Délvilág, 2007. augusztus (63. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-27 / 199. szám

HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFŐN A DÉL SPORTJA SZERKESZTI: SÜLI RÓBERT ■ 2007. AUGUSZTUS 27. Vladan Matics csapata veretlenül nyerte a temesvári tornát Balicsékat oktatta a Pick Szeged A Pick Szeged sikerével zárult a hatvanadik születésnapját ün­neplő Temesvári Politechnika által rendezett nemzetközi férfi kézilabdatorna. Vladan Matics csapata előbb a Partizánt (35-21), majd a T­emesvárt (27-23), végül pedig a Portland San Antoniót (24-23) győzte le. A legjobb kapusnak Puljezevi­­cset, míg a legtechnikásabb já­tékosnak Ghioneát választot­ták. MUNKATÁRSUNK TEMESVÁRI TUDÓSÍTÁSA Egy nagyot ásított Stamate, amint a temesvári sportcsarnokba ért a csapat, de a társak sem voltak iga­zán ébren még. Ám nem csupán a szegediekre volt ilyen hatással a vasárnapi szokatlanul korai kez­dés: a torna befejező napjának első találkozóját a belgrádi csapat késé­se miatt fél órával később kezdték. Az utolsó helyet eldöntő találko­zón a Partizán a félidőben még há­rommal (15-12) vezetett, végül a hazai közönség biztatását élvező házigazda klub nyert 30-28-ra, s lett a torna harmadik helyezettje. A temesvári olimpiai sportcsar­nokban nem voltak létszámfö­lényben a Pick-drukkerek, de csak az ő biztatásuktól volt hangos a te­rem. Nemcsak Szegedről, hanem Makóról - az NB I/B-s klub vezető­sége -, sőt még Nyíregyházáról is érkeztek szurkolók. - A világ legjobb csapatai között számon tartott Portland ellen ne­héz dolgunk lesz, de az előző két mérkőzésből tanulva egy kicsit módosítok az összeállításon: Pet­­reát bokasérülése ellenére meg­próbálom támadásban minél to­vább pályán tartani. Védekezés­ben pedig Osmajics lesz a balket­tes. Sutkát is csak védőként ját­szatom - mondta Vladan Matics a Temesvár elleni mérkőzés után. A meccset erős bírói szembeszélben 27-23-ra nyerte a Pick, de a talál­kozóról több szó nem esett. Min­denki a másnapi mérkőzésre gon­dolt és koncentrált. - Nem vagyok még teljesen jól. Olyan nyolcvanszázalékos álla­potban van a lábam. Sajnos na­gyon későn fedezték fel a vádlim­­­ban a részleges szakadást - mondta Danijel Andjelkovics, aki még megjegyezte, ez nem za­varhatja abban, hogy legyőzzék a spanyolokat. A másik sérült, Pet­­rea is azt hangoztatta, hogy fáj a kibicsaklott bokája, de bokavé­dővel vállalja a játékot. Herbert külön melegített a töb­biektől, ugyanis a lovagló­­izom-sérülésére speciális gyakor­latot végeztetett vele Vladimír Bankovics, a csapat erőnléti edzője. Ami pedig a mérkőzés első ré­szét illeti, tíz percig haladt együtt a két csapat a gólszerzésben. Az­tán Krivokapics gólerős játéká­val, no meg Matics edző jó takti­kájával átvette a vezetést, s ezzel együtt a játék irányítását a Pick. De természetesen ahhoz, hogy a Szeged négy góllal (26. perc: 13-9) elhúzzon, nagy szükség volt Puljezevics Nenad bravúrjai­ra is. Abból pedig nem volt hiány. De ugyanúgy dicsérhetjük Djur­­kovics energikus beállós munká­ját is. Andjelkovics kitűnő labdá­ival pedig mindig helyzetbe hoz­ta a társakat. A szünetben elége­detten csettintettek a magyar bajnokcsapat drukkerei. Rosszul kezdték a második já­tékrészt a szegediek. Eladott lab­dák, kapufák miatt egy gólra (13-12) feljött a Portland. A 38. percben egy kis kakaskodás zaj­lott a pályán: Andjelkovicsot már