Csongrád Megyei Hírlap, 1963. október (8. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-29 / 253. szám

Kedd, 1963. október 29. ­_APRÓHI­RDETÉSEK_J Lévai utca 106. Erámu ház el­­­adó 20 000 Ft-ért, elfoglalható. X 122. Két darab szekrény és egy­ sportkocsi eladó. Berkenye u. 82. Érd. 12 után. *7224 Bay zománctűzhely eladó. I.. Ballal X. u. 22. *7221. Fiatal belga anyanyulak és ba­­kok eladók. Klauzál u. 12a. A motoros előkészíti tanfolyam november 15-én indul. Jelent­kezni még lehet. prov.­hely,­­ Lenin u. S3. xvmot 19.x70-es Új ajtó, S használt ab­lak és tök eladó- Halász utca 34. szám. xm­it­ől vermek mellé gondviselőnek elmennék vagy bejáró takarí­tást vállalok. Árok u. II. 8721*. Idősebb nő vagy férfi gondo­zását vállalnám, lakásért. 97217- ee Jeligén a hirdetőbe­ x 972171 Külön bejáratú bútorozott szo­ba nők részére kiadó. Közép­méretű tömör ajtót veszek. Sep­rem­­er U. 7.________________ától* Péntek este, ahol a Mátyás ut­cán a nylonkabátot, zsákot éal a bekecset felvette, legyen szí­­­via beadni Szilva utca 5. szám­ alá, mert tudomásunk van­ róla. *72k­i Ilyennek ágy, függönytartó, füg­gönyök, hazai cserép, fehér krizantém, egy 40 kg süldő el­­­adó. Malom u. 57.__________W214 Pannónia (fekete) eladó. Jó, ál­lapotban. Megtekinthető 3 órá­tól, Tanácsköztársaság tér 72., H. szektor, IL emelet 2. ajtó. Nagyméretű kerek Kalor kály­hát keresek megvételre. Címe­ket „87212-es” jeligére a hirde­tőbe.­­*7212 Szoba-konyhás lakást keresek, költségtérítéssel. „«7211« jel­igére a hirdetőbe. ___ *7211 4M darab nagyméretű tégla el­adó. Tükör u. 37. Erd. du. 3- től. __________________149­­ éves, jó erkölcsű, szolid, ta­nyán tanító pedagógusnő meg­ismerkedne házasság céljából hozzáillő férfivel. „Karácsonyi esküvő” jeligére levelet a hir­detőbe.______________________W2W 'tx *** Koszorú ölesén kapható a Dé­zsa Tsz pavilonjában, minden­nap a pia­ctérest. ________smm Jó állapotban levő «Miete Da­nuvia motorkerékpár eladó. Dohány o. »•_________________133 Berkenye u. **. szántó ház be­költözhetően eladó. 134 Egy gyönyörű illetlen trón Igé­nyesnek olcsón eladó. Réz u. M. szám._____________________ Magas költségtérítéssel lakást keresek. „07171-es« jeligére a hirdetőbe._________9.111 Nagy választékban minden szí­nű csokros krizantém és ke­tte ka kapható. László u. 30. 300 n-81 kert, kertészetre alkal­mas, kiadó, 1 udvari szoba el­adó. Bercsényi u. 24._______14* /Partizán utca 3. számú ház beköltözhetően eladó.______87138 Árvíz utca 2. számú ház, min­dennemű ingóság, ruhaneműi­* eladók. • 140 Stabil vizsgával rendelkező ka­zánfűtőt, rakodómunkásokat és­­segédmunkásokat azonnali be­lépésre felvesz az Arlat­fehérje vállalat, Hmv.-hely, Kutasi út. Elköltözés miatt eladó ezer 01 föld­részben, gyümölcsös, lakó­épülettel. Halasltelep, két vas­út__közt, Bodrogléknál.