Békés Megyei Hírlap, 2016. augusztus (71. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-16 / 192. szám

16 SPORT­­BÉKÉS 1­.HÍRJA]. Labdarúgás: az NB II-ben élen a soproni együttes LABDARÚGÁS Az NB II még nem közölt eredményei: ZTE­­Dorog­­ 3-1, Csákvár-Cegléd 2-1, Sopron-Szolnok 2-1, Sió­­fok-Kozármisleny 4-1. LABDARÚGÁS Az NB III to­vábbi hétvégi eredményei: Pécsi MFC-Hódmezővásár­­hely 1-0, Mórahalom-Duna­­újváros 0-1, Szekszárd-Kom­­ló 1-0, Dabas-Gyón-Pénzügy­­őr 1-2, Dabas-Dunaharasz­­ti 2-0, Budafok-FTC II. 0-2, Paks II.-Szigetszentmiklós 1-0. 1. Sopron3 -1 6-29 2. Balmazújváros3 -1 5-29 3. Siófok3 -1 8-69 4. Csákvár2 2 -5-38 5. Nyíregyháza2 2 -3-18 6.ZTE2 1 1 9-57 7. Kisvárda2 1 1 9-57 8.Szeged2 -2 9-36 9. Vác2 -2 3-36 10. Szolnok2 -2 7-86 11.SZEOL2 -2 3-46 12. Puskás Akad.1 2 1 10-95 13. Cegléd1 1 2 6-54 14. M.-óvár1 1 2 3-44 15. Dorog1 1 1 4-44 16. Kozármisleny1 1 2 3-64 17. Cigánd1 1 2 4-114 18. Budaörs1 -3 1-43 19.Soroksár­ 2 2 4-102 20. Békéscsaba­1 3 1-61 Az NB III aliasa 1. ne ii.2 --4-06 2. Pécsi MFC2 --2-06 3. Méhkerék1 1 -6-34 4. Dabas1 1 -3-14 5. Pénzügyőr1 1 -3-24 6. Gyula1 -1 2-13 7. Sz.-miklós1 -1 2-13 8. Dabas-Gyón1 -1 4-43 9. Szentlőrinc1 -1 3-33 10. Dunaújváros1 -1 2-23 11. Hmv.-hely1 -1 1-13 12. Budafok1 -1 2-33 13. Szekszárd1 -1 1-23 14. Paks II.1 -1 1-33 15. Békéscsaba II.-1 1 3-41 16. Dunaharaszti­-2 0-30 17. Komló­-2 0-30 18. Mórahalom .~- 2 0-30 A Bayern Münchené a Szuperkupa LABDARÚGÁS Carlo Ancelotti bemutatkozó mérkőzésén 2-0- ra diadalmaskodott a Bayern München a német Szuperkupa döntőjében a Dortmund ellen. Az 58. percben egy kapusról kipattanó labdát a kapuba tu­dott lőni Arturo Vidal, aki na­gyon sokat dolgozott a mérkő­zésen. A kupa sorsa a 79. perc­ben dőlt el, Thomas Müller ko­tort be közelről egy labdát. L 2016. AUGUSZTUS 16., KEDD A hazaiak közül csak a Bucsának termett babér Döntetlenek fordulója BUCSA SE-KUNÁGOTA TE 3-1 (2-1) LABDARÚGÁS Megyei II. osztá­lyú mérkőzés, Bucsa, 150 néző. V.: Kovács A. G., Vámos A. a 6., Komróczki (11-esből) a 10., Ku­lik K. az 51., ill. Kovács Zs. a 28. percben. Jó: Komróczki, Vámos L. , Vámos A., Kulik K., Kulik Cs., Kiss A., ill. Csomós, Prókai. BUJDOSÓ ATTILA: - Hálásak va­gyunk a vendégeinknek, hogy vállalták a korai kezdést. Fia­tal játékosaink jól szálltak be a mérkőzésbe, ennek lett az ered­ménye a győzelem. MULTYÁN LA­JOS: - Gyenge játék, megérde­melt hazai siker. Nagy Ferenc BÉKÉSCSABAI MÁV SE­­GYOMAENDRŐDI FC 3-3 (2-1) Békéscsaba 70 néző, V.: Sedi­­na. A 79. perc előtt a hazai játékos csapattársának sérülése miatt a partvonalon kívülre rúgta a lab­dát. Meglepetésre az ápolás után a vendégek nem adták vissza a labdát, hanem támadást vezetve egyenlítettek. Ebből hosszan tar­tó vita alakult ki a játéktéren be­lül és kívül egyaránt, ami szen­vedélyesen folytatódott a lefújás után is. G.: Gajdács a 18., Wal­fisch (11-esből) a 