Békés Megyei Hírlap, 2014. május (69. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-12 / 109. szám

2014. MÁJUS 12., HÉTFŐ SPORT Alaposan megszórták a Körösladányt labdarúgás Nagy küzdelemben gólzáporos döntetlennel zárult a gyomaendrődi találkozó CSABACSŰD-KÖRÖSLADÁNY 6-1 (2-1) Megyei I. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Csabacsűd, 350 néző. V.: Gyuga. Csaba­csűd: Harman - Sovány, Pety­­kó, Varga T. (András), Sonkoly, Bakró (Sajben), Szilágyi D., Szilágyi B. (Kis M.), Borgulya, Virág, Kasnyik. Edző: Balázs Gábor. Körösladány: Kiss S. (Kardos) - Kovács D. (Tóth), Te­lek, Litauszki, Rábai, Nagy B., Gilik, Holóka, Papp Zs., Novák, Laks Peter (Papp M.). Edző: Par­­di Gábor. G.: Kasnyik a 9., Szilá­gyi B. a 14., Szilágyi D. a 70., Vi­rág a 75., a 85., Sajben a 80., ill. Novák a 25. percben. Jó: Kas­nyik, Petykó, Varga T., Silágyi­­fi D., Virág, ill. Holóka, Kardos, K­arlázs Gábor: - Végre a be-­­ fejezésekre is koncentráltunk, s ilyen különbséggel is megér­demelten nyertünk. Kardi Gá­bor: - A mai teljesítményünket nem tudom és nem is akarom értékelni. ■ Szilágyi Mihály TÓTKOMLÓS-SZARVAS 1-2 (0-1) Tótkomlós, 250 néző. V: Cson­ka B. Tótkomlós: Braun - Mosz­­heim (Kanadé), Kormányos Ká­roly, Kormányos Kristóf, Nagy R. (Péli), Jámbor, Mazán, Bagyinsz­­ki, Fazekas, Kovács I. (László D.), Ibrányi. Edző: Horváth Henrik. Szarvas: Kirí - Zima (Szappa­nos), Futár, Cziglédszki (Sinka), Panyik, Darida N., Filyó, Kovács S., Sós, Janurik, Moldván. Edző: Rétes Pál. G.: Kanadé a 76., ill. Pa­nyik a 30., Szappanos a 93. perc­ben. Jó: Kormányos Károly, Faze­kas, ill Lós, Filyó, Zima, Futár. HORVÁTH HENRIK: - A mezőny­ben jobban játszottunk, mint az ellenfél, de sajnos a helyzeteket kihagytuk. Hihetetlen, hogy ismét a kilencvenharmadik percben kaptunk ki egy vitat­ható pontrúgás után. Pétes Pál: - A hazaiak mindkét félidőben nagy erőket mozgósítottak. Mezőnyfölényükből nem tud­tak gólra váltani, így az utolsó pillanatban szerzett találattal sikerült nyernünk. A Tótkom­lós méltatlanul áll a kieső he­lyen. Megérdemelnék a megye egyes tagságát. ■ Szabó János NAGYSZÉNÁS-MÉHKERÉK 0-3 (0-1) Nagyszénás, 200 néző. V.: Barta. Nagyszénás: Máté - Ku­­kovecz, Mucsi (Balogh), Simon L. , Tasi, Szikora, Godár, Nagy Sz., Vili, Liszkai (Horváth A.), Szilágyi (Kókai). Edző: Paulik János. Méhkerék: Patka - Lu­­kácz L, Balog Zs., Szarka, Po­­jendán (Berényi), Bányai P, Kovács Gy., Sztojka (Komlósi), dr. Bányai T. (Lukucz M.), Knyi­­hár, Rúzsa L. Edző: Turcsek Zol­tán. G.: Sztojka a 40., Rúzsa L. a 90., Lukucz M. a 91. percben. Jó: Szikora, Tasi, Kukovecz, ill. Berényi, Szarka, Sztojka, Bá­nyai P. paulik János: - Null-nullnál kihagytuk a helyzeteket, a ka­pott góljainkat egyéni hibák előzték meg. Ezt