Békés Megyei Hírlap, 1994. május (49. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-30 / 125. szám

BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP- Gyomaendrődi siker a rangadón Papp háromszor büntette a Gyulavárit Az NB III Alföld csoportjában a megyei rangadót ezúttal Gyomaendrődö­n vívták. A hazaiak jó játékkal 3-2-re le­győzték a Colors SE gárdáját, így továbbra is lépéselőnyben vannak, már ami a kiesés elleni küzdelemet illeti. Az egykori ifjúsági válogatott, Gyula vezérletével kiütéses győzelmet aratott az Orosházi MTK együttese a sereghajtó Törökszent­­miklós otthonában. Ugyancsak idegenben nyert a Gyulai FC. A fürdővárosiak nagy csatában győztek a Kecskeméti TE otthonában. A Mezőkovácsházi TE hazai pályán kiesési rangadót vívott a Szegedi Dózsával. A találkozót a vendégek nyerték, így egyre nehezebb helyzetbe sodródik a kovácsházi gárda. A forduló meglepetése, hogy az eddig veretlen Hódme­zővásárhely hazai pályán szenvedett 1—0-ás vereséget a Kalocsától. NB III Alföld cs. Törökszentmiklós—Orosházi MTK 0-7 (0-3) Törökszentmiklós, 300 néző. V.: Bo­dó. Törökszentmiklós: Németh — Bala, Lóié, Katona, Rajt — Rimóczi, Molnár, Gergely — Babella, Ramos, Szőke. Edző: Márton Ferenc. OMTK: Ölei — Lévai (Bócsik), Popol, Kál­mán, Bélteki — Sitkei, Bulimár, Gyura — Varga (Farkas), Steff, Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. 17. perc: Szaszovszky balról jól lőtt be, s Lévai jó ütemben érkezve a kapu közepébe helyezett, 0—1. 22. perc: Lévai kitűnően indította Szaszovszkyt, aki az alapvonalról is­mét belőtt és a jókor érkező Gyura öt méterről a hálóba fejelt. 0—2. 45. perc: Varga „mandiner” segít­ségével a 16-os lőterébe rúgott egy labdát, Gyura levette és egy igazítás után 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0—3. 66. perc: Még a félpályán túlról megiramodott Szaszovszky cselei is bejöttek, majd megcélozta a kaput, ám a labda visszapattant Némethtül, má­sodszor viszont nem hibázott, 0—4. 75. perc: Stefi indította jól a jobb­­összekötő helyén kiugró Gyurát, aki a védőktől szorongatva szerezte meg harmadik gólját, 0—5. 78. perc: a sokat mozgó Sza­szovszky egyedül vezette a labdát a 16-osig és a kimozduló kapus felett a hálóba ívelt, 0—6. 85. perc: Bocsik jó ütemben ugrott ki és 8 méterről a kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt, 0—7. A törökszentmiklósi szurkolók még a pályán is a helyi kézilabdacsapatot éltették, ami érthető, hiszen följutottak az első osztályba. A vendégek viszont ünneprontó hangulatot okoztak azzal, hogy nagy gólkülönbségű­ győ­zelmükkel végképp megpecsételték az NB I- as csapat sorsát, amely búcsú­zik ettől az osztálytól. A két csapat egyébként nem volt egy súlycsoport­ban ezen a szombat délutánon. Jó, a hazai csapatból senki sem nyújtott ma­radandó teljesítményt, ill. Gyura a me­zőny legjobbja, Szaszovszky, Buli­már, Bélteki. (D. S.) Ifjúságiak: Törökszentmiklós— Orosházi MTK 0—3. Gyomaendrődi FC—Colors SE Békés 3-2 (1-0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Nagy R. Gyomaendrőd: Szakács (Hunya) — Pataki, Plástyik, Balázs, Gonda — So­mogyi (Keszeg), Tímár, Molnár, Tóth — Tatár, Gubucz. Játékos edző: Plás­tyik János. Békés: Pribojszki—Jánosi (Somvári Z.), Ottlakán, Nagy I., Ró­zsavölgyi (Perecz) — Nagy Z. (Feke­te), Kocsány, Nagy A., Méhes — Fe­hér, Somvári M. Edző: Nagy Mihály. 