Békés Megyei Hírlap, 2013. október (17. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-14 / 240. szám

14 A német címvédő Sebastian Vettel győzött, de még nem világbajnok A világbajnoki címvédő Se­bastian Vettel, a Red Bull né­met pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel tovább növelte előnyét az összetettben, de még nem ün­nepelheti sorozatban negyedik vb-diadalát. A 26 éves versenyző idei 9., pályafutása 35. futam­győzelmét aratta Szuzukában, mögötte csapattársa, az ausztrál Mark Webber lett a második, Ro­main Grosjean, a Lotus francia pilótája pedig a harmadik. Vettel összetettbeli egyetlen riválisa, a spanyol Fernando Alonso (Ferra­ri) a negyedik pozícióban ért cél­ba, így hátránya 90 pontra nőtt a német címvédővel szemben, s megmaradt a matematikai esé­lye arra, hogy a hátralévő négy futamon utolérje Vettelt. A rajtnál Vettel beragadt egy kicsit, a negyedik pozícióból startoló Grosjean így kívülről megelőzte őt, sőt, az első ka­nyarba az élen fordult be. Vettel egészen a 37. körig várt a má­sodik kerékcserével, ekkor az élen Webber haladt, mögötte Grosjean és Vettel száguldott. Tíz körrel a leintés előtt pedig Webber az élről kiállva harmad­szor hajtott a boxba kerékcseré­re. Alonso a hajrában megelőzte Hülkenberget, és feljött a negye­dik helyre. Vettel győzelmét már semmi sem veszélyeztette. A világbajnoki sorozat két hét múlva, az Indiai Nagydíj­jal folytatódik. ■ A vendégcsapat elvitte a két pontot Orosházáról PET BAU ALE OROSHÁZA-SOLT­­VADKERT 7:11 NB I-es női asztalite­nisz-mérkőzés, Orosháza. Orosházi győztesek: Csáki 2, Kakuszi 2, Fehér Zs. 1, Sza­bó M. 1, a Fehér Zs., Kakuszi páros. A korábbról elmaradt baj­noki mérkőzést szombaton este pótolta a két együttes. A hazaiak 5:5-ig tartották ma­gukat, a folytatásban a ruti­nos versenyzőket szerepeltető soltvadkertiek jobban össz­pontosítottak, és megnyerték a mérkőzést. ■ SPORT Gólzáporos lila-fehér siker kézilabda Második idegenbeli győzelmét aratta az Előre NKSE ESZTERHÁZY KFSC EGER-BUDA­­PEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 19-32 (8-15) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Eger, 300 néző. V.: Bóna, Miskei. Eger: Fekete — FEHÉR 8 (4), GYIMESI 5, Molnár N., Trbovic 1, Bárány 1, Kovács V. Cs.: Strebik (kapus), Todo­­rovics 1, Gasková 1, Hárs 2, Héjjas, Pados, Király, Bárkai. Vezetőedző: Herczeg Béla. Bé­késcsaba: Veress - Csáki 1, Nyikolajenko 4 (1), SZÖGI 6, Szabó V., Glusica 2, KELEMEN 4. Cs.: Terényi (kapusok), Hanczvikkel 2, GÁVAI 4, Bár­ján, Walfisch 4 (1), DOMBI 4, Diószegi 1. Vezetőedző: Bakó Botond. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 7/4, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-2. 7. p.: 2-4.14. p.: 3-8. 22. p.: 6-12. 27. p.: 7-15. 36. p.: 11-18. 42. p.: 14-24. 52. p.: 17- 29. 57. p.: 19-32. A vasárnap esti találkozón az eddig még pont nélkül ál­ló, újonc Eger ellen Kelemen szerzett vezetést a vendé­geknek. A folytatásban nagy csata folyt a pályán, mindkét együttes harcosan játszott, így gyakran szólt a játékve­zetők sípja. Kelemen második góljával ismét a lila-fehérek vezettek 3-2-re. A lelkes házi­gazdák felzárkóztak egy gólra a 9. percben, majd jött Nyiko­lajenko, és az ukrán átlövő két c rata ezt követően is érvénye­sült, ezért a 14. percben az eg­riek mestere Herczeg Béla időt kért. A hazaiakon nem sokat segített az időkérés, hiszen a lendületben lévő lila-fehérek fokozatosan növelték előnyü­ket, és a 22. percben már hat góllal vezettek. Két perccel ké­sőbb a vendégek hétméterest hibáztak, majd Bakó Botond időt kért, hogy megnyugtassa csapatát. A 26. percben egy remek indítás után Kelemen ügyesen átejtette a kapust, így már hét gól volt a különbség a két együttes között. A félidő hajrájában is tartotta jelentős előnyét az Előre NKSE, miköz­ben Walfischt kellett ápolni. Szünet után a csereként beállt