Csongrád Megyei Hírlap, 1969. június (14. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-11 / 132. szám

Kézilabda NB 11: Három csapat nyert BÉKÉSCSABAI MÁV—HÓDIKÖT SE 14:13 (9:7) Vásárhely, vezette: dr. Sápi. Végig fej­­fej melletti, kemény küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidőben a vendégek kétgólos vezetésre tettek szert, de szünet után a HÓDIKÖT 10:10-re egyenlítetett, majd a befejezés előtt már 13:11-re veze­tett. Az előnyt azonban nem tudta meg­tartani a csapat, újból a csabaiak percei következtek: egymás után három gólt ér­tek el. A HÓDIKÖT végül Szabó révén egy hétméterest is hibázott, s már nem volt idő az egyenlítésre. Nem ez volt kü­lönben az egyetlen kihagyott hetes, előző­leg Kádár és Mohos sem tudta belőni a büntetőt. H. SPARTACUS—BP. TELEFONGYÁR 15:8 (8:3) Budapest, vezette: Harsány­. Idegesen kezdett a Spartacus, 1:0-ra vezetett a Te­lefongyár, majd 4:3-ig szoros volt a küz­delem. Ezután egyre jobban belelendültek­ a vásárhelyi lányok és 13:3-ig „meg sem álltak”. Különösen Polák és Tóth játszott remekül. A tízgólos vezetés birtokában a Spartacus már fiatal cserejátékosokat sze­repeltetett és ekkor a hazaiak csökkentet­ték hátrányukat. A Spartacus góljait Oláh (5), Tóth (4), Kotormán (3), Jánosiné, Fa­zekas, Bereczki dobták. Kitűnt: Oláh, Tóth és Fodorné, aki két hétméterest is kivédett. BUDAKALÁSZ—HUNYADI SE 30:20 (12:12) Budakalász, 250 néző, vezette: Schrei­ber. Botrányos jelenetekkel, rikító durva­ságokkal tarkított mérkőzés volt. Az első félidőben a Hunyadi SE nagyon jól ját­szott, 2—3 góllal vezetett és a hazaiak többször csak valóságos „taglózással” tud­ták tartani a vásárhelyieket. Nagy pél­dául egy alkalommal tízperces ápolásra szorult. Ennek ellenére a játékvezető a vásárhelyiek megmozdulásait ítélte meg durvának és néhány kiállítás után a ha­zaiak egyenlítettek. A második félidőben teljesen elfajult a játék és már semmi kö­ze sem vol a sporthoz. A játékvezető egé­szen a közönség befolyása alá került és amikor a Hunyadi SE — sajnos — meg­próbálta felvenni a harcot a durvaság­ban, három vásárhelyi játékost végleg ki­állított. Az utolsó percekben a bentma­radt négy játékossal szemben a hazaiak biztosan nyertek. SZENTESI FÁKLYA—KISKŐRÖSI VM 7:6 (4:4) Kiskőrös, vezette: Antal. Fáklya: Van­­gel — Merzáné, Ambrus, Lévai I., Marcsó, Lévai II., Nagy. Csere: Buzi, Farkasi, Ma­gyar, Feketéné, Szilágyi, Fej-fej melletti küzdelem folyt az első félidőben. A gólo­kon kívül kemény összecsapások tarkítot­ták az első játékrész eseményeit. A má­sodik félidőben — nem valami jó játék­­vezetés mellett — nyugodtan és taktiku­san vezették támadásaikat a szentesi lá­nyok és teljesen megérdemelten jutottak az egygólos győzelemhez. Az egész csa­patot megilleti a dicséret, külön kitűnt Marcsó és Ambrus, akik ketten 7 gólt dobtak az ellenfél kapujába, Marcsó egy­maga 5 gólt szerzett. MAKÓI VSE—CEGLÉD 21:17 (10:7) Makó, 200 néző, vezette: Balogh (Békés­csaba). MVSE: Fekete, Patkós — Oláh — Szabolcs, Gerzanovics, Halász, Jávorszki, Lévai, Németh, Fátyol, Vízi II., Koszta. Ismét csatasorba állt játékosok lelkesedése eredményezte az MVSE győzelmét és a végig vezető makói csapat megérdemel­ten győzött. Jók: Németh, Halász, Oláh, Gerzonics és Fekete. VM KÖZÉRT—MAKÓI VSE 9:5 (5:2) Budapest. A tartalékos makói lányok ve­reséget szenvedtek a jól játszó hazai csa­bai ellen. A makóiak gólját Boros (2) Kiss Ágnes (2) és Gajda dobta. Gépkocsi-tulajdonosok figyelmébe­ külföldi nyaralás, utazás esetére igénybe vehető a külföldi CASCO a SZOCIALISTA ORSZÁGOK valamint AUSZTRIA, OLASZORSZÁG és a NÉMET SZÖVETSÉGI KÖZTÁRSASÁG területein. Anyagi biztonságot nyújt törés, lopás és rablás, tűz, villámcsapás, robbanás és baleset esetén. Felvilágosítást nyújtanak fiókjaink és körzetfelügyelőink. ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ HK 312 6 Kosárlabda NB II­ ­, MEDOSZ—SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 78:63(43:32) Vásárhely, 200 néző, vezette: Velkey, Virik. A tavaszi fordulójának ez a mérkőzése nem hozott különösebb izgalmat, a MEDOSZ a vártnál könnyebben nyert. A vásárhelyiek az első félidőben 11 pontos veze­tésre tettek szert és szünet után helyenként már inkább szép megoldásokra, sem­mint különösen nagy arányú győzelemre törekedtek. A találkozó kellemes meglepe­tése volt, hogy Török, aki az eddigi mérkőzéseken csak a védekezésben jeleskedett és pontszerzésre nem mert vállalkozni, most 19 pontot szerzett és nagyban hozzájá­rult csapata győzelméhez. A további 59 ponton Lehmann (22), Blazovich (15), Fenyvesi (9), Kiss (8), és Budai (5) osztozott. Atlétika Szombaton és vasárnap Szegeden szerepelt megyénk két FB I B-s atlétikai válogatottja. Mindkét együttes erősen tar­talékosan állt fel, s így csak 50 százalékos sikerrel szerepeltek­­egy-egy ellenfelük ellen győztek, illetve egy-egytől kikaptak Ezzel gyakorlatilag mindkét csapat „eljátszotta"­ az. NB I-be ke­­réses lehetőségét. A megyei válogatott vidéki tagjainak eredményei: A nőknél két kitűnő eredmény született: dr. Csíky Lászlóné (Szt. Vízmű) ebben az évben először dobott 40 méter felett (40,10), Bajusz Edit (MVSE) pedig 527 cm-rel beállította eddigi legjobbját távolban. Ugyancsak válogatott volt 400 és 800 méte­ren is, ahol 64.8, illetve 2:36.6-os idővel ért célba. Helfrich Ve­ronika (MVSE) 509 cm-t ugrott távolban, 200 méteren pedig 28.0 mp-et ért el. A 100 m gáton Gömöri Ildikó 16.3-mal fölényesen győzött. Hős Ágnes (MVSE) pedig a magasugrásban 148-cal végzett a válogatott Tóthné (SZVSE) mögött. A férfiaknál Simon István (MVSE) távolugró teljesítménye a legváratlanabb: 654 cm-es ugrásával, alapos egyéni csúcsjaví­tással nyerte a versenyt. Diszkoszban Tégla (SZVSE) 60,62-őt dobott, de Neményi Béla (HÓDIKÖT) tartja jó­­ formáját. Rúd­ugrásban Várkonyi Péter (MVSE) 3 métert ugrott és ezz­el be­váltotta a hozzá fűzött reményeket. A válogatott tartalékjaiként Szőke Ilona (Szt. Vízmű) 35,84-et dobott gerellyel, Borka Zsuzsa (MVSE) pedig 11,38-at súllyal, a férfi magasugrásban El­ek András (HÓDIKÖT) 174 cm-t teljesített. Feljebb jutni!... A legfontosabb feladata az 1967-ben újjáválasztott sportvezetőségnek Földeá­kon: lehetőséget biztosítani azoknak a fiataloknak, akik azzal a céllal keresik fel az egyesületet, hogy sportolni szeretnének. Nem könnyű eleget tenni a kéréseknek, hiszen a járási bajnokság­ban szerepelnek a földeáki­­ak, és tartalék együttesük­nek sem tudnak rendszere­sen partnert biztosítani. Pedig 57 igazolt játékos van Földeákon, akik előbb, vag­- utóbb helyet szeretnének kapni a csapatban. A játékosok és a vezető­ségek is igyekeznek szorgal­masan dolgozni. Tudják, hogy ha első csapatuk ,,felsőbb osztályba léphet”, akkor a második is indulhat bajnok­ságban, a járásban. A ta­vaszi forduló összes mérkő­zését megnyerték eddig, és jó gólarányuk (32:2) is igazolja, hogy komoly mun­ka folyik Földeákon. A csa­patot Kádái Lajos — aki játékos és edző is egysze­­­mélyben — irányítja, a csa­patkapitánnyal, Gilinger Jó­zseffel együtt. Jelszavuk minden mérkőzés előtt: egy góllal többet rúgni, mint az ellenfél. Gólarányuk szerint ezt a „tervet” alaposan túl is teljesítik. Vízilabda IFJÚSÁGI OB I BVSC—H. MEDOSZ 4:3 (0:1, 1:1, 1:1, 2:0) Budapest, vezette: Szász. Az utolsó negyedig úgy tűnt, hogy a vásárhelyi csapat Budapesten is megszerzi a győzelmet a vasutasok ellen. A negyedik negyedben azon­ban a csapat három leg­jobbjának, Baráthnak, Kiss­­nek és Vérónak három hi­bapont miatt végleg ki kel­lett állnia, és a cserék nem tudták tartani az eredményt. A MEDOSZ góljait Varga (2) és Véró szerezték. Futball­szerda VVK-döntő, MNK-fordu­­ló, barátságos mérkőzés. S ez mind ma lesz, szerdán. A VVK döntőjében ma délután visszavágó mérkő­zést játszik az Újpesti Dó­zsa a Newcastle United együttesével. Nehéz dolguk lesz az újpesti liláknak, hi­szen háromgólos hátránnyal kezdik a mai találkozót , amelyet 19 óra 55 perctől közvetít a televízió is. Sok a kiállítás A megyei labdarúgó-bajnokság tava­szi hajrája, a jobb helyezésekért folyó küzdelem — úgy látszik — a kiállítások számának növekedését is magával hozza — erről esett a legtöbb szó a CSLSZ szo­kásos hétfő esti értekezletén. A Dorozs­mai SK-ból, a Szőregi Rákócziból,­ a Makói Spartacusból és a Szegedi Pos­tásból egy-egy játékos került a kiállítás sorsára. Különösen Dorozsmát érintette érzékenyen a kiállítás, hiszen az Apát­falva elleni rangadón egy játékosukat még az első félidőben leküldte a pályá­ról a játékvezető, s így a második félidőt 10 emberrel játszották végig. A Dorozs­­ma—Apátfalva mérkőzés különben is túl keménnyé vált, a dorozsmai Lázár egy összecsapásnál olyan súlyosan meg­sérült, hogy hetekre harcképtelen lett. Az egyesületi képviselők egybehangzó­an fejezték ki kívánságukat, hogy ne csak a feleselőket, vagy a reklamálókat állít­sák ki a játékvezetők, hanem a kímélet­len, a szándékos durvaságokat elkövető­ket is küldjék le a pályáról a mérkőzések vezetői. A Dorozsma—Apátfalva találkozó el­lentéteként tárgyaltak a megbeszélés résztvevői a Mindszent—Szegedi Kender mérkőzésről. Mindszenten is az élcsoport­ba tartozók találkoztak, de a küzdelem nem lépte túl a sportszerűség határát. Igaz, a mérkőzés Bács megyéből delegált játékvezetője mindkét fél — és a kö­zönség — általános megelégedésére ve­zette a találkozót, sőt a vesztes fél, a Szegedi Kender képviselője szerint, a mezőny legjobbja a játékvezető volt. A forduló egyik meglepetéseként em­lítették a Szegedi Postás hazai pályán el­szenvedett újabb vereségét. Úgy látszik, a postások nem tudnak kilábalni a hul­lámvölgyből. A tavaszi jó rajt után las­san a táblázat aljára csúsznak a szegedi zöld-fehérek. HERNÁDI gyula A makói járásban kevés sportkör vezetősége tesz annyit a faluja sportjának fejlődéséért, mint a földeák­. Gondoskodtak klubszobáról, ami a jó szórakozási lehető­ség mellett mintegy évi 15 ezer forint bevételt is bizto­sít a sportkörnek. 30 ezer forint értékű tár­sadalmi munkát végeztek eddig a játékosokért szurko­lók, és még ez évben szeret­nék a sportkör öltözőit is kulturáltabbá tenni a fo­lyóvíz bevezetésével. Az egyesületi vezetőség mellett sokat tesznek a sport fejlődéséért a bázisszervek is, különösen a termelőszö­vetkezetek. Földeákon ma­guk a szurkolók is megvál­toztak. Legtöbbjük korábban kritizálója volt a labdarú­gásnak, de most, hogy csa­patuk jól szerepel, szurko­lókká váltak. Jó néhányan közülük már az edzéseket is látogatják. (Wéber Matyi bácsi például gyakran cu­korral csalogatja maga köré a gyerekeket, hogy kórusban biztassák a csapatot.) A földeákiak tervei között szerepel: feljutni a megyei II. osztályba, részt venni az Alkotmány Kupában, bőví­teni az öltözőket, és a jövő­ben újabb szakosztályokat is alakítani. Az őszi programra már most szerveznek: sze­retnék vendégül látni