Csongrád Megyei Hírlap, 1970. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

Székesfehérvár, 8 ezer né­ző, vezette: Biróczki. VIDEOTON: Szabó — Posch, Kovács, Nagy III., Fejes — Borsányi, Karsai — Wollek (Bodnár, Mester), Burka, Nagy II., Csukovics. SZEOL: Bolya — Várhelyi III., Molnár, Magyar, Kővá­ri, Pataky, Ruttkay (Varga), Dávid — Mészár (Pikó), Va­ss, Bozóki. Kezdés után óvatos, válto­zatos játék alakult ki. Szem­mel láthatóan tartott egy­mástól a két csapat, egy­aránt nagy gondot fordítot­tak a védekezésre. A Video­ton erőteljesebben játszó csatárai jutottak el előbb ellenfelük kapujáig: Nagy II. közeli fejesét a jobb fel­ső sarok elöl ütötte szöglet­re Bolya, majd a kifutó ka­pus mellett Karsai kapura fejelt, a befutó Pataky azon­ban a gólvonalról kivágta a hálóba tartó labdát. A me­zőnyben egyenrangú volt a két csapat, a szegedi tá­madókat azonban a Video­ton védői már térfelük köze­pén szerelni tudták, kapu­suknak csak a hazaadásokat kellett felszedni. Ezzel szem­ben Bolyának — a jól küzdő hátvédsor mögött is — sok dolga akadt. Nagy N­., Kar­sai, Burka, majd Borsányi lövéseit hárította. Szünet után a 48. percben veszélytelennek látszó ha­zai támadás során a SZEOL védői egymásra vártak a felszabadítással, Karsai be­robbant Várhelyi III. és Molnár közé, a megszerzett labdát néhány lépés után a (Fotó: Zelman) hálóba vágta, 1:0. A gólt a mérkőzés végéig tartó heves hazai rohamok követték. Be­szorult a SZEOL, a hátra­levő idő a szegedi védők és a Videoton támadóinak csa­tározásával telt el. Bolya nagyszerű védéseinek több­ször tapsolt a hazai közön­ség. A SZEOL csatárai csu­pán a befejezés előtti per­cekben jutottak el néhány­szor Szabó kapujáig. A 83. percben Bozóki beadását Varga az ötösről kapu mellé fejelte, majd a felfutó Pa­taky lövése suhant el a bal oldali léc mellett. A másik oldalon Nagy II. kicselezte a kifutó Bolyát is, kapuba tartó lövését Várhelyi, III. tisztázta. A fehérváriak szünet után döntő fölényt harcoltak ki és megérdemelten győztek. A jóval súlyosabb arányú vereségtől Bolya — aki a mezőny legjobbja volt — és a jól játszó közvetlen véde­lem mentette meg a csapa­tot. A középpályásokat is védekezésre kényszerítette a folytonosan támadó ellenfél. Közülük Pataky hatalmas munkát végzett, Dávid telje­sítményének értékén időn­kénti könnyelműsége sokat rontott. A kapura teljesen veszélytelen és bátortalan támadók játéka még a kö­­zepes szintet sem érte el. A jó benyomást keltő ha­zai csapatból Karsai, Kovács és Nagy I­. játéka emelke­dett ki. Biróczki nagyvonalúan igyekezett vezetni a mérkő­zést, de ez­­ a hazai kö­zönség gyakori elégedetlen­sége is bizonyította — nem mindig sikerült neki HERNÁDI GYULA További NB I-es eredmé­nyek: Salgótarján—Bp. Honvéd 3:1 (1:1), Komló—MTK 1:1 (1:1), Újpesti Dózsa—Szom­bathely 4:2 (1:0), Diósgyőr— Dunaújváros 1:0 (0:0), a ba­jnokság: Állása « Vereség Székesfehérváron te Videoton—SZEOL 1:0 (0:0) Sólya, a mezőny legjobbja volt vasárnap 1. U. Dózsa (8) 1 4 - - 20: 3 18 2. Bp. Honvéd (7) 5 3 - 2 12: 7 13 3. Vasas (6) 4 3-17:3 12 4. FTC (8) 4 2 - 2 5: 5 12 5. Pécs (5) 13-1 !): 5 11 6. Csepel (6) 1 2 1 1 4: 3 11 7. MTK (7) 3 - 3 - 3: 3 10 8. Tatab. (4) 4 2 - 2 4: 4 8 ». Duna új'/. (4) 12 - 2 4:5 8 H). Diósgyőr (5) 4 112 5:f) 8 11. Haladás (3) 4 2 - - 27:10 7 12. SBTC (2) 3 2-10:76 Videoton (3) 4112 3:4 6 14. Komló (2) 5 - 2 3 4:14 4 15. Rába ETO (1) 4 1 - 3 2: 7 3 16. SZEOL (1) 4 - - 4 0:-6 1 é - NB III — Csongrád az élen CSONGRÁD— TISZAFÖLDVÁR 2:0 (0:0) Csong­rádon ezer néző előtt került sor a mérkőzésre Bog­nár játékvezető irányításá­val. A csongrádi együttes: Jancsó — Horti, Kálmán, Gőg, Gál, Kajtár, Guillerm, Szanda, Fássy, Oláh (Her­­czeg) és Bori összeállításban lépett pályára. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a vendé­gek ügyes labdatartással in­kább védekezésre rendezked­tek be. A CSSC csatársora végigtámadta ugyan az első 43 percet, de az ellenfél erős és magas játékosokból álló védelmét nem tudták át­törni. A második félidőben ugyan­csak csongrádi támadásokat láthatott, a közönség, de a 0:0 miatt a vendégek is többször kitámadtak, gól­helyzetük azonban nem volt. A 6. percben fellazult a ti­­szaföldvári védelem: Oláh Fássy elé továbbította a lab­dát, aki, bár szorongatott helyzetben volt, a bal felső sarokba lőtt (1:0). A gól újabb lendületet adott a csongrádi csatársornak és 8 perc múlva formás jobb­oldali támadásból Horti a Szandától kapott labdát bombaként, vágta ugyancsak a bal felső sarokba (2:0). A hátralevő időben is csong­rádi támadásoknak tapsolt a közönség, de Németh, a ven­dégek kapusa kitűnően vé­dett. Jók, Gál, Kajtár, Horti, Kálmán, illetve Né­met (a kapus). Seres és Ma­­kcfi H. MEDOSZ— MEZŐKOVÁCSHÁZA 2:1 (2:1) Vásárhely, 200 néző, ve­zette: Almási. H. MEDOSZ: Békefi — Szathmári. Nagy I., Rárósi, Oszlács — Szabó P., Nagy II., Nagy IV. — Szabó, Bo­ros, Patócs I. Csere: az 55. percben Szabó II. helyett Patócs II., a 74. percben Rá­rósi helyett Béni. Végig nagy küzdelmet ví­vott a két csapat. A hazaiak az 5. percben megszerezték a vezetést: Szabó P. Patócs I.-et indította a bal oldalon, a Szélső éles szögből kapás­ból nagy gólt lőtt (1:0). Utá­na a kovácsháziak hagytak ki nagy helyzetet. A vásár­helyiek többet támadtak, egyik szögletrúgásuk után hárman is tétováztak a ka­pu előterében, s végül a ven­dégek védelme felszabadított. A félidő közepén közvetett szabadrúgáshoz jutott a ven­dégcsapat. A sorfal a labda legurítására mintha nem is számított volna, így Pasek akadály nélkül továbbíthat­ta a labdát Békefi kapujába (1:1). Továbbra is a vásár­helyiek maradtak mezőny­fölényben, de védelmüket így is gyakran zavarba hoz­ták a gyors mezőkovácsházi csatárok. A H. MEDOSZ fő­leg a széleken veszélyezte­tett, azonban a jól beadott labdákat a belsők nem tud­ták kihasználni. Igaz, a ven­dégek védői nemigen válo­gattak az eszközökben, ha rombolni kellet­t kapujuk előterében. A szünet előtt Nagy IV. Borost indította. Az összekötő a nála jobb helyen levő Szabó P. elé to­vábbított, Szabó pedig a jobb alsó sarokba lőtt (2:1). A II. félidőben szabad- és szögletrúgások sora jelezte a hazaiak fölényét, de a cse­rékkel sem lett frissebb a csapat. Néhány feltűnő já­tékvezetői­ tévedés, majd a befejezés előtt, a 89. perc­ben egy büntető megítélése okozott izgalmat a nézők között. Már csak másodper­cek voltak hátra, amikor Pa­tócs I.