10. perc: Molnár lövése a kapusról kipattant, a berobbanó Tóthot Nagy Attila lerántotta, 11-es. A megítélt büntetőt Somogyi a bal alsó sarokba lőtte, 1—0. 75. perc: Gubucz nagyszerű labdá­val ugratta ki Molnárt a jobb oldalon, aki mellel maga elé tette a pettyest, és a kifutó Pribojszki mellett a kapu köze­pébe lőtt, 2—0. 83. perc: Tatár remek labdát adott Molnárnak a bal oldalon, akinek lövé­se Nagy Attila lábán felpattanva a bal sarokba hullott (öngól), 3—0. 85. perc: Somvári M. keverte meg a jobb oldal­i hazai védelmet, beadott és a befutó Méhes három méterről a kapu­ba lőtt, 3—1. 90. perc: Pataki nem rúgta el a lab­dát a 16-oson belül. Fehér levette tőle és 6 méterről a hálóba talált, 3—2. Élvezetes, jó iramú mérkőzésen nyert a kiesés ellen küzdő gyomaend­rődi csapat a megyei rangandón, s így maradt reménye arra, hogy a jövőben is az NB III-ban játszon. Jó: Molnár, Tatár, Gubucz, ill. Ottlakán, Nagy A„ Somvári M„ Fehér. (V. I.) Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC— Colors SE Békés 6—0. Mezőkovácsházi TE— Szegedi Dózsa 1—4 (0—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Tu­­mó. Mezőkovácsháza: Tóth — Radu, Szatmári Kovács, Kakuszi — Deák, Török, Dumitriu, Kiss (Gheban) — Papp (Szekeres), Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Szeged: Csehó — Magyar, Bóka, Sahin, Márton — Szélpál (Rácz), Vándor, Telek, Dézsi — Mik­lós, Váczi (Elek). Edző: Protity Sán­dor. 37. perc: Miklóst a büntetőterületen belül Kiss fellökte. A megítélt büntetőt Váczi értékesítette, 0—1. 57. perc: Miklós egyedül tört kapu­ra és három védőt kicselezve lőtt a hálóba, 0—2. 85. perc: a 16-os sarkánál Vándor­hoz került a labda, aki gyengén kapura lőtt, de a meglepett hazai kapus kezéről az ellenkező oldalon pörgött a pettyes a hálóba. 0—3. 86. perc: Ghebant a 16-oson belül ellökték, 11-es. A büntetőt Radu érté­kesítette, 1—3. 87. perc: a hazai védők leálltak. Márton egyedül játszadozott a labdá­val a 16-os vonalánál, majd kapura emelet, amit a vetődő Tóth érinteni tudott. 1—4. A kiesési rangadón gyenge hazai teljesítményt láthattak a szurkolók. A vendégek lelkesebb játékukkal rászol­gáltak a győzelemre. Jó, a hazai csa­patból senkit sem lehet kiemelni, ill. Vándor, Váczi, Miklós. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE— Szegedi Dózsa 2—4. Kecskeméti TE—Gyulai FC 1-2 (1-1) Kecskemét, 400 néző. V.: Serfőző. Kecskemét: Dávid — Virágh (Han­gya), Linka, Bálint (Schmidek), Forgó — Sivic, Csorba, Lázár, Becs (Kovács T.) — Kuntics, Juhos. Edző: Linka József. Gyula: Szabó — Botyánszki, Fábián, Nagy, Tamási — Kiss, Szilá­gyi (Szeles), Steigerwald, Boruzs (Oláh) — Bíró, Papp. Edző: Fodor Sándor. 