Békés Megyei Népújság, 1974. október (29. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-15 / 241. szám

­fer­n­a-baj­­oki selejtezős mérkőzés Magyarország—Luxemburg 4-2 (2-2) labdarúgás, Luxembourg, 3000 néző. V: Puttursson (Flngas­son, Benediktsson, mindhárom finn). A két csapat összeállítá­sa. Magyarország: Mészáros — Török, Harsányi, Horváth, Kán­tor — Bálint, Fazekas, Tóth — Pénzes, Kiss, Nagy. Luxem­burg: Moes — Fan­del, Flenghi, Hansen, Da Grava — Zuang, Trierweid­er, Langer, Philip — Doussier, Braun. Góllövő: Doussier a 14. perc­ben, Horváth a 18. percben, Nagy a 30. percben, Doussier (11-esből) a 44. percben, Nagy az 55. percben, Bálint a 70. percben.­­ Szöglet arany: 26:3 (18:0) Ma­gyarország javára. Nyilatkozatok: Moór Ede: Legalább ennyi volt a különb­ség a két válogatott között. Két kapott gólunk súlyos védelmi hibákból eredt. Szerintem vá­logatott mérkőzésen ilyen gó­lokat nem szabad kapni. Várhidi Pál: A nagyon lelkes ellenfél az első félidőben ügye­sen kihasználta védőink bi­­zonytalanságát. Szünet után feljavultunk és góljainkon kí­vül voltak helyzeteink is. Ne­kem Bálint, Tóth, Horváth és Nagy játéka tetszett. Gilbert Legrand luxemburgi szövetségi kapitány: A 4—2-es vereségért nincs szégyenkezni­valónk, a magyarok két góllal legalább jobbak voltak. Leopold Stastny, osztrák szö­vetségi kapitány: 2-1 után a magyarok engedtek egy kissé az iramból ,és ez majdnem meg­bosszulta magát. A luxemburgi csapat meglepetés számomra, lelkesen, helyenként nagyon jól játszott. AZ EB n. csoportjának Állása 2. Magyarország & Ausztria 3. Wales L Luxemburg 1 1 ——­­-* 2 1 1--2—1 2 1-----1 1—* — 1 — —— 1 2—4 — te utánpótlás EB-ért Magyarország—Luxemburg 3-0 Luxembourg, labdarúgás, 500 néző. V: Peeters (Ernst, Comet) mindhárom belga. Magyaror­szág: Domboi—Godán, Néder, Csorna, Tóth — Kovács B., Csa­pó, Zombori — Fehérvári, Soós, Hauzer. Luxemburg: Mayerus— Mich­aus, Roemer, Margue, Schütz — Dresch, Philippi, Mi­­­les, Thill — Zender, Allemando. Csere: Allemando helyett Túr­ei a 46. percben. Dresch helyett Colle a 88. percben. Góllövő: Hauzer a 13. percben. Fehérvári a 42. percben, Hauzer a 83. percben. Sárga lap: Csorna a 89. perc­­ben. Nyilatkozatok: Kovács Ferenc: Ideglenben elért 3—0-ás győzel­münkkel elégedett kel, hogy le­gyek. Szerintem ez a fiatal csa­pat jele­n pillanatban ezért az eredményért dicséretet érdemel. Nekem különösen Tóth, Kovács és Csapó tetszett. Moór Ede: Egy magyar után­pótlás-válogatottnak ilyen gyen­ge ellenféllel szemben több gól­lal kellett volna nyernie. 2-0) Olimpiai válogatottal találkozója Magyarország-Csehszlovákia 2-1 (1-0) Jäger, 1500 néző. Labdarúgás, V: Karolák (lengyel), Nagy ,­­­átrai. Magyarország: Szigeti— Paróczai, Kocsis I., Fejes, Eger­vári, — Halmosi, Pásztor, Mu­cika — Királyvári, Szabó F., Vá­rádi. Csehszlovákia: Kékesi— Biros, Szab­ek, Dvorzsák, Gogh — Tomanek, Medvig, Novotny — Teményi, Panyenka, Herda. Csere: Gogh helyett Bendi az 58. percben, Medvig helyett Ho­­holko a 66. percben, Királyvári helyett Glázer m­­és Egervári helyett Virágh, mindkettő a 68. percben. Gól­lövő: Szabó a 21. percben, Dvorzsák a 67. percben, Mucha a 89. percben. Szögletarány: 4:2 (3­.) Cseh­szlovákia javára. A magyar válogatott kapujá­ban Szigetinek több jó védése