Békés Megyei Hírlap, 2002. december (57. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-09 / 286. szám

2002. DECEMBER 9., HÉTFŐ —13. OLDALm Legyőzték a listavezetőt Mérlegen a Kondorosi TE NB III-as labdarúgócsapata A labdarúgó NB III Alföld csoportjában az őszi idényben a Kondorosi TE csapata huszonhat pontot gyűjtött és ezzel az ötödik helyen végzett. A kondorosiak hétszer győztek, ötször döntetlenül végeztek és háromszor vereséget szenvedtek, gól­­különbségük: 32—25. Az együttes szerepléséről Halász Ferenc edzővel beszélgettünk. Kondoros - Milyen tervekkel vágott neki a csapat az NB III-as idénynek, mi valósult meg a célkitűzésekből? - Egy újonc életében mindig a második év számít vízválasztó­nak, hiszen az elsőben a bizonyí­tási vágy vagy a kieséstől való fé­lelem plusz lendületet ad a csa­patnak. Ez a mi esetünkben az előző évadban a hatodik helye­zést jelentette. Mivel keretünk je­lentősen nem változott a nyár fo­lyamán, az egyesület vezetősége az ötödik-nyolcadik hely meg­szerzését és az előző években mutatott jó hozzáállást várta az együttes tagjaitól. Az őszi sze­zont huszonhat ponttal az ötödik helyen zártuk. Végig a dobogón vagy annak közelében voltunk. A mérkőzéseken, még ha nem is ment a játék, de becsülettel küz­dött a csapat és úgy érzem, hogy a második évben eddig sikerült megfelelni az elvárásoknak. - A szakvezető szerint mely mérkőzé­seken nyújtott jó teljesítményt az ősz folyamán a csapat, mikor okozott csalódást? - Mind­két kategóriában egy­­egy mérkőzést tudnék kiemelni. A Szentes csapata kiemelkedik a mezőnyből, hiszen tízpontos előnnyel vezeti a tabellát, s mind­össze egy vereséggel zárták az őszt. Nagy bravúrnak tartom, hogy nekünk sikerült győzni elle­nük. A másik véglet a szomszéd­vár Szarvas elleni mérkőzés, amelyen több labdarúgónk is mé­lyen tudása alatt játszott. Úgy vé­lem, a többi találkozón egy jó át­lagot hozott az együttes. - Egyénileg kik nyújtottak jó teljesítményt a csapatból, kik okoztak csalódást? Házi góllövő­lista? - Külön senkit sem szeretnék kiemelni a gárdából, elmarasztal­ni pedig nincs okom senkit sem. Idei szereplésünkhöz összességé­ben mindenki hozzátette a magá­ét. A házi góllövőlistát a középpá­lyás Lipták Miklós és a csatár Ja­nis János vezeti tíz góllal, a továb­bi sorrend: Varga János 4, Hrabovszki Gábor 3, Udvari Sán­dor 1, Szabó Sándor 1, Gombár Attila 1 gólt szerzett és két öngólt is vétettek ellenünk. - Mi lesz az együttes program­ja a tavaszi rajtig, mikor kezdődik a felkészülés? - December közepéig edzés­ben marad a csapat. A téli felké­szülést a tervek szerint január 8- án kezdjük — mondta befejezésül a szakvezető, V. L. Az őszi szezonban nem bírt egymással a Kondoros (sötétebb felsőben) és a Szarvas, a ta­lálkozó 3-3-as döntetlennel zárult d-fotó: veress erzsi A Totó 49. heti eredményeiRöviden Gyengén játszottak a vendégek Tiszavasvári-Újkígyósi KC 33-23 (17-7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Tiszavasvári, 200 néző. V.: Bakos, Holmann. Újkígyós: Tyetyák - Katona 9, Albrecht 2, Unyatinszki, Nagy N. 2, Lovász 4, Harangozó V. 2. Cs.: Ecker Zs. (kapus), Darida 4, Fekete, Greksza, Oláh. Edző: Bacsa István, szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél leg­jobb dobói: Dancs 9, Bíró 7. