Békés Megyei Népújság, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-03 / 233. szám

Ifjúsági eredmény: Oh. Kini­zsi—Bcs. MÁV 2—1 (1—1). AZ NB II. DÉLKELETI csoportjának Állása 1. Kecsk. TE 7 6 1 — 24—10 13 2. HÓDGÉP 7 5 11 14— 6 11 3. Sarkad 7 4 2 1 12— 9 10 4. Bcs. Agyagipar 7 2 5 — 11— 5 9 5. Oh. Kinizsi 7 3 2 2 9— 8 8 6. Szentes 7 7. Szegedi AK 7 8. Szarvasi FISC 7 9. Tiszaföldvár 7 10. K. Fémmunkás 7 11. Gyomai TK 7 12. K.­félegyháza 13. METRIPOND 14. Bes. MÁV 15. Makói Sp. Ifj. Csongrád 3 1 1 5 3 1 2 3 1 4 1 4 7 2 1 7 13 7—4 7 12 3 10— 7 7 1 11—11 7 3 15—16 7 2 5—87 2 5—66 2 5—86 4 14—17 5 3 9—17 5 4 5—94 4 7—14 4 7 115 5—10 3 BC 5. AGYAG­­IPAR—S. KINI­ZSI 1—1 (1—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Barta. Agyagipar: Unyatinszki (6) — Majoros (5), Jancsó (7), Urda (7), Laczó (5), Mazán (5), Rétlaki (5) (Láza, 6), Kuti (4), Seregi (5), Karadi (5), Petrina (4). Edző: Litauszki Pál. Sarkad: Erdélyi (6) (Szabó, 6) — Kiss (5), Juhász (6), Marik (4) (Soproni, 5), Kovács (6), Poroje­­vich (5), Varga (6), Lovasi (7), Vasvári (6), Molnár (6), Kótai (5). Edző: Vasvári Péter. A 4. percben Jancsó a kaputól 40 méterre Vargába rúgta a labdát, aki azt maga elé téve, elfutott, — de a tehetetlen Unyatinszki mellett — csúnyán „mellé dur­­rantott”. Két perc múlva Ko­vács 35 méteres, hatalmas lövé­sét Unyatinszki bravúrral ütötte szögletre. A beívelt labdát Vas­vári mintaszerűen fejelte Lovasi elé, aki kapásból óriási gólt lőtt. 0—1. A 19. percben Petrina­­8 méterről hajszállal fejelt fölé. A 33. percben Ab­laki Petrinához sarkalta a labdát. A szélső ka­pásból bombázott Erdélyi kapu­jába. 1—1. Fordulás után esett az iram, a színvonal. Sok hibá­val játszottak a csapatok, sőt jónéhány kemény belemenésre is sor került. Eseményt Seregi 20 méteres lövése, majd Szabó bra­vúros védése jelentett. A 67. és a 73. percben Juhász illetve Ko­vács kapott sárga lapos figyel­meztetést — durva játék miatt. (Uh­rin Pál) CSONGRÁD—GYOMAI TK 2—0 (0—0) Csongrád, 400 néző. V.: Almá­­si. Csongrád: Papp (6) — Szeme­­rédi (6), Gyovai (7), Tatár (6), Gál I. (8), Németh (6), Szanda (7), Koncz (5), Fási (5), Petro (5), Bori (5). Edző: Gács László. Gyoma: Szolnoki (6) — Hornok (6), Gonda (7), Vatai (6), Bélteki (5) (Kokavecz, —), Zöld (6) (Sza­bados, —), Kenyeres (4), Kiss (4) , Bácsi (7), Varjai­ (6), Iglódi (5) . Edző: Fekete László. A já­tékidő első felében a csongrá­diak kezdeményeztek többet, de több, százszázalékos helyzetet kihagytak. A 40. percben Bácsi 25 méteres lövését Papp a jobb felső sarokból öklözte az alapvo­nalon túlra. Az 50. percben Fási a kifutó kapus mellett helyezett a hálóba. 