Délmagyarország, 2004. január (94. évfolyam, 1-26. szám)

2004-01-05 / 3. szám

HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFŐN A DÉL SPORTJA SZERKESZTI: SÜLI JÓZSEF ■ 2004. JANUÁR 5. Fradi-siker a BL-rajton KÉZILABDA Hazai környezetben a Ferenc­város legyőzte a spanyol Elda Prestigiót a női kézilabda Baj­nokok Ligája csoportküzdelme­­inek rajtján. BUDAPEST (MTI) Női BL, D csoport, 1. forduló: Fe­­rencváros-Elda Prestigio (spa­nyol) 30-26 (13-13), góllövők: Mravikova 8, Kocsik 7 (6), Kirs­­ner 6, Uhrakova 5 (2), Tóth, Pá­dár 2-2, ill. Box 6 (2), Sóti 5 (4), Morales 4, Fraile 3,­Turnhouth, Gilbert, Ortuno, Fernandez 2-2. Egy-egy értékesített büntetővel indult a mérkőzés, aztán felvált­va estek a gólok. Kezdetben sok volt a védekezésbeli hiba. A 8. percben a hazaiak 6-4-re vezet­tek, majd - részben a több elron­tott támadás következménye­ként - sorozatban háromszor ka­pott gólt Sugár, és fordult a koc­ka. Ezt követően emberelőnybe került az FTC, de nem tudott élni a lehetőséggel, 7-7. A folytatás­ban a spanyol bajnok tartotta mi­nimális előnyét, a rivális erejéből csak az egyenlítésre futotta. A 23. percben Sugár újabb védését kö­vetően Mravikova indult, és újból a vendéglátónál volt az előny, de elhúzni megint csak nem sike­rült. A félidőt Kocsik kihagyott időntúli hétméterese zárta. A második játékrészt nagyon rosszul kezdte az Elda Prestigio, csak négy és fél perc elteltével volt eredményes, igaz, akkor ember­­hátrányban. Az FTC nem tudott meglépni, a spanyoloknak pedig arra kellett sok energiát fordítani­uk, hogy tartsák a lépést. A 43. percben Mravikova kétszer vil­lant, és először lett háromgólos az FTC-előny (19-16). Hullám­völgybe és létszámhátrányba ke­rültek a vendégek, s a fonalat el­kapó népligetiek szlovák szélsője megint duplázott (21-17). Állan­dósult a különbség és ez a Fradi malmára hajtotta a vizet. A spa­nyolok egyre idegesebbek lettek, sorra kapták a kétperces bünteté­seket, és így - noha hármas (!) emberelőnyben is voltak - esé­lyük sem maradt a felzárkózásra. Baunok Bernadett szerint van esély a Cornexi-Alcoa ellen Szegeden edzett a HNKC A Liss-HNKC NB I-es női ké­zilabdacsapata célegyenesbe ér­kezett - ami a tavaszi szezonra való felkészülést jelenti. Pén­teken 18 órakor ugyanis már hazai környezetben a­ Corne­­xi-Alcoa ellen lép pályára a kék-sárga gárda. Szombaton és vasárnap az újsze­gedi sportcsarnokban tréninge­zett a vásárhelyi Liss-HNKC, a 2004-es év első bajnokiját pedig nem szombaton - akkor bál van Hódtói Sportcsarnokban -, ha­nem pénteken 18 órakor játssza a fehérvári Cornexi-Alcoa ellen. A sportban tegnapelőtt délután egymásközti edzőmeccset ját­szottak Gaálék, de Tamás Sán­dor vezetőedzőnek a hibák kija­vítása mellett arra is volt ideje, hogy beszámoljon az együttest érintő legfrissebb hírekről: - November 17-én kezdtük meg - tíznapos pihenőt követően­ - a felkészülést a tavaszi szezon­ra, s az ünnepek miatt is alkalom nyílt egy kis lazításra. Az összes délelőtti foglalkozás a fizikai álló­­képesség növelését