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 3/2. Tiszavasvári Jól kezdtek a vendégek, a 10. percben már 5-2-re vezettek. Ek­kor érthetetlenül visszaestek az újkígyósiak, kapkodni kezdtek, védekezésben és támadásban óriási hibákat vétettek, így zsi­nórban tizenkét gólt kaptak. A 22. percben már 14-5-re vezetett a vasvári, miközben az időkérés sem segített a kígyósiakon. A fél­idő hajrájában tartotta tízgólos előnyét a szurkolók által biztatott hazai csapat. Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a szünetbeli inte­lem használt a kígyósiaknak, így hat gólra felzárkóztak a vendé­gek (40. perc: 20-14). Ezután is­mét hullámvölgybe kerültek a kígyósiak, eladott labdák, gyenge védekezés, támadásban pedig kapkodás jellemezte játékukat, amit Dénes vezérletével kihasz­náltak a vasváriak és biztosan ér­tékesítették lehetőségeiket. A haj­rában is a Szabolcs megyeiek akarata érvényesült. A hazaiak meglepően maga­biztosan győzték le az előző for­dulóban a listavezető Nyíregyhá­zát verő, ezúttal gyenge teljesít­ményt nyújtó újkígyósiakat. Bacsa István:­­ Ilyen játéknak csak vereség lehet a vége. ■ S PORT AATLÉTIKA. Mindössze két másodperccel maradt le a dobo­góról Kálovics Anikó a horvátor­szági Medulinban rendezett mezeifutó Európa-bajnokságon. Staicu Simona 8., a női junior csapat 7. lett. Kálovicsnál az első helyezett szlovén Helena Javor­­nik öt mp-cel volt gyorsabb a 6170 méteres távon. ÖKÖLVÍVÁS: Vlagyimir Klicsko a nehézsúlyban, Floyd Maywe­­ather könnyűsúlyban védte meg világbajnoki címét vasárnapra virradóra Las Vegasban. Klicsko, a Boksz Világszervezet ukrán nehézsúlyú bajnoka technikai K. O-val bizonyult jobbnak az amerikai Jameel McLine-nál. Az ugyancsak amerikai Mayweat­­her pontozással győzte le a me­xikói Jose-Luis Castillót. ■ Ondos és Vácz ezüstérmes Két nap alatt bonyolították le az idei súlyemelő felnőtt or­szágos bajnokságot, amely­nek Nyíregyháza adott ott­hont. Az első napon a hölgyek és az alacsonyabb súlycsopor­tú férfiak, míg a másodikon a „nehézfiúk” léptek porondra. Köztük három békéscsabai. Nyíregyháza Elsőként a tornászbajnokból súlyemelővé avanzsált Ondos Adél lépett a tárcsákhoz szombat délelőtt. Ezt megelőzően azon­ban Bökfi János tanítványa pénte­ken még Egerben „vitézkedett”, ahol eredményes vizsgát tett a ta­nárképző főiskolán, így aztán On­dos csaknem 600 kilométert uta­zott, mire odaért az ob színhelyé­re a­ mérlegelésre. Itt némi előny­re tett szert a hazai súlyemelő sport egyik legnagyobb női alak­jával, Földi Csillával szemben, ugyanis békéscsabai hölgy 47,90 kilogrammal, Földi pedig kereken 48-cal mérlegel. Ám ezúttal ez az előny kevésnek bizonyult az aranyéremhez Ondos számára. Ugyanis a szakítás első gyakorla­tát elrontotta a csabaiak üdvöské­je és csak másodjára tudta teljesí­teni az 55 kilogrammos belépőt. A harmadik, 57,5-es fogása ugyancsak rossznak bizonyult, miközben Földi 57,5 kilogram­mal fejezte be a szakítást. Lökésben már sokkal jobban koncentrált a békéscsabaiak juni­or bajnoka és rekordere, ugyani­s 67,5-es biztosító fogás után tisz­tán és szépen kilökte a 70 kilo­grammot is. Ezután 73 kilo­grammra tetette a súlyt, amit ugyancsak megemelt és ezzel új junior országos csúcsot állított fel (a korábbit is ő tartotta 72,5 kilo­grammal). Ám eközben a nem­zetközi szerepléstől visszavonult, de itthon még bizonyítani akaró BKV-s Földi Csilla 77,5 kilogram­mig jutott, így összetettben 135 kilogrammal nyerte az aranyér­met a 127,5 kilogrammot teljesítő Ondos Adél előtt. A bronzérmes is egy BKV-s versenyző lett, neve­zetesen Kovács Tímea, aki 112,5 kilogrammig