Déli Hírlap, 2002. április (34. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

12 DÉLI HÍRLAP • SPORT 1 BORSODI BorSoDi* Az elet habos oldala j BORSODI Labdarúgás, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osztály Döntetlen a zsolcai rangadón A huszonnegyedik for­duló mérkőzéseit rendez­ték meg a Borsod-Abaúj- Zemplén megyei I. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság­ban. Eredmények: Miskolci VSC-Amót 2-2 (0-1). Miskolc, vasutas sport­telep, 100 néző. V.: Kiss Z. (Veres, Bárdos). MVSC: Lövei-Jóner, Lakatos (Ilo­­vai), Németh, Scholcz, Barát, Dizmatsek, Macsó, Kovács I., Márton (Kubicza), Tóth. Edző: Földesi Károly. Arnót: Regős-Kőműves, Báli, Kavc­­sánszki (Csízi), Kriston, Szedlák (Vadicska), Zsófi, Ko­vács, Nagy, Vasas, Gáspár. Edző: Bodnár József. G.: Dizmatsek, Barát, ill. Gáspár (2). Jók: Lövei, Macsó, Barát, Kovács I., ill. Kriston, Gás­pár, Vasas, Vadicska. Ifi: 7-1. Földesi Károly: - Tompák voltunk, de a kétgólos hát­rány után is megnyerhettük volna a mérkőzést. Bodnár József:­­ 2-0-ás ve­zetésünknél meccslabdát hi­báztunk, így a döntetlen reá­lis. Németh Attila Encsi VSC-Bodrogha­­lom 2-0 (0-0). Encs, 250 né­ző. V: Szlifka (Váradi, Hor­kai). Encs: Kozma-Fülöp, Glonczi, Varga (Tóth), Orosz, Mika, Csorba, Havas (Gal­­­lyas), Gregó, Adu (Hajkó), Szegedi. Edző: Verpecz Ist­ván. Bodroghalom: Dan­­ku-Petercsák, Perecsényi (Sánta), Rendes, Balogh, Kárándi, Osztroha, Mózes, Balla, Vajda, Pálocz (Cso­mós). Edző: Balogh András. G.: Csorba (2). Jók: Csorba, Glonczi, ill. Vajda. Ifi: 7-1. Verpecz István:­­ Szimpati­kus ellenféllel szemben pon­tatlan végjátékunknak kö­szönhetően csak a három ponttal vagyok elégedett. Balogh András: - Az első félidőt mi, a másodikat az encsiek irányították, de több helyzetből kettőt berúgtak. Borsicz Klára Tomor-Lak-Hejőcsaba •2 (1-1). Lak, 250 néző. V: ■­ernán (Butkai, Tarjányi). Th or-Lak: Grolmusz-Ganyi G­, Farkas J., Turcsik (N>rai), Szita, Tószegi, Mo­­gy0r I., Szántó, Farkas F., Zilah(­Ganyi M.), Kótai. El­nök:­­,Zsivai Attila. Hejő­­csaba: tavasz—Péli (Mende), Osváth, Gilányi, Molnár, Hozdik, T^­styánszki, Novák, Resetár, Vasza, Szabó. Edző: Szűcs István. G.: Ganyi M. (2), Ganyi G., Farkas F., Tő- Megi, ill. Hozdik, Varga. Jók: Kótai (a n„zőny legjobbja), Tószegi, Mogyoró I., Ganyi G., ill. senki. Ifi: 7-4. Szilvás Attila:­­ A sportsze­rű vendégeket az utolsó ne­gyedórában sikerült szemre is tetszetős játékkal legyőzni. Szűcs István: - Sportszerű mérkőzésen a védelmünk át­járóház volt, gyermeteg hibá­inkat a hazaiak könyörtele­nül kihasználták. Nagy Csaba Felsőzsolca VSC-Putno­­ki VSE 2-2 (2-2). Felső­zsolca, 600 néző, V: Kujbus (Somossy I., Séra). FVSC: Fe­kete (Mag)-Matják (Pásztor), Szobóczki, Lippai (Tóth