6. perc: Szilágyi a jobb oldalon két védőt is kicselezett, majd a középen őrizetlenül hagyott Boruzs elé adott, aki megvárta amíg a kapus kimozdul és mellette a hálóba lőtt, 0—1. 20. perc: Kunticsot az ötösön két védő is buktatta. A 11 -est Kuntics erő­sen a bal sarok felé lőtte, de nem eléggé helyezte a labdát, és Szabó vetődve kiütötte azt. 35. perc: Becs pontos indításával Kuntics ugrott ki, kissé jobbra kisod­ródva, éles szögből az ellenkező sa­rokba lőtt, 1—1. 52. perc: jobbról belőtt labdánál Vi­rágh és Csorba is hibázott. A kiperdülő labdát Tamási egyből a léc alá lőtte, 1—2. A végig nagy fölényben játszó KTE önmagát verte meg, mert a kihagyott 11-es mellett még a biztosnak látszó gólhelyzetek sorát hagyták ki, lőtték kapufára vagy a remekül védő Szabó kapus mentett. A hazaiak lassú védel­me nem ügyelt eléggé a kontrákra, s így két gyermeteg hibából kapott gól. Az eredmény alakulásában némi része volt Serfőző játékvezetőnek is, aki Bo­tyánszki Kuntics ellen elkövetett dur­vaságait és sorozatos lerántásait elnéz­te, pedig az enyhébb megmozdulása is legalább sárga lapot érdemeltek volna. Jó: Sivic, Lázár, Kuntics, ill. Szabó, Nagy, Bíró, Steigerwald. Ifjúságiak: Kecskeméti TE— Gyulai FC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ma­kó—Szőreg 3—0 (1—0), Szegedi VSE—Cegléd 2—2 (0—2), Hódme­zővásárhely—Kalocsa 0—1 (0—1), Kiskunfélegyháza—Kecskeméti SC 1—1 (1-0). Megyei I. osztály Szeghalom— Medgyesegyháza 4—0 (2—0) Szeghalom, 400 néző. V.: Kurucz. Szeghalom: Vári — Zsombok A., Ko­zák, Tóth, Zsombok J., Sáfrán, Bara­nya, Mocsári, Vámos, Füsj, Mac­skin (Schultz). Edző: Kun Attila. Medgyes­egyháza: Belu — Kuzma, Kiss, Szűcs, Holecz, Kovács, Sípos, Petru­­zsán, Telek, Vágási, Szivák. Edző: Ko­vács Zoltán. Szépszámú közönség előtt rendhagyó módon kezdődött a mérkőzés, mivel a kezdőaígász az Új Sport és Lakáskultúra butik tulajdono­sának négyéves kisfia végezte el. Ezen a délutánon a hazaiak olyan játékot mutattak be, amelyet már régóta vár­nak szurkolói. A vendégek nem talál­ták meg a folyamatos támadás meg­akadályozásának ellenszerét, csupán egy-két játékosuk durva játékával hív­ta fel magára a figyelmet, melyet a játékvezető azonban mindenkor kellő­en megtorolt. A vendégek a nagy­obb arányú vereség elkerülését a ragyogó­an védő kapusuknak köszönhetik. G.: Vámos 2, Macskín, Baranya. Jó: Zsombok A., Kozák, Vámos, Füsj, ill. Bely.­­ Békéscsabai MÁV­­Békésszentandrás 2—1 (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Zsurka. MÁV: Valuch — Fábián, Litauszki, Braun Á., Pnekop, Galovicz Z., Tóth A., Deák (Zelenyánszki), Gajdács, Bá­­nyik, Lonovics. Edző: Braun Attila. Békésszentandrás: Nagy N­. — Ben­­csik, Rohony, Makai, Szabó. Nagy I., Oravecz (Gazsó), Demény, Zahorecz, Horváth (Medveczki), Bordács. Edző: Koltai Lajos. A mérkőzés első félidejé­ben a labdát többet birtokló MÁV- osok enyhe fölényben játszottak, de a kínálkozó helyzeteket sorra elpuskáz­ták. A folytatásban tovább nőtt a hazai csapat fölénye, több kapufát is lőttek. Végül is színvonalas