Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

14. OLDAL - 2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ S P­ORT Nagyon fontos győzelem Békéscsabai Előre NK-Vasas 30-26 (18-12) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-11. helyért, Békéscsaba, 300 né­ző. V.: Herczeg, Südi. Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - KOVACSICSOVA 6, Felegyi 3, CSENDES 12 (5), HAJDÚ 1, Valaczkai, KOVÁCS J. 5. Cs.: Szigeti (kapus), Ancsin 2 (1), Valyuch 1, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné. Vasas: MÁTYÁS — Mezőségi 3, Prok 3 (1), Csernus 1, PÁSZTOR 4, Laczó 1, Koroknai 3. Cs.: Csenki 6 (4), Németh, Kovásznai 3, Bárdos, Andrási 2. Edző: Köstner Vilmos. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-2,16. p.: 8-7, 25. p.: 12-12,37. p.: 22-13, 43. p.: 22-17, 50. p.: 29-23. Békéscsaba Adott volt a kérdés, hogyan sikerül majd pótolni a házi gólkirálynő ta­lálatait. Rögtön az első percben Ancsin révén a hazaiak indították be a gólgyártást, sőt remek játék­kal a hetedik percre már kétgólos­ra növelték az előnyt (5—3). Sokat vállalt a rutinos Csendes, aki em­berhátrányból és hétméteresből is gólt szerzett egymás után, de jeles­kedtek a többiek is, ennek köszön­hetően a 11. percben 7-4 az ered­mény. Köstner edző nem nagyon tűrte játékosai hozzáállását, a vo­nal mellől biztatta a piros-kékeket és a magassági fölényben lévő ven­dégek elkezdtek araszolgatni az ezt követő időszakban. A volt bé­késcsabai Mezőségi első góljával egygólosra csökkentették a hát­rányt (9-8), sőt a 25. percre Csenki góljával ki is egyenlítettek (12—12). Tobakné időkérése vi­szont a fordulópontot jelentette és az első játékrész maradék idejében Csendes vezérletével csak a Csaba szerzett gólt. Fordulás után az egyébként jól játszó Pásztor na­gyon nehéz helyzetbe hozta csapa­tát, hiszen a reklamálását követő­en négy percre kiállították, ennek köszönhetően a harminchetedik percre már kilenc (!) góllal vezetett a hazai együttes. Az ezt követő hat­perces időszakban a felébredni lát­szó fővárosiak zsinórban öt gólt szereztek, de a békéscsabai együt­tes ettől sem ijedt meg túlságosan, a csapategység továbbra is reme­kül működött, s ha kellett, tudato­san lassították a já­tékot, vagy éppen gyors indításokból gólokat lőttek. A mérkőzés vége felé még az is belefért, hogy zsinórban több ízben ember­­hátrányba kerültek, a Vasas ennek elle­nére sem tudta kér­désessé tenni a ha­zai győzelmet. Az egyetlen egy győzelmet hozó taktikát választotta Tobak Lászlóné a hazai csapatnak ezen a mérkőzé­sen, mégpedig a gyors lerohanást, hiszen a Vasas já­tékosai átlagosan „két fejjel” nőttek a csabai lányok fö­lé. Tobak Lászlóné: - Nagyon jól védekeztünk, az első félidőben jól csináltuk a lerohanásokat, ami miatt a második félidőre egy ki­csit elfáradtunk ugyan, de a csa­pat mindkét kapusa kiemelkedőt nyújtott, így átsegítették a holt­pontokat. Kiemelném még a csa­pategységet és azt, hogy a bírók nagyon jól vezették a találkozót. Köstner Vilmos: — Megérdemel­ten nyert a sokkal harcosabban játszó Békéscsaba. Nálunk renge­teg ziccer kimaradt, s ez meg­bosszulta magát SZEGEDI ZSOLT Csendes (lövés közben) motorja volt a csapatnak .­FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Örömünnep a lefújás után Every Day Orosháza-Dunaferr SE 24-21 (11-11) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-6. helyért, Orosháza, 700 né­ző. V.: Cserepes, Jancsó. Orosháza: HODIK - Gúnya 2, Németh 2, DAYKA 2, ROSTA I. 4(1), HARSÁNYI 8 (3), Ambrus. Cs.: Szikora (kapus), Pásztor, Ba­jusz 1, OLÁH 5, Czina. Edző: Buday Ferenc. Dunaferr: Stochl — KERTÉSZ 3, Marcinkevicius 2, Rosta M. 1, Kemény, Décsi 1, Bene 1. Cs.: SZATMÁRI (ka­pus), Mocsai 1, MOHÁCSI 10 (6), Tóth, Törő, Tombor 1 (1), Császár 1. Edző: Ökrös Csaba. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/7. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2,11. p.: 3-6,17. p.: 6-6, 22. p.: 7-10, 35. p.: 11-13,41. p.: 15-14,49. p.: 17-18, 55. p.: 20-19, 58. p.: 21-21. __ Orosháza ____ Egyperces gyászszünettel kezdő­dött a találkozó a napokban el­hunyt orosházi klubtulajdonos és elnök, Árpási Csaba elhunyt édesapja emlékére. Az első tíz percben keményen védekezett a Dunaferr, a hazaiak nem találták az ellenszert a magas védőfallal szemben és támadás­ban gyakran hibáztak, így az egy­kori békéscsabai válogatott Moh­ácsi góljaival háromgólos előnyre tett szert a vendégcsapat. Ekkor Buday edző időt kért, rendezte a sorokat és egyenlített a félidő kö­zepén a hazai gárda. A folytatás­ban Ökrös edző is kikérte az idejét és ez használt az újvárosiaknak, hiszen ismét háromgólos előnyre tettek szert. A félidő hajrájában a játékvezetők több érdekes ítélete borzolta a kedélyeket, ennek elle­nére sikerült az egyenlítés az orosháziak számára. Fordulás után ismét kétgólos előnyhöz ju­tott a rutinosabb vendégcsapat, majd a jól játszó Harsányit leütöt­ték, aki ápolásra szorult szépítő gólja után. A másik oldalon a vá­logatott szélső, Bene maradt lent a földön egy ütközés után, felrepedt a szemhéja, hosszasan ápolták és csak a hajrában tért vissza. A 39. percben Kemény piros lapot ka­pott egy ütésért és a 41. percben először vezetett Bajusz góljával a hazai gárda. A szurkolók űzték­­hajtották a kedvenceket, rendkí­vül keményen védekezett a Duna­újváros, amit nem minden eset­ben büntettek a sípmesterek. A 44. percben Marcinkevicius is pi­ros lapot kapott, miután össze­gyűjtötte harmadik kétpercesét. Az 50. percben Buday edző időt kért egygólos hátránynál, az oros­háziak remekül játszottak ebben az időszakban, Hadik bravúrosan védett, támadásban pedig a csere­ként beállt Oláh jeleskedett. Az utolsó két percben az ember­előnyben lévő házigazdák meg­szerezték a győzelmet, amiért percekig ünnepelte őket a lelkes publikum. A küzdelmes, jó színvonalú mérkőzésen a látottak alapján a hallatlan lelkesedéssel játszó orosháziak sikere megérdemelt. Buday Ferenc: — Ha csak egy­szer győzünk le egy neves ellen­felet, arra nem biztos hogy odafi­gyelnek, most a fiúk megfogad­ták, hogy ismét nyernek. Remek védekezésünknek, s kiváló kapusteljesítményünkek, vala­mint lelkes szurkolóinknak kö­szönhetjük a győzelmet. Ökrös Csaba: — Nagy küzdelem volt, derekasan harcoltunk, de sok hi­bával játszottunk, így az oroshá­­ziak sikere megérdemelt.____ill Remek játékkal Medgyesegyháza-Tököl 36-23 (15-13) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Lada, Se­bők. Medgyesegyháza: LOVAS - Karlovszki 4, Medvegy 7, ZELEI 8, Csiffáry 1, Valaczkai 7, BACSA 5. Cs.: LOVÁSZNÉ (kapus), Gáspár, Tóth 4, Magyar, Bódi. Edző: Papp Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Csuk 9, Garai 6, Erdei 4. