Békés Megyei Hírlap, 2021. február (25. évfolyam, 26-49. szám)

2021-02-15 / 38. szám

Kovács Richárd nyert Debrecenben ÖKÖLVÍVÁS Kovács Richárd nyerte a 63 kilós kategóri­át Debrecenben az ökölví­vók Bocskai István-emlékver­­senyén. A nyíregyházi sportom­ló nagy taktikai csatában győ­zött 3:2-re a grúz Lasa Guruli ellen. Az első menet kiegyenlí­tett volt, a másodikban a grúz akarata érvényesült, a har­madikban viszont szinte ma­radéktalanul megvalósította az eltervezett taktikát Kovács, így megérdemelten nyert. NSO Bondár Anna második lett TENISZ A világranglistán 253. helyezett, szeghalmi szárma­zású Bondár Anna döntőt ját­szott a dél-afrikai 25 000 dol­láros ITF tenisztornán a spa­nyol Nuria Parrizas-Diaz, a vi­lágranglista 229. helyezett­je ellen. Az első szettet 6:1-re a spanyol teniszező nyerte, a másodikban Bondár 6:4-re győzött. A döntő játszmát 6:2- re hozta Parrizas, így a magyar játékos második lett. V. L. TOTÓEREDMÉNY: 6/2 1. Manchester City-Tottenham 3-0 1 2. Leverkusen-Mainz 2-2 x 3. Dortmund-Hoffenheim 2-2 x 4. VfBStuttgart-Hertha 1-1 x 5. Bremen-Freiburg 0-0 x 6. Union Berlin-Schalke 0-0 x 7. Wolfsburg-Mönchengladb lapzártakor tartott 8. Mezőkövesd-FTC 2-2 x 9. Fehérvár-MTK 1-2 2 10. Napoli-Juventus 1-0 1 11. Spezia-AC Milan 2-0 1 12. AS Roma-Udinese 3-0 1 13. Cagliari-Atalanta 0-12 +1 mérkőzés 14. Internazionale-Lazio lapzárta után HIRDETÉS Harcolt az Előre, a végén örülhetett az egy pontnak Igazságos döntetlen BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE­­PÉCSI MFC 1-1 (1-0) LABDARÚGÁS NB II.-es mér­kőzés. Békéscsaba, zárt ka­puk mögött. V.: Veizer (Be­­rényi, Punyi). Békéscsaba: Uram - Nagy S., Farkas M., Babinyecz, Bora, Horváth P. - Styecz (Pap Sz., 80.), Kitt, Szabó P. (Kasik, 91.) - Kovács Á. (Máris, 55.), Paudits. Ve­zetőedző: Preisinger Sándor. Pécs: Helesfay - Kroner, Rácz L., Preklet, Katona - Bart­­ha (Geiger, 73.), Futó, Kónya - Grabant (Hegedűs, 63.), Adamcsek (Tihanyi, 73.), Óvá­ri (Keresztes, 89.). Vezetőedző: Vas László. Sárga lap: Paudits a 25. és a 60., Kitl­a 40., Styecz a 59., Katona a 60., Rácz a 71., Tiha­nyi a 77. percben. Szögletarány: 4:1 (3:1) 10. perc: Horváth Péter bal oldalról ívelt középre, Nagy Sándor helyezkedett jól a 16-oson belül, balra Szabó Péterhez játszott, aki kapás­ból a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-0. 28. perc: gyors támadás vé­gén Óvári hozta kihagyhatat­lan helyzetbe Grabantot, aki tíz méterről higgadtan a kapu közepébe vágta a labdát, 1-1. Csütörtökön Békéscsaba is vékony hópaplanba burkoló­zott, és ezúttal nem olvadt, feladva ezzel a pályamunká­soknak a leckét, akik több na­pon keresztül keményen dol­goztak azért, hogy játékra al­kalmassá tegyék a Kórház ut­cai gyepet. Még kisebb hófol­tok sem maradtak, attól elte­kintve, hogy fagyos volt a ta­laj, egészen jó állapotú játék­tér fogadta a csapatokat. Szinte azonnal ellenfelére rontott a Békéscsaba, amely szerette volna feledtetni a két héttel ezelőtti, Ajka elleni csú­nya hazai vereséget. Szabó Péter révén hamar megsze­rezte a vezetést a házigazda, mégpedig az Előre színeiben a 100. mérkőzésén pályára lé­pő Nagy Sándor aktív közre­működésével. A pécsiek gyor­san felocsúdtak a bekapott gól után, és még