-et­ felvágták az ötö­sön. Nagy I. büntetőjét védte a kapus, de mivel elmozdult, Almási újrarúgást rendelt el. Ezúttal Béni rúgta a labdát az ellenkező sarokba. S a ka­pus ezt is védte. A vásárhelyiek végered­ményben nagyobb arányban is győzhettek volna még ak­kor is, ha a kihagyott t­izenn­egyest nem számítjuk. A csapatból főként a fiatalok lelkes játéka dicsérhető.­ ­SZENTESI VÍZMŰ— KOSSUTH SE 2:0 (2:0) Szeged, Ady tér. Vezette: Mézes. Szentes: Tarr — Va­jda, Karasz, Szabó, Zámbori. Vi­rág. Lengyel, Héri (Kiss): 1. Komló—MTK 1:1 1 2. Rába ETO—Pécs 0:1 2 3. DVTK—Dunaújváros 1:0 1 4. Videoton—SZEOL 1:0 1 5. Eger—Kecskemét 2:1 1­ 6. Bp. Sport—Egyetértés 0:1 2 7. Debr. VSC-Szfv. MÁV 2:0 1 8. Izzó—Nagybátony 1:0 1 9. Leninváros—Esztergom 4:0 1 10. BEAC—Miskolci VSC 0:2 2 11. Nyíregyháza—Kazincb. 0:0 x 12. Savaria—Kaposv. R. 5:1 1 13. Ajka—Fűzfő 1:0 1 14. Kisterenye—S.­újhely 0:1 2 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli, hogy az augusz­Babovka, Török (Orgovány), Nagy. Kossuth SE: Kovács — Schwanner (Cseszkó), Hor­váth (B. Nagy), Újszegi, Szé­­csi, Benke, Terhes, Majnik, Hevesi, Kiss, Havas. A mérkőzés már az első félidő elején eldőlt a ven­dégek javára. Az 5. percben Zámbori húsz méterről ka­pura lőtt. Kovács kiejtette, és Nagy közelről a kapuba gurított. 1:0. A 11. percben Babovka fejjel Héri elé csúsztatta a labdát, aki a meglepett, kapus mellett a hálóba továbbított. 2:0. For­dulás után feljavult a hazai csapat, amelyben használtak a cserék. Magabiztosabb lett védelem. Az első tíz perc­ben Hevesi szépíthetett vol­na az eredményen. Tisztán, egyedül törhetett kapura, de a 16-oson belül hosszan szök­tette magát és a kapus men­tett. A vendégek láthatóan az eredmény tartására töre­kedtek. A sok pontatlan átadással tarkított mérkőzésen az öt­letesebben játszó szentesiek végül megérdemelten nyer­tek. Jók: Karasz, Babovka, illetve Üjszegi és Kiss. A TOVÁBBI EREDMÉNYEK Mezőhegyesi MEDOSZ— Békéscsabai VTSK 1:0 (0:1). Kiskunhalasi MEDOSZ—Bé­késcsabai Agyagipar 2:2 (0:0). Szalvai SE—Mezőfi SE 1:1 (1:1). Kun Béla SE—Gyo­mai TK 4:1 (2:0). SZAK— Sarkadi Kinizsi 1:1 (1úá­ius 30-i, 35. számú fogadási hét eredményeiről — a nyertes szel­vények nagy száma miatt — egyelőre csak tájékoztatót ad ki. A hivatalos nyeremény­jegyzék kedden délelőtt készül el. 13 találatot 271 fogadó ért el, ezek szelvényenkénti nyeremé­nye 1719 forint. 13 plusz egy találata 39 foga­dónak volt, ezek szelvényenkénti nyereménye a jutalommal együtt 10 215 forint. A 12 találatosok 70, a 11 talá­­latosok 12, a 10 találatosok pe­dig 5 forintot nyerek. (MTI) A bajnokság állása A TOTÓ 35. HETI TELITALÁLATA 1. Csongrádi SC 3 2 1-3:15 2. BCS. VTSK 3 2 1-9:33 3. Szentesi V. 3 2 1-5:35 4. Kun B. SE 32-16:34 5. Kiskunhalas 3 12-5:34 6. Bcs. Agyaglp. 3 12-3:24 7. Sarkad 3 1114:33 (i. sral'-ai SE 31114:33 9. Mezőfi SE 3 1112:53 10. Gyoma 3 1-26:62 11. H. MEDOSZ 3 1-24:52 Mezőkovácsh. 