jutott. Még szintén az első napon lé­pett porondra a másik békés és a­könnyedén meg­csinálta. Sőt, a 152,5 kilogramm sem okozott ne­ki fejtörést. Miután Király nem tudta tartani vele a lépést, az már eldőlt, hogy ezüstéremnél alább nem adja Vácz József. Sümegi emelése után 160 kilogrammra te­tették a súlyt a békéscsabaiak, hátha be tudják fogni a szombat­­helyi riválist. Vácz ugyan bátran küzdött, de ezzel a súllyal nem tudott megbirkózni, így maradt az ezüstérmes helyen a 277,5 ki­logrammos összteljesítményével. A súlycsoportban egyébként Sü­megi lett a bajnok (287,5 kg) és Király a bronzérmes (270,0 kg). Vasárnap késő délután a +105 kilogrammosok között rajtolt a harmadik békéscsabai, Mórocz Sándor. Ebben a súlycsoportban Likerecz Attila sérülés miatt nem indult, így másik két nagy ász, a kecskeméti Tóth Ferenc és a BKV- s Ganzler Gábor viaskodott az el­sőségért (az előbbi győzött). A bronzéremért viszont egy tömör mezőny küzdött, amelyben ott volt a békéscsabai 24 esztendős Mórocz is, aki szakításban 145 ki­logrammig jutott, miként a szol­noki Biber Zsolt is, ám könnyebb testsúlyával ekkor még Mórocz állt a bronzos helyen. Az ese­mény krónikájához tartozik az is, hogy Mórocz tenyere ekkor meg­sérült, így már az is szép teljesít­mény volt, hogy lökésben 170 ki­logrammig jutott, ám Biber 175-öt teljesített, így a szolnoki fiú lett a bronzérmes 320 kilogrammos összteljesítménnyel, míg Mórocz Sándor a negyedik, 315 kilogram­mal. — Maximálisan elégedett va­gyok tanítványaim teljesítményé­vel — mondta Bökfi János edző. — Volt egy kis szerencsénk is, de igaz ennek ellentéte is, viszont a kettő kiegyensúlyozta egymást, ezért boldogok vagyunk a két ezüstéremmel és a negyedik he­lyezéssel. A hai versenyző, Vácz József. Súlycsoportjá­ban, a 77 kilo­grammosok kö­zött óriási megle­petésre az első számú ász, Feri Attila nem tudott megbirkózni sza­kításban a 150 kilogrammot kezdőfogásával, így aztán telje­sen nyílt volt a verseny, ugyanis a mögötte lévők csaknem egyfor­ma tudásúak. A szakításban a szombathelyi Sümegi Zoltán 127,5 kilogram­mig jutott, Vácz 125-öt teljesített és Király László volt a harmadik helyen 120 kilo­grammal. Lökésben Vácz József 145 kilogrammos Nem sok hiányzott Vácz Józsefnek, hogy az élen végezzen az idei nyitó fogását magyar bajnokságon súlycsoportjában .Fotó: lehoczky Péter Csoportelső a magyar csapat Mindkét mérkőzését megnyerte a magyar női kézilabda­­válogató a hét végén a dániai Európa-bajnokságon és csoport­elsőként jutott tovább. ____Aarhus_______________ Magyarország—Szlovénia 31-28 (16-14) Női Európa-bajnoki kézilabda-mér­kőzés, Aarhus, 700 néző, V: Maric, Gardinovacki (jugoszláv). Magyaror­szág: Pálinger - Lovász 7, Pigniczki 1, Németh, Farkas Á. 12 (6), Siti 3, Kirsner 4. Cs.: Sugár (kapus) Kulcsár, Mehl­­mann 4, Görbicz. A szombaton lejátszott máso­dik csoportmérkőzésén nagy küzdelemben győzött a magyar együttes. A durva, sok hibával tarkított találkozón a fontos pilla­natokban jól összpontosító ma­gyar válogatott Farkas és Lovász gólerős játékával megérdemelten nyert. Magyarország—Csehország 33-26(17-13) Aarhus, 700 néző, V: Sál, Konoplasz­­tij (ukrán). Magyarország: Sugár - Lo­vász 5, Pigniczki, Németh 3, Farkas 10 (6), Siti 2, Kirsner 1. Cs.: Pálinger (ka­pus), Pádár 2, Mehlmann 2, Tóth 1, Szrnka 6, Görbicz 1. Felváltva vezettek a csapatok az első tíz percben, Farkas és Cumplova gólpárbajába olykor Siti szólt