A.), Kalász, Fink, Halász R., Rácz, Németh, Bazsányi, Ha­lász J. Edző: Hauberger Pál. PVSE: Regős-Borsi, Takács, Agárdi, Tamás, Oláh (Szabó), Bányász (Tóth D.), Gál, Mol­nár, Lupkovics, Farkas S. Edző: Kálmán Vilmos. G.: Fink, Szobóczki, ill. Gál, Bá­nyász. Jók: Fiúk (a mezőny legjobbja), Szobóczki, Kalász, Bazsányi, Mag, ill. Gál, Lupkovics, Farkas S., Bá­nyász. Ifi: 1-0. Hauberger Pál: - Gratulá­lok jól játszó csapatunknak, sajnos 2-0-ás vezetésünk bir­tokában óriási hibákat vétet­tünk. A Putnoknak sok sikert kívánok a továbbiakban. Kálmán Vilmos: - Rang­adóhoz méltó színvonalas és változatos mérkőzést játszott a két csapat. Az eredményt reálisnak tartom. Bukovenszki István Sárospataki TC-Halmaj KSE 0-1 (0-1). Sárospatak, 100 néző, V: Petus (Kascsák, Molnár Cs.). STC: Frik­­ker-Baranyi, Oláh, Géczi, Bajnok, Pletenyik (Pallagi, Vécsi), Farkas, Nagy, Tóh R. (Szőke), Vígh, Samók. Edző: Beimli Zsolt. HKSE: Molnár T.-Gável, Juhos (Tóth G.), Városi, Kecskés, Szűcs, Köte­les, Ottó, Bódi, Mida, Molnár Zs. Edző: Kerényi József. G.: Juhos. Jók: Baranyi, ill. Mol­nár T., Juhos, Szűcs. Ifi: 1-1. Beimli Zsolt: - Meddő tá­madójátékunk lehetővé tette, hogy egy hibánkat kihasznál­va 3 pontot elvigyen a Halmaj. Sajnálom, hogy a jo­gos 11-esnél néma maradt a játékvezető sípja. Kerényi József: - Tartalé­kosan, tele betegekkel, na­­gyon nagy fegyverténynek tartom a győzelmet a lelke­­sen tüzelő Patak otthonában. Molnár Ferenc Gönci VM­SE-Nyéklád­­háza 3-1 (1-1). Gönc, 200 né­ző, V.: Bozsóki (Gálán, Leveleki). Gönc: Bóni-Mand­­lik Zs., Mandlik G, Béres (Juhász), Sivák, Csontos­­ (Kiss), Toronyi, Ruszkai­­ (Gombár), Bartus, Molnár I., Kukta. Edző: Csontos József. Nyékládháza: Varga­ Ádám, Kazár, Juhász, Mezei, Lénárt, Kerékgyártó (Jártai), Vidinczei (Kuzma), Hallai,­­­ Tóth, Ivánkai (Borsodi). Edző: Kőrössy Pál. G.: Toro­nyi (2), Csontos, ill. Tóth. Jók: az egész csapat, ill. sen­­­­ki. Ifi: 0-1. Molnár János elnök: - A csapat lelkesedése és hozzá­állása pótolta a hiányzókat. Ezúton mondunk köszönetet dr. Ódor Ferenc képviselő ajándékáért, melyet ezzel a szép győzelemmel ünnep­lünk. Neki is sok sikert kívá­nok a következő négy év munkájához. Kőrössy Pál: - Ez a játék értéktelen. Senkit nem lehet kiemelni.­­ Kukta János Varbói Bányász-Tolcsva SE 3-2 (0-0). Varbó, 200 né­ző. V.: Bárczi (Vanczák,­­ Kolarovszki). Varbó: Kiss Cs.-Virág, Szabó (Asszony I.), Rósa, Kalász (Pigler), Kiss J., Lukács, Asszony II., Rákos, Csendi, Krasznai.