Békés Megyei Hírlap, 2014. április (18. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-01 / 76. szám

Az újkígyósi ünnep gólzáporral zárult labdarúgás Második győzelmét aratta a sereghajtó Doboz a békésszentandrásiak ellen kétegyháza-dévaványa 1-5 (0-1) Megyei II. osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Gyekiczki. G.: Koli­­már az 51., ill. Nyíri a 44., Kéki az 53., a 75., Molnár J. az 54., Egnyes a 87. percben. Jó: Számoi, Bozsó, ill. Furka, Czakó I., Diós, Kéki, Molnár J. Kélteki János: - Ilyen hozzáál­lással nagyon nehéz dolgunk lesz bennmaradni. tagai attila: - A második félidei játékunk alap­ján megérdemelten nyertünk. DOBOZ-BÉKÉSSZENTANDRÁS 3-2 (2-1) Doboz, 150 néző. V.: Pap L. G.: Huszár a 16., az 58., Hrabovsz­­ki Á. a 36., ill. Váczi J. (öngól) a 27., Ugrai a 67. percben. Jó: Hu­szár, Tímári, Szabó L, Barcsay, Sztojka, Huszár, ill. Borgulya, Ugrai. HRABOVSZKI ÁKOS: - A múlt heti méretes zakónk után ren­deztük sorainkat, a csapat egé­sze motiváltan futballozott, több kiváló egyéni teljesítménynek is örülhetünk. PISONT ANDRÁS:­­ A mai mérkőzésen a középpályás já­tékunk meghatározta a fut­­ballunkat. Az ellenfélnek három gólt „adtunk”. ■ H. Á. LŐKÖSHÁZA-BATTONYA 2-2 0-0 Lőkösháza, 250 néző. V.: Te­lek. Kiállítás: Kukula T. (Batto­­nya, második sárga lap után) a 83. percben. G.: Mittnacht a 22., a Ring a 74., ill. Caldaras a 8., Putnoki a 86. percben. Jó: Hor­váth, Domsik, Kiss T., Mittnacht, Fogarasi, il. Kovács Z., Putnoki, Dajcs, Kukula L, Caldaras. Varga István: - Csalódott va­gyok, négy percen múlott az újabb siker. Az egyenlítő gólnál kapusunkat lerántották, amit a játékvezető nem vett észre. ZSÓRI ZOLTÁN: - A mérkőzés előtt aláírtuk volna a döntetlent, most mégis hiányérzetünk le­het. A kapu előtt még mindig nagyon pontatlanok vagyunk, a sok kimaradt helyzet majd­nem megbosszulta magát. ■ V­­I. ÚJKÍGYÓS-BÉKÉS 3-3 (0-2) Újkígyós, 200 néző, V.: Fehér. A mérkőzés előtt leleplezték az egykori kiváló újkígyósi labda­rúgó és edző, Ecker József em­léktábláját, valamint átadták az új lelátót és a felújított öltözőt. Kiállítva: Benedek (Békés, má­sodik sárga lap után) a 80. perc­ben. G.: Gyaraki az 56., Szarvas a 65., Szabó D. a 83., ill. Csikós a 29., Kardos a 36., Római J. a 60. percben. Jó: Tóth B. Séllei, Szar­vas, Szalai, ill. Római J., Kardos. Zsíros György: - Én sem tud­tam, hogy két arcunk van, de nagyon örülök neki. Az volt a nagy dolog, hogy null-kettőről és egy-háromról felálltunk, egy nálunk jobb ellenféllel szemben. Mi is hozzájárultunk az ünnepi hangulathoz. bíró Péter:­­ Igazságos döntetlen. ■ Virág Attila CSANÁDAPÁCA-MEZŐKOVÁCS­­HÁZA 2-3 (0-0) Csanádapáca, 140 néző, V.: Kundia. Kiállítva: Kránitz A. (Csanádapáca) a 45., ill. András (Mezőkovácsháza, mindkettő második sárga lap után) a 72. percben. G.: Zsíros a 84., Csen­de a 88., ill. Túri T. a 75., a 88., Bozsár 11-esből a 68. percben. KORMÁNYOS ANTAL:­­ Az első félidei kiállítás rányomta a bé­lyegét a találkozóra, de nem val­lottunk szégyent. Öles dezső: - Küzdelmes mérkőzésen, a helyzetek alapján megérdemel­ten nyertünk a fegyelmezetten játszó, és jól küzdő hazai csapat ellen. ■ Sz. P. BUCSA-VÉSZTŐ 3-2 (2-2) Bucsa, 100 néző. V.: Krisán. G.: Bujdosó 4., a 40., Bányai az 52., ill. Vámos A. a 15., a 33. percben. Jó: Bányai, Kulik Cs., Kulik K., Csurka, Tóth K., Buj­dosó, ill. Vámos A., Szabó S., Pap Zs. bujdosó attila: - Technikai hiányosságainkat lelkesedé­sünkkel kompenzáltuk. Egy csapatként akartuk a győzel­met. HORVÁTH PÉTER, BÁLI IST­VÁN, mb edzők:­­ Irreális körül­mények között, futballra alkal­matlan pályán a szerencsésebb csapat nyert. ■ Nagy Ferenc