volt, a gólról nem tehetett. A közvetlen védelemiben Kocsis sok támadást akadályozott meg, fejjátéka is jó volt. Paróczai váltakozó csatát vívott a gyors, tapasztalt Herdáva. Megfelelt Fejes és Egervári is. A közép­pályán találjuk a mezőny legj­­obbját, Halmosit, aki nem is­mert elveszett labdát, és véde­kezésben és a támadásindítási­ban méltó társa volt Mucha, s átadásából született az első gól, a másodikat pedig ő lőtte. A fi­atal Pásztor is ügyesen mutat­kozott be. Elöl Szabó az első félidőben és a találkozó hajrá­jában mutatta meg igazi erénye­it. Királyváritól több jó elfutást láttunk. Váradi akkor volt hasz­nosabb, amikor középre került. Totótippjeink 1. Budafok—Dunaújv. x 1 2. Szekszárd—Sz. MTE x 3. DVSC—Ganz-MÁVAG 1 4. Oroszlány—MÁV DAC 1 x 5. Ózd—Bp. Spartacus x 1 6. Kisterenye—Rudabánya 1 7. Hajdú V.—Nagybátony x 1 8. Szigetvár—Pécsi VSK­­ x 9. Lőrinci F.—Bp. Építők x 1 10. Ascoli—Inter. x 2 11. Bologna—Róma 1 12. Temana—Cagliari x 13. Varese—Juventus 3 Pótmérkőzések 14. Hajdúb.—Debr. MTE x 15. Kisvárda—Záhony 1 16. Salg. KSE—Nyíregyh. 1 A totó 41. heti eredménye: x, 2. 1 x, 1. 1. 1, 2, 2, x, 1, 2. x. 1. Tizenhárom találatos szelvény 45 akadt, nyereményük 17 796 fo­rint. Ezek közül 13+1-as 12 db, nyereményük 42 513 forint. A 922 db 12-esre 579, a 8055 db 11- esre 66, a 10-esekre 20 forint ■gpsreiBéöy jut. Birkóizfi-világbajnokságt Katowicében Réczi és Rovnyai bronzérmes Vasárnap délelőtt nyolcezer néző előtt két szőnyegen ren­dezték meg az idei kötöttfogá­sú birkózó-világbajnokság dön­tőit Az egyes súlycsoportok ered­ményei: 48 kg: 1. Zubkov (szovjet), 2. Alexandru (román), 3. Georgi­­jev (bolgár),­ .. .5. Seres. 52 kg: 1. Kirov (bolgár), 2. Arutyunov (szovjet), 3. Ginga (román), 4. Rácz. 57 kg: 1. Muszafin (szovjet), 2. J. Lipien (lengyel), 3. Frigics (jugoszláv), ...6. Molnár. 62 kg: 1. K. Lipien (lengyel), 2. Kavkajev (szovjet), 3. Récz. 68 kg: 1. Dávidján (szovjet), 2. Wehling (NDK), 3. Sopron (lengyel), ...6. Németh. 74 kg: 1. Macika (csehszlovák), 2. Göpfert (NDK), 3. Beriasvili (szovjet), 4. Torna. 82 kg: 1. Nazarenko (szovjet), 2. Ivanov (bolgár), 3. Enache (román), ...5. Hegedűs M. 90 kg: 1. Rezancev (szovjet), 2. Nikolov (bolgár), 3. O. Momea (román). 100 kg: 1. Balbosin (szovjet), 2. Goranov (bolgár), 3. Marti­­nescu (román). 100 kg-on felül: L Tomov (bolgár), 2. Morcsiladze (szov­jet), 3. Rovnyai. Atlétika Országos bajnokságot nyert az Előre Spartacus váltója Zuhogó esőben rendezték meg az országos váltóbajnokságot Budapesten, amelyen hatalmas csabai siker született. Az Előre Spartacus női váltója országos bajnokságot nyert. 4x800 m (8 induló). Bajnok: Bcs. Előre Spartacus (Katona 2:26,2 Pelcsárszky 2:25,4, Laczó 2:18,0, Zsilák I. 2:11,6) 9:21,2, 2. BEAC 9:29,2, 3. Csepel 9:30,6, 4. TFSE 9:33,0, 5. Ganz-MÁVAG 9:36,0, 6. DMTE 9:58,4. Kézilabda A hét végi kézilabda-forduló eredményei a következők vol­tak. , NB I B. Bcs. Előre Spartacus —Szarvasi FSSC 10—6 (5—2), férfi, Szarvas, Bcs. Előre Spar­tacus—Dunaújvárosi Kohász 11—5 (6—2), női, Békéscsaba. NB II. OK. MEDOSZ—Lajos­­mizse 21—11 (15—1), férfi, Orosháza, Bcs. Vízmű SC—Szol­noki Olajb. 