Déli Hírlap, 2002. április (34. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

Labdarúgás, Borsodi Liga Levegőhöz jutott a Kispest A labdarúgó Borsodi Li­gában a 31. forduló mérkő­zéseit játszották a csapa­tok. Különösen a kiesés el­kerülése érdekében folyt nagy csatározás. A Kispest és a Győr nyert, a Haladás azonban lépéshátrányba került. Debrecenben az újpestiek szerezték meg a vezetést, ám a szünet után a jól hajrázó és ritmust váltó debreceniek egalizálták az állást. A szur­kolók legfeljebb azon bosszan­kodtak, hogyan lehet ilyen sok abszolút helyzetet kihasz­nálatlanul hagyni... Az MTK hazai környezetben bukott el, s különösen elgondolkoztató a fiaskó aránya. A kék-fehérek ezzel elveszítették hazai ve­retlenségüket, s előnyük im­máron hét pontra csökkent az üldöző Zalaegerszeggel szem­ben. Elképesztően alacsony szín­vonalú és kifejezetten unal­mas mérkőzést láthattak a szurkolók Angyalföldön. A ha­zaiaknak ez az összecsapás je­lentette az utolsó szalmaszá­lat, ám az új tréner sem tu­dott csodát tenni, ismét csak döntetlenre futotta. Pedig a Ferencváros mindent elköve­tett annak érdekében, nehogy gólt szerezzen, de ez a felfogás is kevésnek bizonyult. A haj­rában aztán akadt egy-két futballra is emlékeztető mo­mentum, de az az igazság, hogy teljesítményéért egyik csapat sem érdemelt volna pontot. Sajnos, a döntetle­nért jár egy-egy... Győrött szomszédvárak csapatai feszültek egymásnak és meglehetősen idegesen fut­balloztak. Sok volt a hiba, lát­szott, hogy mindenképpen a vereség elkerülése a cél. Úgy tűnt, hogy a szurkolók nem látnak gólt, de a befejezés előtt négy perccel Farkas Ba­lázsnak „elsült” a lába, s ez a győrieket boldogította. Zalaegerszegen a hazaiak diktálták a tempót, a székes­­fehérváriak csak időnként tudták megkérdőjelezni a za­laiak sikerét. A vendégek azért veszítettek, mert az első félidőt átaludták. A kispestiek Sasunak köszönhették a há­rom pontot, s k­ézzel levegőhöz jutottak a kiesés elleni csatá­rozásban. Eredmények: Vasas-Ferencváros 0-0. Il­­lovszky-stadion, 5000 néző. Vezette: Makai. Enternet-DVSC-Újpest FC 1-1 (0-1). Debrecen, 4500 né­ző. Vezette: Hajdó. G.: Szeke­res T., illetve Tokody. Győri ETO FC-Haladás FC 1-0 (0-0). Győr, 2500 néző. Ve­zette: Drucskó. G.: Farkas B. Kispest-HFC-Matáv Sopron 1-0 (0-0). Bozsik-stadion, 800 néző. Vezette: Szabó Zs. G.: Sasu. MTK Hungária FC-Duna­­ferr SE 1-4 (1-3). Hungária körút, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette: Hanacsek. G.: Zavadszky, illetve Sala­mon, Lengyel, Rósa, Sowun­­mi. Zalahús ZTE FC-Videoton FC 3-1 (2-0). Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Juhos. G.: Csóka, Kenesei, Waltner, illet­ve Földes. A Borsodi Liga állása 1.MTK FC 2047 56-3064 2. ZTE FC 176861-3757 3. Ferencváros1651053-3453 4. Dunaferr * 1489 58-3644 5. Újpest FC 1281155-5144 6. Videoton FC11101041-4343 7. Matáv Sopron 9 91344-5036 8. Győri ETO8 111243-5235 9. Debrecen7 141034-4435 10. Kispest­ HFC9 81438-5935 11. Haladás FC7 101436-6031 12. Vasas5 91740-6324 *= hat büntetőpont levonva ITTHON A BEREK Ma este folytatódik a pont­­vadászat az NB I-es terem­labdarúgó-bajnokságban. A Berek Rolád-Soltész Papír