IX. ker. Szent István felső kereskedelmi fiúiskola, Budapest, 1934

ják előbbi feltevésünket. A csapat tagjai: Bertók, Pándi, Härtlein, Jákfalvi, Percze, Bánhidi, Királyházi, Völgyesi, Berkes, Csapó és Pálkerti, Jéghokki. Szakosztályvezető: Percze Gyula. Iskolánk csapata ismét megnyerte a KISOK II. o. bajnokságát. A csoportgyőzelem után a kerületi bajnoki cím elnyeréséhez szükséges döntő mérkőzést is megnyerte és így ke­rületi bajnok lett. A csapat tagjai: Bertók, Percze, Farkas, Jákfalvi, Kochen és Ott. Utóbbi két tanulót meghívták a KISOK-keretbe is. Kézilabda. Szakosztályvezető: Pi­roll Zoltán. Kézilabda szakosztályunk ebben az évben kevesebb sikert ért el. Ennek oka abban keresendő, hogy játé­kosainkat egyéb sportágak annyira lefoglalták, hogy nem tudtunk kellő fel­­készültséggel kiállani a mérkőzésekre. Ennek következtében meg kellett elé­gednünk a második helyezéssel. A csapat tagjai a következők: Németh, Gyu­lavári, Dömök, Kelemen, Takács, Csapó, Pitroll, Szulimán, Franz, Székely, Vel­kei. Tartalékok: Percze, Bánhegyesi. Kosárlabda. Szakosztályvezető: Pitroll Zoltán. A fiatalokkal felfrissí­tett csapat szorgalmasan tartotta tréningjeit az Elektromos, V. A. C. és M. T. E. csapatával. A csapat képességét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a világbajnokságra készülő főiskolai válogatottal szemben ------ eredményt ért el, Velkei Ferenccel megerősítve. Bajnoki címét fölényesen védte meg-----­gólaránnyal. A mérkőzés folyamán a gólrekorderi címet Pitrolf nyerte el, míg Velkei Károly ebben a tekintetben harmadik lett a dobott góllal. A győz­tes csapat tagjai: Dömök, Percze, Pitrolf, Szulimán, Velkei K., Gyulavári és Takács. Labdarúgás. Szakosztályvezető: Szulimán János. A csapat tagjai: Szulimán, Schönhaut, Pitroll—Solymosi, Székely, Rózsa­hegyi—Papp, Keresztes, Dömök, Takács, Jancsó. Tartalékok: Gyulavári, Csobánki, Velkei. Iskolánk futballcsapata a minősítő mérkőzéseket a Déli csoportban küz­dötte végig, ahol veretlenül 75:2-es gólaránnyal az első helyen végzett. Ez után a bp.-i kerületi döntőmérkőzéseket vívta meg szintén veretlenül 29:4-es gólaránnyal. Ez feljogosított bennünket az országos bajnoki mérkőzés rész­vételére. Idén is a Szegedi Tanítóképző volt az ellenfelünk. Az első mérkőzést Bp.-en vívtuk kevés sikerrel. Ugyanis a mérkőzés 3:3 arányban 2X10 perces meghosszabbítás után is döntetlen maradt, pedig az e­ső félidőben 3:1 arány­ban vezetett a csapatunk. A második mérkőzés Szegeden került sorra, ahol régen nem látott szép játékkal vettünk revanzsot a tavalyi vereségért. Az első félidőben 3:0-ás vezetést szereztünk, amelyhez még 1 gólt tudtunk szerezni. A végeredmény 4:0. A csapat legjobb része a védelem volt, amely a pesti mérkőzéseken nem tudta bebizonyítani nagy klasszisát a gyengébb ellenfelek miatt, de a szegedi nagy küzdelem kihozta a benne rejlő nagytudást és sikeresen tudott ellentállni a meg-megújuló szegedi rohamoknak. A pesti döntetlen magyarázata, hogy csapatunkból 4 érettségizett — Szulimán, Schönheut, Székely, Dömök, de Szegeden a sikeres érettségi után