16—14 (8—6), férfi Békéscsaba, Váci PENOMAH— Szarvasi FISC 7—7 (4—3), női, Vác. Kisk­unhalas—Bcs. Kon­zerv 7—5 (3—2), női, Kiskun­halas. A részletes tudósításokat la­punk holnapi számában közöl­jük. Szerdán Gyulán Magyarország—Románia ifjúsági labdarúgó válogatott mérkőzés A magyar ifjúsági labdarúgó válogatott szerdán Gyulán Ro­mánia ellen lép pályára. Rákosi Gyula szövetségi kapitány ki­jelölte a keretet, melynek tagja Csepregi János, az Előre Spar­tacus tehetséges, fiatal játékosa is. A névsor: Pajer és Hámori T. kapusok, Farkas, Giron, Gellért, Kiss Gy., Szűcs és Hámori Gy. hátvédek, Kiss L., Szíjjártó Z., Molnárfi középpályások, Bodo­­nyi, Mayer, Borostyán, Kelemen G., Becsei P., Csepregi csatárok. A találkozóra szerdán, október 16-án 14.00 órakor kerül sor a gyulai városi sporttelepen. A labdarúgó NB Ill­ér­ Gyulai SE—Mezőfi SE 2—1 (1—1) Gyula, 400 néző, V: Balta Gy. (8). Gyulai SE: Juhász (6)—Ser­mes (6), Ozott (5), Szabó (6), No­­vák (6), Csőke (7), Cserháti (6), Tóth (6), Kádár (6), Sass (5) (Molnár, 6), Búzás (6). Edző: Himer József. Mezőfi SE: Magó (5) — Gubacsi (6), Szegedi (4), Lévai (6), Fehér (4), Meggyes (4), Zsíros (4), Szabó (4), Néme­­di (4) (Magyar, —), Platyi (6), Kulik (5). Edző: Krivy Ottó. A 6. percben ártatlannak látszó bal oldali támadás végén veze­tést szereztek a vendégek, Patyi beívelése Somos lábát érintve az ellenkező sarokba hullt, 0—1. Sokat csúszkáltak a játékosok, egyre inkább eleredt az eső. A 21. percben egyenlített a GYSE: Sass szögletét Kádár a bal sa­rokba fejelte, 1—1. A félidő hát­ralévő része hazai akciókkal telt el, a kecskemétiek távoli lövé­sekkel kísérleteztek. Szünet után folytatódott a haz­zaiak fölénye, mégis Patyi ke­­rült gólhelyzetbe, de közeli lö­vését Juhász fogta. Az 51. perc­ben esett a gyulaiak győzelmet jelentő gólja. Búzás szépen hú­zott el a bal oldalon, a lövést Magó kiütötte és Sass szoronga­tott helyzetben a kapu közepébe talált. *2—1. A GYSE végig irá­nyította a mérkőzést, fölényét a 17 :1-es szögletarány is bizonyít­ja. A M­ezőfi csapata a mezőny­be­n jól adogatott, de csatárai a kapura csak ritkán jelentettek veszélyt (Fábián István) Bős. VTSK—Jánoshalma 1—0 (0—0) Békéscsaba, 300 néző. V: Ko­­szó (3). VTSK: Gulyás (7)—Csi­­csely (6), Bodó (8), Kalcsó (6), Hancsák (6), Kiss (7), Palotai (6), Varga M. (7), Turcsek (6), Hajas (6) (Kátad, —), Soós (7). Edző: Sós József. Jánoshalma: Csernák (7) (Filadelfi, —)—Fad­­di (5), Németh (5), Fenyvesi IV. (5), Dobos (4) (Burányi, 6), An­­geli (5), Ádám­ (6), Csermák (7), Mizser (5), Szecsi (6), Fenyvesi III. (7). Edző: Gacs Tibor. Szög­letarány: 14:7 (8:5), a Bcs. VTSK javára A végig zuhogó esőben, mély talajon kemény belemenésekkel tarkított, küz­delmes mérkőzést vívott a két csapat A tartalékos hazai gár­da nagy lendülettel kezdett. Az 5. percben Palotai bombalövése a kapufán csattant. Az első já­tékrészben többet támadott a VTSK, de Csernák jól őrizte há­lóját. Fordulás után kiegyenlí­tetté vált a küzdelem. A 75. percben Gulyás a 11-es pont tá­ján — két alkalommal is — ön­­feláldozóan, bravúrosa­n vető­dött bele Csermák majd Ádám lövésébe. Az ellentámadás során a három védőt kicselező Tur­csekot Faddi a büntetőterületen belül elkaszálta. A játékvezető 11-es helyett továbbot intett. A 87. percben Kátai szögletét Kal­es© 8 m-ről élesen fejelte a ka­pu közepébe, 1—0. A gól után lökdösődés támadt a jánoshalmi kapunál, a