__X87204 Krizantém, magas törzsű egres,­­fekete ribizli, asztaltűzhely, szárnyszivattyú, lószerszám, rő­­zse, akácoszlopok, sertéskaloda, elektromos szivattyú eladók. Árpád 30/a. 119 Eljegyzésre, esküvőre virágok, temetésre és halottak napjára koszorút élő és művirágból Bor­si kertészetében vegyen. Dimit­rov u. M. x.117 Férfi munkaerőt kapusnak kere­sünk. Jelentkezés a Tüzép pá­­yaudvari telepén, Hmv.-hely. Halottak napjára élő- és mű­­virágcsokrok, koszorúk nagy vá­lasztékban a tabáni virágbolt­ban (volt Bandula-bolttal átal). Kékes televízió eladó. Bezerédj U. 1. 17175 CSetjáradékos irtó ház eladó. tifinr’ Jeligére a hirdetőbe. Tök Madó. Tanácskötársaság tér 45. szám alatt. 17180 Takarmány cukorrépa eladó. Fánesi utca 45. 87182 Külön bejáratú bútorozott szo­bába férfi szobatársat keresek.­­Répaszőlő eladó. Dimitrov u. 45. szám. 87186 Egy 125 cm3 Darm­iia, sezlon és lucamáliszt eladó. Simon u. 15. szám. Erd. d u. 4-től. X87184 Hold u. 13. számú családi ház eladó. 144 Fekete férfi télik­abát, szürke átmeneti kabát eladó. Zsig­­mond u­. 4. 142 Kisbabagondozást vállalok. Ré­vai 23. 138 tó. Artézi víz, villany bent van. Holló utca 40. 131 Rakodómunkásokat felvesz a Magtermeltető Vállalat. Jelent­kezni Ady Endre u. 12. X87164 A Hmv.­helyi Állami Gazdaság Tankerülete tehenész dolgozó­kat vesz fel Jelentkezés a volt tangazdaságban. Munkásszállást biztosítunk. X79924 A Gorzsai Állami Gazdaság Sz. 100-as és DT lánctalpas trak­toraira vezetőket vesz fel. Je­lentkezni lehet a gorzsai ke­rület gépműhelyében.______X87157 A Sándorfalvi Általános Kisz háztartási zsiradékját kiváló háziszappanra átcserélt csere­telepen, Bálint utca 1. 79087 Kis családi ház sürgősen eladó, elfoglalható. III. kerület, Rácz Ferenc utca 27. X79936 Eladó 600 n-ös gyümölcsös Nyi­­k­os-dűlőben, József Attila u. 26. Szoba-konyhás lakást keresek vagy egy nagyobb méretű bú­torozott szobát. Címeket: Ki­nizsi u. 2. *79945 SZENTES Egyedülálló, 50 éves özvegyem­ber, hozzáillő, lakással rendel­kező nő ismeretségét keresi há­zasság céljából. Levelet: „Ár­vácska” jeligére a szentesi hir­detőbe kérek. 63669 Saját termésű új bor kapható, József Attila utca­ig.______82605 Elhelyezkednek kisvendéglőhöz, családi alapon, félműszak­on ki­segítenek. Levelet „Pincér” jel­igére szentesi hirdetőbe. 82711 A szentesi Alkotmány Tsz szá­zalékos kertészeket vesz fel. Je­lentkezni lehet Szentes, Sima Ferenc utca 7. szám alatt. 82673 G7 E G E D Kétszemélyes modern rekamlé kedvezményesen vagy részletre eladó. Szeged, Zrínyi u. 11. Bukszuspalánták parkirzásához minden mennyiségben nagyobb ládák eladók. Szeged, Lajta u. 7., Kábelgyárás___________*3907 Gitár, hegedű, harmonika javí­tás, húrozás Szeged, Somogyi u. 19. Steiner. X8398Q­9QG33QQ2E9P Eladó szoba-konyhás ház, elfog­lalható. Petnekházi u. 7. Kisipari mély babakocsi eladó. Veres utca 14. 