nem telt el fél óra, amikor Grabant révén si­került egalizálniuk. Újabb gól már nem született a félidőben, de ez nem jelenti azt, hogy unalmas lett volna a mérkő­zés. Itt is, ott is akadtak lehe­tőségek. Amikor Paudits ke­­zezése után tíz emberre fo­gyatkozott az Előre, felcsillant a vendégek előtt a győzelem lehetősége, több akciót is ve­zettek, ám az eredmény nem változott. Élvezetes, jó iramú, színvonalas csata zajlott a jól előkészített pályán, igazságos döntetlen született. Jó: Nagy S., Babinyecz, Styecz, Szabó P., Bora, ill. Preklet, Óvári, Grabant, Kroner, Adamcsek. PREISINGER SÁNDOR: - Az első félidőt jól kezdtük, vezettünk is, de utána kaptunk egy olyan gólt, amire egész héten készül­tünk. Mentálisan és harcias­ságban teljesen rendben volt a csapat, azokat a dolgokat, ami­ket akartunk, meg tudtuk ját­szani az első félidőben, a máso­dikban viszont fegyelmezetlen­ség miatt kaptunk egy kiállí­tást. A folytatásban tisztesség­gel küzdött a csapat, vas Lász­ló: - Jól kezdtük a mérkőzést. A Békéscsaba az első adandó lehetőségnél egy védelmi hi­ba miatt megszerezte a veze­tést. Ettől függetlenül a srácok­ BEOL.- ra nem lehet egy rossz szavam sem, mert felálltak és csinál­ták, amit kellett. Volt több lehe­tőségünk is, hogy megszerez­zük a vezetést, ezekkel sajnos nem tudtunk élni. Az összké­pet tekintve csalódott vagyok, mert ebben a találkozóban sze­rintem több volt. Gajdács Pál TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Nyír­­egyháza-DEAC 2-0, Siófok- Szolnoki MÁV 0-1, Győr-Do­­rog 1-1, Csákvár-Kaposvári Rákóczi 2-0, Budaörs-Szeged 1-1. A Kazincbarcika-Sorok­­sár és a Szentlőrinc-Ajka mér­kőzéseket a pálya használha­tatlansága miatt későbbre ha­lasztották. A Haladás-Vasas találkozó lapzártakor tartott. A Debreceni VSC-Gyirmót mérkőzést hétfőn rendezik. További izgalmas hírekért látogasson el ide:­ ­ Az Előrében századik bajnoki mérkőzését játszó Nagy Sándor (5) lendületben Fotó: Imre György Budafoki • győzelem a kiesési rangadón LABDARÚGÁS Az NB I.-es baj­nokság 21. fordulójában az al­sóházi rangadón az Újpest FC nagy csatában Mitrovics góljá­val legyőzte a sereghajtó Diós­győrt, amely ezzel a vereséggel egyre nagyobb hátrányba került a bennmaradásért vívott küz­delemben. A Puskás Akadémia Felcsúton a Paksot látta vendé­gül. A hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, majd a második félidőben a Du­­na-partiak Böde és Hahn 11-es góljával egyenlítettek. A felcsú­­tiak azonban nem adták fel, és a 81. percben Plsek révén meg­szerezték a győztes gólt. A sa­ját pályája használhatatlansága miatt Budapesten fogadta a Kis­­várda a Zalaegerszeget. A talál­kozó a 94. percben dőlt el, Hor­váth Zoltán góljával nyertek a szabolcsiak a 75. perctől Futács Márkó kiállítása miatt tíz em­berrel játszó zalaiak ellen. A fő­városi kiesési rangadón a Bu­dafok szerzett vezetést a Hon­véd ellen, amely azonban gyor­san fordított. A második félidő­ben egyenlített az újonc, majd a hosszabbításban a volt csabai Ihrig-Farkas góljával megsze­rezte a győzelmet. EREDMÉNYEK: Újpest-DiÓS­­győri VTK 1-0, Puskás Akadé­­mia-Paks 3-2, Kisvárda-ZTE 2-1, Bp. Honvéd-Budafoki MTE 2-3, Mezőkövesd-Ferencváros 2-2, Mol Fehérvár-MTK 1-2. A paksi Böde Dániel gólt lőtt