sokadszorra vitték szabály­talanul a parkettre, erre őt állí­tották ki a játékvezetők. Szeren­csére a bírók hallgattak Petrea szavára, hogy Carvajal belerúgott az irányítóba. Nem volt könnyű a kedélyeket lecsillapítani. - Balics eddig nem sokat muta­tott - állapította meg Gilinger Péter, a volt makói játékos. De hozzátette még, hogy szinte nincs a spanyol sztárcsapatnak átlövője. A Pick pedig nagyon fe­gyelmezetten és rutinosan véde­kezett. A támadásokba néha hi­ba csúszott, de mindig volt olyan játékos, aki hátára tudta venni a csapatát. Előbb Ghionea, majd Stamate brillírozott. - Én már nem merek jósolni - mondta nagy izgalmak közepette Nagy György Sándor, a Makó KC elnöke, ekkor a Pick vezetett 24-22-re. Másfél perccel a találkozó vége előtt Stamatét piros lappal kiállí­tották, mert a bírók „bevették" Balics jelenetét: eljátszotta a „nagy halált". Öt másodperccel a vége előtt, egygólos szegedi veze­tésnél a játékvezetők elvették a labdát a Picktől, ezzel megkoro­názva az addig is részrehajló ténykedésüket. Szerencsére az időntúli szabaddobást nem tud­ták gólra váltani a spanyolok, így vert seregként vonulhattak le. A Pick-játékosok pedig megkö­szönték a szurkolók segítségét. Egy biztos, a velenjei Pick Szeged és a temesvári között óriási kü­lönbség volt. A magyar bajnok kulcsemberei egymást múlták felül, szinte nem volt olyan játé­kos a pályán, aki ne tűnt volna ki. A Pick Szeged tehát megérde­melten hódította el a Politechni­ka Temesvár hatvanéves fennál­lására rendezett torna trófeáját. A legjobb kapus díját Puljezevics Nenadnak ítélték oda, a legtechni­kásabb játékosnak járó díjat pedig Valentin Ghionea kapta. SÜLI JÓZSEF PICK SZEGED-PORTLAND SAN ANTONIO 24-23 (13-10) Temesvár, 1000 néző. Pick Szeged: PAVEZEVICS - GHIONEA 5, KRIVOKAPICS 6 (2), ANDJELKOVICS 3, DJURK0VICS 1, PETREA 1, Zvizej 2. Csere: Marjanac (kapus), Osmajics 1, Vadker­ ti, STAMATE 4, Bajusz 1. Edző: Vladan Matics. Portland: Svensson - Vugrinec 1 (1), MAT0SEVICS 4 (1), Balics, NIK0LICS 4, KJELLING 6 (3), 0RTIG0SA 4. Csere: Perez 2, Dominikovics, Andorinho 1, Jorgens­­sen 1. Edző: Javier Cabanas. Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-5,10. p.: 6-6,20. p.:10-8,26. p.: 13-9,42. P.: 18-14,44. p.: 19-14,50. p.: 22-17. Puljezevics Nenad extázisban védett a temesvári tornán Fotó: Schmidt Andrea Ványa születésnapja A Pick Szeged játékosai szombaton az ebéd előtt az étterem előtt gyülekeztek. Senkit nem avattak be a tervükbe. Vadkerti Attila szorongatott egy csomagot a kezében, de a világért sem akarta megmutatni, hogy mi van benne. Egy kis idő múlva, amikor a mindenki által nagyra becsült és szeretett Vladimír Bankovics megjelent, a félkör bezárult, s átadták az ajándékot. Egy 34-es számú mezt, amelynek az elején magyarul, románul és szerbül az volt ráírva: Futás! Ványa, mert mindenki így hívja, kissé meghatódva fogadta a születésnapi gratulációkat. Bajnoki főpróbát tartottak a csapatok Két nemzetközi női kézilabda tornát is rendeztek a hét végén hazánkban. Győr­ben a hazai együttes diadalmaskodott, míg Debrecenben a Loki második lett. Jóformán ez volt minden csapat számára a főpróba, hiszen a hét végén megkez­dődik a bajnoki küzdelem. MUNKATÁRSUNKTÓL A Győri Audi ETO KC nyerte a Kulcsár Anita nemzetközi női kézilabdatornát, miután a döntőben legyőzte a házigazda Dunaferr csapatát. A bronzérem a magyar bajnok