kihasznál­ták a vendégek, Jurcsek Zol­tán: - Nehéz mérkőzés volt, mert az első félidőben sor­ra kihagytuk a helyzeteket, szerencsére már a második felvonásban jobban koncent­ráltunk, és két kontrából be­biztosítottuk a győzelmet. ■ MEZŐBERÉNY-BÉKÉSCSABAI MÁV 0-0 Mezőberény, 100 néző. V: György. Mezőberény: Barabás - Tóth J., Olej, Szűcs Zs. (Be­­reczki G.), Petneházi, Molnár (Dinya), Burai I. D., Barkász (Tímár), Farkas Gy., Adamik, Buczkó B. Játékos edző: Bara­bás István. Békéscsaba: Takács - Kiszel, Gyebrovszki, Viczián (Tóth K.), Ondrejcsik, Csanálo­­si, Hrabovszki, Walfisch, Tóth M. , Erdélyi, Mazán. Edző: Bra­un Attila. Jó: Molnár, ill. Kiszel, Gyebrovszki, Erdélyi. Barabás István: - Nagyon gyengén játszottunk, nem érde­meltünk győzelmet. Braun At­tila: - Ha minden mérkőzésen mezőnyjátékost állítunk be a kapuba, meggyőződésem, hogy jóval előrébb tartanánk. ■ Berner Ádám GYOMAENDRŐD-KONDOROS 3-3 (1-1) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Juhász. Gyomaendrőd: Maha­rt - Farkasinszki, Takács J., Bányai (Csapó), Pántya, Verte, Toldi B., Fodor, Zsíros, Lakatos, Molnár T. Edző: Árgyelán Já­nos. Kondoros: Kajári - Klimaj, Vargely, Kajtár (Bíró), Süli, Va­lentényi, Hanyecz B. (Kasik), Hanyecz H. (Filyó), Miklya, Nagy G., ifj. Somogyi. Edző: Somogyi János. G.: Molnár T. a 33., Zsíros az 57., a 83., ill. Nagy G. a 16., a 74., Süli az 53. perc­ben. Jó: Fodor, Farkasinszki, Toldi, Zsíros, Molnár T., ill. Sü­li, Nagy G., ifj. Somogyi. árgyelán János: - Elismeré­sem a csapatnak az egész mér­kőzésen való hozzáálláshoz. Ha egy kicsit jobban koncent­rálunk, ezt a meccset simán nyerhettük volna. A játékveze­téssel nem akarok foglalkozni. Somogyi János: - Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk Gyo­­maendrődön, de arra nem szá­mítottam, hogy a védekezésünk csődöt fog mondani. Igazságos eredmény. ■ Szilágyi Anikó SZABADKÍGYÓS-FRÜHWALD-JA­­MINA 3-0 (1-0) Szabadkígyós, 180 néző. V.: Kocsondi. Szabadkígyós: Farkas Zs. - Farkas F., Futató, Bozsó, Ek­­ker A., Ekker G., Ferenczi, Cseke, Murvai (Handlik), Lászl (Far­kas V), Borbély (Grósz). Játékos edző: Ekker Attila. Frühwald-Ja­­mina, Vastagh - Kerekes, Van­­tara (Danczik), Szabó L, Ursz, Szatócs, Szűcs Z., Bagi (Sitkei), Moldovány (Sztraczinsztó), Petri, Nyúl. Edző: Kiss János. G.: Futató a 9., Ferenczi a 70., Ekker A. 85. percben. Jó: Ferenczi, Farkas E, Futató, ül. Vantara, Bagi, Ursz, Moldovány. EKKER ATTILA: - Több okból ki­folyólag is szerettünk volna szép játékkal nyerni. Ettől görcsössé váltunk, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Kiss János:­­ Küzdelmes mérkőzésen, a ha­zaiak a második félidő közepén eldöntötték a mérkőzést. ■ Krizsán Pál RÁKÓCZI VASAS-MEZŐHEGYES 4-2 (2-2) Orosháza, 400 néző. V.: Csön­gető. Rákóczi, Lévai - Debrece­ni (Asztalos), Ludányi, Boros, Bozsóki, Gulyás, Mázán, Búza, Nyéki, Kánya (Simon), Szabó Ákos (Ném­eth G.). Edző: Pólyák László. Mezőhegyes: Kovács D. - Karancsi G., Vincze (Kő­házi), Fekete, Varga R, Kovács R., Szabó Árpád, Máté (Lipták), Szlovák, Nagy Sz., Bélák. Edző: Mákos Árpád. G.: Mázán a 3., Nyéki a 33., Szabó Ákos a 74., Bú­za a 88., ill. Szlovák a 23., Nagy Sz. a 27. percben. Jó: Boros, Szabó Ákos, Mázán, Nyéki, ill. Varga P, Kovács R., Szabó Árpád, Sólyák László: - Azt vártam ma a csapattól, hogy sokat és jól passzolva, nagyon gólra törő játékot nyújtson. Ez meg is tör­tént, de ehhez képest nehezen nyertünk, mákos árpád:­­ Bár a hazaiak többet birtokolták a lab­dát és „pofásabban” játszottak, mint mi. A kialakított helyzetek alapján az eredmény lehetett vol­na akár fordított is. ■ Bot Ferenc ifjúságiak: Csabacsűd-Kö­rösladány 0-2, Tótkomlós-Szar­vas 1-3, Nagyszénás-Méhkerék 5-0, Mezőberény-Békéscsabai MÁV 1-5, Füzesgyarmat-Szeg­halom 0-8, Gyomaendrőd-Kon­­doros 0-6, Szabadtegyes-Früh­­wald-Jamina 4-0, Rákóczi Va­sas-Mezőhegyes 5-2. MESTERLÖVÉSZEK A megyei I. osztály góllövő­listájának élmezőnye. 26 gó­los: Laksteter (Körösladány). 22 gólos: Bondár (Méhkerék). 17 gólos: Szabó T. (Kondoros), Sztojka (Méhkerék). 16 gólos: Tóth L. (Füzesgyarmat). 15 gó­los: Cseke (Szabadkígyós), Mik­lya (Kondoros). 14 gólos: Nagy Sz. (Nagyszénás), Virág (Csa­bacsűd). 13 gólos: dr. Bányai T. (Méhkerék), Búza (Rákóczi Vasas). 12 gólos: Bajnok (Füzes­gyarmat). 11 gólos: Burai I. D. (Mezőberény), Novák (Körösla­dány). 10 gólos: Molnár (Gyo­maendrőd), Nagy R. (Szarvas), Bakos (Körösladány), Borgulya (Csabacsűd). A sötét nadrágos békéscsabai Jamina SE (14) játékos elfejeli a labdát. A vasárnapi megyei I. osztályú találkozót a házigazda Szabadkígyós nyerte. A sárréti csak nevében volt rangadó FÜZESGYARMAT—SZEGHALOM 7-0 (3-0) FÜZESGYARMAT, 800 (!) néző. V.: Mihálik. Füzesgyarmat: Földesi - Tóth L, Farkas Zs. (Salga), Elek S., Mészáros, Kiss D., Urban, Bajnok, Ma­rosvári (Pálinkás), Bakk, Elek T. (Gyáni). Játékos edző: Boros Tibor. Szeghalom: Csermák - Gál, Hajdú, Cserna R., Veres, Ladányi, Nagy R., Mészáros, Mező, Zsombok, Csikós. Edző: Sáfrán Imre. A szép számú szurkoló előtt a sárréti rang­adó már az első félidőben el­dőlt. Az agilisabb füzesgyar­matiak végül kiütéssel győztek a Szeghalom ellen. G.: Bajnok a 26., a 44., Urbán a 42., a 88., Bakk az 52., Farkas Zs. a 62., Gyáni a 85. percben. Jó: Elek S., Mészáros, Urbán, Baj­­nok, Bakk, ill. senki. boros Tibor. — Ebben a sze­zonban már voltam fordított helyzetben is, akkor is, sport­emberként próbáltam elviselni az eredményt, így azt ma sem kívánom túlértékelni. Maximá­lisan elégedett lehetek a játé­kosaim teljesítményével. Sáfr­án Imre: - Totális csőd! A ha­zai csapat minden tekintetben felülmúlt bennünket, ezért el­ismerésem nekik.