Dombi szerezte az első gólt, majd az egriek Csorvás- Olha Nyikolajenko négy gólt szerzett az egriek elleni mérkőzésen. ; Kétsopronyban győzött a Köröstarcsa I. együttese ALAPOSAN MEGSZENVEDETT a második helyen álló Köröstar­­csa I. a Kétsoprony otthoná­ban, a Békés megyei férfi kézi­labda-bajnokság rangadóján. A tarcsaiak kiélezett mérkőzé­sen egy góllal győztek. A Gyu­lai SE az újkígyósi Felföldi ISE felett aratott 40-35-ös sikeré­vel vezeti a tabellát. EREDMÉNYEK, női felnőtt: Me­­zőberény-Sarkad 34-16 (17- 5). L. d. : Kovács 11, ill. Sólyom 6. Füzesgyarmat-Gyomaend­­rőd 29:17 (10:12). L. d.: Tóth 4, ill. Farkasinszki M. 9, May, Narancsik 7-7. Gerla-Felföldi ISE 21-21 (12-12). L. d.: Fekete 7, ill. Zahoránné 12, Békés-Békésszentandrás 30-17 (14- 10). L. d.: Semjéni 10, Szilágyi 5, ill. Petrás V. 5. FÉRFI FELNŐTT. Kétsoprony-Kö­­röstarcsa 1.24-25 (14-14). L. d.: Tipi 9, Petrovszki 6, ill. Pus­kás 7, Mészáros, Papp 6-6. Kö­rös KK-Mezőhegyes 24-32 (9- 17). L. d.: Csőke Zs. 9, ill. Lau­­rinyecz 12. HC Szarvas-Körös­­tarcsa II. 36-27 (17-11). F. d.: Bencsik, Selymes 8-8, Dina 6, ill. Balázs 14. Gyula-Felföldi ISE 40-35 (19-18). L. d.: Kis G., Molnár 8-8, Pap 7, ill. Ska­­liczki 10, Mohácsi B. 8. Körös­­tarcsa II.-Kétsoprony 21-42 (10-19). L. d.: Szatmári Cs. 9, ill. Molnár 10. Vecsésen az Előre NKSE, Orosházán az Eger a magyar kézilabda-szövetség­­ben kisorsolták a női Magyar Kupa harmadik fordulójának párosítását. A továbbjutó 12 csapathoz a 4. fordulóban csat­lakozik az NB 12012-2013-as szezonjának első négy helyezett­je, azaz a Győri Audi ETO KC, az FTC-Rail Cargo Hungária, az Érd és a Váci NKSE. Az NB I-es Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE az NB II-es Vecsés­­hez látogat. Az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC az NB I-es Eszterházy KFSC Eger csa­patát fogadja. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A hivata­los játéknap: 2013. október 30. A férfi kézilabda Magyar Ku­pa második fordulójában az NB I B-s Békési FKC együttese a bácsbokodi Bácska SZSE ottho­nában lép pályára október 16- án, szerdán 16.30 órakor. Jól igazolt átlövője, Gyimesi is betalált. A tetemes előny bir­tokában a vendégeknél a fia­talok is lehetőséget kaptak, és közülük többen is betaláltak a jól védő Fekete kapujába. Eb­ben a játékrészben a rutinos Nyikolajenko nem is lépett pályára. A 42. percben már tíz góllal vezettek a lila-fehérek, ám a lelkes hazaiak nem adták fel, és a beállós, Trbovic két gól­jával közelebb zárkóztak a ven­dégekhez. Lendületben marad­tak a csabaiak, és gyors akciók után sorra lőtték a gólokat, így az 52. percben már tizenkét gó­los Előre NKSE előnyt mutatott az eredményjelző. A hajrában időt kértek a házigazdák, ezzel próbálták megállítani a vendé­gek lendületét. A vasárnap esti találkozón a békéscsabaiak végig kézben tartották az irányítást a sokat hibázó újonc ellen, és ilyen különbséggel is megérdemel­ten nyertek. Egri sikerével a lila-fehér együttes második idegenbeli győzelmét aratta az őszi idényben. Kakó botond: - Kötelező győ­zelmet arattunk az újonc egri­ek otthonában. Az első perctől kezdve irányítottuk a mérkő­zést, és magabiztosan gyűjtöt­tük be a két pontot. ■ 2013. OKTÓBER 14., HÉTFŐ Makra bajnoki címmel hangolt a békéscsabai mesterfokúra Időben nagyon közel volt egymáshoz a szerenkénti világbajnokság és a magyar tornász csapatbajnokság, va­lamint a Mesterfokú bajnok­ság egyéni összetett döntője, ezért az Antwerpenből éppen csak hogy „hazaeső” Makra Noéminak szűk három napja maradt arra, hogy némiképp ráhangolódjon a nem kevés­bé fontos hét végi budapesti viadalra. A Torna Club Békéscsaba a nemzetközi tornászéletben igazándiból Belgiumban fel­fedezett üdvöskéje tette a dolgát, és ahogy egyik edzője, Unyatinszki Mihály jósolta, emlékezetből igyekezett le­­kottázni a világbajnokságon bemutatott