III. kerületi magy. kir. állami Árpád főgimnázium, Budapest, 1930

55 Mészöly Tibor elnök, Vincze Sándor főtitkár, Scherhoffer Károly titkár, Szilágyi Pál főpénztáros és Kánásy Gyula szertáros. Szakosztályvezetők: atlétika: Polgárdy Károly, evezős: Alpár Sán­dor, téli sport: Fodor György, torna: Füzessy Sándor, tennisz és ping­pong: Scherhoffer Károly, úszó: Tolnay József, vívó: Csák Miklós. Az intézet tanulóinak teljes létszáma: 644. A testgyakorlás alól fel­mentettek száma: 31. A testnevelési alap fizetése alól felmentettek száma: 52. A testnevelési alapra fizetők száma: 592. A sportkörben mű­ködő tagok száma korosztályonként: 1. korosztály (10—12 évesek) 71, II. korosztály (12—14 évesek) 42, III. korosztály (14—16 évesek) 54, IV. korosztály (16 éven felüliek) 48. Összesen: 215. Mivel az intézetnek nincs alkalmas udvara, azért a tagok a III. k. TVE, ÚTE, MAC és BBTE pályáin gyakoroltak. Atlétikai, úszó, vívó, tennisz és sí háziversenyt rendezett a sportkör. A K. I. S. O. K. által ren­dezett versenyeken indultunk: atlétikában, síelésben, vízipóló bajnoksági és téli kupaversenyen és a futball-bajnokságban. Résztvett intézetünk a „Kölcsey”-gyaloglóversenyen. Rendezett a sportkör egy sportestélyt és két tornaversenyt. A K. I. S. O. K. versenyeken elért eredmények a következők: atléti­kában a dekatlon-bajnokságban 4. helyen végeztünk, a sí-bajnokságban tréninghiány miatt elég gyengén szerepeltünk, csupán Koffler I. helye és Buzogány, Janitsáry, Berg helyezései érdemelnek említést. Az úszó­bajnokságban a 200 m gyorsúszást Mészöly nyerte, a 3X100 m-es ve­gyes stafétában 2. lett a Tolnay—Kánásy—Mészöly csapat. November hó folyamán az alsó osztályok vegyes stafétájára kiírt „Kéler Tibor­­vándordíjat” intézetünk Kalapos—Kukorelli—Schultzer összeállítású sta­fétája nyerte. A felsőosztályosok részére kiírt stafétát és oklevelet szin­tén mi szereztük meg. Vízipóló csapatunk a Téli kupában 2. helyen vég­zett. A vízipólóbajnokságban legyőzve 3:1-re a kupagyőztes Eötvös reál csapatát, első helyezést nyert és elnyerte az erre kiírt vándordíját. A győztes csapat tagjai voltak: Kollarich—Tolnay, Steiner—Kánásy— Gruber, Tarics, Krausz. Úszóink közül kiemelkedik Kánásy munkája, nemcsak a vízipóló­­csapat legjobb tagja, hanem a Budapest—Magdeburg városközi úszó­­mérkőzésen is 100 méterre 1 perc 2.6 másodperc időt úszott, 50 méterre pedig 28.6 másodpercet s egyéb versenyeken is igen szép helyezéseket ért el. Futball-csapatunk a budai csoportban erős küzdelem után 4. he­lyen végzett. A sportestély anyagi és erkölcsi sikert hozott. Kiemelkedő szám volt Lencz Rezsőnek, iskolánk volt növendékének, a BTC bajnok­tornászának bemutatója. A sportestély bevétele 337.60 P, ebből tiszta jövedelem 219.60 P.