1—0. Tíz perc múlva ugyanő növelte a hazai gólok számát: 2—0. A 73. percben — kezezés miatt — büntetőt rúg­hatott a hazai csapat. Ezt Bori mellélőtte. A 78. percben Szan­da sárga lapos figyelmeztetést kapott (Csernus Sándor) OH: KINIZSI—BCS. MAY 0—0 Orosháza, 250 néző. V.: Prá­ger. Kinizsi: Frák (7) — Raffai (7), Hemző (7), Busa (7), Czifra (6), Albert (7), Szabó (6) (Oláh II., 6), Oláh I. (6), Bogdán (6), Dupsi (6), Zsurka (6). Edző: Szűcs Ferenc. MÁV: Szerb (8) — Jakab (7), Gaál (8), Hajdú (7), László (7), Okos (7), Gál (6) (Tóth, 6), Pálfi (5), Trabak (5), Ogrincs (5), Hürkecz (5). Edző: Gyócsi László. Az első félidőben nagy nyomás nehezedett a ven­dégek kapujára, de, — Szerbbel az élen — a vasutas védelem re­mekül állt a lábán. A 34. perc­ben Oláh I. szabadrúgása a ka­pufáról pattant vissza. Fordulás után is a Kinizsi-csatárok és a MÁV-védők küzdelmét láthat­tuk, a vasutasok csak két szög­letrúgással veszélyeztettek. A 85. percben — szöglet nyomán — Dupsi a kapufára fejelte a lab­dát. A lelkes MÁV megérde­melte az egy pontot A Kinizsi csatársor gyengélkedett. Kitűnő bíráskodás. (Dimák B. Ferenc) KTE—SZARVASI FISC 7—2 (3—1) Kecskemét, 500 néző V.: Zöldi. KTE: Sebestyén (6) — Szabó II. (5) , Franczkó (7), Gyurik (5), Do­bó (6), Kovács (6), Magyar II. (6) , Mányoki (5), Porhanda (6), Bánhidi (6), Balatoni (5). Edző: Varga Béla. Szarvas: Kuliga (4) (Nagy II., 6) — Magyar (6) (Nagy I., 6), Mihály (7), Filyó (6), Brakszatórisz (6), Gajdos (5), Müller (5), Gólyán (6), Lancsa (5), Flastyik (5), Pupsi (6). Edző: Bánáti Rezső. A 4. percben Ba­latoni szögletét Porhanda a hát­­óba fejelte. 1—0. A 25. percben Mányoki lövését a kapus kiütöt­te és Magyar II. — fejjel — be­talált a kapuba. 2—0. A 30. percben Nagy I. lövését Sebes­tyén kiütötte Gólyán elé, aki közelről nem hibázott 2—1. A 45. percben egy lepattant labdát Bánhidi értékesített. 3—1. A 49. percben Porhanda volt eredmé­nyes. 4—1. Az 56. percben Gó­lyán elvette a labdát a cselezge­tő Balatonitól, s beadását Pupsi fejelte a hálóba. 4—2. A követ­kező gólt Bánhidi rúgta. 5—2. Franczkó kapufája után, Bánhi­di gyenge lövését a szarvasi ka­pus közelről „nézte’. Az „ered­mény”: 6—2-re módosult. A 67. percben Magyar II. futtából vágta a kapuba Porhanda átadás MEDGYESEGYHAZA—OH. MEDOSZ 3—2 (2—2) / Medgyesegyháá­za, 300 néző. V: Molnár L. Med­­gyesegyháza: Du­daszeg (5) — Pet­­ruzsán (7), Ho­­lecz (7), Békési (6), Forgó (6), Mengyei (5), Né­meth (5), Tóth (6), (Rózsa, 6), Cseh (7),Plastyik (7), Klement (6). Edző: Marosvölgyi Károly. OK. MEDOSZ: Plesovszki (7) — Iványi (6), Harmati (7), Németh (6), Hemző (8), Kovács (7), Lovas (8), Zsilák 0), Balla (5), Túri (8), (Alle, 8), Nász (8). Edző: Túri József A medgyesiek léptek fel támadólag, védelmi hibákból, a 22. percben mégis Nász góljaival már 2—0-ra vezettek az orosháziak. Ebben a játékrészben még Plastyik, majd Cseh volt eredményes. 2—2. A ha­zaiak nagy hibaszázalékkal játszot­tak és a győzelmet jelentő gólt csak a 80. percben, Németh révén sze­rezték meg. A játékvezetői hármas többször hibázott. (Hojcska Mihály). MEZÖKOVÁCSHÁZA—DOBOZ 3-2 (1-1) Mezökovácsháza, 100 néző V: Gre­gor. Mezőkovácsháza: Berka (8) , Deák (7), Szabó (8), Bútora (6), Gá­bor (8), Uhrin (7), Kanász (6), Ase (7), (Herjeczki, 6), Sári (7), Janiga (7) , Laczkó (6), (Vanyó, 6). Edző: Amnóczky József. Doboz: Szabó I. (8) , Komlósi (7), Molnár I. (9), Sar­kadi (6), Szatmári I. (6), Békési (5), (Szatmári I., 6), Kiss (8), Szabó H. (5), Szabó Hs. (6), Molnár n. (7), Balogh (8). Edző: Kun László. Len­dületes mérkőzésen a nagyobb ta­pasztalattal rendelkező kovácsházi csapat megérdemelten nyert. G: Ja­niga, Szabó, Tihrin, 111. Molnár n., Balogh. (Tóth Zoltán). BCS. ELŐRE SP. NI.