szolgálta, dél­után pedig a páros kapcsolatok, a csapatrészek összhangja, a véde­kezés és támadási variációk gya­korlása szerepelt a programban. Jó hír, hogy Jencsi Katalin és Da­niela Palarie teljesen felépült, s­­utóbbi, valamint ukrán kapu­sunk, Okszana Plosinszkaja az ünnepek után pénteken érkezett vissza a klubhoz. A közös munká­hoz Daniela már korábban, de­cember elején csatlakozott, akár­csak Monika Nikolics, aki addig a szerb-montenegrói válogatottal trenírozott a világbajnokságra. A foglalkozásokról általában többen hiányoztak egyetemi és főiskolai tanulmányaik, a vizsgaidőszak miatt. Kocsis Ágnes vállsérülését a csapatorvos, Vörös doktor kike­zelte, már régen szenvedett ezzel, s az is örömhír, hogy a Délvilág­nál Szabó Valéria lett az év megyei ifjúsági sportolója. Közben véget ért az első félidő, amit a zöldek 15-13-ra nyertek a narancssárgák ellen. Az utóbbi­aknál Asztalos Judit vicce­­sen­ szemrehányóan jegyezte meg az egyik gólnál: - Valaki se­gítsen a védekezésben, mert hü­lyét csinálnak belőlem... A má­sodik játékrészt 0-0-ról kezdték a felek, közben volt aki, mezt, színt, csapatot váltott. Időkéré­sek, sárga lapok, kiállítások, ke­mény összecsapások, jó megol­dások, technikai hibák váltogat­ták egymást­­ akár egy bajnokin, csak a tét volt kisebb. Bár az sem, mert a tét a jó tavaszi rajt a fehér­vári gárda ellen. - Megnéztem a december 30-ai Cornexi-Dunaferr találkozót - árulta el Bajnok Bernadett, a Liss csapatkapitánya -, s a látot­tak alapján állíthatom, van esé­lyünk, akár a győzelemre is. Ked­den az egész csapattal „levideóz­zuk" ezt a találkozót és akkor mindenki meggyőződhet arról, hogy nem előre lefutott ez a ta­lálkozó. Én a munkában hiszek, amennyiben keményen, lelkiis­meretesen dolgozunk, nem ma­radhat el a siker. Mindenki hi­bázhat, az benne van a játékban, a pakliban - így volt ez most a tréningen is -, de hajtani, küzde­ni kell. Sokat segíthetnek szur­kolóink, akik­ mindig olyan han­gulatot teremtenek, hogy úgy érezzük: nyolcadik játékosként ott vannak velünk a parkettán. A második, ezúttal 35 percet is a zöldek nyerték, 19-17-re. Edzőmeccset játszottak még az elmúlt hetekben, hónapokban a­­ kék-sárgák a Szeged-Kiskundo­­rozsma KSE, a Dunaferr és az FTC női együttese ellen, vala­mint a Tisza Volán serdülő és a Miksi­fit Miksi Dorozsma ifjúsá­gi fiúcsapata ellen. Visszatérve a szombat délutáni tréninghez - teljes volt a keret, tizenhatan vettek részt -, a másfél órát leve­zető, laza futás zárta, majd roha­nás az öltözőbe, tusolás, öltözés, mindenki sietett haza, hogy le ne késse a Ferencváros Bajnokok Li­gája találkozóját.