Csongrád Megyei Hírlap, 1971. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-05 / 104. szám

Nemzetközi salakversenyen: Négyen azonos pontszámmal A Szegedi Volán SC mo­toros szakosztálya meghí­vásos nemzetközi versenyt rendezett a Tisza-parti stadionban. A környező ut­cák, utak megteltek jármű­vekkel, és a rossz idő el­lenére mintegy 7 ezer né­zője volt a húsz fu­tamos. Izgalmakban bővelkedő ver­senynek. A román és bol­gár versenyzők jól moto­roztak, minden futamban pontokat szereztek. A ma­gyar élgárda két jeles sa­lakosa, Radácsi Ferenc és Gyepes Barnabás ismét be­bizonyították, hogy ennek a sportágnak is lehet magyar képviselője a nemzetközi mezőnyben. A viadalon minden ver­senyző találkozott egymás­sal a futamok során, min­den futamnak négy induló­ja volt és a sorrend szerint 3—2—1 pontot kaptak. Az így összegyűlt pontok szá­ma négy versenyzőnél egy­formán 13—13-ra szaporo­dott az utolsó futam befe­jeztével. A végleges sorren­det csak az egymás elleni futamok helyezései alapján tudta eldönteni a verseny­­bíróság. Ami a rendezőket illeti — egyformán a Szege­di Volán salakosaival — ki­tettek magukért. A kis ké­sés ellenére, még az eső sem számított sokat, a né­zők végig kitartottak. A fu­tamok sorrendje sem vál­tozott és minden futamban pontosan négy versenyző indult, nem kellett emiatt várakozni. Az eső áztatta pálya sem csökkentette a ver­seny színvonalát. Eredmények: 1. Radácsi Ferenc (Debreceni Volán), 2. Peter Petkov (Bulgária), 3. Ilon Marinescu (Romá­nia), 4. Ion Babilenau (Ro­mánia), 5. Gyepes Barna­bás (Gyulai MEDOSZ), 6. Szabó József (Szegedi Vo­lán). (Fotó: Zelman Kereng A negyedik futam győztese, és a verseny 2. helyezettje 14-es számmal S peter Petkov és mögötte a szegedi Darázs Ferenc 8 Kézilabda-bajnokságok NB I : Gyöngyösi Vasas Izzó— Szegedi Volán 23:17 (12:10) Gyöngyös, vezette: Osz­lánszki—Bereczki. A Volán: Varga (Pártos) — Illich, Csáki, Tripolszky, Fülöp, Kővári, Giricz, For­ró, Baráth. Mocsai, Pásztor összeállítású csapata ezúttal is eredménytelenül szerepelt idegenben. Csupán az első félidőben volt szoros a küz­delem a csapatok között. Szünet után elhúztak a gyöngyösiek és végül biztos, hatgólos győzelmet arattak. Legjobb dobók: Giricz (4), Kővári (3), Csáki (3). NB II Szentesi Kinizsi—Gyulai Harisnyagyár 12:9 (7:5) Szentes, vezette: Merényi — jól. A Fülöp — Mácsai, Ambrus I. (5), Ambrus II., Páger (3), Szilágyi (1), Lévai I. (2), csere: Erdőháti, Varga, Marcsó (1) összeállítású ha­zai csapat gyengén kezdett. A gyulaiak már 4:1-re ve­zettek, amikor magára talált a Kinizsi. Fokozatosan le­dolgozták hátrányukat, sőt még az első félidő folyamán kétgólos vezetést szereztek Szünet után a játék egyes időszakaiban már hat góllal vezettek a szentesi lányok, amikor az edző a cserejáté­kosokat küldte pályára. Ek­kor feljött a lelkes