mérkőzésen —jó játékvezetés mellett — igazságos eredmény született. G.: Banyik a 69. és 76., ill. Bencsik a 89. percben. Jó: Békéscsabai Jamina— Gyomaendrődi Balátság 1—1 (0—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Búzás. Ja­nik­a Stumpf— Szűcs. Pusztai. Pál­fi. Bánszki. Mazán. Tóth. Fehérvári (Po­­zsár). Balogh. Belitva. Mihály (Da­ni­­ska). Edző: Moós János. Gyoma­­endrőd: Nagy S. — Pelyva. Kará­csony (Homok). Polányi. Dobó. Gar­di. Bukva. Juhász (Kovács). Holló. Nagy E., Gellai. Edző: Majoros György. Az első játékrész elején egy­­egy gólhelyzet maradt kihasználatla­nul, majd mezőnyjátékot láthattunk. A küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás születen. (l. Belicza az 55., ül. Holló a 65. percben. Jó: Szűcs. Pusztai. Belicza. ill. Dobó, Gar­­di és Bukva. (Ravasz Pál) Mezőberény FC— Nagyszénási SE 4—2 (2-1) Mezőberény. 350 néző. V.: Tóth. Me­­zőberény: Vidovenyecz. Pőcze. Han­­kó. Maléth. Lenkeit. Gézárt. Hegedűs. Darócz. Szász (Bokori. Krcsmárik (Kreisz). Rácz. Edző: Borgula János. Nagyszénás: Tüskés .- Takács. Zab­lák. Bereznai. Kölcze. Argyelán (Tra­­bák). Basiu. Horv­áth. Krasznovszky. Fekete. Lakatos. Edző: Kvasznovszky József. A helyzetek jobb kihasználása döntött a hazaiak javára. A sportszerű mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mel­lett szép játéknak tapsolhatott a közön­ség. Kiállítva Kölcze a 71. percben (második sárga lap után). G-: Krcsmá­rik a 3.. Maléth a 8.. Szász a 46.. Rácz a 68. percben, ill. Lakatos a 6.. Horváth az 50. percben. Jó: Cézári. Pecze. Len­kefi. ill. Lakatos. Krasznovszky. Hor­váth. (Kiss István) Gádoros—Battonya 0-2 (0-1) . Gádoros. 300 néző. V.: Szalai. Gádo­ros: Janiga — Hunagyó. Jámborcsik. Kasuba. C­ibulya. Kocsány. Kruzslicz (Berényi), Varga (Odrán). Pisont. Héj­­jas. Bácsi. Edző: Ko­mor Imre. Batto­nya. Kunos — Fekete. Turtrucz. Ko­vács. Oláh. Hidegh. Annan. Daróczi. Mákos A.. Mákos Á., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. A megfiatalított hazai­ak többet támadtak, de mégis a vendé­gek voltak az eredményesebbek. Kiál­lítva: Oláh a 35. percben (utánrúgá­­sért). G.: Géczi a 23., Mákos A. a 72. percben. Jó, a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Mákos A. Géczi. (Proznik Pál) Mezőhegyes­ SE— Kamut-Mycota 1—1 (1—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Scsitovics. Mezőhegyes: Szilva — Zsófi, Haran­gozó. Lovász, Kondacs. Bakai. Süme­gi. Boross. Kindel. Hanga (Kovács). Pálhidai. Edző: Dúl Árpád. Kamut: Gazsó — Nyári. Botyánszki. Tárnok. Pittner. Bognár. Antmann. Bora (Pán­­tya). Gajdács. Boldizsár. Szűcs. Edző: Turcsek Zoltán. A vendégcsapat egy félidőnyi előnyt adott a hazaiaknak, akik az adott lehetőséggel nem tudtak élni, így megérdemelt a pontok eloszlá­sa. G: Bakai a 18. (11-esből), ill Pittner a 78. percben. Jó: Lovász, ill. Gazsó. Botyánszki. Tárnok, Antmann. (Perla­ki János) Elek SK—Füzesgyarmat 3—1 (0—0) Elek. 400 néző. V.: Dajka. Elek: Boris D. — Sarkadi Kohul (Uhrin), Pigler, Dávid, Seller, Domokos, Elekes (Botás