Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

A tabellán mindenki a helyén maradt LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Körösladány—Sarkadi Kinizsi 3—3 (2—0) Körösladány, 250 néző. V.: Majoros. Körösladány: Kiss - Salánki, Tóth J., Talpalló, Danó - Horváth T. Szántó, Keresztesi, Darócz - Ombodi, Nagy (Kovács Zs.). Edző: Borgula János. Sarkad: Kovács A. - Deák F., Alb, Hajdú (Jakab), Pápa (Kovács L.) - Matus, Deák Sza­rantyik, Karakas - Magyar, Abrudán (Tóth). Edző: Himer István. 39. perc: a hazai csapat szögletet ívelt be, Talpalló fejese megpat­tant Pápa lábán, s a meglepett kapus mellett a hálóba gurult a labda, öngól, 1-0. 43. perc: Darócz egyéni akcióból a kimozduló kapus felett a kapu bal oldalába emelt, 2-0. 68. perc: Kiss és Talpalló hibáját kihasználva Karakas ügyesen he­lyezte a labdát a hálóba, 2-1. 70. perc: Szántó kilépett a vendégvédelem között és a kimozduló kapus mellett helyezte a pettyest a kapuba, 3—1. 78. perc: szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a hazaiak kapujától 28 méterre. A szabadrúgásból Karakas védhetetlenül vágta a jobb fel­ső sarokba a játékszert, 3—2. 85. perc: a könnyelműsködő hazai védelem hibáját kihasználva, Karakas beadásából Deák Sz. helyezte a hálóba a labdát, 3—3. Izgalmakban bővelkedő mérkőzésen az első félidőben a hazaiak, a második félidőben a vendégek játszottak jobban. Igazságos ered­mény. Jó: Salánki, Tóth J., Kiss, ill. Karakas (a mezőny legjobbja), De­ák F., Magyar, Jantyik. (Ponta Sándor) Szarvasi FC—Mezőhegyesi SE 7—0 (4-0) Szarvas, 200 néző. V.: Kurucz. Szarvas: Balatoni - Darida Zs., Sedina, Kriska (Rohony), Gulyás, Kől­ az 55., ill. Tóth a 87. percben. Jó: Barabás, Benyovszki, Kreisz, Vári, ill. Czinanó E, Rábai, Feke­te. (Tímár Zoltán) Füzesgyarmat—Újkígyós 2—3 (0-2) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Nemes. Fü­zesgyarmat: Bánfi - Bak (Kiripóczki), Vá­mos, Kövér, Bere, Kin­cses (Lakatos), Boros, Tőkés, Varga, Pardi, Novák. Edző: Bánfi Atti­la. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, An­­csin, Fabulya, Palyik, Litauszki, Silló (Ekker), Mladonyiczki, Dobrócz­­ki (Burkus), Nagy. Edző: Ecker József. A mostanában szokásos gyarmati koreográfia szerint zajlott a mérkő­zés - kritikán aluli já­tékvezetés mellett -, a hazaiak tá­madtak, a vendégek pedig lőtték a gólokat. G.: Novák az 53., a 65., ill. Silló a 8., Ancsin a 31., Litauszki a 82. percben. Jó: Kö­vér, ill. Héjjas, Karlovszki, Nagy. (Bánfi Attila) Szeghalom—Battonyai TE 1—1 (0-0) Szeghalom, 400 néző. V.: Cson­ka. