, Laczó 1, KOROKNAI 3. Csere: Pásztor R. (kapus), Csenki 4 (3), Kovásznái 3, Németh B., Bárdos, Andrássy 2. Edző: Köstner Vilmos. KIÁLLÍTÁSOK: 16+Ancsin a 45. percben kizárva, ill. 12 perc. HÉTMÉTERESEK: 6/6, ill. 5/4. A mérkőzés első találatát a cse­reként beálló Ancsin Tímea szerez­te, amire a 3. percben Pásztor Zsó­fia révén válaszoltak a vendégek. Az 5. perc után jó védekezésének köszönhetően kétgólos előnyre tett szert a Békéscsaba, amit egészen a 24. percig tartani tudott. Érdekes­ség, hogy a Vasas pont azután egyenlített, hogy Tobakné időt kért. A vendégek tizenkettedik gólja után előbb Hajdú, majd Csendes és Kovacsicsová is eredményes volt, így a félidő hajrájára háromgólos vezetésre tett szert a hazai gárda. Az utolsó percekben a Vasas kép­telen volt bevenni a nagyon jól vé­dő Kovácsné hálóját, míg a házi­gazdák zsinórban újabb három ta­lálatot szereztek, megduplázva ko­rábbi előnyüket. A Vasas góllal kezdte a MÁSO­DIK JÁTÉKRÉSZT, majd rögtön az elején Kovácsné megsérült, így cserére kényszerültek a hazaiak. A 35. percben úgy tűnt, eldurvul a mérkőzés, amit jelzett, hogy Pász­tor Zsófiát ütésért kétszer kétper­ces büntetésre ítélték a játékveze­tők. A következő támadásnál Né­meth fejbe dobta Szigetit, de sze­rencsére a hálóőr folytatni tudta a játékot. A folytatásban nyolc per­cen keresztül képtelenek voltak a gólszerzésre a csabai lányok, így négy gólra jöt fel a vendégegyüttes. Az utolsó tíz percben azután ismét megrázta magát az Előre és jó vé­dekezésének és pontos támadás­befejezésének köszönhetően nö­velni tudta előnyét. Az 54. percben már hatgólos volt a hazaiak előnye, s ekkor nyilvánvalóvá vált, hogy megnyerik a találkozót. Rendkívüli játékvezetés mellett az egységesen, csapatként küzdő Békéscsabai ENK megérdemelten nyerte meg a találkozót. Tobak Lászlóné: - Nagyon-na­­gyon kellett ez a győzelem. Ma csapatként küzdöttünk. Jó volt a védekezésünk és a lerohanásos tá­madásunk. Mindkét kapus kiemel­kedő teljesítményt nyújtott. Malatyinszki András Valaczkai Ildikó (a labdával) tőr a Vasas kapujára. A fiatal játékos egy góllal és lelkes játékkal járult hozzá csapata rég várt si­keréhez. Fotó: löss Zoltán Neptun SC-Békéscsabai VSC 9-4 (3-1, 1-1, 3-1, 2-1) Dinamikus hazaiak OB I. B-s vízilabda-mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Madarasi A., Fekete. Békéscsaba: DR. MÁTÉ - Lukácsi, dr. Szlávik 1, Dávid 1, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P. 1, Berki D., Méhes, Balázs. Játékosedző: dr. Szlávik Győző. A Neptun dobói: Max 4, Nagy L. 2, Nagy D., Wolf, Csatári 1-1. Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 7/1. Négymé­teresek: 0/0, ill. 1/1. Nagy „úszóversenyt” hoztak az első percek. Mindkét oldalon szám­talan ziccer maradt kihasználatla­nul. A góltalanságot végül a hazai­ak unták meg, de a békéscsabaiak szinte azonnal válaszoltak. A har­madik helyen tanyázó, az év elején a KSI és az Elte-BEAC játékosaival megerősített budapestiek két gyors góllal nyomatékosították, hogy igényt tartanak a bajnoki pontokra. A második felvonásban a vendé­gek fokozottabban figyeltek a lefor­dulásokba, tartották is a lépést a Neptunnal. A következő negyed­ben azonban úrrá lett a fáradtság Laczóékon, míg a fiatal, gyors játé­kosokból álló vendéglátók tovább gyarapították góljaik számát és már ekkor eldöntötték a mérkőzés sor­sát. A Békéscsaba vélhetően több­re lett volna képes, ha Borsost és Románt is soraiban tudja, bár a di­namikus hazaiakkal ők is nehezen vették volna fel a versenyt. Szarvasi KK-TFSE 67:74 (16:18, 11:23, 17:12, 23:21) Kifutottak az időből NB I. B-s női kosárlabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. V.: Gorka, Ge­­réb. Szarvas: Pasek (10/6), Kondacs A. (5), Juhász (6), BOBVOS (8), VIDA (19). Csere: Szabó V. (7/3), S. Farkas (-), RADICS (12/6), Juhos (-), Nyemcsok (-). Edző: Vida Béla. TFSE: Hegedűs (3), MURAKÖZY (20), GHITA (16), MAGYAR (18/6), Donát (-). Csere: Németh M. (7/3), Tiba (10/3), Balogh (-), Komora (-), Szemán (-). Edző: Szarka Sándor. A TFSE egész pályás letáma­dással kezdte a játékot, s ennek eredményeként hatpontos előnyre tett szert. A hazai együttes fokoza­tosan lendült bele és a negyed vé­gére sikerült felzárkóznia. A folyta­tásban pontatlanabbá váltak a szarvasiak, amiben közrejátszott kulcsembereik hullámzó teljesítmé­nye. A vendégek tudatosabban és eredményesebben szőtték támadá­saikat, nemegyszer triplával fűsze­rezve, így a félidőre tetemesnek tű­nő előny birtokába kerültek. Szünet után kezdett összeállni a hazaiak védekezése, Bobros ve­zérletével pedig erőteljes felzárkó­zásba kezdtek. A vendégek sokat cseréltek, s úgy tűnt, próbálják őriz­ni korábban megszerzett vezetésü­ket. A játék képe a záró negyedben sem változott meg, amikorra a Kö­rös-partiak nyílttá tudták tenni a mérkőzést, végül azonban idő híján elmaradt a bravúr. A hazai együttes vesztét az első félidei gyengébb játék okozta. Szü­net után hiába javultak fel, mert a rutinosabb vendégek ügyesen „él­ték az időt” és tartották a számukra kedvező eredményt. Vida Béla:­­ Későn ébredtünk. Tízpercnyi jó játékkal nem lehet mérkőzést nyerni. B. M.