139 Koszorúk, sírcsokrok, kő és művirágból, szép, nagy válasz­tékban állandóan kaphatók. Tolbuhin u. 24. (volt Dáni u.), piaci napokon a piacon. 79886 Nylonharisnya átkötőgép, nagy szobanövények, női irhabunda eladó. Bercsényi utca 29. 87199 Asztaltűzhely, sportkocsi és egy kisméretű fehérnemüs szekrény eladó. Zrínyi u. 90. 87196 Fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismer­ték és szerették H. NAGY IMRE volt kereskedőt, hogy folyó hó 26-án, éle­tének 78. évében elhunyt. Temetése ma délelőtt 11 órakor lesz a hmv.­helyi Kincses-temető ravatalozó­jából. „O" 4M Gyászoló család Molnár Sándor, tanya 2087. sz. alatti lakos 3 éves város tarka tehenének elveszett tárlatát a városi tanács vb mg osztálya semmisnek nyilvánítja. 87200 15 db magyar juh eladó. Rárost útt, Kenyereparti kör mellett, Krucaalnál. 87203 Takarmányrépa eladó. m.­ Haj­nal 14.___________________146 Köszönetet mondunk mind­azon rokonoknak, isme­rősöknek, lakótársaknak, volt munkaadójának, akik drága jó édesanyánk, özv. PANIKÓ albertne temetésén megjelentek, sír­jára koszorút, virágot he­lyeztek, fájdalmunkon eny­híteni igyekeztek. Gyászoló gyermekei, Z. 87191 Hmv.-hely Köszönetet mondunk mind­azoknak, akik drága fér­jem, BENYHE KISS IMRE temetésén megjelentek, sír­jára koszorút, virágot he­lyeztek.Gyászoló özvegye, H. 87205 Hmv.-hely Hálás szívvel mondunk köszönetet mindazon rokonoknak, szomszédoknak, jó ismerősöknek, akik feledhetetlen testvé­rünk, BENKŐ JÁNOS temetésén megjelentek, sírjára koszorút, virágot helyezek, mélységes bánatunkat enyhíteni igyekeztek. Külön köszö­netet mondunk a Szép búcsúbeszédért és énekért, ■jg., 05 a Benfeő család, Hmv-hely 4__ Hét vége a sportpályákon MAGYARORSZÁG­­AUSZTRIA 2:1 (2:0) Népstadion, 70 ezer néző, vezette: Schwin­te. Magyar­­ország: Szentmihályi — Mát­rai, Mészöly, Ihász — Nagy, Sólymos­ — Sándor, Rákosi, Albert, Bene, Fenyvesi dr. Ausztria: Fraydl — Halla, Gletzhner, Hasenkof . — Frank, Koller — Koleznik, Buzek, Hasii, Flögel, Fiala. Válogatottunk kezdte a­ 107. osztrák—magyar találkozót A 2. percben Buzek megsze­rezhette volna a vezetést, de az ötösről mellé lőtt Ezután Hasii lövését védte Szent­mihályi, majd Bene labdá­jával Albert került helyzetbe a kapust is kicselezte, de lövése emberbe akadt. A 15. percben Koller lövését ök­lözte Szentmihályi, majd Solymosi felszabadított Bu­zek elől, s még ebben a perc­ben Fenyvesi labdájára raj­tolt Albert a másik oldalon és az ötösről a léc alá csa­varta a labdát (1:0). A 29. percben Sándor két védőt is becsapott, majd a tőle rr megszokott nehéz szögből a vetődő Fraydl mellett a bal sarokba lőtt (2:0). To­vábbra is a magyar csapat vezetett több támadást, Be­ne majd Albert hagyott ki