Békés Megyei Hírlap, 2019. május (23. évfolyam, 100-125. szám)

2019-05-28 / 122. szám

HÍREK Gróf Dávid a Fradiba igazolt LABDARÚGÁS A Ferencváros labdarúgócsapata hétfőn a hi­vatalos honlapján bejelentet­te Gróf Dávid szerződtetését. A kapusnak lejárt a szerződé­se a Honvédnél, így ingyen ke­rült az Üllői útra. Érdekesség, hogy Gróf Dávid érkezésé­vel két válogatott-kerettag ka­pusa is lesz a bajnok Ferenc­városnak, hiszen az FTC első számú kapusa továbbra is a hétszeres válogatott Dibusz Dénes, míg a hírek szerint az eddigi cserekapus, Holczer Ádám távozhat az Üllői útról. Fucsovics tizenkét helyet rontott TENISZ Fucsovics Márton 12 helyet rontott, így az 50. a férfi teniszezők leg­frissebb világranglistáján. A nyíregyházi játékos cím­védőként már az első mér­kőzésén, a nyolcaddöntőben kiesett a genfi tornán, majd vasárnap a Roland Garros első fordulójában kapott ki. Nem volt 13+1-es a heti totón TOTÓ A 21­2. heti totón 13+1 találatos szelvény nem volt. A 13-asok 421 ezer 435, a 12-esek 9800, a 11-esek 640, a 10-esek 225 forintot érnek. A góltotón hat- és öt­­találatos szelvény nem volt, a négyesek 6910 forintot fizet­nek. A helyes tippsor: 2,2, x, 2, 2,1, 2,1, x, 1,1,1,1 és 1. Szettveszteség nélkül nyerték meg az országos bajnokságot Végig domináltak a tornán a békéscsabai lányok A Linamar-Békéscsabai RSE nyerte a Békéscsabán meg­rendezett U19-es országos ifjúsági bajnokságot. A vi­harsarki női röplabdázók a döntőben a székesfehérvári Felsővárosi Fésűs RAF csa­patát verték 3:0-ra. A fiúk­nál a kecskemétiek szerez­ték meg az aranyérmet. Gajdács Pál pal.gajdacs@partner.mediaworks.hu RÖPLABDA A Nagy Attila ál­tal irányított békéscsabaiak a csoportkört szettveszteség nélkül, két győzelemmel zár­ták a Nyíregyházát és a Gö­döllőt legyőzve. Az elődön­tőben ismét a szabolcsi csa­pat következett, ahol még a csoportmérkőzéshez képest is magabiztosabb játékkal előrukkolva nyert 3:0-ra a BRSE. A fináléban a négy kö­zött ötszettes, nagy csatában a Gödöllőt legyőző székes­­fehérvári Felsővárosi Fésűs RAF csapatával nézett far­kasszemet a Csaba, amely rendkívül magabiztos játék­kal megérdemelt győzelmet aratott, megszerezve a ma­gyar bajnoki címet. A torna válogatottjába a bé­késcsabai center, Szűcs Gré­­ta és a liberó, Rády Boglárka is bekerült. EREDMÉNYEK. LEÁNYOK, ELŐ­DÖNTŐ: Linamar-BRSE-Nyír­­egyháza 3:0 (18, 15, 21). Fel­sővárosi Fésűs RAF-Gödöl­­lői RC 3:2 (10, -10, 23, 18, 9). HELYOSZTÓK. 5. HELYéRT: UTE-Vasas Óbuda 3:0 (19, 21, 24). 3. helyért: Gödöllői RC­­Nyíregyháza 3:1 (19, 24, -22, 23). döntő: Linamar-BRSE­­Felsővárosi Fésűs RAF 3:0 (8, 10, 11). A VÉGEREDMÉNY: 1. Linamar-BRSE, 2. Felsővá­rosi Fésűs RAF, 3. Gödöllői RC, 4. Nyíregyháza, 5. UTE, 6. Vasas Óbuda. A TORNA LEGÍGÉRETESEBB játékosa: Sebestyén Flóra (Linamar-BRSE). AZ OIB DÖNTŐJÉNEK LEG­JOBB játékosai: Boskó Ág­nes (Linamar-BRSE), Ki­rály Anna (Gödöllői RC), Szi­­ládi Viktória (Felsővárosi Fésűs RAF). A torna MVP-je: Glemboczki Zóra. - Előzetesen az volt a terv, hogy megnyerjük a csoportot - kezdte értékelését a klub közösségi oldalán Nagy At­tila, a Békéscsabai RSE fia­taljainak edzője. - A junior­döntő óta erősödtünk, hi­szen csatlakozott hozzánk Glomboczki Zori. Tudtun­k ké­szülni felnőttkerettagokkal, és a felnőttkeretből is egy nagyon komoly stáb segí­tett bennünket. Végig érez­tem, hogy egyre jobb formá­ba lendülünk, egyre jobb a fizikumunk, a koncentráci­ónk. Ami a döntőt illeti, húsz­­évente van egyszer ilyen. Na­gyon domináltunk, jól ját­szottunk, a Fehérvár gyakor­latilag csak a mi hibánkból tudott pontot szerezni. Sze­rintem megérdemelten nyer­tünk azzal együtt, hogy a Fe­hérvár fáradtabb volt, hiszen korábban egy ötszettes mér­kőzést játszott, de most na­gyon örülünk a győzelem­nek. A fiúknál a Kecskemét sze­rezte meg a bajnoki címet, amely a Kaposvári Röplab­da Akadémia-Fino együtte­sét verte négy szettben. FIÚK. HELYOSZTÓK. 5. HE­LYÉRT: Felsővárosi Fésűs RAF-DSE RA 2. 