gyakorlatait. Noémi 57,100 pontos telje­sítménnyel a papírformának megfelelően megnyerte a mesterfokút, megelőzve ru­tinosabb klubtársát, a még mindig ragyogóan tornázó Böczögő Dorinát (56,300). A bronzérmet a szombathelyi Delfin Sí versenyzője, Csillag Tünde szerezte meg. Mivel junior- és ifikorú tornászokat is be lehetett nevezni a felnőtt csapatbajnokság második fordulójára, így nem lehetett akadálya annak, hogy a még 16. évét be sem töltő Makra Noéminél még fiatalabbak is szerephez jussanak. Makra és Böczögő mellett így röpköd­hetett a szerek fölött Katona Barbara, Szabó Mónika és a Makrához hasonlóan, szintén nagy ígéretnek tartott Szujó Dorka is, csapatuk pedig me­netrendszerűen be is söpörte az újabb bajnoki aranyérmet. Kedden és szerdán végre a békéscsabai és Békés megyei sportbarátok is megcsodálhat­ják a friss csapatbajnokság győzteseit, ugyanis sor­rendben harmadszor, ismét Békéscsaba látja vendégül a Mesterfokú bajnokság illuszt­ris mezőnyét. A szerenkénti döntőkben - melyek mindkét napon 17 órakor kezdődnek a városi sportcsarnokban­­ London „lovas” olimpia bajnoka, Berki Krisztián is megmutatja magát, nemcsak díszvendégként, hanem tor­nászként is. Mellette ott lesz a friss mesterfokú férfi baj­nok, Mihók Ádám is. ■ G. R A szettek végén jobban koncentráltak a házigazdák röplabda Sérülések nehezítik a fiatal békéscsabai csapat dolgát, amelyben bemutatkozott a szerb Nevena Irkcanin F ATU MN YÍRSULI-LI NAMAR-BÉ­ KÉSCSABAI RSE 3:0 (22,23,25) Nyíregyháza, 400 néző, V.: Nagy, Csikós. Nyíregyháza: SA­­VICS, Síkos, ERDŐSNÉ, And­­rejkovics, Botos, ROMA. Cs: Petróczy (liberó), Berényi. Edző: Balázs István. Békéscsaba: Ge­­rendeli 3, Iricanin 17, Pap D. 8, Soós 13, Kanizsai 4, Leidgeb 6. Cs.: MOLCSÁNYI (liberó), Szpin, Gyenge. Szakmai igazgató: Kor­mos Mihály. Az eredmény alakulása. 1. szett: 13:15, 22:19. 2. szett: 7:12, 20:18, 24:23. 3. szett: 9:4, 17:16, 24:23. Egy éve, ha nehezen is, de 3:2- re nyerni tudott a Békéscsaba a Nyíregyháza otthonában. A vi­harsarkiak most sem számítot­tak könnyű csatára. Keretükben még inkább a fiatalok játéka ke­rült előtérbe, hiányoznak a ruti­nos játékosok. A hazaiak Savic és a román Síkos személyében minőségi röplabdázókat igazol­tak, míg a békéscsabaiaknál éppen a nyírségiektől érkezett Ilyés Bettina, illetve a szerb Ne­vena Zricanin jelentett erősítést. Pontosabban csak jelentett vol­na, ugyanis előbbi sérülés miatt nem utazhatott el a mérkőzésre, és Molcsányi Rita is csak kötés­sel a lábán vállalta a játékot, de legalább Iricanin játékengedélye rendeződött, aki tétmérkőzésen most debütált a BRSE-ben. A mérkőzést a békéscsabaiak kezdték jobban, szorgalmasan gyűjtögették a pontokat, 15-nél még vezettek. Egy rövidzárlat miatt azonban hamar fordított a Nyírsuli, és el is húzott ven­dégétől. A csabaiak belehúztak, szépen felzárkóztak, a hazaiak edzője ki is kérte az idejét. A vég­játékban elegendőnek bizonyult két hiba, és a nyíregyháziak el is könyvelhették az első szettet. A második játszma is hasonló­képpen kezdődött, mint az első, a Békéscsaba irányította a játékot, ám a szett közepén a hazaiak egy 6:0-ás szériát követően utolérték Iricaninékat. Fej-fej mellett ha­ladtak ezután a csapatok, gyors egymás után mindkét edző időt kért. A játék végén ismét a házi­gazdák örülhettek, és nagyon közel álltak ahhoz, hogy a mér­kőzést is megnyerjék. A csabai fiatalokat láthatólag megfogták a második szett vé­gén történtek, nehezen álltak talpra, 9:4-es hazai előnynél kel­lett néhány jó edzői tanács. Fel is jött a vendégegyüttes, és in­nentől kezdve szorosan alakult a találkozó. A hazaiak jutottak meccslabdához, és harmadik kí­sérletüket siker koronázta. KORMOS MIHÁLY: - A második és a harmadik szett végjáté­kában rengeteg rossz döntést hoztunk, és ennek következ­tében a nagyon lelkesen és jól játszó Nyíregyháza megérde­melte a győzelmet. ■