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 11/6. Idegesen kezdett mindkét csapat, hiszen nagy volt a tétje az össze­csapásnak, aki győz, a középme­zőny élére ugorhat. A hazaiak higgadtak le korábban és 3-0-ás vezetésre tettek szert. A vendé­gek az idegenlégiós Csuk Eleonó­ra góljaival - akit követő ember­fogással kísértek - próbálták tar­tani a lépést a házigazdákkal. Az orosz légiós a szaggatottról sza­baddobásokból talált be legtöbb­ször a hazai kapuba. Az első já­tékrész végén kétgólos medgyes­­egyházi előnyt mutatott az ered­ményjelző. Fordulás után jól kezdtek a hazaiak, zsinórban há­rom gólt szereztek. A folytatás­ban állandósult a medgyesiek fö­lénye, gyors indításokból szerez­ték góljaikat a nagytestű tököli­­ekkel szemben. A 45. percben tízgólosra nőtt a medgyesi előny (27-17), s az utolsó negyedórá­ban már a cserék is lehetőséget kaptak a hazaiaknál, akik méltán kaptak vastapsot a lefújáskor. Második félidőbeli kiváló játé­kával megérdemelten győzött a hazai együttes és ezzel megerősí­tette helyét a középmezőnyben. Papp Lajos: — Még ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyertünk a tavaszi szezonban jól szereplő Tököl ellen. Gratulálok a lányoknak. ■ BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Vereség idegenben Neptun VSC-Békéscsabai VSC 9-4 (3-1, 1-1, 3-1, 2-1) OB­­ B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Madarasi, Fekete. Békéscsaba: dr. Máté — Lukácsi, dr. Szlávik 1, Dávid 1, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P. 1, Berki, Méhes, Balázs. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Max 4, Nagy L. 2, Nagy D. 1, Wolf 1, Csatári 1. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 7/1. Négyméteresek: 0/0, ill. 1/1. Budapest Egy nagyon egységes Neptun ott­honába látogatott a békéscsabai csapat, amely úszástudásban alulmaradt ellenfelével szemben. A fővárosiak amint labdát szerez­tek, rendre egyöntetűen megin­dultak a csabai kapu felé, a ven­dégek szinte csak a lábvizüket lát­ták ilyenkor ellenfelének. Ha vi­szont utolérték őket, és felállt vé­delemmel szemben játszott a fő­városi csapat, akkor nem tudta bevenni a csabai kaput. A gyilkos úszótempótól elő­ször a békéscsabaiak fáradtak el, ekkortól kezdve a Neptun végig szoros emberfogással igyekezett megakadályozni a vendégek ki­bontakozó támadását, aztán az utolsó negyedre a neptunosok is elfáradtak, így a finisben már egy alacsony színvonalú mérkőzés­nek lehettek szemtanúi a nézők. Összességében az úszástudása révén múlta felül a fővárosi csa­pat ellenfelét, és nyert a közép­mezőnyben tanyázó Neptun a ki­esés elkerüléséért harcoló Békés­csabával szemben. ■ Az elején elaludtak Szarvasi KK-TFSE 67:74 (16:18, 11:23, 17:12, 23:21) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 100 néző. V.: Görgényi, Gorka. Szarvas: Pasek (10/6), Kondacs A. (5), BORVOS (8), Juhász (6), Vida (19). Cs.: Nyemcsok (-), RADICS (12/6), Szabó V. (7/3), S. Farkas (-). Edző: Vida Béla. Az ellenfél legjobb dobói: Muraközi (20/3), Magyar (18/6), Gitta (16). Szarvas Igencsak elaludtak a hazaiak az első félidőben, azon belül is külö­nösen