IX. ker. Szent István felső kereskedelmi fiúiskola, Budapest, 1932

1932 október hó elején kezdte meg intézetünk úszószakosztálya évi működését. Vezetője Horváth Lajos tanár úr volt. November hónapban megalakult a KISOK úszókeret, amelynek tagjai lettek iskolánkból: Nagy, Citrom, Pellach, Szatmári, Hammerschlag és Vóna. A KISOK-versenyen Citrom Tibor a 100 m-es mellúszásban második lett. 1932-ben alakult meg dr. Bárány István vezetése alatt a berlini keret. A válogató verseny alapján a keret tagjai lettek Nagy, Hammerschlag, Papp, Pellach, Szatmári. A székesfővárosi úszóverseny 1933 április 11-én volt. Iskolánk úszói igen szép eredményt értek el. Citrom a 100 m-es mellen második, Nagy a 100 m-es háton második és Szatmári a 100 m-es gyorsúszáson harmadik lett, az 5 X 100 m-es gyors­úszóstafétánk pedig a harmadik helyen végzett. Vizipólócsapatunk a télikupában a negyedik helyen végzett. A bajnokságban a szerencsétlen sorsolás elütötte csapatunkat a biztos helyezéstől. A csapat tagjai: Nagy, Temesvári, Kurländer, Citrom, Pellach, Máté, Szatmári és Kurmann. Kézilabdacsapatunk az idén is jól szerepelt. Megvédte a «székesfővárosi» bajnoki címet. A csapaton meglátszott Molnár tanár úr odaadó, lelkes és hozzáértő munkája, mert a fiúk valamennyi mérkőzésen elnyerték a közönség dícséretét. Játékuk nagyszerűségét mi sem igazolja jobban, mint a hét mérkőzésből elért 51 : 7 gólarány. A «KISOK»-bajnokságban a szerencse elpártolt tőlünk. A mérkőzések során iskolánk csapata oly szép eredményt mutatott fel, hogy a jól megérdemelt bajnok­ságtól csak a «KISOK» vezetőségének az az intézkedése ütötte el, hogy a döntőbe bejutott négy legjobb csapatot egyformán díjazták s így iskolánk hiába küzdött az elsőségért. A csapat tagjai a következők : Szulimán, Béky, G. Tóth, Temesvári, Velkei, Dömök, Kurländer, Nagy, Székely, Kurmann, Vastagh. Ez a csapat a «KISOK»­­csoportban játszott. A fővárosi bajnokságért a következő csapat játszott: Szulimán, Béky, Dömök, Temesvári, Velkei, Kelemen, Vastagh, Kurmann, Székely, Nagy, Léllai. A kosárlabdacsapat is eleget tett kötelességének. Megnyerte 1932/33. évi­­KISOKI-kosárlabdabajnokságát. A bajnokságok folyamán iskolánk csapata országos gólrekordot ért el, amennyiben egy mérkőzésen 146:2 eredménnyel győzött. A továbbiak során a csapat országos bajnok, Velkei Ferenc pedig országos gólrekorder lett. A győztes csapat tagjai: Temesvári, Kurmann, Vastag, Velkei, Béky. Labdarúgó csapatunk megnyerte a KISOK Budapest-kerületi bajnokságát, majd a Szegedi kir. kath. Tanítóképzővel június 15-én tartott mérkőzésen 1 : 3-as félidő után igazi «Mester»-szívvel küzdve 5 : 3 arányban győzött és a KISOK orszá­gos bajnoki címet szerezte meg; egy évi szünetelés után a gyönyörű Gallovich­­serleg ismét hozzánk került. Köszönetet kell mondanom a BSE vezetőségének, mely a pályát ez alkalommal teljesen díjtalanul bocsájtotta rendelkezésünkre, sőt e napon minden bevételét a diákoknak engedte át. Az országos bajnokcsapat tagjai: Szulimán, Murányi, Török, Buchhalter, Dömök, Molnár, Béky, Székely, Hodály, G. Tóth és Chevm­át.