34., Zsömbörgi M. az 52., ül. Furka a 9., Békési a 67., Kovács Z. a 79. percben. Jó: Gajdács, Potocska, Walfisch, ill. Pántya, Furka, Kovács T. STEIGERWALD ERNŐ JÁTÉKOS­EDZŐ: - Az első mérkőzés min­dig nehéz. Sajnos a sok hibánk és figyelmetlenségünk mellett, nagyon sportszerűtlen körülmé­nyek között egyenlített az ellen­fél. Amióta játszom, ilyet még nem tapasztaltam! KOCSIS ZSOLT JÁTÉKOS-EDZŐ: - Sok hiányzóval érkeztünk, mégis sajnálom, hogy így ért véget a találkozó. P. M. DOBOZI SE-BÉKÉSI FC 0-0 Doboz, 150 néző. V: Kocsondi. Kiállítva: Somogyi (Doboz, a máso­­dik sárga lap után) a 62. percben. Jó: Bocsik, Huszár K., Balog Zs., Lukácz I., Szabó A., ill. Hrabovsz­­ki, Kiss J., László, Római, Kardos. BARCSAY ATTILA: - A megye kettő egyik legjobb csapata ellen igazságos döntetlen. Korrekt bí­ráskodás. BÍRÓ PÉTER: - Jó iramú mérkőzésen a hősiesen küzdő ha­zaiak kapuját nem tudtuk beven­ni, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Jó játékvezetés. B. A. CSANÁDAPÁCAI EFC­­ÚJKÍGYÓS FC 0-5 (0-4) Csanádapáca, 200 néző. V.: Baráth. Kiállítva: Lakatos (Újkí­gyós, utánrúgásért) a 68. perc­ben. G.: Horváth B. a 7., Dunai a 30., Moldovány a 33., Laka­tos a 44., Csiernyik a 49. perc­ben. Jó: Kis Á., ill. az egész csa­pat. szIKORA PÁL: - Ellenfelünk a játék minden elemében fölénk nőtt. zsíros GYÖRGY: - Szerve­zettek, gyorsak voltunk és alá­zatosak. Akikkel most dolgo­zom elfogadták, hogy munka nélkül nincs eredmény. Sz. P. OKÁNY KSK-SARKADKERESZ­­TÚRZSE 1-1 (0-0) Okány, 500 néző. V.: Telek. G.: Simon a 74., ill. Zsoldos a 87. Hárman már továbbléptek A 2. fordulóval folytatódott a Magyar Kupa regionális selej­tezője. Eredmények: köb£uoks-0 Kondoros 350 néző V.: Zaho­­rán. G.: Harangozó a 8., Péli T. a 39., az 54., Süli a 43., Ta­kács M. a 67. percben. FÜZESGYARMATI SE-SZARVA­­SI FC 4-1 (2-0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Juhász. Kiállítva: Kiszel (Szar­vas) a 71. percben. G.: Kele­men a 22., a 64., Miklya a 37., a 68., ill. Gulyás a 90. percben. DÉVAVÁNYAI SE-SZEGHALMI FC 3-3 (0-3)­­ BÜNTETŐKKEL: 1-3 Körösladány, 120 néző. V.: Gyuga. Kiállítva: Kovács I. (Szeghalom) a 80. percben. G.: Tusjak az 50., Adamecz a 60., Papp V. (11-esből) a 81., ill. Tóth G. a 10., Ernyes a 21., Mészáros M. a 41. percben. A Lőkösháza KSK-Rákóczi Vasas SE mérkőzést augusz­tus 17-én rendezik. percben. Jó: Papp B., Rábai, Lá­zár, Simon, Nikula, ill. Molnár M., Zsoldos, Bakucz, Szilágyi. KOCSIS ZOLTÁN: - A faluna­pon ritkán látható nagy publi­kum előtt jó játékkal egy győz­tes meccset sajnos csak dön­tetlenre tudtunk hozni. GUR­­ZÓ SÁNDOR: - Erősen tartalé­kos csapattal igazságos döntet­len született. Varjú Richárd CSORVÁSI SK-SARKADI ESE 3-3 (2-1) Csorvás, 110 néző. V.: Mezei. G.: Lengyel a 30., Varga G. a 33., Si­mon G. a 70., ill. dr. Bányai a 10., Sós M. az 50., Tóth L. a 74. percben. Jó: Varga G., Lengyel, Maczák, Sa­mu, ill. Jenei, Sós M., Tóth L. ZSIGA RÓBERT.