Gy., Kapocsány), Gál, Bálim, Trepák. Edző: Kovács György. Füzes­gyar­mat: Dávid — Rácz. Kovács S„ Ko­vács Zs„ Huszár, Petri (Salga), Balta (Lázár), Jónás. Vad. Tőkés. Tóth. Edző: Kun Gyula. Kiegyensúlyozott első fél­idő után a vendégek elfáradtak, így a hazaiak magabiztos, fölényes győzel­met arattak. Jó játékvezetés. G- Trepák az 55- Gál a 67. (11-esből). Kapocsány a 76., ill. Vad a 65. percben. J6.: Domo­kos. Gál Bálint. Trepák, ill. Dávid, Vad. Tőkés. (Horya Mihály) Gyulavári-Cabrio— Tótkomlósi TC 1—4 (0—3) Gyulavári, 300 néző. V.: Klembucz. Gyulavári: Veress — Mócz. Burai. Szabó. Tamási. Gortka. Csere. Répási. Tapasztó. Számlára. Kuruc­. Edző: Cserháti István. Tótkomlós: Bordás — Imre, Hovorka, Basa, Tóchabonyi (Pásztor II.), Pásztor L, Rozsos, Papp, Mitykó. Fülöp (Poljak a 46.), Elek. Edző: Malajsz Pál. Az első játékrész­ben nagyszerűen kontráztak a vendé­gek. A második félidőre a feljavult Gyulavári erejéből csak a szépítésre tellett. Gyenge játékvezetés. Különö­sen Kormi partjelző ténykedése kérdő­­jelezhető meg.G.:Papp a 16 . a 43 . és a 61.. Basa a 35., ill. Elek (öngól) a 69. percben. Jó: a hazaiak közül senki nem játszott állagon felül. ill. Hovorka. Basa. Papp (a mezőny legjobbja), Mitykó, Elek. (Jónás Ferenc) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC— Medgyesegyháza 7—1, Békéscsabai Jamina—Gyomaendrőd Barátság 12—0, Békéscsabai MÁV—Békés­szentandrái 2—4, Mezőberény­i FC— Nagyszénási SK 6—1, Gádoros— Battonya 1­—5, Mezőhegyesi SE— Kamut-Mycota 5—0, Elek SK— Füzesgyarmat 0—1, Gyulavári-Cab­­rio—Tótkomlósi TC 1—2. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulója után is tovább tart a Mezőberény és a Tótkomlós versenyfutása a bajnoki címért A listavezető Mezőberény nyert a Nagyszé­nás ellen, de a Tótkomlós Gyulaváriból tudta elvinni mindkét bajnoki pontot A Szeghalom nagyon igyekszik elkerülni a kiesést ezúttal a Sárrétre látogató Medgyesegyháza ellen aratott győzelmet Az osztálytól a Gádoros már biztos búcsú­zik, ezúttal a hozzájuk látogató Battonyától szenvedtek vere­séget A 27. fordulóban 28 gól esett, ez 3,5-es mérkőzésenkénti gólátlagnak felel meg. Bányik, Gajdács, Tóth, Lonovics, ill. Nagy­ N­., Rohony, Bordács. (G- Gy.) Rácz, csíkos mezben, a negyedik berényi gólt lövi a vendégek hálójába. A találkozót a listavezető­ mezőberényiek nyerték 4—2-re a sötét mezes nagyszénásiak ellen FOTÓ: LEHOC2XY PÉTER Következik Az NB III-as labdargó-bajnokság 28. fordulójában következik. Június 5., vasárnap, 17 óra: Gyulai FC—Szegedi VSE, Szőreg—Gyomaendrődi FC, Colors SE Békés—Mezőkovácsházi TE, Szegedi Dózsa— Kiskunfélegy­háza, Cegléd—Makó, Kalocsa—Kecskeméti TE, Orosházi MTK—Hódmezővásárhely, Kecskeméti SC—Törökszentmiklós. A megyei I. osztályú bajnokság 28. fordulójában. Június 5. vasárnap. 