­­ Edző: Lipcsei Imre. TSE:­­ Olajos-Pauleczki (Titkó), Holod (Szegedi), Sajgó, Faze­kas, Lukács, Tuss, Varga, Szedlák, Kaczúr, Tóth. Edző: Kónya József. G.: Krasznai I (2), Asszony L, ill. Tuss (11-­­ esből), Szedlák. Kiállítva: Kiss J. (75.), Rákos (90.). Jók: Lukács, Rákos, Krasznai, Vi­rág, Kiss Cs., ill. Pauleczki, Sajgó. Ifi: 7-1. Lipcsei Imre: A Két hajtós, nagy akarattal játszó csapat játékát sikerült egy ember­nek elrontania. A Tolcsva edzője nem nyi­­­­latkozott. Fodor Gyula Pálháza MEDOSZ-Muhi SE 2-1 (0-1). Pálháza, 200 néző. V: Károly (Bodnár, Csorba L.). Pálháza: Papp-Tokár, Hajdú, Trembu­lyák (Okkel), Erdei, Vaszla­­vik (Repka Zs.), Tegoa, Peter­­csák, Szabó, Kovács B., Bar­­náth (Kovács S.). Edző: Haj­dú János. Muhi: Pon­­gor-Nagy (Sarlai), Kutasi, Szabó, Csiszár, Kurucz, Mé­­­­száros, Vranyák, Papp (Szendrei), Molnár (Kiss), Vass. Elnök: Rácz József. G.: Togoa, Kovács B., ill. Vass. Kiállítva: Mészáros (50.). Jók: az egész csapat, ill. sen­­­­ki. Ifi: 4-0. Hajdú János: - Úgy érzem,­­ jó úton járunk. Ezen a mérkő­zésen taktikailag és erőnlét­ben is felülmúltuk ellenfelün­ket, jó játékvezetés mellett. Rácz József:­­ Gratulálok­­ Pálházának. Sándor Attila Szabadnapos: Sajószentpé­­teri VSE Az oldalt összeállítot­ta: Doros László, Kolod­­zey Tamás, Mező László Kapu előtti jelenet Miskolcon. (Fotó: Jakubik László) Megyei I osztály 1­41*20 49-n58 49 2. Felsőzsolca 154 4 3. Halmai 152 743-30«7 4. Encs 133 752-304* 5. Tomor­lak 117 545-3240 6. Sajószentpéter 8 10 539-3334 7. Muhi 104 940-3634 8. Varbó * 851133-4128 9. Gönc 841226-4428 10. Hejőcsaba 711026-3827 11. Pálháza761128-4427 12. MVSC 681033-4026 13. Sárospatak671122-3825 14. Arnót 591034-4124 15. Tolcsva641436-5122 1á. Nyékládháza 471331-4519 17. Bodroghalom "56 18. Eddény kizárva * - egy büntetőpont levonva " - két büntetőpont levonva 2002. április 22., hétfő Labdarúgás NB II: Szabolcs Gabona csoport Kulcsár háromszor beköszönt A labdarúgás harmadik vonalában a 20. forduló mérkőzéseit rendezték meg. Eredmények: Baktalórántháza-Bőcs KSC 1-4 (1-0). Baktalóránt­­háza, 300 néző. Vezette: Nagy L. (Szpisják, Vékony). Bőcs KSC: Balázs-Simon A., Pozder, Farkas A., Szaniszló-Mogyoródi (Kul­csár, 55.), Farkas J., Dobos, Simkó-Szakszon, Lehoczki. Játékosedző: Kulcsár Sándor. A gólok története. 40. perc: Illés 11-esből a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 67. perc: Kul­csár végzett el húsz méterről szabadrúgást, s labdája a ka­pu jobb oldalába vágódott, 1-1. 72. perc: Ismét Kulcsár állt a labda mögé, 22 méterről szabadrúgásból a kapu bal oldalába bombázott, 1-2. 83. perc: Kulcsár beadását Lehoczki két méterről fejelte a kapu közepébe, 1-3. 90. perc: Lehoczki lépett ki a vé­dők közül, a védők lerántot­ták, a megítélt 11-est Kulcsár a kapu közepébe lőtte, 1-4. A Bőcs már a kezdés után magához ragadta az irányí­tást, de helyzeteit ebben az időszakban még kihasználat­lanul hagyta. A szünet után Kulcsár beállásával nagyot változott a játék képe és az történt a pályán, amit a ven­dégek akartak. Jók: Kulcsár (a mezőny legjobbja), Farkas J. , Simon A. Kulcsár Sándor: — Az első félidőt átszundítottuk, a má­sodikban jól játszottunk, de ehhez kellett egy ilyen ellen­fél is. . Makó FC-Kazincbarci­­kai SC 2-2 (1-2). Makó, 300 néző. Vezette: Gyenge (Káté, Nemes Z.) KBSC: Nagy G.