együttese ma este a miskolci Herman Gimnázium csarno­kában 15 óra 15 perctől az FC Viktorio Arreola együtte­sét látja vendégül. Pires a legjobb Az angol sportújságírók a francia Robert Pirest vá­lasztották az Év labdarú­gójává. Az Arsenal sérült légiósa a szavazáson ke­véssel előzte meg a hol­land Ruud van Nistel­­rooyt. A Manchester Uni­ted csatára a héten már két elismerést is begyűj­tött: a Hivatásos Labdarú­gók Szövetsége és a szur­kolók is őt találták a leg­jobbnak. Labdarúgás NB I B, Keleti csoport, felső ház Diósgyőri siker a rangadón Igencsak kemény próba­tétel várt a DVTK labdarú­góira szombaton: a listave­zető Békéscsaba otthoná­ban vizitált az alakulat. A piros-fehérek a pontszer­zés szándékával léptek pá­lyára. Békéscsaba-Diósgyőri VTK 1-3 (0-2). Békéscsaba, 3000 néző. Vezette: Bede (Vá­mos, Tumó). Békéscsaba: Fekete-Balog, Fehér, Gabala, Bujáki-Toldi, Szoboszlai, Udvari, Valenté­­nyi-Bánföldi, Tóth Gy. Edző: Pásztor József. DVTK: Fülöp-Constantin, Vámosi, Kosán-Ulveczki, Lip­­pai, Vitelki, Vojtekovszki, Sán­­dor-Montvai, Binder. Edző: Pajkos János. Csere: Valentényi helyett Popovits, a 33., Ulveczki he­lyett Domokos, a 46., Toldi he­lyett Szabó S., az 52., Lippai helyett Nyikos, a 68., Szobosz­lai helyett Ursz, a 85., A Montvai helyett Horváth I., a 90. percben. 10. perc: Lippai lövése kipat­tant a kapufáról, érkezett Vojtekovszki és a középpályás lá­báról a labda a gólvonalon túlra hullott, 0-1. 13. perc: Tóth támasztatta meg Fülöpöt, ám a diósgyőri ka­pus jó érzékkel tisztázta a lövést. 22. Ulveczki emelte át a lab­dát a védőkön, Binder futtából lőtt kapura, s a labda a kapu­fa tövéről vágódott a hálóba, 0-2. 60. perc: Popovits vitte el a labdát Constantin mellett, a vé­dő buktatta, ezért sárga lapos fi­gyelmeztetésben részesült, de mivel ebből már volt neki, villant a piros is. 80. perc: Montvai ugrott ki a védők közül, Udvari hátulról fel­vágta, ezért azonnal a piros lapot mutatta fel neki Bede. 85. perc: Vitelki a 16-oson be­lül szabálytalankodott Bánföldi­vel, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Bánföldi értékesítette, 1-2. 92. perc: Binder jó labdával ugratta ki Vitelkit, a középpá­lyás 16 méterről, nagy erővel bombázott a bal alsó sarokba, 1-3. A diósgyőriek rendkívül bát­ran kezdtek, s azonnal kapujá­hoz szorították a pályaválasztót. A piros-fehér támadások egy­mást követték, s jószerével az el­ső veszélyesebb akció góllal vég­ződött. A csabaiak mintha nem hitték volna el, hogy ebből akár baj is lehet, továbbra is álmosan, komótos tempóban futballoztak. Ennek az lett a következménye, hogy a taktikus és korszerűbb já­tékot bemutató vendégek meg­duplázták előnyüket. A fordulás után sem tudott újítani a Békés­csaba, a DVTK okosabb játékot nyújtott ellenfelénél. A hajrában annyi változás következett be, hogy feljöttek a hazaiak, átvet­ték az irányítást és sikerült a szépítés. A hátralévő időben azonban a DVTK jól kontrázott és bebiztosította megérdemelt győzelmét. Jók: Balog, Bánföldi, illetve Vámosi, Vitelki, Vojtekovszki, Binder. Pásztor József: - Az első ne­gyedórában eldönthettük volna a mérkőzést, de kimaradtak a helyzeteink, s ezért veszítettünk. Pajkos János: - Nagy taktikai csatában megérdemelt győzel­met arattunk. További NB I B-s eredmények, felső ház: Szolnoki MÁV-Csepel- AT 1-1. REAC-BKV Előre 1-2. Alsó­ház: Eger FC-Fóti SE 1-1. Nyírség-Spartacus-Monor 2-0. ESMTK-Kecskemét 3-3. A diósgyőriek kitettek magukért és rangadót nyertek Békéscsabán. (Jakubik László felvétele) Lisztes szerezte az első gólt Megbotlott a Leverkusen A labdarúgó Bundesliga első vonalában az elmúlt hét végén a 32. forduló mérkőzéseire került sor. A nyitányon a Hamburg ala­posan elpáholta a városi rangadón ellenfelét, a bombameglepetés azon­ban Leverkusenben szüle­tett, ahol a listavezető ha­zai környezetben bukott el, akkor vetítette elő az árnyé­kát, amikor Butt, a hazaiak kapusa kihagyott egy jogosan megítélt 11-est. Az ilyesmiért mindig nagy árat kell fizetni, ez a tétel ezúttal is teljes mértékben igazolódott. Ailton a másik oldalon beta­lált és ez teljesen lehűtötte a stadion közönségét. Most már sokkal jobban „cidrizhetnek”, mint koráb­ban, ugyanis a Leverkusen előnye két pontra zsugoro­dott. A Dortmund nagyon ne­hezen, de a 89. minutumban Amoroso által értékesített U-esből szerzett góllal kicsi­karta a győzelmet a már ko­rábban kiesett FC Köln ellen, s könnyen lehet, hogy a haj­rában előzi meg ellenfelét. A Bayern München gépeze­te nehezen lendült bele, ám a Hertha a 35. percben tíz főre fogyatkozott, miután van Burik beszédért a kiállítás sorsára jutott. A bajorok a folytatásban nyomasztó fö­lénybe kerültek, s a hajrá­ban negyedóra alatt egy hármassal szórták meg Ki­rály Gáborékat. A Cottbus már korábban megmene­kült a kieséstől, most egy hazai döntetlennel szaporí­totta pontjainak a számát. A találkozón Sebők orr­csonttörést szenvedett. Eredmények: St. Pauli- Hamburg 0-4. Bayer Le­­verkusen-Werder Bremen 1-2. Bayern München- Hertha BSC 3-0. Energie Cottbus-1860 München 1-1. Schalke-Nürnberg 2-1. Wolfsburg-Hansa Rostock 4-0. Borussia Dortmund- FC Köln 2-1. Mönchen­­gladbach-VfB Stuttgart 2-2. Freiburg-Kaiserslau­tern 3-1. Vezet a Lever­kusen (66), második a Dortmund (64), harmadik a Bayern München (62). D. L. Várható volt, hogy lesz diadalmenet a Leverkusen útja a bajnoki címig, ez az alakulat ugyan­is arról „neveze­tes”, hogy képes a döntő pillanatok­ban összeomlani, nem róluk mintáz­ták meg a győztes szobrát. S miután olyan együttes lá­togatott a gyógy­szergyáriakhoz, amelynek sorai­ban magyar focista is található, hát nem kellett túlsá­gosan nagy képze­lőerő, hol robban a meglepetés petár­dája. A Bremen Lisztes távoli lövé­séből elért góllal szerezte meg a ve­zetést, amit a 32. percben Zé Roberto kiegyenlített. A baj nem Claudio Pizarro (jobbról) szerezte a Bayern München harmadik gólját, amely­nek éppen Thorsten Fink társaságában örül. NB I B, Keleti csoport Felsőház Alsó­ház Totóeredmények 1. Vasas-Ferencváros 0-0X 2. Győri ETO-Haladás 1-01 3. Debrecen-Újpest FC 1-1X 4. Leverkusen-Bremen 1-22 5. Bayem M.-Hertha 3-01 6. Cottbus-1860 München 1-1X 7. Mönchengladb.-Stuttgart 2-2X 8. Freiburg-Kaiserslautern 3-11 9. Chievo-Intemazionale 2-2X 10. Lazio-Verona 5-41 11. AC Parma-Atalanta 1-1X 12. Piacenza-Juventus 0-12 13. Perugia-Bologna 1-01 +1. AC Milan-AS Roma 0-0X