Békés Megyei Hírlap, 2014. január (18. évfolyam, 1-26. szám)

2014-01-20 / 16. szám

Gyulán is elkezdte a felkészülést az NB III-as labdarúgócsapat az elmúlt hét közepén meg­kezdte a felkészülést a tavaszi szezonra az NB III-as Vérfür­dő-Gyulai Termál FC labda­rúgócsapata, amely az őszi idény után nyolcadik a tabellán. Popovics Pál a csapat edzője elmondta, az utánpótlás együt­tes tagjaival közösen végzik az alapozást, mindennek az a célja, hogy a fiatalok minél jobban megismerjék a felnőtt csapatnál folyó munkát és, ha szükség lesz rájuk a tavasszal könnyebben beilleszkedjenek. Ami a kere­tet illeti, a középső védő Wéber László külföldre ment dolgozni, míg Hanyecz Henrikkel folynak a tárgyalások, a labdarúgó sze­retne visszatérni Kondorosra. A gyulaiak 2-3 új játékos igazo­lását tervezik a télen. A korábbi fiatal Előre labdarúgó, Sipos Krisztián hazatért Spanyolor­szágból, és a fürdővárosiakkal készül, a felek már tárgyalóasz­talhoz ültek, átigazolása ügyé­ben néhány napon belül várható döntés. A gyulaiak a bajnoki raj­tig hét edzőmérkőzést terveztek, az elsőt január 25-én a Sarkad ellen vívják. ■ A totó 3/2. heti eredményei HIRDETÉS Nagyszerűen küzdöttek kézilabda A második félidőt a Csaba nyerte a bajnok otthonában GYŐRI AUDI ETO KC-EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 24-20 (15-9) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Győr, 1000 néző. V.: Bóna, Miskei. Győr: Herr 0. - Bog­­nár-Bódi, Bulatovic, Kovacsics 2 (1), Sirián 2, Hornyák D. 2, KORSÓS 3. Cs.: LÖKE 4, Gör­­bicz 3 (2), Amorim 3, Rédei-So­­ós 2, Orbán 1, Hornyák Á. 2. Vezetőedző: Ambros Martin. Békéscsaba: SIPEKI - Csáki, Nyikolajenko 3, Szögi 1, Szabó V. 1, HANCZVIKKEL 5, Kele­men 3. Cs.: VERESS (kapus), Burján 3 (1), Dombi 1, Tóth L. 2, Gávai 1, Kovács A. Vezetőedző: Bakó Botond. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1. 10. p.: 5-3. 14. p.: 6-4. 19. p.: 7-5. 22. p.: 11-6. 24. p.: 11-8. 37. p.: 18-10. 42. p.: 20-13. 49. p.: 23-15. 53. p.: 23-18. 58. perc: 23-20. A vendégeknél Glusica belá­zasodott, míg Walfisch sérü­lés miatt nem szerepelhetett. A hazaiak nem számíthattak a műtéten átesett Szepesire, és a sérült Terveire. A szombat esti találkozó elején felváltva estek a gólok. A békéscsabaiak jól tartották magukat, igaz a bajnokcsapat­ban nem szerepelt a mérkőzés ezen időszakában Görbicz, Amorim, Lunde és Löké. A 18. percben kétgólos győri veze­tésnél időt kért Bakó Botond. A hazaiaknál ekkor pályára lé­pett Görbicz, Löké és Amorim, és gyorsan öt gólos előnyt szer­zett az ETO KC. Sipeki kapus többször is bravúrral védett, így a lila-fehérek három gól­ra felzárkóztak (11-8). A haj­rában, a 27. percben 13-9-nél időt kért Ambros Martin, ami használt a zöld-fehéreknek, hi­szen újabb két gólt szereztek, így végül a válogatottak egész sorát felvonultató győri együt­tes hat gólos előnyénél vonul­tak pihenőre a csapatok. A első félidőben a vendégek bátran kézilabdáztak, így élvezetes játékot láthatott a publikum. Fordulás után a házigazdák nagyobb sebességre kapcsol­tak, így a 37. percben már nyolcgólos előnyt szereztek (18-10). A békéscsabaiak fia­tal mestere, Bakó Botond a kis­­padon érezte a bajt, és azonnal időt kért, hogy néhány hasznos tanáccsal lássa el lányait. Nagy iramban folytatódott a játék, a rutinos győriek diktálták a tempót. A lila-fehérek felvet­ték a kesztyűt, és igyekeztek megnehezíteni a házigazdák dolgát. Mindezt jól bizonyítja, EUbility Group Kft. © BUDAPEST BANK hogy az 53. percben Hanczvik­­kel remek találatával öt gólra felzárkóztak (23-18). Mindez nem tetszett a bajnokcsapat mesterének, Ambros Martin ugyanis időt kért, és próbálta jobb teljesítményre serkente­ni tanítványait. Két perccel később a korábban Békéscsa­bán szerepelt, válogatott jobb­szélső, Bognár-Bódi