— BÉKÉS­­SZENTANDRÁS 3—0 (1—0) Békésszentandrás, 100 néző. V: Hor­váth. Előre Sp. II.: Bugyik (6) — Csicsely (8), Paróczai (7), Kiss (5), sát. 7—2. A KTE csatársor jól használta ki a szarvasi védők megingásait. (Szabó Zoltán) További eredmények: HÓD­­GÉP SK — H METRIPOND 2—2, Makó—SZAK 1—1, Kis­kunfélegyháza—Szentes 2—1, Tiszaföldvár—Kecskeméti Fém­munkás 0—0. Uhrin (6), Szarvas (5), (Ónodi, 5), Tapasztó (6), Jakab (6), Hódi (7), Szlávik (5), (Csepregi, 5), Dinya (6). Edző: Szita László. Békésszentand­rás: Szálai (5), (Csík, 6), — Kiss (5), (Fazekas I. 5), Gyulai (6), Matúz (7), Tomonyiczka (6), Paraszt (6), Bodonyi (5), Fazekas III. (5), Rupa (6), Gazsó (5), Bagi (5). Edző: Mrena Mihály. A képzettebb Illa-fehérek rászolgáltak a két pontra. G: Hódi, Jakab, Dinya. (—a—ly). SZALVAI—MEZŐBERÉNY 5—0 (3—0) Békéscsaba, Partizán utca, 56 né­ző. V: Vidó. Szalvai SE: Szűcs (7) — Veszprémi (7), Kolarovszki (7), Zakács (7), Gigacz (8), Szahai (8), Szalai (7), Nagy (8), Krivik (6), (Bartha, 6), Feuerwerker (7), Veres (6) , (Halmi,1 6). Edző: Gurbán Lí­­viusz. Mezőberény: Braun (5)— Kreisz (4), Komiszár (5), Pauló (4), Hel­ler (5), (Takács, 5), Plavecz (4), Han­­csák (4), (Szűcs, 5), Solymosi (4), Petries (5), Zolnai (7), Viry (6). Edző: Kohut Pál. G: Nagy (2), Sza­hai, Veres, Feuerwerker. Kitűnő já­tékvezetés­ (Sztefán János). DÓZSA SE—ZALKA SE 1—0 (1—0) Telekgerendás, 150 néző. V: Kiss. Dózsa: Jantner (7) — Szatmári (7), Ökrös (6), Dobi (7), Hódi (6), Fejes (7) , Marsi (5), Hajas (8), Kádár (8), Tóth (6), Soós (9). Edző: Berta Jó­zsef. Zalka: Ecker (7) — Potocska (6), Arató (8), Zábrák (7), Gedó (8), Nagy IH. (7), Boros (5), Bánszki (5), Olveczki (6), (Kávási, 6), Tóth (7), Ágoston (6), (Pocsai, 6). Edző: Sebes­tyén János. A felújított telekgeren­dás­ pályán az egységesebb Dózsa Kádár góljával (34. perc) szerezte meg a győzelmet. (—­—s). SZARVASI MEDOSZ—BCS. VASAS 4—1 (2—0) Szarvas, 100 néző. V: Bánki. Szarvas: Pelyva (—) — Paulik (7), Janecskó (7), Wéber (6), Krátki (6), Lelkes (7), Koródi (6), Horváth (5), Szabovik (8), Szeljak (6), Bicsák (6). Edző: Pataki György. Bős. Vasas: Zsilinszki (7) — Szabó H. (8), Ko­vács (6), Gyebnár (6), Kozma (5), Silling (4), (Bagyinka, 5), Palyu­­sik (3), Taub (5), Kiszely (3), (Mány, 6), Kuba (7), Ozgyin (6). Edző: Sza­bó László. Bár a MEDOSZ B. Tóthot nélkülözte, így is biztosan nyert. G: Szabovik (3), Bicsák, ill. Mány. (Csa­bai Pál). SZEGHALOM—MEZŐHEGYESI CUKORGYÁR 4—0 (2—0) Szeghalom, 150 néző. V: Bogyó. Szeghalom: Gazsó (8) —Simon (6), Baksa (7), Fábián (6), (Szabó I., 6), Csordás (7), Kovács (7), Proksz (6), (Ladányi, 6), Nacsa (7), Tar (8), Papp I. (7), Rózsa (8) Edző: Papp Gyula. Mh. Cukorgyár: Szabó (6) — Puskás (6), Kovács (7), Bajnóczi (6), Nagy I. (7), Szatmári (6), Vígh (6), Szabó (6), Nagy H. (6), (Borbély, 6), Bencsik (6), Csordás (6). Edző: Nyári Mihály. Fokozatosan