­­ Az intenzitással és a hozzáál­lással is maximálisan elégedett voltam - jegyezte meg Tamás Sán­dor a sportcsarnok lépcsőjén lefelé baktatva hasonló küzdőszelle­met várok a pénteki derbin is. IMRE PÉTER Tamás Sándor a hét végén az újszegedi sportcsarnokban vezényelt edzéseket a vásárhelyi női kézilab­dacsapatnak. Fotó: Miskolczi Róbert NAPI MELLÉKLETEK Kedd A PÉNZ BESZÉL, GYÓGYÍR Szerda RANDEVÚ Csütörtök BIZALMASAN Péntek DÉLMADÁR Szombat SZIESZTA WWW.DELMAGYAR.HU Remek új évi kezdet KOSÁRLABDA SZEVIÉP-SZEGED­ BEAC 81-47 ______ (18-21,24-11,17-4,22-11) NB I A csoportos női kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: dr. Páli, Vétek. Szeviép-Szeged: Donkó (4), MÉSZÁROS (19/6), Mandache (12), RUSSAI (16), ÚJ­HELYI (12). Cserék: Kajdacsi (4), Fűrész (6), Roczkov (2), Szokó (6), Pungor (-). Edző: Újhelyi Gábor. BEAC: Dömötör (7/3), Bartha (2), Izsák (6/3), Bujdosó (8), NAGY (11). Cserék: Kiss (2), Kovács (1), Muszbek (2), So­mogyi (4), Selmeci (4). Edző: Sterbenz Tamás. Mezőnybeli dobások: 30/68 44%, ill. 19/56 34%. Büntetők dobószázaléka: 19/23 83%, ill. 7/9 78%. Lepattanók: 35, ill. 26. Legtöbb lepattanó: Újhelyi 10, ill. Bujdosó 5. Legtöbb assziszt: Mészáros 6, ill. Dömötör 3. Visszavágni. Ez volt a jelszó teg­nap este a Szeviép-Szeged-BEAC NB I A csoportos női kosárlab­da-mérkőzés előtt. Mármint Ti­­sza-parti oldalon, hiszen az ős­­szel a nyitófordulóban a főváro­siak meglepetésre legyőzték az U­jhelyi-tanítványokat. Gyászszünettel kezdődött a ta­lálkozó. A játékosok és a nézők a közelmúltban elhunyt Martono­­si Józsefre emlékeztek, aki egy­kor a Szeviép gyúrója volt. A ven­dégek kezdtek jobban az első percben 4-1-re vezettek. Tovább­ra is a BEAC volt lendületes, a 4. percben már 12-5 volt a javukra. Újhelyi Gábor időt kért. Zengett a csarnok. Újhelyi Petra zsinór­ban kétszer „beköszönt", a 6. percben 9-12 volt az állás. Foko­zatosan dolgozta le a hátrányát a Szeviép, a 8. percben már csak egy volt közte: 14-15. A hajrá a fővárosiaké volt, igaz szerencsére az utolsó másodpercben Kajdacsi is feliratkozott a kosárszerzők közé, tíz perc után három volt a különbség: 18-21. Felpörögtek a hazaiak, Russai, Kajdacsi, majd Mészáros kosarai után sikerült fordítani: 24-23. .Az agresszív védekezés eredményre vezetett. A REAC egyre bizonytalanabbá vált. Újhelyi Petra remekelt, ren­desen gyűjtötte a lepattanókat, illetve termelte a pontokat, a 17. percben 32-28, egy perc múlva 36-28 állt az eredményjelzőn. Russai szebbnél szebb találato­kat szerzett, tíz lett a különbség, 42-32 a félidőben. A harmadik negyedet hazai ol­dalon a kezdő ötös indította. Sze­rencsére jól. Újhelyi Petra dobott egy laza horgot, 44-32, majd Mé­száros következett egy duplával. A védekezésre nem lehetett panasz, csak a támadások voltak pontatla­nok, így nem nőtt a különbség, 46-34. Mandache és Donkó is tempóból volt eredményes, máris tizenhat pont lett a Szeviép előnye: 50-34. Időt is kér a vendégek mes­tere. Nem használt. Mészáros büntetett egy triplával, Mandache kosara után pedig már több mint húsz volt közte: 55-34. Ebben az időszakban jól játszott a Szeviép, esélyt sem hagyott ellenfelének, a harmadik negyed után 59-36-ot mutatott az eredményjelzőn. A kapitány, Mészáros találataival in­dult a zárónegyed, még nagyobb lett a különbség: 62-36. Felszaba­dultan és ami a lényeg eredménye­sen játszott a Szeviép-Szeged, pad­lóra küldték a BEAC-ot. Szopkó Eszter beállt, s egyből