17 óra: Battonya—Szeghalom SC, Kamut-Mycota—Gádoros, Tótkom­lósi TC—Mezőhegy­esi SE, Nagyszénási SK—Békéscsabai MÁV, Gyoma­endrődi Barátság—Vlezőberényi FC, Füzesgyarmat—Békéscsabai­­la­mina. Medgyesegyháza—Fülek SK, Békésszentandrás—Gyulavári-Cab­­rio. Az Alföld csoport állása 1. Hódmezővásárhelyi LC 27 215 1 58—1647 2. Kecskeméti SC 27 13 113 49—2337 3. Makói FC 27 148 5 45—2436 4. Kalocsa 27 146 7 50—2534 5.Szegedi VSE 27 11 106 47—3432 6. Gyulai FC 27 127 8 39—31­31 7. Kecskeméti TE 27 125 10 43—2229 8. Kiskunfélegyháza 27 107 10 41—4027 9. Szegedi Dózsa 27­8 9 10 39—3725 10.Orosházi MTK 279 7 11 38—4025 11.Colors SE Békés 279 6 12 40—4724 12. Cegléd 279 5 13 38—4123 13. Mezőkovácsházi TE 279 3 15 34—5021 14.Gyomaendrődi FC 278 5 14 23—4821 15.Szöregi Rákóczi 276 5 16 25—52­17 16. Törökszentmiklós 27­3 24 11—813 Vatai az ifjúsági válogatottban Örvendetes hírről szá­molt be Vasa Ignác, a Gyo­maendrődi FC NB III-as labdarúgócsapatának technikai vezetője. Az együttes tehetséges, 16 éves védője, Vatai Tibor meghívást kapott a ma­gyar ifjúsági C-váloga­­tottba. A fiatal labdarúgó május 31-én jelentkezik a válogatottban Ziegler Já­nos szövetségi edzőnél. A Totó 21. heti eredményei 1. Ferencváros—Békéscsabai Előre FC______4—2 1 2. Debreceni VSC—Újpesti TE---------------------2—2 x 3. Hertha BSC—St. Pauli..................................2—1 1 4. Wolfsburg—Bochum____________________0—1 2 5. Jena—Stuttgarter Kickers_______________0—0 x 6. Chemnitz—Saarbrücken_________________3—1 1 7. Mannheim—W uppertal__________________2—0 1 8. Rostock—Mainz-------------------------------------2—3 2 9. A ei reale—Bari__________________________1—0 1 10. Ascoli—Venezia_______________________3—2 1 11. Cesena—Cosenza______________________0—1 2 12. Monza—Fiorentina____________________0—0 x 13. Verona—Pisa_________________________0—0 x +1. mérkőzés: 14. BVSC-Dreher—ETO FC Győr__________3—0 1 1994. május 30., hétfő . A Klenk házaspár érmei Baján nagy­szabású nemzetközi szenior úszóviadalt rendeztek a hét végén, amely­re a hazaiakon kívül angol, osztrák, német és szerb úszók érkeztek, szám sze­­rint mintegy 250-en álltak rajt­­köré. A fedett 25 méteres meden­cében megrendezett kétnapos viadalon Békés megyét a szarvasi Klenk házaspár képvi­selte, akik remek eredményekkel rukkoltak elő korcsoportjuk­ban. Klenk Józsefné a női 50 mé­teres mellúszásban bronzérmes lett. Férje több számban is helye­zett volt, így az 50 méteres hát­­úszásban ezüstérmet szerzett — itt egy angol versenyző mögött ért másodikként célbe­­, a 100 méteres mellúszásban negy­edik, a 100 méteres v­egy­esúszásban 5., végül az 50 méteres mellúszótá­­von hatodik lett. A megyei bajnokság állása 1.Mezőberényi FC 27 158 4 51—3238 2.Tótkomlósi TC 27 156 6 44-2036 3.Elek SE 27 10 134 40—2633 4. Battonya 27 11 106 45—2832 5. Békéscsabai MÁV 27 144 9 46—41­32 6.Békéscsabai Jamina 27 10 107 37—2930 7. Medgyesegyháza 27 124 11 50—3728 8. Füzesgyarmat 27 108 9 41—3528 9.Gyulavári-Cabrio 279 8 10 38—3726 10. Nagy­szénási SK 27 106 11 44-5026 11.Kamut-Mycota 27 105 12 35—3725 12. Mezőhegyesi SE 278 7 12 27—3823 13.Gyomaendrődi Barátság 278 6 13 34—41 22 14. Szeghalom SC 276 9 12 39—5821 15. Békésszentandrás 275 9 13 29—4619 16.Gádoros 275 3 19 16—61 13