3 1-24:52 SZAK 3-211:22 Tiszaföldvár 3 1-25: 62 15. Mezőhegyes 3 1-2­8:11 2 16. Kossuth SE 3 - - 3 1:13­­ SPORT Kitüntetések Ünnepélyes keretek között tüntették ki a VI. Nyári Út­törő Olimpia szervezésében és lebonyolításában kiemel­kedő munkát végzett aktívá­kat, KISZ-bizottsági munka­társakat. A Testnevelés és Sport Ki­váló Dolgozója kitüntetést kapta Joó Ferenc, a KISZ Csongrád megyei bizottságá­nak titkára, a Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója ki­tüntetést pedig dr. Veszp­rémi László iskolaigazgató, Újvári József testnevelő ta­nár és Sisák Imre, Gazdik Gyula úttörőtitkárok kapták. A kitüntetéseket az MTI Or­szágos Tanácsa nevében dr. Kozmanovics Endre osztály­­vezető adta át az aktívák­nak, Gyárfás Mihály, az MSZMP Csongrád megyei Bizottságának osztályvezető­je, Szűcs Márton az MTI Csongrád megyei Tanácsa el­nöke és Szögi Béla a KISZ Csongrád megyei Bizottsá­gának első titkára jelenlété­ben. M­egyei II. osztály KISTELEK—BÁRTÓ 7:0 (3:0) Rendkívül nagy különbség volt a két csapat teljesítmé­nye között, a kistelekiek jó napot, a baktóiak rossz na­pot fogtak ki. A góllövők Kordás (3), Kiss Zs. (2), Ván­dor és Virágh. A mérkőzés érdekessége még, hogy a 70. percben megsérült baktói kapus helyett Kádár, a kö­­zépcsatár állt a sérült poszt­jára és remekül hárította a kisteleki csatársor lövéseit. SZ. TEXTIL—HUNYADI LE­RŐ (s :i) Már a mérkőzés megkez­dése előtt biztosnak látszott a két bajnoki pont, mert a sportorvosi igazolások hiá­nya miatt csak 8 emberrel léphetett pályára a Hunyadi csapata. A szegediek csatár­sorából Csányi volt a leg­eredményesebb, 4 gólt is szerzett. Lóki (2) és Benke góljaival biztosan nyerték a mérkőzést, a Hunyadi SE gólját Herédi lőtte. DESZKA NAGYMAGOCS 4:1 (2:0) Nagymágocson Tóth L. ve­zette a mérkőzést, ahol a csapatok nagy iramot dik­táltak. A találkozó sportsze­rű volt, amelyen a deszkiek eredményesebben használták ki gólhelyzeteiket. Kálty már az első percben megszerezte a vezetést. Csikós a 18. perc­ben növelte az eredményt és Kovács két góllal is bebizto­sította a győzelmet. A nagy­­mágocsiak gólját Kun sze­rezte. DAMJANICH SE—MÁRTÉLY 4:0 (3:0) Sportszerű, szinte baráti találkozóra került, sor Már­­télyon, ahol a lényegesen jobb játékerőt képviselő Damjanich SE győzött. ALGYŐ—NAGYLAK 2:0 (1:0) Halász játékvezető irányí­tásával, 600 néző előtt, Czí­­rok két góljával nyerték az értékes bajnoki pontokat a hazaiak. SÁNDORFALVA— FABIAN SEBESTYÉN 1:1 (1 :1) A színvonalas találkozón a hazaiak szerezték meg a ve­zetést, bár a fábiáni véde­lem jól tudta tartani az el­lenfél csatársorát. Az egyen­lítő sól sándorfalvi hibából született, ugyanis öngól volt. csanádpal­ota—TÁPÉ 1:1 (1:1) A döntetlen eredmény el­lenére jó mérkőzést látott a 450 néző. Több helyzetük a hazaiaknak volt, de gólt csak a 15. percben Móricz lövéséből szereztek. A fél­idő befejezése előtt a tápéi középhátvéd fejesgóllal egyenlített. A második fél­időben jó védelmek és hibá­zó csatársorok küzdelmét láthatta a közönség. “ HÍRLAP Kettős mérkőzés : Szegedi Dózsa-stadionban Cegléd—SZVSE 2:1 (1:0) Előre hajló időben ezer néző előtt futott ki a két csapat a pályára. CEGLÉD: Rétfalvi­­— Zsemle, Tóth, Zátonyi, Kresiák, Laborcz, Csurgai, Kökény, Kaba, Lip­tai, Czopkó. SZVSE: Ladá­nyi — Csigér, Terhes, Sza­lai, Tóth F, Kovács G., (Kun), Kiss N­., Sonkó, Sza­­mosvölgyi dr., Kakas, Takó. Szegedi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, azonban a csatárok sorra elügyetlen­­kedték a helyzeteket. Az el­ső negyedóra végén Sonkó a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki: faképnél hagyta a védelmet, aztán gyengén a kivetődő Rétfalvi­hoz gurította a labdát. Fel­jött a Cegléd. A rutinos Kö­kény irányításával egyre többet veszélyretették Ladá­­nyi kapuját. Egy ártatlannak látszó támadás végén az el­őíró védelem mellett Csur­­gai talált a hálóba; (1:0). Fordulás után nagyot vál­tozott a játék képe. A sze­gedi csapat középpályásai feljavultak és sorra dolgoz­ták ki a jobbnál jobb hely­zeteket, elől pedig Kiss I­. veszélyeztetett többször, elő­ször a kapufát találta el, majd két perccel rá 14 mé­terről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (1:1). Az egyenlítés után a szegedi vé­delem könnyelműsködni kez­dett. Czopkó beadásszerű gyenge lövését Ladányi ki­ejtette, s az ajándéklabdát Liptai a hálóba emelte (2:1). A ceglédiek győzelme meg­érdemeltnek mondható. Jók: Zsemle, Tóth, Csurgai és Liptai, illetve Terhes, Tóth F. és Kiss II. Borsos külö­nösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést Sz. Dózsa-Lehel 2:1 (1:0) Nagy J. sípjelére a szege­diek: Bánfi — Károlyi, De­­zsőfi, Madarász, Portörő, Re­ményik dr., Szikora, Szeke­res, Magyar, Csordás dr., Héger dr., a jászberényiek: Vasas — Nagy Benke, Gubicz, Sándor, Juhász, Ur­­bán, Bugyi, Luká­csi, Rév­fi (Fekete II.) összeállításban kezdték a játékot. Már az első percek tapo­gatózó játéka után lehetett látni, hogy a vendégek vé­delemre rendezkednek be, így a Dózsából Reményik dr. és Szikora is a támadókat se­gíthette. A szegediek egész sor kitűnő helyzetet dolgoz­tak ki, de a jászberényi vé­dők nagyszerűen játszottak, ,s ha már ők sem tudtak közbeavatkozni, akkor a jó formában levő Vasas hárí­tott. A szegediek gólja ka­varodás után esett. Héger dr., Csordás dr., majd Ma­gyar lőtte a labdát, ami Ben­ntén irányt változtatott, s a jobbra vetődő Vasas már csak beljebb tudta segíteni a másik sarokba tartó lab­dát (1:0). Szünet után is a Dózsa maradt támadásban. A fö­lényt kihagyott helyzetek egész sora jellemezte. A Dó­zsa Magyar révén kapufát is lőtt ebben a játékrészben. A vendégek egyetlen egyszer jutottak el Bánfi kapujá­hoz­ — mindjárt gólt is lőt­tek! Lukácsi a 16-oson ka­pott labdával könnyedén el­húzott Dezsőfi mellett, majd a kapujából a kifutó tehe­tetlen Bánfi mellett a kapu jobb oldalába gurította a labdát (1:1). A hajrában szinte állandóan a jászberé­nyi térfélen pattogott a lab­da. Pár perccel a befejezés előtt, Csordás dr. nagyszerű fejessel beállította a vég­eredményt (2:1). A szegediek győzelme na­gyobb arányú is lehetett vol­na. Jók: Reményik dr., Ma­gyar, Csordás dr., illetve Benke, Juhász, Lukácsi, PETRI FERENC Tov­ábbi eredmények: NB II, Keleti csoport Bocskai SE—Debr­­EAC 3:3 Budafok—Vecsés 3:0 Középületép.