3:2 (-25, 17, 22, -24, 13). 3. HELYÉRT: DSE RA 1.-Szolnoki Sportcent­rum 3:1 (20, -16, 19, 21). döntő: Kecskeméti RC­­RÖAK-Fino 3:1 (14, -23, 17, 20), a végeredmény: 1. Kecske­mét, 2. RÖAK-Fino, 3. DSE RA 1., 4. Szolnok, 5. Felsővá­rosi Fésűs RAF, 6. DSE RA 2. A TORNA LEGÍGÉRETESEBB JÁ­TÉKOSA: Fenyvesi Barnabás (RÖAK-Fino). AZ OIB DÖNTŐJÉNEK LEG­JOBBJAI: Szabó Vilmos (Kecs­kemét), Szabó Bence (RÖAK­­Fino), Szabó Barna Frigyes (RÖAK-Fino). A torna MVP- je: Pesti Marcell (Kecs­kemét). A leány ifjúsági bajnokság győztese, a Linamar-Békéscsabai RSE csapata Fotó: Imre György HIRDETÉS______________________________________ „Neked van testvéred?” címmel pályázatot hirdet az M2 gyerekcsatorna általános iskolások részére Az M2 Gyerekcsatorna 7-14 éves gyere­kek fogalmazásait várja, amelyben saját tör­téneteiket mesélik el. „A Neked van testvéred? pályázattal arra szeretnék ösztönözni a gyerekeket, hogy ismerjék fel a testvéri kapcsolat fontossá­gát, fogalmazzák meg saját szavaikkal a legkedvesebb történeteiket: lehet ez mu­latságos vagy éppen megható történet a testvéri szeretesről, amelyeknek főszerep­lői ők maguk és testvéreik, de indulhatnak fiktív történettel is a versenyen" - mondta Szentendrei Adrienn, a pályá­zat ötletgazdája. A legalább egy A4-es ol­dalt megtöltő fogalmazásoknak nincs műfaji megkötése: lehetnek elbeszélések, leírások, de akár párbeszédet is tartalmazhatnak. A legjobb írásokat megfilmesítik a Hetedhét kaland című műsor állandó szereplőivel. „Az M2 Gyerekcsatorna és a Hetedhét kaland szellemisége szerint tárgyak he­lyett élménnyel szerettük volna díjazni a gyerekeket, így lett a jutalom a forga­tás forgataga, vagyis a nyertes pályá­zók családjukkal együtt részt vehetnek a forgatáson is azon túl, hogy történeteik képernyőre kerülnek. A csatorna teljesen reklámmentes a gyermekek biztonságos televíziózásának érdekében” - tette hozzá Szentendrei Adrienn. A pályázatra egész évben várják az íráso­kat hetedhetkaland@mtva.hu címre, hiszen előreláthatólag 40 fogalmazást szeretnének megfilmesíteni. További információ a pályázatról a Heted­hét kaland honlapján, a www.mediaklikk. hu/hetedhet­ kaland/ oldalon található. (Forrás: MTI) Látogasson el hírportálunkra! BEOL.hu Magabiztos orosházi győzelem BÉKÉSI TE II.­KECSKEMÉTI SPARTACUS I. 6:12 ASZTALITENISZ NB III.-as vegyes mérkőzés, Békés. Békési győz­tesek: Balogh Ágnes Kíra 2, Za­­horán 2, Boldog 1, Kopányi 1. A békési fiatalok jól helytálltak a tabella második helyén álló, a bajnoki címért versenyben lévő vendégekkel szemben. A béké­siek az ötödik helyen zárták az idei szezont. KOVÁTS DSE KARCAG II.­­EÖTVÖS DPSE OROSHÁZA 3:15 NB III., vegyes, Karcag. Orosházi győztesek: Farkas D. 4, Szenes 4, Gigacz 3, Schnei­der 3, a Gigacz, Schneider és a Farkas D., Szenes páros. Az alsóházi rangadón maga­biztosan győztek a jó teljesít­ményt nyújtó orosházi asztali­teniszezők, akik a kilencedik helyen állnak a táblázaton. Hat megyei település nevezett SZABADIDŐSPORT Május 29-én, szerdán rendezik meg a kihívás napját, amelyhez Békés megye hat települése (Bucsa, Dévavá­­nya, Gyomaendrőd, Kardoskút, Kisdombegyház és Tarhos) csat­lakozott. A kihívás napjának célja az, hogy kedvet teremtsen a mozgáshoz, az egészséges élet­módhoz. Itthon a Magyar Sza­badidősport Szövetség (MSZSZ) koordinálja az eseményt. Békés megyéből több oktatási intézmény is csatlakozott az ese­ményhez, így a Dobozi Általános Iskola, a mezőgyáni Általános Is­kola, a Szabadkígyósi Általános Iskola, a geszti Arany János Ál­talános Iskola, a gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola, a gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola tagintézménye, illet­ve a dévaványai Ványai Ambrus Általános Iskola. Az óvodák kö­zül a mezőkovácsházi Négy Év­szak Óvoda és Bölcsőde Buci Maci csoportja, valamint a Bé­kési Kistérségi Óvoda és Bölcső­de Fürkész Központi Óvodája vesz részt a programban.