Buda­­pest­ Bank-FTC-nek jutott, negyedik lett a nyáron jól igazoló Cornexi-Al­­coa-Auto Bahn, míg az ötödik helyre a Bajnokok Ligája-döntős orosz Lada Tol­­jatti futott be. A fináléban a Győr villámrajtot vett, az 5. percben már 7-0-ra vezetett. A hazai együttesnek esélye sem volt a felzárkózás­ra. A helyosztókon, döntő: Győri Audi ETO KC-Dunaferr 29-23 (19-9). A 3. he­lyért: Budapest Bank-FTC-Cornexi-Al­­coa-Auto Bahn 30-28 (14-13). Az 5. he­lyért: Lada Toljatti (orosz)-Podgorica (montenegrói) 33-24 (16-11). • A második helyen végzett a házigazda DVSC-Aquaticum az Ave Ásványvíz Kupa nemzetközi női kézilabdatornán, miután a szombati döntőben kikapott a KEK-győztes román Oltchim Valceától. Eredmények, a döntőben: Oltchim Val­­­­cea (román)-DVSC-Aquaticum 28-26 (14-11), a 3. helyért: Krim Ljubljana (szlovén)-Michalovce (szlovák) 37-36, az 5. helyért: Baia Mare (román)-Slavia Pra­ha (cseh) 31-27. A héten megkezdődik a női kézilab­da NB küzdelme. Az első fordulóban az ASA-HNKC együttese idegenben lép pályára, éppen a debreceni tornán ezüstérmet szerzett DVSC otthoná­ban. A vásárhelyiek pénteken 18 órakor vív­ják első derbijüket. További párosítás, szombat: Békéscsa­­ba-Dunaferr (17), Cornexi-Alcoa-Auto Bahn-Vác (18), Budapest Bank-FTC-Va­­sas (18). Vasárnap: Goldberger-Tajta­­vill-Derecske (17), Győri Audi ETO KC-Kiskunhalas (18). NAPI MELLÉKLETEK Kedd GYÓGY­ÍR Szerda LÉGYOTT Csütörtök BIZALMASAN Péntek DÉLMADAR Szombat SZIESZTA www.delmagyar.hu Szávay peches veresége TENISZ Szávay Ágnes hiába nyerte meg az első játszmát az orosz Kuznyecova ellen, hátsérülés miatt kénytelen volt feladni a New Haven-i finálét. A ma­gyar versenyzőnek nem volt szerencséje. MUNKATÁRSUNKTÓL Az első helyen kiemelt orosz Szvetlana Kuznyecova győ­zött az 1,275 millió dollár összdíjazású New Haven-i ke­ménypályás tenisztorna női versenyén, miután a döntő­ben Szávay Ágnes a megnyert első játszma után feladta a mérkőzést. A viadal honlapja szerint a se­lejtezőből érkező Szávay egy óra alatt, óriási csatában nyerte meg az első játszmát, a másodikban azonban nagyon gyorsan három gémet vesztett, majd könnyeivel küszködve jelezte, hogy nem tudja folytatni a küzdelmet. Szávay csütörtökön a páros ne­gyeddöntőjét adta fel deréksérü­lés miatt. Érdekesség, hogy Kuznyeco­­va sorozatban harmadik ösz­­szecsapását nyerte meg úgy,­ hogy aktuális ellenfele sérülés vagy betegség miatt visszalé­pett. Az orosz klasszis idei el­ső, pályafutása kilencedik WTA-tornáján diadalmasko­dott. Eredmény, nők (600 ezer dol­lár összdíjazás), döntő: Szvetla­na Kuznyecova (orosz, 1.)—Szá­vay Ágnes 4:6, 3:0-nál Szávay feladta. A New Haven-i tornán a se­lejtezőből a döntőig menetelő Szávay Ágnes tíz helyet javí­tott korábbi pozícióján, így je­lenleg - pályafutása legjobb helyezéseként - már a 31. a női teniszezők világranglistá­ján. A belga Justine Henin to­vábbra is fölényesen vezet, második az orosz Marija Sara­­pova, harmadik a szerb Jelena Jankovics. • Nagy Kyra két játszmában le­győzte a dél-afrikai Natalie Grandint az amerikai nyílt te­niszbajnokság selejtezőjének harmadik fordulójában, ezzel feljutott a 128-as főtáblára. Eredmény, selejtező 3. fordu­ló: Nagy Kyra-Natalie Grandin (dél-afrikai) 7:6 (8-6), 6:4. A viadal honlapja szerint Nagy a 12. helyen kiemelt amerikai Venus Williams ellen kezd a leg­jobbak között. Szávay könnyei a döntőben