helyzetet. Szünet után az 52. percben Bene, Sándor, Rá­kosi, Albert akció végén hibázott a középcsatár. Egy ideig nagy fölényben ját­szott a magyar csapat A 07. percben Sándor gólt fejelt, de a játékvezető nem adta meg, lest ítélt. A 79. perc­ben egy osztrák támadás során Mátrai rosszul avat­kozott közbe, a menteni aka­ró Mészölyt érintve a kapu­fáról pattant vissza a labda Viec­böck elé, aki hat mé­terről a kapuba lőtt (2:1). SVÉDORSZÁG— MAGYARORSZÁG 2:2 (2:2). Olimpiai selejtező mérkőzés, Göteborg, 25 ezer néző, vezette: Berald. Svédország: Arvidsson — J. Karlsson, Rosander, Johansson — Hem­­ming, Anlert — L. Eriksson, Grip, Ohlsson, Bild, Persson. Magyarország: Gelei — Ká­poszta, Gellér, Szepesi — Palotai, Somodi — Nagy Gy., Dunai II., Laczkó, Povázsai, Mathesz. A hazai csapat ro­hamaival kezdődött a mér­kőzés. A 9. percben megsze­rezte a vezetést a svéd olim­piai együttes: Bild labdájá­val Grip került lövőhelyzet­­be, s a 16-osról leadott lövé­se a kapufa mellett vágódott a hálóba (1:0). Az egyik ma­gyar támadás során Laczkót kézzel tartották fel a svéd védők a 16-oson belül, a já­tékvezető azonban nem ítélt büntetőt A 17. percben Bild tisztán kapta a labdát Ohlssontól, kicselezte Geleit is, m­ajd a jobb sarokba vág­ta a labdát (2:0). A követke­ző percben Nagy beadását Dunai II. mintegy öt méter­ről a svéd kapuba fejelte a védők gyűrűje között (2:1). A gól után magára talált a magyar csapat, főleg Dunai 11. veszélyeztetett elöl. A 26. percben Mathesz—Szepesi— Povázsai akció során Lacz­kóhoz került a labda, s a kö­zépcsatár 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2:2). Szünet után is a magyar csapat ját­szott fölényben egy ideig, bár sokszor akadt dolga a magyar védőknek is. A ma­gyar olimpiai együttes dön­tetlen eredményével is to­vább jutott. SZEGEDI VSE— BP. SPARTACUS 1:1 (Itt. SZAK­ pálya, 800 néző­, v.: Halász. SZVSE: Török — Agócs, Halász, Bóka dr. — Meezmer, Tóth L. — Juhász N­., Vörös, Rábai, Karsai, Kalmár. Edző: Weszelovszky László. Bp. Spartacus: Cseke — Markler, Szabó, Szimcsák IX. — Bau­er, Strasser — Bekő, Papp, Kóczián, Sző­rzet, Paczai. Edző: Bukovi Márton. A ké­t csapat gyenge színvonalú találkozóján igaz­ságos döntetlen született. Többnyire mezőnyben folyt a játék, egyik oldalon sem veszélyeztettek sokat a csa­tárok. Gólok: Karsai, illetve Halász (öngól). Jók: Bóka dr., Möszmer, Vörös, illetve Csekő, Szabó. KISKUNHALASI MEDOSZ— MAKÓI VASAS 2:2 (1:1) Kiskunhalas, 300 néző, v.: Balla. A makói csapat Rácz I. — Joó, Tóth I., Széll II. — K. Varga, Matina — Gábor, Tóti II., Bakacsi. Széll I., Máté összeállításban szere­pelt a kiskunhalasi együttes ellen. A mérkőzés végig jó iramú és változatos volt, a hazaiak a játékidő nagy ré­szében fölényben voltak. A hazai fölény előnyére azon­ban a szervezetten