vendég­­együttes és három gólt sike­rült ledolgozniuk hátrányuk­ból. HUnIK­­T—Békéscsabai MÁV 28:20 (14:10) A Vásárhelyen lejátszott férfimérkőzésre a hazaiak a következő összetételben áll­tak ki: F­üvesi — Mohos, Kovács, Kádár, Tóth, Török, Horváth. Cs.: Jakó, Berkó, Kiss, Fodor Gy. A HÖNI­­KÖT szinte végig vezetett 3—4 góllal. A második fél­időben már 14 gól volt a ha­zaiak előnye. Utána a csere­sor játszott, s így szépíteni far­tak a csabaiak az ered­ményen. Gólok: Horváth (8), Mohos (71, Kádár, Fodor, Kovács (3—31, Török, Tóth (2—2). Békéscsabai Előre Spartacus ■—Szegedi Építők 30:21 (14:10) Békéscsaba, vezette: Ka­pási és Neményi. Az Építők Albert — Kas­per, Isaszegi, Répás, Gyovai, dr. Csiszér, Mucsi (csere: Adamkovics, Tamás, Kovács) összeállítású csapata ellen a csabaiak végig vezettek és megérdemelten győztek. Az Építők hétközben Nyíregy­házán játszott MNK-mérkő­­zést és a 800 kilométeres utazás okozta fáradtság, va­lamint a hét közben kiha­gyott edzések a második fél­időben éreztették hatásukat, és ezt jól ki is tudták hasz­nálni a vendéglátók. Leg­jobb dobók: Maróti, Molcsán (7—7), illetve­ Isaszegi, Gyo­vai (7—7). Szarvasi Spartacus— H. Spartacus 14:5 (8:2) A Szarvason lejátszott női mérkőzésen a vásárhelyiek Kiss — Vörös, Bereczki, Tóth, Muladi, Fazekas, Gal­­góczi összeállításban kezd­tek, később csereként Fodor­­né, Schuszter, Sándor és Cs. Nagy is helyet, kaptak az együttesben. 2:2-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, akkor azonban a vendégek büntetőket, ziccer­helyezete­­ket hibáztak el, s a szarvasi­ak — kihasználva lehetősé­geiket — alaposan megug­rottak. A második félidőben valamelyest változott a játék képe, de a hajrában ismét felülkerekedtek a hazaiak, és beállósuk révén növelték előnyüket. Végeredményben ilyen arányban is megérde­melten nyert a vendéglátó Spartacus-együttes. A vásár­helyiek góljain Faketas (2), Cs. Nagy, Bereczki és Mu­ladi osztoztak. Kiskunhalas—Makói VSE 7:2 (5:1) Vidéken szerepeltek a ma­kói lányok a következő ösz­­szeállításban: Vízhányó — Kiss Á., Gajda, Dobsa, Kiss M­, Kovácsné, Víziné. Csere: Juhász és Kovács. Már az első félidőt balszerencsével kezdte az MVSE, mert a 0:0-ás állásnál két góljukat nem adott meg a játékvezető és közben egy hétméterest is kihagytak. Ez a sikerte­lenség megbosszulta magát, és a hazaiak fölényét hozta. Négygólos vezetésre tettek szert a halasiak, a második félidőben pedig még fokozni tudták előnyüket. Ekkor a VSE leányai is jobban ado­gattak, de ezúttal gólokra nem tellett erejükből. Lelkes játékával Gajda emelkedett ki a mezőnyből. MEGYEI OSZTÁLY Sima forduló volt a hét végén a megyei kézilabda­bajnokságban. Sem a nők, sem a férfiak csoportjában nem született váratlan ered­mény, lényegében a papír­forma érvényesült. A megyei kézilabda-szö­vetségben hétfőn este