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Zsombok K.), Elek, Simon, Barna, Zsigovics, Mocsári, Vámos, Patai, Zsombok A. (Pozsgai), Sáfrán. Edző: Pálinkás Mihály. Battonya: Szőke - Oláh, Roczkó, Klán, Bajor (Lovász), Kovács Zs. Árgyelán, Kovács K. (Podina), Sza­bó, Turbucz, Sztán. Edző: Mákos Árpád. Magas szintű, korrekt játék­­vezetés mellett, nagy iramú mér­kőzésen a hosszabbításban lőtt él­es góllal egyenlítettek a vendégek. G.: Zsombok A. a 60., ül. Turbucz (11-esből) a 92. percben. Jó: Elek, Barna, Zsigovics, Mocsári, Zsom­bok A., ül. Klán, Árgyelán, Sztán. (Zsombok János) Tótkomlós—OMTK-Rákóczi 2-0 (0-0) Tótkomlós, 200 néző. V.: Fejes. Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 20 gólos: Darócz (Körösladány). 15 gólos: Tapasztó (Méhkerék) 13 gólos: Géczi (Battonya). 12 gólos: Klimaj (Szarvas), Mátyus (Gyomaendrőd). 11 gólos: Szántó (Vésztő). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza), Bogdán (Szarvas). 9 gólos: Göblyös (Mezőberény), Vámos (Szeghalom), Kanál (Medgyesegyháza), Tóth (Vésztő), Málik (Magyarbánhegyes). 8 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Kiss (Magyarbánhegyes), Turbucz (Battonya), Novák (Füzesgyarmat), Somogyi (Kozák), Bencze, Bog­dán, Kiss, Klimar, Darida P. (Ku­­gyela B.). Edző: Somogyi János. Mezőhegyes: Szilva - Trócsányi, Kovács, Roszkos, Saitz, Zsoldi, Diószegi, Szatmári, Faragó, Gróf, Garan (Halász). Edző: Matajsz Pál. Az első fél óra kiegyenlített játéka után - itt a vendégek ajtó­ablak helyzetet hagytak ki - a ha­zaiak biztosan nyerték a mérkő­zést. G.: Bencze a 30., a 34., a 72., Bogdán (11-esből) a 36., az 56., Darida Zs. a 42., Sedina a 88. percben. Jó: Sedina, Bencze, Bog­dán, ill. Gróf. (Köpenyes György) Mezőberényi FC—Vésztő 1—1 (0—0) Mezőberény, 250 néző. V.: Mikula. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Pojendán, Benyovszki, Wagner, Bartyik (Pántya), Maléth, Kocsor (Pecze), Kreisz, Vári. Edző: Zolnai Pál. Vésztő: Nagy Zs. - Czinanó E., Rábai, Szántó (Pál), Jámbor (Hrabovszki), Fekete, Turbucz, Pap, Tóth, Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Küzdel­mes mérkőzésen igazságos ered­mény született. G.: Vári­­11-es­Tótkomlós: Gellai — Trabak (Pardi), Bányik, Pásztor L„ Lo­vász, Pásztor T, Fazekas, Papp, Giliczó, Lövei (Dávid), Fülöp (Kaliska). Edző: Krasznovszky József. OMTK-Rákóczi: Kunos - Csiszár, Zalai, Sebők, Csegöldi (Szatmári Sz.), Szűrszabó (Trif­­fel), Kánya, Lovas, Horváth II. Al Sin (Horváth I. A.), Godár. Edző: Pólyák László. A mindvégig len­dületes játékos nyújtó hazaiak si­kere megérdemelt. G.: Lovász a 62., a 80. percben. Jó: Banyik, Lo­vász, Pásztor T, Kaliska, ill. Csi­szár, Zalai, Lovas, Godár. (T. B. I.) Méhkerék—Gyomaendrőd FC 4-3 (2-1) Méhkerék, 210 néző. V.: Zsur­­ka. Méhkerék: Patka - Kocsis (Bíró K­ Ancsin), Gugolya, Rú­zsa, Cziczeri, Séllei, Berényi, Bíró R. (Burai), Tapasztó, Barcsai, Csetye. Edző: Patka György. Gyo­maendrőd: Fábri - Szurovecz, Dobó, Furka, Vinkovics, Tanács, Orovecz (Kéri), Béla, Toldi, Mátyus, Hunya (Forgács). Edző: Durucskó Péter. Gólokban gaz­dag, rangadóhoz ülő mérkőzést láthattak a nézők. Mindvégig ke­mény, lendületes iramú játék volt, a kapuk felváltva kerültek ve­szélybe a mérkőzés folyamán, de egy góllal a hazai csapat jobb volt. G.: Tapasztó a 13., a 82., Barcsai a 31., Cziczeri a 75., ill. Mátyus a 20., a 64., Béla az 52. percben. Jó: Rúzsa, Cziczeri, Berényi, Tapasz­tó, ill. Szurovecz, Dobó, Furka, Vinkovics. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyesi FC—Med­gyesegyháza 3—0 (2—0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Madácsi. Magyarbánhegyes: Jambrik - Oláh, Kondacs, Pálfi, Tolnai, ifj. Turcsek (László), Tóth N. Zsibrita, Kiss Z. (Bozsár), Málik, Kubik (Evanics). Edző: Turcsek Zoltán. Medgyesegyhá­za: Bíró - Temesvári (Borbély), Kiss A., Göcző (Mocsári), Holecz, Zsurzsucz, Szabó, Kinder, Kanál, Lipták, Petruzsán (Gubcsó). Edző: Ugrincs Pál. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A két gyors bánhegye­­si gól után a medgyesieknek már esélyük sem volt a pontszerzésre. G.: Málik az 5., Kubik a 10., ifj. Turcsek a 82. percben. Jó: Zsibrita (a mezőny legjobbja), Tóth N., Jambrik, ül. Temesvári, Zsurzsucz, Petruzsán. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Körösladány-Sarkad 2- 1, Szarvas-Mezőhegyes 8-1, Mezőbe­­rény-Vésztő 1-2, Füzesgyarmat-Újkí­­gyós 2-2, Szeghalom-Battonya 3-1, Tótkomlós-OMTK-Rákóczi 8-1, Méh­­kerék-Gyomaendrőd 0-0, Magyarbán­­hegyes-Medgyesegyháza 1-0. A Lancast megyei I. osztály állása következik. Április 27., szombat: Gyomaendrőd FC-Magyarbánhegyes, 17.00, Vésztő-Füzesgyarmat, 17.00. Battonya-Szarvas, 17.00. OMTK-Rákó­­czi-Medgyesegyháza, 17.00. Április 28., vasárnap: Tótkomlós-Körösla­­dány, 17.00. Sarkad-Szeghalom, 17.00. Mezőhegyes-Mezőberény, 17.00. Újkí­gyós-Méhkerék, 17.00. 1. Körösladány 136 3 45--31 45 2. Gyomaendrőd 127 3 44--23 43 3. Szarvas 126 4 46--23 42 4. M.bánhegyes 116 5 37--27 39 5. Méhkerék 106 6 40--26 36 6. Tótkomlós 106 6 35--26 36 7. Sarkad 89 5 33--27 34 8. Battonya 78 7 42--36 29 9. Vésztő 77 8 38--32 28 10. OMTK 7510 39--40 26 11. Füzesgyarmat­ 6511 32--43 23 12. M.egyháza 6511 32--47 23 13. Mezőberény 5611 32--42 21 14. Szeghalom 49 9 31--41 21 15. Mezőhegyes 4513 23--56 17 16. Újkígyós 4414 17--46 16 Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született a Mezőberény (fehér)-Vésztő össze­csapáson .-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az NB I-ben történt MTK Hungária—Dunaferr 1—4 (1-3) Hidegkúti-stadion, 1000 néző. V.: Hanacsek. G.: Zavadszky (8.), ill. Salamon (4.), Lengyel (23.), Rósa H. (32.), Sowunmi (87.). Kispest-Honvéd-Sopron 1— 0 (0-0) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Sasu (79.). Zalaegerszegi TE—Videoton 3-1 (2-0) Zalaegerszeg, 6500 néző. V.: Juhos. G.: Csóka (13.), Kenesei (19.), Waltner (87.), ill. Földes (49.). Vasas—Ferencváros 0—0 Ilovszky-stadion, 6000 néző. V.: Makai. Győri ETO FC-Haladás 1-0 (0-0) Győr, 3000 néző. V.: Drucskó. G.: Farkas B. (86.). DVSC—Újpest 1-1 (0-1) Debrecen, 4500 néző. V.: Hajdó. G.: Szekeres (60.), ill. Tokody (29.). Az NB I állása *a hat büntetőpont levonva A labdarúgó NB I góllövőlistájának élcsoportja a 31. forduló mérkőzései után. 24 gólos: Tököli (Dunaferr). 