Déli Hírlap, 2002. december (34. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-09 / 286. szám

2002. december 9., hétfőSPORT EXTRA © Tények DKSK-ZTE-Zala Volán 86-66 (21-19, 17-17, 20-12, 28-18). Miskolc, városi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Görgényi, Jobbágy. DKSK: Hadzovics 14/3, Brosovszky 18/3, Szlimák, Csávás 3, Gaitner 13. Csere: Balogh G. 18/6, Bukovszki, Koncz 10/6, Lazics 4, Sze­­merédi 6. Edző: Milen Vuki­­csevics.. ZTE: Szentkirályi, Zsovár 18, Horváth Zs. 10/6, Vajda 4, Lichnerová 21/9. Csere: Peso­­vics 6, Varga R. 7/3, Surán, Dali. Edző: Székely Norbert. Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-5. 3. perc: 3-11. 7. perc: 12- 13, 9. perc: 12-19, 15. perc: 25-26. 23. perc: 44-38. 25. perc: 49-40. 33. perc: 65-50. 36. perc: 75-55. Kipontozódás nem volt. Kolodzey Tamás A diósgyőrieken látszott, hogy még nem heverték ki a koppen­hágai Európa-kupa mérkőzésen DKSK-recept: minden jó, ha a vége jó A szombat esti, miskolci városi sportcsarnokban rendezett élvonalbeli női kosár­labda-mérkőzésen érvényesült a papírforma, a diósgyőriek remek hajrával biz­tosan verték a harcosan küzdő ZTE-Zala Volán együttesét, elszenvedett kudarcot. A haza­ 1­iak huszonöt percig nem találták­­ a helyüket a pályán, sok zicceri­­g, hibáztak el és gyakran eladták a­­ labdát. Játékukból hiányzott a így szokásos tűz, csak tessék-lássék módra járatták a labdát. A lelkes zalaiak - a hajrától eltekintve - becsülettel harcoltak és megne­hezítették a lényegesen nagyobb tudású diósgyőriek dolgát. Az utolsó negyedben azonban elfáradtak és nem bírtak a diós­győriek cseréivel. A DKSK a végén nagyon rákapcsolt, és úgy darálta le ellenfelét, hogy - ilyen a sport - még tapsot is kapott. Jók: Balogh G., Koncz, Bro­sovszky. A diósgyőriek legközelebb szerdán este lépnek pályára: a miskolci városi sportcsarnokban 18 órától a német BG Dorsten csapatát látják vendégül. Min­denképpen győzniük kell ahhoz, hogy halvány továbbjutási reményeik életben maradjanak. Edzői vélemények: Milen Vukicsevics: - Sokáig rossz hatást tett ránk a szerdai vereség, a koppenhágai sokk huszonöt percig tartott. Utána felszabadultunk és ekkor már pontokban is kifejezésre jutott az akaratunk. Székely Norbert: - A nagy­szünetig meglepetést okoztunk. Játékunk lüktetett, hajtottunk, akartunk. A második félidőben a nagyobb rutin döntött, de nincs okunk a szégyenkezésre. Gratulálok a diósgyőrieknek a győzelemhez. Hadzovics (jobbról) tizennégy pontot szerzett a zalaegerszegiek ellen. Nem szabad pálcát törni A dániai vereséget követően attól féltek a DKSK vezetői, hogy kevesen lesznek a Zala Volán ellen és akik megjelennek, eset­leg kifütyülik a játékosokat. Nos, a nézők a várt számban vonul­tak fel és igazán nem bántották kedvenceiket. Ők is tudják, hogy a sportban a vereség is benne van, egy balul végződött találkozó után nem szabad pálcát törni senki fölött. Most a társaság háza táján mindenki abban reménykedik, hogy hasonló álláspontra helyezkednek a szponzorok is, akik nem fordulnak el a klubtól. Már az élvonalról álmodhat a Tiszaújváros A hét végén fordulót rendeztek az NB I/B-s kézilabda-bajnokságokban. Megyénk csapatainak mérlege: három mérkőzés, egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség. A már őszi bajnok tiszaújvárosiak ezúttal is fölényesen diadalmaskodtak. TKK Mezőtúr-Mezőkövesdi KC 32-26 (12-10). Mezőtúr, 400 néző. Vezette: Gólya, Molnár. NB I/B férfi. MKC: Varga-Fülöp 5, Pető 6, Drizner, Mikulás 4, Kerekes 5, Kollányi 5. Csere: Holló, Búzás, Gulyás, Kálmá­n 1, Makai. Edző: Herczeg Béla. A szoros első félidő után a második félidő 5. percében öt góllal elhúzott a hazai csapat, s