kihagyott ziccere után Bakó Botond is időt kért. A hajrában Tóth Sára hatalmas góljával 23-19-re jöt­tek fel a lila-fehérek, majd Gá­vai Szonja is betalált. Az utolsó percben a beállós helyéről Siri­án állította be a végeredményt. A küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a Békéscsaba idegen­ben végig partiban volt a Baj­nokok Ligája győztes, sokszoros bajnok Győrrel. A második fél­időt, két góllal (11-9) a lila-fe­hérek nyerték. A most mutatott játékra l­ehet alapozni, mindezt már a szerda esti Siófok elleni békéscsabai találkozón is bizo­nyíthatják az előzés lányok. Ambros martin: - Az új hely­színen, az egyetemi csarnokban is nyertünk. Sokat dolgoztunk mostanában, ezért fejben is fá­radt a csapat. Pozitívum, hogy csak húsz gólt kaptunk. Kakó botond: - Tisztességes eredményt értünk el, hiány­zóink távollétében is végig volt tartása a csapatnak a bajnok otthonában. A fiatalok is éltek a lehetőséggel, végig felszaba­dultan játszottunk. A csabai Szögi Tímea (jobbról) társaihoz hasonlóan keményen harcolt. /O Magabiztos magyar győzelem a macedónok ellen a dániai Eb-n a magyar válogatott megsze­rezte első győzelmét a dániai férfi kézilabda Európa-bajnok­­ságon: Mocsai Lajos együt­tese a herningi középdöntő első mérkőzésén rendkívül magabiztosan, 31-25-re dia­dalmaskodott a macedón gár­da felett. A magyar csapat az első félidőben szinte tökéletes teljesítményt nyújtott: remek védekezéssel és az ötven szá­zalékkal védő Mikler Roland jóvoltából „kivette” a játék­ból a macedónok legnagyobb sztárját, a szünetig három hétméterest rontó Lazarovot, támadásban pedig szinte min­den játékosa mindenhonnan a hálóba talált (16-9). Fordulást követően a mace­dónokat a játék minden elemé­ben felülmúlta és rendkívül magabiztosan nyerte meg a mérkőzést a magyar együt­tes, amely legközelebb hétfőn 20.30 órakor a házigazda dá­nokkal találkozik. - Nagyon nagy öröm, hogy sikerült ezt a mérkőzést megnyerni - lelkendezett a találkozó után Mocsai Lajos. - A macedón válogatott kel­lemetlen ellenfél, kimunkált támadójátékkal rendelkezik, kapusa pedig rendkívüli tel­jesítményre képes - tette hoz­zá. - Ezért örülök, hogy a mai mérkőzésén végig mi tudtuk diktálni a tempót, sikerült azt a rendszert megtalálni, amel­­­lyel eredményesek lehetünk. - A dánok itthon öröm­kézilabdát játszanak, amihez megpróbálunk felnőni. Ezzel a mai, értékes győzelemmel jó eséllyel pályázunk arra, hogy a legjobb nyolc között végez­zünk majd az Európa-bajnok­­ságon - mondta végezetül Mocsai Lajos. ■ Négy gólt szerzett az Orosháza FC csapata OROSHÁZA FC-ATLETICO BÉKÉS­CSABA 4-0 (3-0,1-0, 0-0) Felkészülési labdarúgó-mér­kőzés, Orosháza, USE műfüves pálya, 50 néző. Orosháza: Bor­dás D. - Medvegy, Tóth I. (Bá­lint), Gulyás L, Szabó N. (Már­ki) - Baranyai (Huszár), Juhász N. (Füredi), Fülöp, Végh (Kor­mányos) - Styecz (Pólyák Á.), Csák (Oláh Zs.). Edző: Krasz­­novszky József. Vasárnap délelőtt 3x30 per­ces felkészülési mérkőzést játszott a két együttes. Az NB III-as házigazdák már az első harmadban eldöntötték a ta­lálkozó sorsát a leskes megyei III. osztályú csabaiak ellen. Az orosháziaknál bemutatkoztak az újoncok, a Szegedről vis­­­szatért Végh Ariel, a Rákóczi Vasasból jött Juhász Norbert, valamint a korábbi Békéscsa­ba 1912 Előre SE középpályás, Fülöp Tibor, és a 22 éves csaba­­csűdi védő, Medvegy Ákos. G.: Csák a 7., Szabó N. a 13., Fülöp a 18., Oláh Zs. az 50. percben. ■ Legyél Te is Önkéntes!ó» Jelentkezz önkéntesnek a Mezőkovácsházán működő Önkéntes Pontnál. További információk az Önkén­tes Pontról és az aktuális önkéntes lehetőségekről: onkentespont.mezokovacshaza.hu MAGYAR vöröskereszt •II Fejlesztési Ügynökség fw.ujs2«<h»ny­ lerv.gov.hu ) 04 40 431 4M MIGUM A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg. SZÉCHÉNYI TERV