GÁDOROS-CSORVÁS 1-4 (1-3) Gádoros, V: Czirbuly. Kiállít­va: Kruzslicz (Gádoros, gáncso­lásért) az 57. percben. G.: Vida a 20., ill. Kaszai N. a 34., Ivanics a 2., a 36., 11-esből a 72. percben. Jó: Plesovszki, ill. Kaszai N., Iva­nics, Szatmári I., Zsótér, Simon. Szkalonai Zsolt: - A hétközi fogadalmak nem váltak valóra, magunkat vertük meg. gyimesi András: - Mélyen a tudásunk alatt játszottunk, de a három pont megszerzéséért elismeré­sem a csapatnak. ■ Hringyel András IFJÚSÁGIAK: Sarkad-Elek 4-2, Gádoros-Csorvás 0-15, Kétegyháza-Dévaványa 2-2, Újkígyós-Békés 0-2, Doboz- Békésszentandrás 2-3, Csaná­­dapáca-Mezőkovácsháza 2-1, Lőkösháza-Battonya 2-4, Bu­­csa-Vésztő 0-3. MESTERLÖVÉSZEK A megyei II. osztály góllövő­listájának élmezőnye. 23 gó­los: Horváth P. (Vésztő). 22 gólos: Balázs T. (Mezőkovács­háza). 21 gólos: Molnár J. (Dé­­vaványa). 20 gólos: Hrabovszki (Mezőkovácsháza). 19 gólos: Kéki (Dévaványa). 18 gólos: Vámos A. (Vésztő). 17 gólos: Kardos (Békés). 16 gólos: Ug­rai (Békésszentandrás), Kaszai N. (Csorvás). 15 gólos: Egnyes (Dévaványa), Túri (Mezőko­vácsháza). 14 gólos: Putnoki (Battonya). 12 gólos: Bozsár (Mezőkovácsháza). 11 gólos: Puporka (Elek), Reszelő J. (Bé­kés). 10 gólos: Berényi (Bucsa), Lovas A. (Békésszentandrás), Rostás (Elek). A kék mezes doboziak nagy küzdelemben győztek a hét végén. HIRDETÉS Igazi csapatként játszott a sarkadi együttes SARKAD-ELEK 2-0 (0-0) sarkad, 200 néző. V: Gyuga. Sarkad: Rajki-Tóth - Boros, Ben­de, Erdei, Kiss B., Cseke (Nagy A.), Sós, Kurta László, Tokaji (Perlaki), Rácz (Fazekas), M­ol­nár J. (Iszaka). Edző: Kocsis Zol­tán. Elek: Szabó R. - M­árk, Szentgáli, Szombati, Baffta (Nagy L.), Bányai, Fettik, Gyu­lai, Rostás (Bálla, Boruzs), Lá­zok, Oláh (Puporka). Edző: M­i­kulás M­ihály. Az egységesebb sarkadiak igazi csapatként küzdve fektették két vállra a jó erőkből álló elekieket. Kiállítva: Szentgáli (Elek, második sárga lap után) a 72. percben. G.: Rácz Gy. az 51., Gyulai (öngól) a 65. percben. Jó, az egész hazai csapat, ill. Szabó R., Szombati. Kocsis Zoltán: - M­ost csapat­ként játszottunk, és meg is lett az eredménye. mikulás Mihály: - M­egkaptuk a szokásos Leven­te-góljainkat. Reméljük Balla Tibor mielőbbi gyógyulását. m KOVÁCSNÉ TANKÓ EDIT A megyei II. o. állása Két bronzérmet nyertek az orosházi lányok BUDAPESTEN RENDEZTÉk meg az asztalitenisz országos ifjú­sági csapatbajnokságot, és a MOATSZ Kupa leány- és fiú­ranglistaversenyt. A leánycsa­patversenyben a PET BAU ASE Orosháza a négy közé jutásért magabiztosan 4:0-ra legyőzte a Postás SE­C csapatát. A döntőbe jutásért a Statisztika A együt­tesétől 4:1-re kikaptak az oros­házi lányok, így a harmadik helyet szerezték meg. A bronz­érmes orosházi együttesben Balogh Klaudia, Benkő Anett, Fehér Zsófia szerepelt. A MOATSZ Kupában a lá­nyoknál három orosházi szere­pelt a főtáblán. Benkő Anett a 16 közé jutásért szenvedett ve­reséget Nagypál Csillától (Jász­kun Volán). Balogh Klaudia a 16 közé kerülésért 4:0-ra nyert Szepesi Hanna (Dunaújváros) ellen, majd a 8 közé jutásért 4:1-re kikapott Petőcz Orsolyá­tól (Postás SE). Fehér Zsófia a 16 közé ke­rülésért nagy csatában 4:3-ra győzte le Korda Kittyt (Sta­tisztika), majd a nyolc közé jutásért Zs. Szabó Kirát (Pos­tás SE) búcsúztatta 4:1-gyel. A négy közé jutásért Haraszto­­vich Fanni (Statisztika) ellen nyert 4:2-re, majd a döntőbe jutásért 4:1-re kikapott Fehér Orsolyától (Statisztika), így bronzérmet nyert. A fiúknál a Szarvasi Körös ASE játékosai közül Nagy Bé­la és Virág Bence csoportmá­sodik, Medvegy Ákos csoport harmadik lett, így ők nem ju­tottak a főtáblára. ■ V. L. Fehér Zsófia harmadik lett.