­­ B. T. A hosszabbításban kapott ki az Orosháza FC­ abdarúgás Tíz emberre fogyatkozott a második félidő hajrájában a vendégegyüttes SZEGED-OROSHÁZA FC 2-1 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkő­zés, Gyula, 100 néző. V: Nazsa. Orosháza: Bordás D. - Szűcs D., Tóth L, Szabó N., Medvegy - Stvecz, Füredi, Márki, Végh - Juhász N., Csák (Baranyai). Edző: Krasznovszky József. A 8. percben Kovács B. 5 méter­ről vezetést szerzett. Ezután ke­vés helyzet alakult ki, ettől füg­getlenül küzdelmes mezőnyjáték folyt a pályán. A 39. percben Csák megsérült, helyére Baranyai állt. Szünet után egyenlített az OFC, egy jogos 11-esből. Az utolsó­­fi negyedórát emberhátrányban­­ fejezte be az Orosháza, amely­­ beszorult, és a 93. percben gólt ( sárga lap) a 75. percben. G.: Ko­vács B. a 8., Kéri a 93., ill. Végh (11-esből) a 48. percben. Jó: Má­té, Kovács B., Kéri, ül. Bordás D., Szabó N., Medvegy. nyilas elek: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de nem gondoltuk, hogy ennyire. Az Orosháza agresszív játéká­hoz partner volt a játékvezető. Krasznovszky József: - Elisme­rés jár a játékosaimnak, igazi csapatként küzdöttek ezen a maratoni hosszúságú mérkőzé­sen, amelyet addig játszottunk, amíg a hazai csapat nem talált egy gólt. ■ Betkó Tamás TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Mo­nor-Rákosmente 0-2, Szek­­szárd-Videoton II. 1-0, Sorok­sár-Baja 5-0, Bölcske-Dabas 3-1, Komló-Dunaharaszti 1-2, Maglód-ESMTK 4-0. kapott. Kiállítva: Végh (második A fehér mezes szegedi játékos elrúgja a labdát Juhász Norbert elől. • i l t Az NB III állása 1. Soroksár 213 3 70-15 66 2. Szeged 186 3 64-28 60 3. Bp. Honvéd-MFA 165 6 66-38 53 4. Videoton II. 148 5 43-25 50 5. Rákosmenti 139 5 56-33 48 6. Dunaharaszti 118 8 35-34 41 7. Gyula 116 1037-31 39 8. Orosháza8 7 1238-48 31 9. Szekszárd8 7 1236-48 31 10. Baja7 8 1227-47 29 11. Bölcske6 111035-47 28 12. ESMTK7 5 1536-49 26 13.Dabas7 5 1535-56 26 14. Monor6 8 1338-50 26 15. Maglód5 101236-57 25 16. Komló2 6 1912-58 12 15 A válogatott Soós és Szombathelyi is pályára lépett EURÓPA-BAJNOKi selejtezőre készül a magyar női röplabda­válogatott, s a minap Szlovéni­ában két felkészülési mérkő­zést játszott. Az első találko­zón 3:2-re nyertek a mieink. Az összecsapáson a belga Jan de Brandt szövetségi kapitány a Linamar-Békéscsabai RSE két játékosát is szerepeltette. Soós Nikolett és Szombathelyi Szandra is egy-egy pontot szer­zett. A békéscsabai nevelésű, a finn Or-Poval szerződést hosszabbító Pallag Ágnes 11 pontot jegyzett. A második mérkőzést is a magyar váloga­tott nyerte, ugyancsak 3:2-re győztek a mieink, úgy, hogy 0:2-ről fordítottak. ■