—K.-félegyh. 1:1 Szám­. MÁV—Gyula 1:1 Pénzügyőr—Szarvas 3:0 KISTEXT—MGM Debrecen 2:2 1. Pénzügyőr 3 2 1- 8:2 5 2. Szegedi D. 3 2 1 - 7:3 5 3. Cegléd 3 2 1 - 5:3 5 4. Budafok 3 1 2 - 3:0 4 5. Bocskai SE 3 1 2 - 5:3 4 Középitőép. 3 1 2 - 3:1 4 7. DEAC 3 1 1 1 7:5 3 8. MGM Debr. 3 1 1 1 5:6 3 !0. K.­félegyh. 3 1 113:5 3 10. Sz. MÁV 3 - 2 1 2:3 2 11. SZVSE 3 1 - 2 3:5 2 Gyula 3 - 2 1 3:6 2 13. KISTEXT 3 - 2 1 3:6 2 Szarvas 3 - 2 1 1:4 2 15. Vecsés 3:1 - 3 1:5 2 16. Lehel SC 3 1 1- 3 2:5- 5 Gyenge játék a megyei L osztályban MINDSZENT­SZ: Szegeden került sor a ta­lálkozóra, mégis a mind­szentiek vitték el az értékes két bajnoki pontot. Negyed­órás váltakozó játék után megszerezték a vezetést és a 22. percben már 2:0 volt az eredmény. A Kinizsi csatár­sora is próbálkozott a gól­­ MARÓI SPARTACUS­ Kiszombor, 300 néző, ve­zette: Barna. A Spartacus szokott együttesével lépett pályára, ahol közepes ira­mú mérkőzést játszottak az első félidőben. Vékony a 30. percben megszerezte a veze­tést, majd a második félidő­ben feljavuló játék után az KINIZSI 3:0 (2:0) réssel, de a mindszenti vé­delem jobbnak bizonyult. A harmadik gól is a hazai vé­delem hibájából született. A szegediek komplett együtte­se gyenge támadó játékkal és sok védelmi hibával küz­dött. Korom két gólt is szer­zett ezen a találkozón. ■SZÖREG 3:0 (1:0) 50. percben Juhász szabad­rúgása kötött ki a hálóban. A 75. percben Oláh volt eredményes, aki a harmadik gólt 16 méterről szerezte ha­talmas lövéssel. A hazai együttes csak a második fél­időben nyújtott elfogadható teljesítményt. SZENTESI KINIZSI—KISKUNDOROZSMA 2:1 (1:1) Dorozsmán játszott a szén- hullámvölgyből. A játék­­osi együttes, a mérkőzés já­ alapján döntetlent érdemelt fékvezetője Horváth. A ha­ volna a találkozó, azonban mai együttesnek még mindig 1 ,,85' percben 11-eshez ju­tott a szentesi csapat, és így gyenge a támadó játéka, a második bajnoki pontot is igen nehezen jönnek ki a megszerzhette. APÁTFALVA—MAKÓI TVSE 2:0 (0:0) Apátfalván 800 néző volt, második félidő játéka alap­­játékvezető: Sári. Az első dán Apátfalva megérdemelte félidő gól nélküli eredménye a két bajnoki pontot, igazolja, hogy a két csapat alacsony színvonalú játékot mutatott, közepes irammal. A 30. percben Grüge kiállí­tása volt az egyetlen emlí­tésre méltó esemény. Szünet után a hazaiak igyekezete dicsérhető, a 65. percben Keresztúri megszerezte a ve­zetést, majd 10 perc múlva Szilágyi 25 méteres lövése talált a hálóba, 2:0. Az ala­csony színvonal ellenére a A bajnokság állása 1. Makói Sport. 3 3 - - 11:1 6 2. Sz. Építők 3 3 - - 9:3 6 Apátfalva 3 3 - - 6:0 6 4. Mindszent 3 2-1 6:2 4 5. Szentesi K. 3 2 - 1 4:3 4 Sz. Spart. 3 1 2 - 7:6 4 7. Alsóváros 3 111 11 :5 3 8. METRIF. 3 1-2 5:5 2 9. Sz. Kinizsi 3 1-2 4:7 2 10. Dorozsma 3 1-2 4:9 2 11. Sz. Postás 3-12 2:6 1 Sz. Kender 3-12 4:8 1 13. Szőreg 3-12 4:10 1 14. Makói TVSE 3 - - 3 0:8 - KEDD, 1970. SZEPTEMBER 1.