pá­lyájukon és községükben az FTC csapatát, amire Orosz Pál szakosztályvezető leve­lében így válaszolt: ,,A mér­kőzés realizálására visszaté­rünk”. Hogy miért éppen az FTC- vel leveleznek? A földeáki sportkör 1913-ban alakult , és Földeáki TC néven szere­pelt először a bajnokságban. FTC—FTC: ZELMAN FERENC A földeáki csapat balról. Állnak: Búza Albert gondnok, Báthori Imre, Kurunczi János, Víz­hányó János, Nagy István, Váradi István, Mé­nesi György, Orosz Sándor, Sarnyai István, a sportkör elnöke. Guggolnak: Lele László, Kádái Lajos, Szabó Sándor, Gilinger József, Bajusz László és Vajka Mihály Mégis lesz ellenfele a Benfi­ca-nak Albert Flórián a zsurnaliszták csapatának tengelyében ? Minden ellenkező híreszteléssel szemben mégis sor kerül június 1-­én, vasárnap délelőtt 10 órai kez­dettel Szegeden, az SZVSE Kossuth Lajos sugárút végi sporttelepén az újságírók és a színészek vetélkedő­jére, amelyen a megye sportkedve­lő újságíróinak válogatott együttese, a BENFIRCA lép pályára a művésze­ti dolgozók csapata ellenében. Mint bizonyára emlékeznek még rá kedves olvasóink, a múlt héten azt­ jelentettük be, hogy a szegedi színészek együttese FC NEMROPO­­LITAN névvel mérkőzik majd a zsurnalisztákkal. Ám illetékes szín­házi körökben arra kértek bennün­ket, hogy ezt a nevet még ilyen formában is túlontúl megtisztelőnek érzik, ezért inkább a SZÍNHÁZ SE elnevezéssel startolnának. Tegnap — éppen a Népsport cik­kének hatására — olyan rémhírek terjedtek el a megyében, hogy amennyiben Borbély Pálra hallgatva Sós Károly kihagyja a dánok elleni válogatott keretből Albert Flóriánt, úgy ez esetben a középcsatár, aki köz­tudomásúlag a Magyar Távirati Iroda munkatársa, esetleg vállalná a játé­kot a BENFIRCA színeiben. Ha esetleg mégis sor kerülne játéká­ra, úgy arra kérnénk a nagyérdemű közönséget, hogy sportszerű buzdítá­sával segítse a ,,Császár”-t ahhoz, hogy visszanyerje önbizalmát. Ami nyilván nem lesz nehéz, mert a szí­nészek se játszanak jobban, mint a dánok, és a mi szövetségi kapitányunk (én) se (vagyok) elfogultabb, mint Sós mester, és a fodrászathoz is ér­tünk annyit, mint a Borbély (Pál, a futballhoz). Elterjedtek olyan hírek is, hogy a színészek nem tudnak játszani. Ami­kor utána jártunk a dolognak, kide­rült, hogy az illetők eme negatív sum­­mázatú tapasztalataikat a színházi előadásokon szerezték. Nos, ha vala­kik még nem tudnák, a labdarúgó­pálya nem azonos a­ színpaddal. S ha valaki esetleg ez utóbbin nem tud ját­szani, attól még a futballpályán se tudhat. Kimért helyünknek veszedelmesen kezdünk a végére érni. A hátralevő néhány négyzethasáb-centiméteren ezért nagyon röviden arról tudósíta­nánk, hogy jegyek elővételben Sze­geden, a sajtóházi hirdető irodában és a Kárász utcai Színházi Jegyirodában válthatók; hogy a zsurnaliszták csa­patában lapunk több erőssége — köz­tük Bedő Nándor, Bagaméry László, Polner Zoltán, Annus József — is játszani fog; hogy a műsor grandiózus lesz (majd meglátják, hogy milyen grandiózus!); hogy rengeteg érdeklő­dőre számítunk, mert a Fortuna-zene­­kar húzza majd a talpalávalót. Visszavágunk kartársaink népstadi­on-beli vereségéért is — habár meg­érdemelték. Tehát? Győzni fogunk. Jelszavunk: győzelem, vagy vereség! PAPP ZOLTÁN A labdarúgó MNK-ban ma délután már a legjobb 32 csapat küzd a továbbjutá­sért. Az egyetlen Csongrád megyei résztvevő, a Szegedi VSE a Váci SE-vel mérkő­zik meg, Vácott. A SZEOL NB I B-s együt­tese — mivel az MNK-ból már kiesett — ma délután fél 4 órakor edzőmérkőzést játszik a Tisza-parti stadion­ban az NB I-es Dunaújvárosi Kohásszal. SZERDA, 1969. JÚNIUS I. HÍRLAP