lendültek bele a szeghalmiak. Tervszerűen, tetszetősen szőtték akcióikat, amely gólokban is megnyilvánult. A cukor­gyári gárda sportszerűen küzdött, jól kombinált, de csak a 16-osig . Papp I. és Rózsa 2—2. (Boruzs Jó­zsef) . BÉKÉS—MH. MEDOSZ 6—2 (3—2) Mezőhegyes, 100 néző. V: Szarvas M. Békés: Pataki I. —~(6) — Békési (6), Frankó (8), Kovács (7), Sebese­tyén (6), Ács (6), (Papp, —), Ko­­párdi (6), (Kiss, —), Kuril­la (7), Nagy (7), Vágási I. (9), Vágási IV. (7) ( Edző: Jenei Sándor. Mh. ME­DOSZ: Juhász (5) — Lapusnyik H. (6) , Nagygyörgy (4), (Sirovicza L. —), Borok (5), Komlódi (6), Gulyás (6),­­Dobi, —Sirovicza N­. (5), Ke­­resztes (6), Lapusnyik I. (7), Balogh (6), Nagy B. (4). Edző: Bulik Pál. Az első félórában gólhelyzetet és büntetőt hibázott a MEDOSZ Ké­sőbb a fokozatosan visszaeső ha­zaiakkal szemben egyre inkább fe­lülkerekedett a Békés. G: Vágási m. (4) , Vágási IV., Ács, 111. Keresztes, Baloghs (Siker Lajos). ENDRŐD—VÉSZTŐ 5—6 (2—2) Endrőd, 200 néző. V: Mézes. End­­rőd: Nagy (5), (Hajdú, 3) — Imre (7) , Sági (8), Gunda (6), Erdei (8), Barta (7), Pintér (7), Bacsa (7), Sze­­lei (6), Keller (7), Szakálay (6), (Pál­­völgyi, 7). Edző: Fü­löp Imre Vésztő: Tóth (5), (Nagy IV., 6) — Nagy I. (6), Takács (7), Nagy H. (6), Hor­váth (6), Molnár (7), Nagy I­. (1), Szajkó H. (5), Kremiczki (7), Szajkó I. (6), Máté (5). Edző: Nagy Ká­roly. Az 5. percben Sági 17 mé­teres szabadrúgása tiltott a l­a­­puba. 1—0. Eseménytelen fél ó­ra után Erdei volt eredményes. 2—0. Szünet után nagy iramot diktált az Endrőd. A további góllövők: Bacsa 2 (egyet 11-esből), Pintér, Imre. Ki­állítva : Nagy Hs. a 80. percben, sportszerűtlen megjegyzésért. (Szta­­nyik Károly). BATTONYA—GYULA­VÁRI 1—1 (0—0) Battonya, 300 néző. V: Bontovics. Battonya: Lang (7) — Nyírna (6), (Czárity, 6), Nemes (7), Kopcsák (6), Bíró (5), Kiss (6), Sztanojev (5)­ (Ale, 5), Tímár (5), Kovács (5), Bánszki (5), Armán (5). Edző: Major László. Gyulavári: Király (11) — Sál (6), Gáti (6), Mészáros (7), Molnár (6), Nagy J. (4), Géczi (5), Nagy Li (5) , Lovász (5), Faulháber (5), Kalló (5). Edző: Bakó Lajos. G: Kiss, Hl. Kalló. (Ketskeméty Lajos). Ifjúságiak: Zalka SE—Dózsa SE 2—1, Endrőd—Vésztő 6—1, Medgyes­­egyháza—Oh. MEDOSZ 0—0, Mh. MEDOSZ—Békés 2—1, Mezőkovács­­háza—Doboz 2—0, Szeghalom—Mh. Cukorgyár 2—3, Battonya—Gyulavári 1—2, Szarvasi M.—Bcs. Vasas 9 2, Békésszentandrás—Bcs. Előre Sp. 0—9. A Szarvas SE—Mezőberény mér­­kőzés, utóbbi távolmaradása miatt elmaradt. Az október 4-i, szerdai forduló sor­­solása: Mezőberény—Mezőkovácshá­­za, Szeghalom—Mh. MEDOSZ, Batto­­nya—Medgyesegyháza, Szarvas—End­rőd, Békésszentandrás—Zalka SE, Bcs. Előre II.—Szarvas SE, Gyulavári —Vésztő, Mh. Cukorgyár—Oh. ME­DOSZ, Doboz—Békési Spartacus. Döntetlenül végződtek a megyei rangadók *— Hét gólt kapott Kecskeméten a Szarvasi FISC Öt nap alatt kétszer nyert a Szeghalom — Negyvennégyszer találtak hálóba a csatárok A Sarkadi Kinizsi együttese — amely port tabelláján, szilárdan tartja a harmadik helyét a Délkeleti cso­(Fotó: Barnácz István) BÉKÉS KCTBf-n , 1972. OKTÓBER 3.