öröm­mel állapították meg, hogy a fegyelmi bizottságnak a negyedik forduló után sem akadt munkája, a tavaszi idényben eddig még egyetlen játékost sem állítottak ki végleg a játékvezetők. A sportszerűséggel tehát ezek szerint nem volt különösebb probléma­­, de a játék szín­vonala több mérkőzésen sok kívánni valót hagy maga után. Mind a nőknél, mind a férfiaknál lassan kettésza­kad a bajnoki táblázat, és az éllovasok győzelme szinte biztosra vehető a táblázat második felében tanyázókkal szemben. A negyedik forduló eredményei: NŐK Szentesi VSC—SZEOL 4:3 (2:3). Szeged, vezette: Szedő és Tárnok. SZVSC: Takács — Tihanyi (1), Horváth (3), Pásztor, Vecseri, Leány, Gajda, Répa, Kanfi, Orosz. SZEOL: Klem — Lakatos, Károlyi, Kun Szabó, Glogo­­viczán, Bessenyei, Szeles, Fekete, Jancsó (2), Lajtos (1). Szegedi Tanárképző— Csongrád 9:5 (6:2). Csongrád, vezette: Szűcs és Ácsai. Szegedi Textilművek—Sze­gedi Statisztikai Technikum 9:5 (5:4). Szeged, vezette: Szűcs és Papp. Szegedi Konzervgyár—11. METRIPOND 5:5 (3:4). Sze­ged, vezette: Tritz és Érdi. HÓDIKÖT—Szegedi Ifjú Gárda 8:6 (3:4). Szeged, ve­zette: Ákosi és Hetényi. Szentesi MGT—Kistelek 4:3 (2:1), Szentes, vezette: Hornyik. A HÓDIKÖT—Csongrád elmaradt mérkőzés két pont­ját 0:9 gólaránnyal a Csong­rád kapta. A bajnokság állása: FÉRFIAK Szegedi Kender—Csongrád 18:10 (11:4). Csongrád, vezet­te: Szűcs és Ácsai. Kender: Radó — Salbot, Kurunczi (4), Börcsök (7), Boldizsár (3), Patócs, Csúri (2), Pócza (1), Kaposvári, Szi­kort, Juhász (1). Csongrád: Takács — Konkoly, Túri, Gulyás (6), Bálint (3), Papp, Tánczos (1), Dávid, Gombos, Lajos, Kozma. Szegedi Kábel—Sándorfal­va 41:17 (19:6). Sándorfalva, vezette: Tóth. Kiskundorozsma—Szegedi Volán II. 27:17 (18:9). Sze­ged, vezette: Kalász és Hajdú. SZEOL—Szentesi Kinizsi 16:16 (8:7). Szeged. A Makói VSC—Mindszent találkozó jegyzőkönyve nem érkezett meg a szövetségbe. Szabadnapos: Szegedi Spartacus. Elmaradt mérkőzés: Szegedi Kábel—Csongrád 24:18 (14:10). Csongrád, ve­zette: Markovics és Papp. A bajnokság állása: 1. Textilművek 4 3 1 - 50—IS 7 2. Sz. Konzerv 4 3 1 - 45—18 7 3. Sz. Tanárkép. 4 3 1 - 43—30 7 4. Sz. Stat. 4 3 - 1 47—30 0 3. METRIPOND 4 1 2 1 23—24 4 в. SZVSE 3 111 18—19 3 7. Kistelek 3 1-2 19—22 2 8. SZEOL 4 1 - 3 30—34 2 9. Csongrád 4 1-3 15—28 2 10. HÖDIKÖT 4 1-3 12—30 2 11. Szent. MGT 3 1-2 П—39 2 12. Sz. Ifjú Gárda 3 - - 3 16—30­­1. Sz. Kábel 4 3 - 1 111—79 7 2. Sz. Spart. 3 3 - - 61—33 6 3. Dorozsma 3 3 - - 74—48 6 4. SZEOL 4 2 1 1 82—64 5 4. Szentesi K. 4 1 2 1 74—74 4 6. Sz. Kender 4 2 - 2 60—61 4 7. Sz. Volán u. 3 1 - 2 51—63 2 8. Mind­szent 3 1 - 2 40—49 3 9. Sándort. 