III. kerületi magy. kir. állami Árpád főgimnázium, Budapest, 1942

ÚSZÁS. Házi úszóversenyünket április 3-án tartottuk meg a következő eredmény­nyel: I. koroszt, 25 m. mellúszás: 1. Csanády 1I. a. 20 mp. 25 m. hátúszás: 1. Csanády II. a. 21­6 mp. 25 m. gyorsúszás: 1. Csanády II. a. 18 mp. II. koroszt, 50 m. mellúszás: 1. Karády III. a. 54 mp. 50 m. hátúszás: 1. Karády III. a. 50.6 mp. 50 m. gyorsúszás: 1. Karády III. a. 41.5 mp. 3725 mellváltó 1. a II. a. csa­pata (Albert, Sátori, Csanády). 1 p. 16 mp. 3x50 m. vegyesváltó: 1. a III. a. csapata (Karády, Sefcsik, Peschka) 2 p. 35 mp. Ill IV. koroszt­­versenye: 100 m. gyorsúszásban intézeti bajnok Szathmáry Elemér VI. a. 1.068 p. 100 m. mell­úszásban intézeti bajnok Csuvik Oszkár VIII. b. 1.36.5 p. 100 m. hátúszásban intézeti bajnok Pohlen­cz Pál VIII. b. 1.30 p., 3x100 vegyesváltóban első a Vili. b. csapata (Csanády, Pohlencz, Csuvik). A KISOK válogatottja ellen kiállított csapatunk az úszómérkőzést 137.5—87.5 pont arányban megnyerte (Illés I. b, Sátori II. a, Csanády I1. a, Tóth II. b, Luszlik I. b, Kenyeres IV. b, Peschka III. a, Barnaházi III. a, Sefcsik III. a, Karády III. a, Veres III. b, Csuvik Vili. b, Czégor Vili. b, Medvegy V. a, Szathmáry VI. a, Pohlencz VIII. b. A buda­pesti 1942/43 kerületi úszóversenyben a szakosztály a következő eredményeket érte el: Bpest 1942/43. évi 100 m. KISOK gyorsúszóbajnoka: Szathmáry Ele­mér 1 p. 0.4 mp. idővel. A 400 m. gyorsúszásban is Szathmáry Elemér lett a bajnok 5 p. 30 mp-cel. A KISOK Bp. 1942/43. évi 100 m. hátúszóbajnokságát Csuvik Oszkár Vili. b. nyerte 1 p. 2.02 mp-cel. A 3x100 m. vegyesváltóba­j­­nokságot a Szathmáry-Megyegy-Csuvik csapat nyerte 3:57.4 p-cel. A bajnokság összepontversenyére kitűzött MUSZ serleget az Árpád gimnázium nyerte 27 ponttal. A Bp. ker. úszóbajnoki versenyekkel kapcsolatos egyéb versenyszá­mokat is 1—2 kivétellel az Árpád gimnázium úszói nyerték. 25 m. mellúszás­ban második lett: Sátori II. a. 22.6 mp., 25 m. hátúszásban: 1. Horváth II. b. 25.5 mp., 3x25 m. mellváltó: 1. Illés Sátori-Csanády csapat 1:09.4 p. Az 50 m. mellúszásban: 1. Barnaházi III. a. 47 mp. Az 50 m. hátúszásban második helye­zést ért el Karády III. a. 1.02 p. A 3x50 m vegyesváltóban első az Árpád gim­názium A. csapata: Karády—Barnaházi—Kenyeres. Az e versenyszámokra kiírt , Délvidék visszatérő vándordíját az Árpád gimnázium nyerte 165 ponttal, míg a második helyezett a Sz. István kér. 27 pontja és a harmadik helyezett az Eöt­vös gimn. 23 pontja volt. Úszóink az ez évi országos KTSOK bajnokságokon kitűnően szerepeltek. Szathmáry VI. a. megnyerte a 100 és a 400 m-es gyorsúszó-bajnokságot, mig Csuvik Vili. b. a 100 m-es gyors-, és Pohlen a VIII. b. 100 m-es hátúszásban lett 2-ik. A. 3x100 m-es vegyesvátóban szintén az Árpád g. csapata lett a baj­nok. A KISOK vándordíját az Árpád gimnázium nyerte 28 ponttal a Szolnoki kereskedelmi 12 és a Pestszenterzsébeti áll. g. 8 pontjával szemben. Sí. A KISOK budapesti kerületi versenyén az alábbi eredményeket értük el. Mező Bertalan III. b. első helyezett lett a II. koroszt. síugróversenyben és má­sodik a futóversenyben. Benedek Engebert III. b. első helyezett lett a II. kor­oszt. sífutásban. A III. koroszt. futóversenyben Máthé Lajos V. a. második helyezést ért el. A KISOK o­rsz. síbajnokságain, a Mencsuron, az alábbi ered­ményeket értük el: a lesikló bajnokságban több, mint 80 induló közül Dömö­tör László VII. b. 2 helyezett, Eper Béla VII. b. 3. helyezett lett, a lesikló csa­patbajnokságban és a műlesik­ló csapatbajnokságban pedig intézetünk csapata a 2. helyezett lett.