18 gólos: Kenesei (Zalaegerszeg). 17 gó­los: Illés (MTK). 15 gólos: Waltner (Za­laegerszeg). 14 gólos: Egressy (Zalae­gerszeg). 13 gólos: Ferenczi (MTK), Tóth M. (Sopron). 12 gólos: Szanyó (Győr), Tokody (Újpest).__________■ 1. MTK 20 47 56-30 64 2. ZTE 17 68 61-37 57 3. FTC 16 510 53-34 53 4. Dunaferr* 14 89 58-36 44 5. Újpest 12 811 55-51 44 6. Videoton 11 1010 41-43 43 7. Sopron 9 913 44-50 36 8. Győri ETO 8 1112 43-52 35 9. Debrecen 7 1410 34-44 35 10. Kispest 9 814 38-59 35 11. Haladás 7 1014 36-60 31 12. Vasas 5 917 40-63 24 SPORT 2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ - 15. OLDAL Fodor megemeli a kalapját Karcag-Orosháza FC 1-0 (0-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Karcag, 300 néző. V.: Sápi (Kóródi, Szabó). Karcag: Szabó L. - Orosz, Szalai, Varga, Kelemen — Keserű, Balogh, Trencsényi, Békési — Fehér, Bálint. Edző: Jankovics Sándor. Orosháza: Such - Dávid, Molnár, Raducu, Kovács T. - Pozsár, Dobi, Brlázs, Kovács P. - Lé­vai, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Csere: Szalai helyett Bujdosó a 7, Pozsár h. Szeverényi a 34., Hadár h. Belvon a 65., Brlázs h. Baranyai a 70., Balogh h. Szabó J. a 89. percben. Gólszerző: Orosz a 68. percben. Sárga lap: Dávid (gáncsolásért) a 13., Orosz (buktatásért) a 15., Szeverényi (a labda sípszó utáni elrúgásáért) a 89. percben. Szöglet: 3:9 (2:3). Karcag 68. perc: egy bal oldali hazai be­adás után kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, végül az ide-oda pattogó labdát Orosz öt méterről a kapu jobb oldalába vágta, 1—0. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, jobbára a két 16-os között folyt a játék. A kapuk nem igazán kerültek veszélybe, bár a vendégek előtt két nagy gólszer­zési lehetőség is adódott, de előbb Lévai lövését a kapufa, majd Hadár közeli fejesét Szabó L. hárította. A második játékrészben erő­sen feljavultak a hazaiak, egyre­másra vezették veszélyes táma­dásaikat a vendégek kapujára, és ha szerencsés körülmények kö­zött is, Orosz közeli lövésével megszerezték a vezetést és ezzel maguk javára döntötték el a küz­delmes mérkőzést. Jó: Orosz, Szabó L., Fehér, Bá­lint, ill. Lévai, Dobi, Such, Kovács T. Jankovics Sándor: - Ez csak a kezdet, tovább harcolunk a bentmaradásért. Fodor Sándor: — Jól játszottunk, megemelem a kalapom a csapatom előtt, de a gólt a hazaiak szerezték, így ők nyerték a mérkőzést, gratulálok nekik. GUTI FERENC Szemlélet változásra várva Gyulai Termál FC-Mátészalka 0-1 (0-1) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 400 néző. V.: Horváth G. (Kovács, For­gács). Gyula: Steigerwald — Futaki, Tamási, Labos — Fehérvári, Géczi, Gajd­ács, Czifrák, Nagy Sz. — Lapsánszki, Boruzs. Szakmai vezető: Dávid Imre, edző: Szabó Attila. Mátészalka: Nagy K. — Ricsei, Bessenyei, Barna, Kígyósi — Illés, Balogh J., Balogh Gy., Gerliczki - Popan, Ádámszki. Edző: Nagy István. Csere: Czifrák helyett Csúz a 46., Kígyósi h. Pitács a 46., Illés h. Sipos a 46., Nagy Sz. h. Tóth a 62., Popan h. Tősér a 78., Fehérvári K. Számfira a 80. percben. Gólszerző: Ádámszki a 31. percben. Sárga lap: Tamási (buktatásért) a 20., Csúz (buktatásért) a 75., Géczi (tör­lesztés miatt) a 78. percben. Szöglet: 6:3 (4:2). Gyula 31. perc: Balogh J. bal oldalról szögletet ívelt be, labdája meg­csúszott egy játékos fején és a túlsó ötös sarkon érkező Ádámszki a hálóba bombázta a labdát, 0—1. Gyászszünet előzte meg a mérkőzést: 62 éves korában el­hunyt Stefanik György, aki na­gyon sokáig futballozott gyulai színekben. Nagy taktikai küzdelem zajlott az első sípszótól kezdve. Ezért az­tán sokáig alig akadt említésre méltó kapu előtti esemény, de a vendégek gólja után mindkét csa­pat nagyobb sebességre kapcsolt. Gólhelyzetek is kialakultak mind­két oldalon, de a hálóba nem tud­tak betalálni a csatárok. A szünet­ben végrehajtott cserék a gyulaiak számára bizonyultak eredménye­sebbnek. Kapujukhoz szegezték a mátészalkaiakat, miközben két 11-es gyanús helyzetben is továb­­bot intett a játékvezető, majd több gólszerzési lehetőségüket puskáz­ták el Gajdácsék. A mátészalkai gárda ritkán lépte át a felezővona­lat, de kontratámadásaik többször is veszélyesnek bizonyultak. A gyulai csapat nyomasztó fölény­ben játszott, de a jobbnál jobb helyzeteiket is kihasználatlanul hagyta, így a mátészalkaiak, ha nagy szerencsével is, de három pont birtokában utazhattak haza. Jó: Futaki, Tamási, Gajdács, ül. Nagy Ki Ricsei, Bessenyei. Dávid Imre: - Ez a mérkőzés ismét bebizonyította, hogy a fut­ballt gólra játsszák. Szemléletbeli változásokra lesz szükség, ha a pontjainkat gyarapítani szeret­nénk. Nagy István: - Magunk­nak tettük nehézzé a mérkőzést. JENEI KÁLMÁN További eredmények: Szeged- Demecser 1-0, Nyírbátor-Tiszaújvá­ros 2-1, Baktalórántháza-Bőcs 1-4, Makó-Kazincbarcika 2-2. Szabadna­pos: Jászberény. Az NB II Keleti csoport állása következik. Április 27, szombat: Bőcs-Szeged, 17.00. Mátészalka- Baktalórántháza, 17.00. Április 28., va­sárnap: Kazincbarcika-Tiszaújváros, 17.00. Jászberény-Nyírbátor, 17.00. Demecser-Karcag, 1700. Makó— Gyulai Termál FC, 17.00. Szabadna­pos: Orosháza FC.