a második negyedben. Ek­kor sok hibával játszott a két csa­pat, ennek ellenére a fővárosiak szorgalmasan gyűjtötték a ponto­kat. A harmadik negyedben úgy tűnt, föl tudnak zárkózni a hazai­ak, egyre közelebb kerültek ellen­­felükhöz, de a TFSE egy idő után minden kosárra kosárral vála­szolt. A záró negyedben a Körös-par­tiak mindent egy lapra téve egészpályás letámadásra álltak át. Jó húzásnak bizonyult a fiatal Radics Anna beállítása, aki reme­kül fogta össze a csapatot, sőt még pontokat is szerzett. Az utol­só percben teljesen nyílttá vált a találkozó, miután 67:70-re Radics hárompontosával felzárkóztak a házigazdák, de aztán a finisben jobban koncentrált a TFSE és is­mét gólokat dobott. Vida Béla: — Későn ébred­tünk, ez okozta vesztünket. ■ Tihanyi nyerte a második „menetet” „Is-is!” — mondta az „elégedett-e?” kérdésre Nagy Róbert, akit a gyulai 2. fordulóban is másodikként intettek le a salakmotorosok szombati, gyulai bajnoki viadalán. Minden dicséret illeti a másik gyulai, Hell Csabát is, aki három futamgyőzelmet is aratott. Együtt alkotják majd a fürdővárosi duót az idén újra kiírt páros ob-n. Gyula A végére a kezdetben kissé elége­detlenkedők is megbékéltek az „új” pályával, amelyre 13 kami­onnyi vörös salakborítás került. A kezdetben kissé puha küzdőtéren emiatt el is csúszott Hell, majd Fekete és Magosi is. A tetemes pá­lyaberuházás azonban sokat je­lent a jövőre nézve, hiszen tech­­nikásabb motorozást egyben több izgalmat kínál, hiszen egy rossz ívvel pillanatok helycsere alakulhat ki a felek között. Mint erre számos példát látott az ezer szurkoló szombaton délután is. A leggyorsabb a 13., tehát még alapfutamban, Tihanyi volt­­ 68 másodperces négy körrel, ezzel is bizonyítva kiváló formáját. A döntőben is ő robbant ki elsőnek, de Stefáni 30 méternél elesett, ezért újra indulhattak, közte Stefáni is. Most is a legutóbb bronzkoszorús debreceni volt a leggyorsabb és Nagy előtt végig megtartva előnyét övé lett a 17 pontot érő forduló-elsőség. Dicsé­retes Hell Csaba negyedik helye és ezek után nem meglepő, az őt támogató ifj. Gyepes Barnabással meg is állapodott a végén Szilágyi Sándor, a Gyulai Speedway Club elnöke, Nagy és Hell gyulai páros versenyez majd a bajnokságban. Tihanyi érthetően boldog volt, rendkívül gyors GM-masinája tit­káról pedig elárulta, hogy speciá­lis vezérlőműtengelyt és gyűrűt használ. „Remélem, hogy 1999 után szeretnék ismét bajnok len­ni, de ellentétben a híresztelések­kel, nem búcsúzom az év végén.” Nagy Róbert: „Azért választot­tam a sárga, vagyis külső pályát, mert nem akartam közvetlenül Tihanyi mellől indulni... Eredmények. 2. forduló: 1. Tihanyi (Simon és Wolf) 17, 2. Nagy R. (Gyulai Sp. Club) 14, 3. Stefáni (Nagykálló) 12, 4. Hell (Gyepes Team) 10, 5. Vida (Haj­dú Volán ) 9, 6. Magosi (H.V) 7 pont. A bajnokság állása: 1-2. Stefáni, Ti­­­­hanyP19-19,1­. Nagy R. 28 pont,gomoc (FÁBIÁN) A verseny támogatói: Városi Önkor­mányzat, Lengyel zárszaküzlet, Benkő és Fia Kft. Csorvás, Csizmadia és Társa Bt. Sarkad, Várfürdő Kft., Megóv Biz­tonsági Szolgálat Kft., Közüzemi Kft., Rádió-1, Szuperinfo. A remekül motorozó és negyedik helyen végzett, balról látható Hell Csaba (Gyepes Team) lesz Nagy Róbert társa a páros bajnokságban. Ebben, vagyis a 8. futamban