védekező vendégcsapat kevesebb, de veszélyesebb támadásai ré­vén végül közelebb állt a győzelemhez. A gólok törté­nete: a 8. percben a kitűnő­en játszó Jáger egyéni játék után 12 méterről a hálóba lőtt (1:0). A 33. percben Va­sas-szöglet után nagy kava­rodás támadt a hazai kapu­nál és az előre húzódott K. Varga lövése a lábak között utat talált a hálóba (1:1). A 70. percben korszerű makói támadás befejezéseként Má­té lőtt szép gólt (1:2). A 80. percben Hödör 22 méterről leadott jól eltalált lövése védhtetlenül vágódott Rácz kapujába. (2:2). A befejezés előtt három perccel Gábor faképnél hagyta a védelmet, de a kifutó kapus mellett ellőtte a labdát. Balla Gyula játékvezető hírnevéhez mél­tóan NB I-es szinten vezette a mérkőzést. A Vasasból Tóth­­I., K. Varga és Ba­­kacsi nyújtott jó teljesít­ményt, de lelkesedésből min­den játékos jelesre vizsgá­zott. H. MEDOSZ— JÁSZBERÉNYI VASAS elmaradt. Mintegy 1500 néző várta vasárnap Vásárhelyen az NB III-as labdarúgó-mérkőzést, a jászberényiek azonban iga­zolás nélkül jelentek meg. A 30 perces várakozási idő le­telte után újabb 30 percet vártak a vásárhelyiek a kez­désre, amikor végre hosszas huzavona után barátságos mérkőzést játszott a két fsapat egymással, Újhelyi játékvezetése mellett. A Tóth D. Szabó, Holubán, Si­­micska — Sepsei, Bakos — Boros, Zsótér, Olasz, Nagy­­némedi, Botta összetételű MEDOSZ-ból csak Tóth, Ba­kos és időnként Olasz játé­ka érte el a kellő színvona­lat. A barátságos mérkőzést a jászberényi együttes nyerte 1:0 arányban Szívós góljá­val. A szabályok értelmében a­ bajnoki két p­ont a H. MADOSZ-t illeti. Az elma­radt találkozó sorsáról azon­ban csak hét közben dönt az NB III-as bizottság. SZENTESI KINIZSI— SZ. RUHAGYÁR 2:1 (1:1) Jutó­ pálya, v.: Tóth F. A 25. percben Fodor N­. meg­szerezte a vezetést a szentesi csapatnak, de még szünet előtt egyenlített Laudisz egy 18 méteres szabadrúgásból. A győztes gól a mérkőzés be­fejezése előtt nyolc perccel esett, amikor egy kapusról kipattanó labdát Bíró közel­ről a hálóba lőtt. SZENTESI HELYIIPAR— KISTELEKI TE 2:1 (2:0) Szentes, 400 néző, v.: Sári. A mérkőzés 15. percében már 2:0-ra vehetett a hazai csa­pat. A második félidőben 2:1-es állásnál a rossz napot kifogó játékvezető Garait, Abonyit és Nagyot kiállítot­ta, de a hazai együttes nyolc emberrel is kiharcolta a győ­zelmet. Gólok: Virág (2) il­letve Szabó. Jók, Horváth (a mezőny legjobbja), Garai, Szabó, Virág, illetve Szűcs és Szabó. SZENTESI HONVÉD—­SZ. TEXTILMŰVEK 3:0 (2:0) Szentes, 300 néző, v.: Szo­­pori. A honvéd javuló játé­kával megérdemelten aratott győzelmet a helyzeteit rend­re kihagyó vendégcsapat el­len. Gólok: Piroska, Hadik, Horváth, Jók, Rusz, Szabó, Kovács, illetve Szebelédi, Várhalmi dr. MÖRAVÄROS— H. HONVÉD 6:0 (3:0) Cserepes sor, v.: Kertész. Az