4 1 - 3 51—89 2 10. Makó 2 - - 2 25—40­­11. Csongrád 4 - - 4 62—91 - Vízilabda OS­C: Sz. Vízmű — HÓDIKÖT 4:2 (0:1,1:0,1:1, 2:0) Vásárhely, 200 néző, vezette: Rákos. Vízmű: Dongó — Szer­ászki, Bódi — Szó­­rádi — Pengő, Soós, Bors. Cs.: Kádár, Halász, Sípos, Ikládi. HÓDIKÖT: Ormos — Molnár, Németh — Kincses — Becsei, Szabó II. dr., Magas. Cs. Szabó III. Végig szoros küzdelmet vívott az egy­más között hagyományosan rivalizáló két Csongrád megyei együttes. Az I. játék­részben emberhátrányba került a Vízmű, de utána még Pengő előtt nyílt gólszer­zési lehetőség. Közeli lövését Ormos véd­te, a hazaiak ellentámadása pedig Mol­nár góljával fejeződött be (0:1). А II. ne­gyedben kétszer is a hazaiak voltak em­berelőnyben, mégis a Vízmű egyenlített Szórádi góljával. A HÓDIKÖT-ből Szabó dr. és Becsei lövései kerülték el Dongó kapuját. А I. negyedben Szórádi révén a Vízmű vette át a vezetést, nem sokkal később Becsei egyenlített (2:2). A befejező játékrészben a vendégcsapat kezdett em­berelőnyben. Bors jobb oldali lövésszerű beadása Ormosról pattant a hazaiak ka­pujába (3:2). Ezután Szabó dr. hibázott gólhelyzetben, majd Soós került, a kiállí­tás sorsára, de a HÖDIKÖT ezt az em­berelőnyt sem tudta kihasználni. Szabó dr. kétszer került még gólhelyzetbe, a második alkalom után a vendégek gyors indításos ellentámadása következett, s Bors beállította a végeredményt (4:2). A hazaiak legjobb helyzeteiket, s em­berelőnyeiket kihasználatlanul hagyták, ráadásul egy potyagólt is kaptak (a har­madikat). A Vízmű gyorsaságában felül­múlta ellenfelét, helyzeteit kihasználta, így a vendégcsapat győzelme mindenkép­pen megérdemelt. Szórádi gólja a harmadik negyedben. Ezzel 2:1-re vezetett a Vízmű. Bors (aki két gólt do­bott), s Ormos csak nézik a labdát. Az bizony már a hálóban van. (Fotó: Zrínyi Péter) SZEOL—Budapesti Építők 4:2 (0 0, 3:0, 0:2, 1:0) Budapest, vezette: Kőnigh, A szegediek Csíkos dr. — Rácz, Balla, Kiss, Kuczora B., Vezsenyi, Puskás, cse­re: Fiam és Juhász összeállítású gárdája értékes két pontot szerzett a fővárosban. Az első negyedben mindkét csapat nagy gondot fordított a védekezésre. A máso­dik játékrészben gyors leúszásokkal sze­reztek háromgólos előnyt , sorrendben Rácz, Kiss és Rácz révén. A harmadik negyedben kissé kiengedett a szegedi gár­da, ami megbosszulta magát. Kuczora­­. négyméterest hibázott, ugyanakkor a ha­zaiak belőtték a megítélt büntetőt. A já­tékidőnek ebben a szakaszában egy távoli ejtett dobás is utat talált Csíkos dr. ka­pujába. Az utolsó negyedben ismét jól játszott a SZEOL. Az Építők játékosai elfáradtak, és a jó erőben levő szegediek fölényt har­coltak ki. A mérkőzés hajrájában a me­zőny legjobb játékosának, Rácznak a gól­ja biztosította be a győzelmet. A SZEOL hét végén kétszer is itthon játszik, szombaton az MTK, vasárnap a Kazincbarcika csapatát látja vendégül. Ökölvívás: Miskolci EMTE—Szegedi Dózsa 12:10 Az ökölvívó NB II-es CSE tavaszi idényének utol­só mérkőzésén újabb vere­séget szenvedtek a szegedi lila-fehér öklözők, így