kosarat szer­zett, így kell meghálálni a bizal­mat. A végén már csak az volt kér­dés, mekkora különbséggel nyer a Szeviép. A győzelem 34 pontos lett, 81-47 lett a végeredmény. Újhelyi Gábor: - Csak a győ­zelemmel lehetek elégedett, hiszen több hibát is vétettünk. A lényeg,­hogy sikerült vissza­vágnunk a budapesti veresé­gért. További eredmények: Pécs- BSE 79-57, Diósgyőr-Szekszárd 101-55, Szolnok-Foton Sopron 87-53. SULI ROBERT Újhelyi Petra remekelt a BEAC ellen. Fotó: Schmidt Andrea Negyedikek MUNKATÁRSUNKTÓL A fővárosban, a Népfürdő utcai sportcsarnokban Budapest-kupa néven nemzetközi serdülő hú és lány kézilabdatornát rendeztek. Az eseményre a búlinál meghívást kapott a szegedi Tisza Volán SC is. A Tisza-parti fiatalok mellett a Bu­­dapest-válogatott, a Fotex és a Du­naferr küzdött az elsőségért. Érde­kesség, hogy a volánosok egyedül a legjobb fővárosiakból álló­ csapatot verték meg, ám azok végül a tor­nán az első helyen végeztek. Eredmények: Tisza Volán-Bu­­dapest-válogatott 31-29 (12-13), a legjobb szegedi dobók: Leie 11, Ulics 8, Csató 6 góllal. Fotex-Ti­­sza Volán 22-19 (11-12), a leg­jobb szegedi dobók: Ulics 8, Va­­laczkai 6 góllal. Dunaferr-Tisza Volán 25-19 (12-9), a legjobb sze­gedi dobók:­Ulics 6, Lele 5 góllal. A végeredmény: 1. Budapest­­válogatott 4, 2. Fotex 4, 3. Duna­ferr 2, 4. Tisza Volán 2 ponttal. Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény döntött. Belmondo fia, Paul meglátogatta Kiseket Negyedóra hátrány Kis Sándor a Dakar negyedik szakaszán is folytatta remek szereplését - adta hírül a www.a5.hu internetes oldal. BUDAPEST (MTI) Tegnap reggel, még a rajt előtt a magyar versenyzőt meglátogatta Jean-Paul Belmondo­ba. Paul Belmondo - aki szintén Nissan­nal indult a Dakar-ralin - legin­kább arra volt kíváncsi, hogy a versenyben 2 perc 13 másod­perccel előtte álló magyar kettős miként tudott ilyen autót építe­ni. A két versenyző legalább ne­gyedórát beszélgetett a lehetősé­gekről. A motorosoknál teljes volt a KTM-fölény. Fabrizio Meoni nyerte meg az első afrikai sza­kaszt, 41 perc 53 mp kellett neki az etap teljesítéséhez. A két ma­gyar közül Perepatics a 164., míg Szilvási a 169. helyen végzett. A Dakar negyedik etapjának végeredménye, autók: 1. Vata­­nen, Repo (Nissan), 2. Peterhan­­sel, Cottret (Mitsubishi), 3. Bia­­sion, Siviero (Mitsubishi), 36. Kis, Czeglédi (Nissan), 99. Liszi, Rack (Mitsubishi), 109. Palik, Darázsi (Bowler), 128. Szalay, Bunkóczi (Opel). Összetett: 1. Peterhansel, Cottret 1 óra 12 perc 20 mp, 2. Biasion, Siviero 1 perc 7 mp hátrány, 3. de Mevius, Guehennec (BMW) 1 perc 28 mp h., 34. Kis, Czeglédi 16 perc 10 mp h., 89. Liszi, Rack 35 perc 59 mp, 95. Palik, Darázsi 38 perc 31 mp h., 117. Szalay, Bunkóczi 1 óra 17 perc 21 h. Motorosok: 1. Meoni (KTM), 2. Cox (KTM), 3. Esteve Pujol (KTM), 164. Perepatics (KTM), 169. Szilvási (Suzuki). Össze­tett: 1. Esteve Pujol 1 óra 13 perc 29 mp, 2. Meoni 14 mp hátrány, 3. Despres (KTM) 17 mp h. 167. Perepatics 52 perc 14 mp h., 183. Szilvási 1 óra 22 perc 24 mp h.