III. kerületi magy. kir. állami Árpád főgimnázium, Budapest, 1940

b), Tenisz: Horány Ferenc VII. a), Asztali­tenisz: Szamos Géza VI. b), Labdarúgás: Balás Gyula VIII. b), Birkózás: Kovács Tibor Vili. a), Íjjász: Csiky Mihály VI. a), Céllövészet: Kaplony Miklós, Vili.a), Kosár­labda: Szeiler Jenő VIII. b), Box: Gellén Elemér VIII. a), Evezés: Bihari Róbert VIII. a­­o. t. Iskolánk új épülete minden igényt kielégítő­­ tornatermével, cél­lövő pályájával és udvarával — ezen kosárlabda­-, és atlétikai pályák — lehetővé tették azt, hogy benne már az első tanévben jelentős sport­sikerekről számolhatunk be. Már a múlt évi beszámolóban előre jelez­tük, hogy újabb fejezethez érkezett az „Árpád“ sportkör. Olyan sport­ágakban nyertünk ez évben bajnokságot, melyeket eddig az iskola fennállása óta nem sikerült nyernünk. Megnyertük a KISOK torna­­versenyein, az I-sö, K­-ik és IH-ik korosztályok csapatversenyeit, a bpest kéz­ vívócsapatbajnokságot, a bpesti iskolák közös úszócsapat­versenyét. Gáldy Béla igazgató úr által alapított „Árpád“ vándordíj első évi védői lettünk. Sízőink közül: Slábert Gyula VIII. b) és Eper Béla V. b) o. tanulók tagjai voltak a Garmisch-Partenkirchenbe kikül­dött magyar ifjúsági válogatott sícsapatnak. Ez évben megalakítottuk a versenyevezős csapatot is. Bizonyos, hogy a KISOK július-augusztus­ban rendezendő evezős versenyein Bihari Róbert vezérletével az „Árpád“ 8-as győzelemre viszi iskolánk színeit a Dunán. Ezek után beszámolunk a sportkör 1940/41. évi működéséről szak­osztályonként: Torna: A KISOK 1940. dec. 18-án rendezett I. korosztályú torna­­csapatversenyében: II. helyezett lett az Árpád gimn. köv. csapata: 1. Egyény László II. a), 2. Benedek Engelbert II. a), 3. Gondos Tibor II. b), 4. Mateidesz Kornél III. a), 5. Győrfy Iván II. b), 6. Babos Lóránt III. a), 7. Grosch László III b), 8. Jankovich István III. a), 9. Pohorelly Béla II. b), 10. Gulyás György III. a). A II. korosztály tornaversenyében győztes lett az Árpád, gimn. köv. csapata: 1. Dömötör László V. b), 2. Pintér Sándor V. b), 3. Mészáros Győző III. b), 4. Mayer Oszkár V. b), 5. Vigh Tamás V. b), 6. Bordó Attila IV. b), 7. Ujváry Imre V. b), 8. Heller József V. b), 9. Szatmáry Elemér V. a), 10. Lelkes József V. a). A III. koroszt­ csapatversenyt a következő csapat nyerte: 1. Bácsalmásy Mihály V. a), 2. Szamos Géza VI. b), 3. Klein István VI. a), 4. Schönpflug Ferenc VI. a), 5. Greguska Lajos VI. b), (6. Mészáros Győző III. 1­), 7. Pintér Sándor, 8. Dömötör László V. b), 9. Müller Tibor VI. a), 10. Dani Lajos V. a). A szakosztály 1941. márc. 9-én igen jól sikerült tornaterem avató dísztornát rendezett, melyen részt vett a III. ker. Árpád S. E. minta­­csapata is, kiket szintén Somogy­vári Ferenc tanár készített elő. Atlétika: E sportággal foglalkozók részben az OTE, részben a MAC pályára jártak edzésre. Az OTE pályára: Szemes Vili. b), Nyáry VII. b),