pont nélkül zárták a szezont. A vereségre némileg magya­rázatot ad, hogy két leg­jobbjuk — Lőkös és Román — nélkül léptek szorítóba a dózsások, de hozzá kell fűzni azt is, hogy ezen a találkozón több versenyző­jüknél tapasztalható erőnléti fogytékosságok miatt vesz­tettek. A miskolci fiúk ál­talában jobban bírták a harmadik meneteket és több összecsapáson le tudták „dolgozni” a dózsások első két menetben szerzett elő­nyeit. Ezúttal sem a mérkőzés­­vezetőkre, sem a pontozók­ra nem lehetett panasz: a pontozólapok tükrözték a szorítóban látottakat. 2:2-es mérkőzés állással indult a találkozó, mert pa­­pírsúlyban a szegediek, lég­súlyban pedig a vendégek nem indítottak versenyzőt. Harmatsúly: Sitkei J. (Sz. Dózsa) pgy. Mészáros (Mis­kolc) ellen. Sitkei nagyszerű öklözéssel végig irányította a mér­kőzést. Mészárosra a harmadik menetben rászá­moltak. 2:4. Pehelysúly: Pozsonyi (M) pgy. Gyémánt (D) ellen. A hosszú karú miskolci fiú egyenesekkel távol tartotta magától a beugrásokkal kí­sérletező Gyémántot. 4:4. .Könnyűsúly: Munkácsi (M) egy. Marczinka (D) el­len. A hárommenetes vere­kedésben a pontozók a kép­zettebb Munkácsit látták jobbnak. 6:4. Kisváltósúly: Sitkei I. (D) ellen. Simonyit (M) a második menetben soroza­tos szabálytalanságokért le­léptette a mérkőzésvezető. 6:6. Váltósúly: Boczkó (M) el­len, Maczik (D) az első menetben sérülés miatt le­­léptetve. 8:6. Nagyvál­tósúly: Batyike A. (D) döntő fölénnyel győz Lukács (M) ellen. 8:8. Középsúly: Kohl (M) egy. Batyik M. (D) ellen. Az első két menetben alig történt valami a kötelek között, az utolsó három percben a folyton rohamozó Kohl megérdemelten nyert. 10:8. Fél­nehézsúly: Vazorka (D) pgy. Madarasi (M) el­len. A technikás szegedi fiú látványos öklözéssel győzött verekedő stílusú el­lenfele ellen. 10:10. Nehézsúly: Kaposvári (M) ellen, Vincze (D) feladta. A találkozó sorsát eldöntő összecsapáson hatalmas ütésváltások után erős vér­zés miatt a harmadik , me­netben Vincze feladta. A tavaszi végeredmény : Kun Béla SE 5 3 - - 44:20 S 2. M. EMTe 3 2 - 1 34:28 4 3. Dimitrov SE 3 1 - 2 32:42 I 4. Sz. Dózsa 3 - - 3 28:3S • Újra kétszeres a tét Góltotó, pályázatunk hete­dik játékhetén senki sem ért el telitalálatot, így a nyere­mény totószelvényeket ezút­tal is visszatartjuk, s a so­ron következő nyolcadik hé­ten megduplázódik a nyere­ményszelvények száma. A helyes tippek a következők lettek volna: SZEOL—Újpest 3:4, Csongrád—Kiskunhalas 2:2. Ez utóbbi eredmény tippje 28 játékszelvényen szerepel helyesen. Gó­totó — 8. játékhét — végeredmény 1. DVTK—SZEOL : 2. HÓDG. SK—Csöng. SC : Pótmérkőzés: Szegedi D.—Szolnoki MÁV . Név: Lakáscím: beküldési határidő: május 6-án szombaton déli 12 óráig a szerkesztőség címére: Szeged, M. Ta­nácsköztársaság útja 10. A borítékra rá kell írni: „Góltotó”, félidő SZERDA, 1970 MÁJUS-­­