bele. A második félidő elején cseh emberhátrány alatt hétgólossá nőtt az előny (20-13). A címvédő magyar csapat néhány kisebb megtorpanástól eltekintve megérdemelten győzött. A csoport végeredménye: 1. Ma­gyarország 6 pont, 2. Csehország 4, 3. Szlovénia 2,4. Fehéroroszország 0. ■ Igazságos pontosztozkodás Szeghalmi NKC-Göd 24-24 (10-11) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Füzesgyarmat, 400 néző. V.: Németh, Ung­vári. Szeghalom: Riczu — Csikós 6, Zsadányi E. 4, Krista 4, Sárközi, GULYÁS 4, Bacsa 5. Cs.: Szabó G., Lovas (kapusok), Nagy Cs., Dobó 1, Búza. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Gyetván 8, Birkás 6. Kiállítások: 12, ill. 18 perc. Hétméteresek: 10/5, ill. 4/3. Füzesgyarmat A találkozó elején három gyors Bacsa-góllal áll. percre 5-3-as előnyre tett szert az újonc sárréti együttes. A folytatásban hat perc alatt három hétméterest hibáztak a hazaiak, ami annyira megza­varta a csapatot, hogy öt perc alatt négy gólt kaptak. A félidő hajrájában már három góllal ve­zettek a gödiek (27. p.: 7-10), amikor nagy hajrába kezdtek a sárrétiek, így az első 30 perc vé­gére egy gólra csökkentették hát­rányukat. Szünet után az első nyolc percben újabb hétméterest hi­báztak a házigazdák, majd a foly­tatásban sok ziccert hagytak ki, így mindig a vendégeknél volt az előny. A hazaiak nem tudták tar­tani az NB I-et megjárt két ruti­nos lövőt, Gyetvánt és Birkást. Az 50. percben három góllal vezet­tek a Pest megyeiek (16-19), amikor nagy hajrába kezdtek a hazaiak. Sikerült egy gólra felzár­kózniuk, majd az utolsó percben az egyenlítés is megszületett, így alakult ki az igazságosnak mond­ható döntetlen a küzdelmes talál­kozón. Zsadányi Sándor: - Góljain­kat egyéni akciókból dobtuk, csapatjátékunk támadásban cső­döt mondott, és ez csak egy dön­­tetlenre volt elegendő.__________ Vereség a rangadón Hajdúnánás-Békéscsabai Előre NK 28-27 (15-12) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Hajdúnánás, 200 néző. V.: Bujdosó, Tomecskó. Békéscsaba: Kovácsné — Kovacsicsova 6, Zsuzsa 4, Valaczkai 2, Hajdú 2, SZÖLLŐSI 6, Ancsin 4. Cs.: Szigeti, Triffa (kapusok), Valyuch 2, Such 1, Mahler, Felegyi. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Orbán 10, Soós 7. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Hajdúnánás Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, az első percekben felvált­va estek a gólok. Különösen az átlövők nyújtottak jó teljesít­ményt, a kapusok nem remekel­tek, így a 15. percben 7-7 volt az állás. Ezután erősítettek a nánási­­ak és a 19. percben 11-8-ra ve­zettek. A csabaiak megkezdték a felzárkózást, a 22. percben 11— 10-et mutatott az eredményjelző. A játékrész hajrájában több tech­nikai hibát vétettek a csabaiak. Fordulás után kapust cserélt és védekezést váltott a Békéscsa­ba, izgalmasabbá vált a mérkő­zés, a 44. percben 19-19-re egyenlítettek a lila-fehérek. Ettől kezdve sorozatos kiállításokkal sújtották a vendégeket a játékve­zetők, így rendre emberhátrány­ban játszottak. Ennek ellenére az 54. percben 24-24 volt az állás, majd egygólos hazai vezetésnél Kovacsicsova szabályos gólját nem adták meg a játékvezetők, mondván, leért a lába a hatoson belül. A hajrában tartotta egygó­los vezetését a Nánás. Szabó Károly: — Az elmúlt hetekhez képest akarásban és já­tékban most nyújtotta a legtöb­bet a csapat. Hadilábon álltunk a szerencsével, és a játékvezetők felfogása is a hazaiaknak kedve­zett. ■