I. félidő közepén már 3:0 volt az eredmény. A Hon­véd a mezőnyben nem ját­szott alárendelt szerepet. Gólok: Jánosi (mesterhár­mas), Zsurkán (1I-esből), Berta, Dubsin. SZ. DÓZSA— SZVSE IL 3:1 (0:1) SZAK-pálya, V.: Halász. A 44. percben Szamos Völgyi szerezte meg a vasutasok­ae­Az első nyerőosztályban csak 1 pályázó ért el 12 találatot és 369 873,79 forintot nyert. Tető gólját Szünet után Szél I I. kiegyenlített, majd Károlyi további két góljával a Dózsa maga javára fordí­totta az eredményt. SZAKC­s Andorf­alva (:0­­:0) Sándorfalvá, v.: Dilkai. A szegedi csatárok sokat lőttek kapura, elsősorban ennek kö­szönhetik nagyarányú győ­zelmüket. Gólok: Rovó (3), Nagy, Varga. SZEGEDI HONVÉD—M H. VASAS 4:0 (Zrt)) Szabadság tér, v.: Zsarkó. A Honvéd végig nagy fö­lényben játszott. Gólok: Laj­tos (3), Somogyfalvi. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: NB I/B: Ganz-MÁVAG— Székesfehérvár 1:1 (0:1), Nyíregyháza—Szállítók 1:0 (1:0), Oroszlány—Láng SK 1:0 (0:0), Salgótarján—Egyet­értés 0:1 (0:0), BVSC—Ózd 1:1 (0:1), Dunaújváros—Győ­ri MÁV 1:0 (1:0), Szombat­hely—Budafok 5:1 (4:1), Bor­sodi Bányász—MVSC 4:1 (3:0). NB II: Eger—Szolnoki Munkás 4:0 (0:0), Bp. Előre —D. Dózsa 1:0 (1:0), Jászbe­rényi Lehel—Gyula 3:2 (1:1), Békéscsaba—Nyíregyházi M­SL 3:0 (1:0), Szolnoki MÁV —Baglyasalja 7:2 (2:1), KIS­­TEXT—Miskolci Bányász 1:1 (1:0), Nagybátony—Izzó 2:0 (2:0), Kecskemét—Kisterenye 2:1 (2:1). NB III: Martfű—Mezőhe­gyes 8:1 (5:0), Mezőtúr—Tö­­rökszent­miklós 0:3 (0:2), Nagykőrös—Békéscsabai Honvéd 2:1 (2:1), Orosházi Kinizsi—KTE 3:0 (1:0). A 78. percben Laczi II-t (KTE) ki­állította a játékvezető. A BAJNOKSÁGOK ÁLLÁSA: NB II NB III A második nyerő­osztály­ban 48-en értek el 11 találatot. A nyereményösszeg egyenként 5797 forint 50 fillér. A harmadik nyerőosztályban 741-en értek el 10 találatot. A nyereményösszeg egyenként 467 forint 50 fillér. A 10 találatos nyereményösz­­szegek kifizetése november 4- én, a 11 és 12 találatosaké pe­dig november 7-én kezdődik. (MTI A vasárnapi sportesemények közül a magyar—oszt­rák és a Svédország—Magyarország válogatott labda­rúgó-mérkőzések nemzetközi viszonylatban is a hét vége legkiemelkedőbb sporttalálkozók közé számítha­tó. Több kudarc és kétes értékű siker után végre elmondhatjuk, hogy a magyar labdarúgás jól vizsgá­zott ez alkalommal. A válogatottunk győzelmet ara­tott Budapesten a Nemzetek Kupájáért folyó küzde­lemből kiesett osztrákok ellen, olimpiai csapatunk pedig döntetlent játszott Göteborgban a megerősített svéd olimpiai csapattal. Ifjúsági csapatunk 2:1 (1:0) arányban győzte le Ausztria fiataljait. Az NB I B-ben előretört a Dunaújvárosi Kohász, az NB II keleti cso­portjában döntetlent játszott az Szegedi VSE, s ezzel lecsúszott a harmadik helyre. Az NB II-ban újabb Csongrád megyei sikerről