partjelző is befutott rendet csinálni. A vendégek ka­pusa a gólvonalon fekve ma­radt. Koszó is odafutott, intéz­kedni próbált, közben Németh hátulról alkarjával derékon vág­ta a játékvezetőt A büntetés el­maradt! Csermák — miután sen­ki sem segített neki — lebice­gett a pályáról. Koszó három percet hosszabbított Jánoshal­mi támadások közepette ért vé­get a találkozó. A tanácsiak első félidei játé­kuk és helyzeteik alapján rá­szolgáltak az egygólos győze­lemre. Mirin János fiúsági és tartalékbajnokság TISZA CSOPORT Bős. Előre Spartacus—Kiskunhalas 7—0 (4—0). Labdarúgás, ifjúsági baj­noki: Békéscsaba, Kórház u. 100 né­ző. V: Bartha. Előre Sp.: Borbély- Németi, Molnár, Szarva®, Felegyi (Plastyik), Gonda, Kovács, Csepre­­gi, Ravasz, Friderikusz, Harmati (Vozár). Edző: Szombati György. G: Ravasz, Friderikusz 2—2. Har­mati, Ravasz, Csepregi. Jók: Gon­­da, Csepregi, Harmati, 131. Jenő, Körösi, Juhász, Bős. Előre Spartacus—Kiskunhalas 5—1 (3—0). Labdarúgás, tartalék baj­noki. Békéscsaba, Kórház u. 100 né­ző. V: Lajkó. Előre Sp . Vozár (Machlik)— Harmati, Lengyel, Szlá­vite, Papp (Kiss), Dobos, Sipos, Je­gyinyák­, Dinya (Sass), Szász, Nagy. Edző: Pécsi Elemér. G: Sipos 2, Lengyeli, Nagy, Szász, ill. Mengyi. Jók: Lengyel, Szlávic, Dobos, Nagy, HL Kiss. (Sztoján János) Szarvasi FSSC—Kilián SE 2—1 (0—0) Szarvas, 800 néző. V: Jármai dr. (7). Sz. FSSC: Pocsai (6)— Kerekes (6), Gajdos (7), Magyar II. (6), Lancsa (6), Szeljak (7), Plastyik (5) (Zahorecz, 5), Sza­­bovik (7), Magyar III. (6), B. Tóth (6), Linka (5) Makai, 5). Edző Bánáti Rezső. Kilián: Var­ga (7)—Nagy J. (6) (Ács, 5), Kántor (6), Nagy A. (7), Voller (6), Tóth M. (5), Plausin (5), Hegy­esi (5), Csordás (5), Horváth (5), Török (4) (Fehér, 4). Edző: Halász József. Az esőtől fel­ázott talaj inkább a védekező vendégeknek kedvezett. Az el­ső játékrészben nagy mezőnyfö­lényben játszottak a hazaiak, de a gólhelyzetek rendre kimarad­tak. Szünet után két fejesgóllal eldőlt a mérkőzés sorsa. A 43. percben Lancsa beadását Makai, az 54. percben pedig Magyar II. beadását B. Tóth fejelte a há­lóba, 2—1. Több kihagyott szarvasi gólhelyzet után a 70. percben egy előrevágott labdá­val Voller két szarvasi védőkön­zött elment és tíz m-ről a kifu­tó Pocsai mellett a kapu köze­pébe lőtt. 3—1. A hazai csatársor úgy az össz­­játékban, mint a gólhelyzete és kihasználásában — ezúttal is — messze elmaradt a várakozástól. Csabai Pál További eredmények: Szolnoki MÁV—Kiskunhalasi MEDOSZ 4—1 (1-0), KELTEX—BGSZOV MEDOSZ 1—1 (1—0), Vasas Izzó—Szegedi Dó­zsa 4—3 (1—0), Szegedi VSE—Vasas Láng 2—1 (1—0), Szabó L. SE— Kecskeméti TE 0—0, EPGÉP—Erzsé­beti Sp. MTK 4—2 (3—1), Kecske­méti SC—Ceglédi VSE 1—1 (0-0). AZ NB II. délkeleti csoportjának Állása 1. V. Izzó 12101 1 30- 4 21 2. Sz. MÁV 129 1 2 29-12 19 3. Szarvas 128 1 3 23-13 17 4. KTE 125 5 2 25-14 15 5. SZVSE 126 3 3 20-12 16 6. KSC 125 4 3 19-12 14 7. BVTSK 12­7 1 5 30-26 14 8. V. Láng 126 1 5 21-20 13 9. Szabó SE 115 3 3 14-13 13 10. ÉPGÉP 125 3 4 21-23 13 11. Sz. Dózsa 125 1 6 22-13 11 12. KELTEX 124 3 5 20-20 11 13. ÉGSZÖV 123 4 5 19-21 10 14. Cegléd 122 1 4 17-23 10 15. Mezőfi SE 124 1 7 9-24 9 16. Jánoshalma 1 3 2 6 12-11 8 17. K.­halas 122 4 6 10-24 8 18. ESMTK 123 1 8 17-27 7 19. Kilián 122 1 9 12-35 8 Kilia­laa-3A a