-Hanász Bányai, Harnócz-Szögedi Engi (Bercsényi, 83.), Fekete,­­ Deák (Bényei, 90.), Kere­­kes-Dávid, Szamosi (Orosz, 82.). Edző: Koleszár György. A gólok története. 13. perc: Jobb oldali szöglet után Var­ga R. 7 méterről fejelt a bal alsó sarokba, 1-0. 20. perc: Deák futtából 25 méterről bombagólt lőtt a bal felső sa­rokba, 1-1. 25. perc: Fekete passzolt keresztbe a 16-os előtt, Dávid 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-2. 71. perc: Kavarodás támadt a barcikai 16-oson belül, Mádi lábáról került a labda az üres kapuba, 2-2. Küzdelmes találkozót vív­tak a csapatok. A barcikaiak gyorsan hátrányba kerültek, de a csapat tartását dicséri, hogy nem adta fel és még az első 45 percben fordított. A második félidőben is a vendé­gek diktálták a tempót, de egy szerencsés góllal a hazai­aknak sikerült egyenlíteni­ük. Jók: Hanász, Harnócz, Fekete, Kerekes. Koleszár György: - Köze­lebb álltunk a győzelemhez, szerencsés góllal egyenlítet­tek a hazaiak. (Kádár) Nyírbátor FC-Tiszaúj­­városi FC 2-1 (1-0). Nyírbá­tor, 400 néző. Vezette: Medovarszki I. (Tóth P., Medovarszki J.). Tiszaújváros: Sinescu-Ter­­nován, Kundrák, Gligoro­­vics-Kovács R. (Bene, 55.), Boros (Szűcs, 77.), Komi, Do­bi, Millinkhoffer-Bernáth, Kovács P. (Balogh, 74.). Edző: Toperczer Tibor. A gólok története, 32. perc: Szabó jobb oldali szögletét rö­viden fejelték ki a védők, a labda visszakerült Szabóhoz, aki begurított és Tóth 9 mé­terről, laposan a jobb sarokba lőtt, 1-0. 73. perc: egy hosszú előrevágott labdára Gubacsi lecsapott, rövid labdavezetés után középről, 17 méterről félmagasan a kapu bal olda­lába lőtt, 2-0. 78. perc: Komi középen Baloghoz passzolt, aki a balösszekötő helyéről 8 méterről a hosszú sarokba vágta a labdát, 2-1. Kulturáltan és sportszerű­en játszott mindkét csapat. A vendégek erős mezőnyfölény­­ben futballoztak, de ezt nem tudták gólokra váltani. A ha­zaiak erejét a védekezés kö­tötte le, csak ritkán vállal­koztak támadásokra, de mi­­­­vel helyzeteikből többet ki­használtak, sikerült nyerni­ük. A vendégeknek szeren­cséjük sem volt, kapufát rúg­tak és rossz helyzetkihaszná­lásuk miatt nem sikerült pontot szerezniük. Jók: Sinescu, Tomován, Kundrák, Gligorovics. Toperczer Tibor: - Nem ér­demeltünk vereséget, a dön­tetlen reálisabb lett volna. (lukács)* További NB II-es eredmé­nyek: Szeged FC-Demecser FC 1-0. Karcag-Orosháza 1- 0. Gyulai TFC-Mátészalka 1-2. Szabadnapos: Jászbe­rény. (farkas) NB II Szabolcs