a későbbi for­duló-győztes Tihanyit is legyőzte Hell­o-fotó: lehoczky péter Tartalékos vendégek Nyíregyháza-Újkígyós Csaba KC 25-18 (16-7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Nyíregyháza, 150 néző. V.: Csorba, Dobos. Újkígyós Csaba: Ecker Zs. — KATONA 5, FEKETE 6, Vörös A., Hovanyecz, Ha­rangozó B. 1, Harangozó V. 5. Cs.: Kopányi (kapus), Dócs Gy., Oláh 1, Balogh. Edző: Csulik Pál, szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél legjobb dobói: Nagy Z. 6, Kiss, Bartha, Tarnavölgyi 5—5. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4. NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Tiszaföldvár, 500 néző. V.: Fábri, Kovács. Békés, Ardeleán P. , Nyitrai 1, Gilan 1, Polgár Z. 1, Nagy T. 2, Moldován 5, Döge. Cs.: Petrovszki (kapus), POLGÁR T. 4, KORCSOK 4, Unyatinszki, Gálik 2, Felföldi, Gyulavári. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Berkó 10, Tóth 5, Bagdi 4. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2.Medgyesegyháza Nyíregyháza Az elmúlt héten megsérült Greksza nélkül utazott egy tarta­lékos fiatal csapattal a kígyósi gár­da a Nyírségbe. A nyolcadik perc­ben 4-3 volt az állás, amikor Ka­tona hétméterest hibázott. Hat perccel később, 6-4-nél a Fekete büntetőjét a korábban Újkígyó­son is szerepelt Pereverzia kapus bravúrral hárította. Ezt követően a nyírségiek kihasználták a ven­dégek megingásait, fokozatosan elhúztak. A 23. percben Harango­zó Balázs begyűjtötte harmadik kétperces kiállítását, így piros la­pot kapott. Ennek köszönhetően a félidő végén kilenc góllal veze­tett a Nyíregyháza. Szünet után összeszedte magát a vendégcsa­pat, Ecker Zsolt jó teljesítményt nyújtott a kapuban, támadásban pedig igyekeztek gólig játszani a vendégek. A félidő közepén fel­zárkóztak a kígyósiak hat gólra (45. perc: 20-14). A játékrész hajrájában is jól tartotta magát a vendéggárda, így a második fél­időben 11- 9-re nyerni tudott. A tartalékos vendégcsapat a második félidőben helytállt a ta­bella élmezőnyében tanyázó szabolcsiak otthonában. Csulik Pál: - Húsz perc előnyt adtunk a hazaiaknak. ■ Rangadót vesztettek Tiszaföldvár-Békési FKC 22-20 (14-12) TISZAFÖLDVÁR Polgár Z. második percben lőtt góljával először és utoljára veze­tett a mérkőzés folyamán a Bé­kés. A folytatásban a hazaiak 3- 1-re fordítottak. Eladott labdák, ziccerek kihagyása jellemezte a békésiek játékát. A másik olda­lon Berkó megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket. Gávai kapust cserélt, s ennek is köszön­hető, hogy a félidő végére két gól­ra felzárkózott a vendég gárda. Fordulás után tovább folytató­dott a küzdelem a két csapat kö­zött. A hazaiak gyakorlatilag ki­használták minden gólszerzési lehetőségüket, a vendégek pedig nehezen birkóztak meg a jól mű­ködő hatos fallal és a bravúrosan védő Oross kapussal. A 43. perc­ben már hét góllal vezetett a Földvár (21-14). A békésiek mozgósították erőtartalékaikat, három gólra feljöttek, de a követ­kező percben Polgár Zoltánt pi­ros lappal büntették a játékveze­tők. Az izgalmas végjátékban Gálik még szépített, ám Korcsok óriási ziccerben hibázott, így a tabella harmadik helyén álló ha­zaiak nyerték a rangadót és beér­ték pontszámban a békésieket. Gávai Ferenc: - Gratulálok a csapatomnak.______________■