­­ 1. Demecser 1234 37-26 39 2. Tiszaújváros 96 3 35-20 33 3. Orosháza 94 6 33-20 31 4. K.barcika 86 4 32-20 30 5. Makó 86 7 31-28 30 6. Bőcs 78 4 36-28 29 7. Jászberény 84 6 23- 19 28 8. Mátészalka 76 6 27-28 27 9. Nyírbátor 63 9 27-33 21 10. Szeged 56 7 17-23 21 11. Karcag 55 8 19-27 20 12. Gyula 4213 17-37 14 13. B­lórántháza 1314 19-456 Rangadót nyert idegenben a Jamina Labdarúgó NB III Kondorosi TE—Jamina SE 0—1 (0-0) Kondoros, 400 néző. V.: Tóth S. Kondoros: Adamik - Varga T. Kurucz, Sárosi, Gombár - Kiszely (Dián), Jánosi, Lipták, Benczúr - Palyusik, Varga J. (Jansik). Edző: Halász Ferenc. Jamina: Kollár - Szabó (Wal­fisch), Vandlik, Varga M., Pájer - Pusztai, Nagy (Pozsár), Kurilla, Friderikusz (Szálkai) - Kere­­peczky, Horváth. Edző: Zsíros György. 65. perc: Kerepeczky lesgya­nús helyzetből kiugrott és a láfu­­tó Adamik mellett a hálóba gurí­tott, 1—0. 67. perc: hazai jobb oldali ak­ció után a berobbanó Palyusik öt méterről a hálóba lőtte a labdát, amelyet a játékvezető les (?) miatt nem adott meg. Alföld csoport A megyei rangadón kiegyenlí­tett küzdelemben, enyhe hazai mezőnyfölény mellett a Jamina a Kondoros taktikájával vitte el a három pontot. Jó: Sárosi, ill. Pusztai, Kurilla, Kerepeczky, Hor­váth. (Kurucz Gyula) Szentes—Békési FC 6-0 (0-0) Szentes, 500 néző. V.: Pataki. Szentes: Vratjan - Törtei, Erdei, Major, Koncz - Pálfi, Fajkusz, Tóth (Mészáros), Kerepeczki - Török (Jernei), Nana (Juhos). Edző: Verebélyi József. Békés: Nagy G. - Lakatos, Pécs, Semjéni, Czipó P. - Marik, Bencza, Borbola (Farkas), Bíró (Horváth) - Kané, Vadas. Edző: Klembucz János. 50. perc: Pálfit buktatták a 16- oson belül, Török büntetőjét Nagy G. a bal sarok elől kiütötte. 60. perc: Török-Juhos akció után utóbbi a hálóba lőtte a lab­dát, 1-0. 70. perc: Törtei-Török összjá­­ték után a csatár a hálóba bombá­zott, 2—0. 75. perc: Pálfi cselezgetett a 16-oson belül, majd elegánsan a hálóba talált, 3—0. 82. perc: Juhos bal oldali be­adása után Koncz kapásból a há­lóba vágta a pettyest, 4—0. 88. perc: Kerepeczki lövését az egyébként szenzációsan védő Nagy Gábor „bevédte”, 5—0. 90. perc: Jernei egyéni játék után beállította a végeredményt, 6-0. Az első félidőben a tartalékos békésiek jól tartották magukat a lis­tavezető otthonában. Szünet után az utolsó fél órában kidomborodott a hazaiak nagyobb tudása, ami gó­lokban is megmutatkozott. Jó: Tör­tei, Koncz, Juhos, ül. Nagy G. (a mezőny legjobbja), Semjéni, Kané. További eredmények: Algyő-Kalo­­csa 4-0, Izsák-Hódmezővásárhely 1- 0, Örkény-Rákóczifalva 0-1. Szabad­napos: Gyomaendrődi VSE, Kiskőrös. Az NB III Alföld csoport állása következik. Április 27, szombat: Algyő-Gyomaendrődi VSE, 1700. Rá­­kóczifalva—Izsák, 17.00. Jamina SE— Szentes, 17.00. Április 28., vasárnap: Hódmezővásárhely-Kondorosi TE, 16.00. Kalocsa-Békési FC, 17.00. Sza­­badnapos: Kiskőrös, Örkény._______■ 1. Szentes 114 3 37-1437 2. Kiskőrös 103 4 31-2133 3. Rákóczifalva 103 3 26-1833 4. Algyő 102 4 24-1132 5. Kondoros 74 7 19-2125 6. Izsák 66 6 32-31 24 7. Hmv.hely 65 7 17-1523 8. Békés 64 8 20-32 22 9. Örkény 54 9 18-23 19 10. Kalocsa 5110 21-28 16 11. Gy.endrőd 3210 16-30 11 12. Jamina 3212 15-33 11 13. Csongrád­­0­ 0 0 V V