Gabona csoport 1. Demecser 123437-2639 2. Tiszaújváros96335-2033 3. Kazincbarcika 86432-2030 4. Makói FC 86531-2830 5. Bocs KSC78436-2829 6.Jászberény84623-1928 7. Orosháza * 94633-2027 8. Mátészalka76628-2927 9. Nyírbátor63927-3321 10. Szeged FC56717-2321 11. Karcag 55819-2720 12. Gyulai TFC421318-3814 13. Baktalór­ 131419-446 * - négy pont levonva Labdarúgás NB III, Tisza csoport GYŐZÖTT A SZIRMABESENYŐ A labdarúgás negyedik vonalában a huszadik já­téknap találkozóira ke­rült sor. Eredmények: Szirmabesenyő-Záhony 3-1 (2-0). Szirmabesenyő, 250 néző. Vezette: Kiss J. (Nagy Cs., Szűcs). Szirmabesenyő: Kiss P.-Sí­­pos, Lázár, Salló, Schnek-Krompák (Kui), Sza­bó, Mózsik (Kerényi), Lasz­­tóczi (Dóczi)-Szabó, Egri. Edző: Zupkó Mihály. G.: Egri (2­35., 82.), Szabó J. (25.), il­letve Karasz (61.) Jók: Lázár, Salló, Egri. A hazaiak végig nagy lelkesedéssel harcoltak, odaadó küzdelmük ezúttal­­ eredményt hozott. A hazaiak már az első félidőben meggyő­ző előnyre tettek szert, s ez ele­gendőnek bizonyult a sikerhez. Zupkó Mihály: - Ezúttal a játékosok akarása meghozta a várva-várt győzelmet. Igaz, a csapatjáték néha akado­zott, de sikerült nyerni és fel­lélegezhetünk. Győzelmün­ket az SZK Transzport Rt. ve­zérigazgatójának ajánljuk. Kozák János Vásárosnamény-Mádi FC 1-1 (1-0). Vásárosna­­mény, 300 néző. Vezette: Ke­gyes (Orosz, Berettyán). Mádi FC: Kiss Á.-Turbucz, Martis, Haraszin, Wach­­ter-Demkovics, Toplenszki, Babos (Nagy, 77.), Harsányi (Buri, 56.)-Jáger (Hajdú, 46.), Soltész. Edző: Takács József. G.: Bagin (40.) illetve Buri (62.) Jó: Turbucz. Küz­delmes mérkőzésen a mádiak későn kapcsoltak rá és ez csak egy pontot eredménye­zett. Takács József: - Keveset tettünk a győzelemért, ezért igazságos az eredmény. Sarudi László Mezőkövesd-Sátoralja­­újhely 0-0. Mezőkövesd, 800 néző. V: Seres (Bodnár, Gu­lyás). Mezőkövesd: Varga L.-Szo­­bóczki, Veréb, Tari, Nyeste, Árvai, Ragó, Tábori (Kada), Farkas (Karancsi), Lója T., Barsi. Edző: László István. Sátoraljaújhely: Mata-Dó­­kus, Ocsenás, Tokár, Bodnár, Janikó (Tóth, Szoták), Szabó (Balogh), Juhász, Csáki, Bar­na, Trembulyák. Edző: Zsófi József. A vendégek előtt több ab­szolút lehetőség adódott, így közelebb álltak a győzelem­hez. Kiállítva: Trembulyák (42.). Jók: senki, ill. Csáki, Tokár, Ocsenás, Bodnár. László István: — Rendkívül lélektelen játékkal nagy csa­lódást okoztunk. Gratulálok az ellenfélnek. Zsófi József:­­ Kiváló játék­­vezetés mellett egy félidőt emberhátrányban játszot­tunk, de sok helyzetet pus­káztunk el, így nem tudtunk nagy meglepetést okozni. Sipeki János * További NB III-as eredmé­nyek: Hajdúdorog-Rakamaz 0-0, Létavértes-Nyíregyháza Kertváros 1-4, Ibrány-Bal­­mazújváros 4-0, Tuzsér-Haj­­dúnánás 2-2. N6 III, Tisza csoport