számolhatunk be, a Csong­rádi Petőfi szombati győzelmével megszerezte a máso­dik helyet a tabellán. A H­ MEDOSZ—Jászberényi Vasas mérkőzés elmaradt, mert a jászberényi együttes iga­zolások nélkül jelent meg Vásárhelyen. A Makói Va­sas győzelemmel felérő döntetlent ért el Kiskunhala­son. A megyei bajnokságban a szentesi csapatok tűn­tek ki ezen a héten, mindhárom együttes győzött. A két vásárhelyi csapat továbbra is gyengén szerepelt. A Móravár­ói Kinizsi még mindig veretlen a bajnok­ , Ságban. A TOTO 43. HETI EREDMÉNYE 1. Kecskemét 13 31:10 19 2. Eger 13 30:13 19 3. SZVSE 13 27:13 19 4. J. Lehel 13 24:19 16 5. Ny. MVSE 13 29:25 16 6. Gyula 13 27:23 15 7. Bp. Spartacus 13 21:22 15 8. SZMTE 13 28:23 14 9. Bp. Előre 13 18:16 12 10. Izzó 13 22:22 12 11. M. Bányász 13 18:30 12 12. KISTEXT 13 21:19 11 13. Kisterenye 13 20:22 11 14. Nagybátony 13 12:14 11 15. Sz. MÁV 13 27:30 9 16. Baglyasalja 13 17:39 9 17. D. Dózsa 13 16:33 8 18. Békéscsaba 13 13:28 6 1. H. MEDOSZ 11 23: 7 17 2. Cs. Petőfi 12 22:14 16 3. Martfű 12 28:15 15 4. B. VTSK 12 23:17 14 5. Kiskunhalas 12 27:22 14 6. KTE 12 18:15 14 7. B. Honvéd 12 27:19 13 8. Nagykőrös 12 17:21 13 9. J. Vasas 11 18:20 12 10. M. Vasas 12 17:21 12 11. Sz. Építők 12 19:20 11 12. UTC 12 18:27 10 13. T. Vasas 12 14:16 9 14. Orosháza 12 17:24 8 15. Mezőtúr 12 23:32 7 16. Mezőhegyes 12 14:35 5 1. Magyaré.—Ausztria 1 2:1 2. SBTC—Egyetértés 2 0:1 3. Nyíregyh.—szállítók 1­np 4. Borsod—MVSC 1 4:1 5. Nagybátony—Izzó 1 2:0 6. Békéscsaba—NYMSE . 1 3:0 7. Veszprém—Mosonm. 2 0:1 8. Genoa—Fiorentine 1 2:1 0. Juventus—­Torino 1 8:1 10. Messina—Lazio 2 1:3 11. Roma—Inter. 2 0:1 12. Spal—Bologna x 0:0 Megyei bajnokság i; Móraváros 12 33: 3 23 2. Scz. Spartacus 12 39: 4 21 3. Sz. Dózsa 12 34:13 18 4. SZAK 12 31: 9 17 5. Alsóváros 12 21:16 14 6. Szentesi K. 12 20:20 14 7. SZVSE II. 12 23:14 13 8. Szegedi H. 12 30:19 13 9. Dorozsma 12 16:11 13 10. Szentesi H. 12 21:23 13 11. Sz. Ruhagyár 12 19:24 11 12. Kistelek 12 18:22 10 13. Szentesi H­ ip. 12 14:21 9 14. H. Honvéd 12 18:45 8 15. Sz. Textilm. 12 10:25 6 16. Sándorfalva 12 10:27 6 17. Szőreg 12 10:45 4 18. H. Vasas 12 9:37 3 A Várpalotai Szénbányá­­ szati Tröszt férfi munkaerőt vesz fel 18—40 éves korig mélyszinti bányamunkára. Felvételt azok nyerhetnek, akik ezt megelőzően orvo­si vizsgálaton bányamun­kára alkalmasnak bizonyul­tak. Kedvezményes mun­kásszállást és napi három­szori étkezést biztosítunk. Nős és családfenntartók évente 64 g ahydrált szenet kapnak térítés nélkül. Úti­költséget felvétel esetén megtérítünk. Felvételhez rendezett munkakönyv, 2 hétnél nem régibb tanácsi igazolás, katonakönyv és az előző munkahelyről egészségügyi törzslap szük­séges. Jelentkezni lehet 1963. december 1-ig. Várpa­lotai Szénbányászati Tröszt munkaügyi osztálya, K. 795