ezt a félidő közepére ledolgozták a vendégek. Az utolsó hat perc­ben azonban a fejetlen rohanás vereséget eredményezett. Jók: Pető, Fülöp, Herczeg Béla:­­ Gratulálok a Mezőtúrnak! Kecskeméti NKSE-Tiszaújvá­­rosi SC 14-31 (6-14). Kecskemét, 100 néző. Vezette: Fördős, Sur­­man. NB I/B női. TSC: Árvai-Demeter 2, Keller 6, Hollóné 8, Vakarcs, Császár 6, Benes 4. Csere: Jónyer és Ko­vács Á. (kapusok), Cseri: Jám­bor, Molnár 4, Kovács É. 1, Bag­­di. Edző: Berzsenyi Mária. Végig vezetve biztosan nyer­tek a vendégek. Jók: Hollóné, Császár, Keller, Jónyer. Berzsenyi Mária: - Készül­tünk erre a mérkőzésre is, ezért biztosan nyertünk. Bőc­i KSC-Csömör KSK 27-27 (15-14). Bőcs, 100 néző. Vezette: Szikszai, Szilágyi. NB I/B női. Bőcs: Kovács-Rajna 2, Oláh 2, Kreisz, Szántó 3, Nagy Sz. 4, Bene 8. Csere: Nánási és Hidegh (ka­pusok), Bak, Bálint, Bonta 8. Edző: Molnár András. Kemény csatát ví­vott a két csapat. A döntetlen igaz­ságos. Jók: Bene, Bonta, Szántó. Hideg Levente szakosztályel­nök:­­ A játék képének megfelelő eredmény született. Itthon a Berek Rolád Ma este folytatódik a pontva­dászat az élvonalbeli teremlab­darúgó-bajnokságban. A Berek Rolád­ Technika Háza együttese hazai környezetben, a miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium torna­csarnokban fogadja a SZUFC Siófok gárdáját. A nagy érdek­lődéssel várt összecsapást 19 óra 15 perckor kezdik. Zupkó Mihály, a hazaiak trénere győ­zelmet vár játékosaitól. Középdöntőben a Mocsai-lányok Dániában zajlik az 5. női kézilabda Euró­­pa-bajnokság, amelyen címvédőként szere­pel a magyar válogatott. Aarhus, D csoport, 1. forduló: Magyar­­ország-Fehéroroszország 34-23 (16-12). Ld.: Németh H. 8, Farkas 8, Kirsner 6. Óriási tudásbeli különbség volt a két együttes között. 2. forduló: Magyarország-Szlovénia 31-28 (16-14). Ld.: Farkas Á. 12, Lovász 7, Kirsner, Mehlmann 4-4. Olykor akadozott a gépezet, a hajrában azonban magabiz­tosan kerekedtek felül a mieink. 3. forduló: Magyarország-Csehország 33-26 (17-13). Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese bejutott a középdöntőbe. Miskolci győzelmek A hejőcsabai sportcsarnok adott otthont az ötödik és hatodik korcsoportos asz­talitenisz-diákolimpia megyei dön­tőjének. Eredmények, leány csapat: 1. Zrínyi G. (Deák, Galváczki), 2. Kós Szakk. (Márton, Tölcsér), 3. Gábor Áron Szakk. (Ózd, Bóta, Ivády) és Evangé­likus Kossuth G. (Hunyadi, Konkoly), 5-8. Kossuth G. és Szakk. (Sátoraljaúj­hely), Diósgyőr-Vasgyári Szakk., Diós­győri G. és Szentpáli Szakk. Leány egyéni: 1. Tölcsér Petra (Kós), 2. Deák (Zrínyi), 3. Ivády (Gábor Áron), 4. Bóta (Gábor Áron), 5-8. Juhász (Váci, Encs), Márton (Kós), Galváczki (Zrínyi), Bon­csér (Jókai Mór). Labdarúgó-táblázat élén telel a Fradi Pénteken este befejeződött a az élvonalbe­li labdarúgó-bajnokság őszi idénye. Az utolsó meccsen: Kispest-Honvéd- Ferencváros 1-2 (0-0). A Borsodi Liga állása biztonság vonala , Biztonsági- tűzvédelmi __ videokamerás rendszerek gtechnika és va< KarácsomW I IV II 5zkontban engedménnyel Több mint 2000-féle könyv óriási 30-50-n megvásárolható a Belvárosi Könyvesboltban. Miskolc, Széchenyi út 64., (az udvarban) tel.: 46/413-564 # Szerencsi siker Hazai környezetben fölényesen nyert a szerencsiek NB II-es férfi kosárlabda­csapata. Szerencsi VSE-Hajdúböszörmény 80-54 (19-16, 20-5, 20-21, 21-12). Szerencs: Lengyel 7, Jakab L. 32/6, Rehó 17, Riczu 21/3, Dékány. Csere: Jakab J., Sidlóczki 3/3, Vajtó. Gulyás László edző: - Gyorsabban és szervezettebben játszottunk, mint ellenfe­lünk. Jakab László extra teljesítményé­vel ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. ’fmmmy í borsodi!Borsodi. Az élet habos oldala ifUl^ ' —