­­ Kitűnően elő­készített pályán, fordulatos mér­kőzésen rászolgáltunk az egy pontra a mezőny egyik élcsapa­ta ellen. BÁLI ISTVÁN: - A labda­rúgást gólra játsszák, és mivel a Csorvás is hármat rúgott, mint mi, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Kaszai Károly A Békésszentandrási HMSE­­Atletico Békéscsaba mérkőzést november 26-án rendezik. A piros mezes Békéscsabai MÁV nem bírt a Gyomaendrőddel . így is meglepetés a tavalyi bajnok ellen BATTONYAI TK-LOKOSHÁZA KSK 2-2 (2-2) Battonya, 150 néző. V.: Hanyecz B. Battonya: Németh - Kőházi, Kovács R., Zsurzs, Tóth Z. Bál­la, Liszkai P., Podina, Liszkai L., Kukula T. (Putnoki), Szabó Zs. (Ring). Edző: István András.Lő­­kösháza: Kurta - Kiss B. (Prá­gai), Dajcs, Balázs Gy., Kovács J., Szilágyi, Szűcs, Barna, Gyu­lai, Fekete, Orsós. Játékos edző: Domsik Tibor. A Battonya köny­­nyen megnyerhette volna a ha­tárvárosi rangadót, ha nem pus­káz el annyi helyzetet. G.: Lisz­­ kai L. a 20., Podina a 45., ill. Kiss B. a 36., Fekete a 41. perc­ben. Jó, az egész csapat, ill. az egész csapat. ISTVÁN ANDRÁS: - Az első fél­időben eldönthettük volna a mér­kőzést, ellenfelünk kétszer jutott el a kapunkig és két gólt lőtt, mi helyzetet sokaságát kihagytuk, szabályos gólunkat nem adta meg a sport. A második felvo­nás kiegyenlítettebb játékot ho­zott. DOMSIK TIBOR: - Öt alap­emberünk hiányát nagyon meg­­éreztük, de ennek ellenére egy jó meccsen akár el is vihettük vol­na a három pontot. I. A. Sokan játszottak a szarvasi Kacsa tónál STRANDRÖPLABDA Vegyesben 16, férfi párosban 15, de még nőiben is 7 duó ütötte a labdát a szarvasi Kacsa tó mellett ki­alakított hárompályás helyszí­nen a Dél-alföldi Strandröp­labda-bajnokság aktuális for­dulójában. A férfiaknál kecs­keméti, a nőknél szarvasi, ve­gyesben békéscsabai győze­lem született. VÉGEREDMÉNY. FÉRFI: 1. Sza­bó Zoltán, Csala Bernát (Kecs­kemét), 2. Földi Zsolt, Kézi Zol­tán (Szarvas, Gyomaendrőd), 3. Makhuli Zoltán, Strezenecz­­ki Gyula (Szeged), 4. Áchim Tamás, Demcsák Dávid (Szar­vas), 5. Maczik Péter, Szerb Mi­lán (Szarvas), 6. Borsi Levente, Piti Richárd (Szeged). Női: 1. Bazsó Kitti, Mári Petra (Szar­vas), 2. Tóth Gerda, Lengyel Lívia (Szeged), 3. Lőrinci Dó­ra, Dévai Henrietta (Békéscsa­ba), 4. Araczki Gyöngyvér, Ta­tár Gréta (Békéscsaba), 5. Sza­bó Csenge, Konstantinovics Li­li (Szarvas), 6. Kornyáczki Ka­ta, Nagy Barbara (Doboz). VE­GYES: 1. Molcsányi Petra, Csá­­nyi Roland (Békéscsaba), 2. Ba­zsó Kitti, Szerb Milán (Szar­vas), 3. Nagy Barbara, Bitó At­tila (Telekgerendás, Szeged), 4. Filius István, Lőrinci Barba­ra (Békéscsaba), 5. Insperger Fanni, Török Richárd (Csong­­rád, Szentes), 6. Gál Csaba, Fa­­bó Dorina (Szarvas). G. P. SPORTHÉTFŐ Békéscsabán, a Főtéren tegnap a Sporthétfő keretében a háromszoros bajnok, Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdázói ta­lálkoztak az érdeklődőkkel, és tartottak bemutatót, adtak autogramot. i SPORTHÍREK Guzmics távozhat Krakkóból LABDARÍKLÁS A magyar váloga­tott középhátvédjét, Guzmics Richárdot állítólag nagyon sze­retné megszereznie az olasz élvonalbeli Pescara együtte­se. A magyar válogatott hátvéd először az Európa-bajnokság utáni pihenője miatt maradt ki a Wisla Krakow-ból, két mérkő­zésen csak a padon ült, majd a Lechia Gdansk elleni vereség alkalmával végig a pályán volt. Ezt követően azonban már a keretbe sem nevezték és a mai Ruch Chorzow elleni bajnokin sem - ha hinni lehet a plety­ káknak akkor azért­­ mert el­igazol. A hétvégi bajnoki mér­kőzésen Guzmics csapatának, ezúttal sem sikerült pontot sze­reznie, miután hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedtek a Ruch Chorzowtől, így utolsó he­ lyen áll a Wisla Kraków. Biztosan nyertek a békésiek BÉKÉS-DRÉN KC-MOL-PICK SZEGED U23 35-31 (18-16). KÉZILABDA Felkészülési fér­fi­ mérkőzés: Békés. Békés: Styop M., Domokos D., Vi­­ kor F. (kapusok), Kopcsák J. 1, Horvácki M. 3, Kánya L. 3, Herczegh J. 3, Cifra T. 4, Fel­földi G., Polgár T.1, Fedor B. 1, Oláh G. 6, Gazsó P., Ko­vács P. 5, Szilágyi D. 7, Var­sandán Á. 1. Edző: Papp Bá­lint. A Szeged legjobb do­bói: Mezei R. 11, Maróti V. 5. Szoros első félidő után a ha­zai együttes megérdemelten nyert a szegedi fiatalok élen. Nem volt 13-as és 13+1-es TOTÓ A 32/2. heti totón 13 plusz egyes és 13 talála­­tos szelvény nem volt; a 12- esek 132 ezer 145; a 11-esek 6410; a 10-esek 1340 forin­tot érnek. A góltotón hattalála­­tos szelvény nem volt: az egy darab ötös 241 ezer 300, a né­gyesek 3005 forintot fizetnek. A helyes tippsor: 2,1, x, 1,1, 1, x, 2,2, x, x, 1,2 és 2. Bohus kilencedik a vegyes váltóval ÚSZÁS A magyar férfi 4x100-as vegyes váltóban az erede­ti tervek szerint nem Pulai Bence úszott volna harmadik­ként, de Cseh László minden erejével a 100 pillangó esti döntőjére készült, ezért válto­zott a csapat összetétele. A pályafutását Békéscsa­bán kezdő hátúszó Balog Gá­bor az utolsó helyen adta át a stafétát Gyurta Dánielnek, aki mellen felhozta az ötödik helyre a magyar váltót. Pil­langón és gyorson Pulai Ben­ce, illetve a Békéscsabai Elő­re VK úszója Bohus Richárd megtartotta az ötödik pozíci­ót, ám az összesítésben nyol­cadik helyen végző németek­től (2:33,67) 22 századdal így is elmaradtunk. A magyar váltó 3:33,89 perces idővel az ötödik helyen végzett a máso­dik előfutamban, és összesí­tésben a kilencedik lett. A vegyes váltóban a követ­kező részidőket érték el a ma­gyar versenyzők: Balog Gábor 54,08. Gyurta Dániel 59,91. Pulai Bence 51,82. Bohus Ri­chárd 48,08. BOHUS RICHÁRD ÍGY NYILAT­KOZOTT A FUTAM UTÁN: - Be­leraktunk mindent, Laci nél­kül ennyi telt. De megértjük őt mindannyian, óriási úszó, akinek talán a döntő az utolsó lehetősége. Vele más lett vol­na, nagyon szorítunk neki.