Új Dunántúli Napló, 1993. május (4. évfolyam, 118-146. szám)

1993-05-23 / 139. szám

TOTÓ 1. FTC-Vasas 1-1X 2. Békéscsaba - Vác 1-1X 3. Pécs-BVSC 1-01 4. Siófok - Diósgyőr 5. Bochum - Köln 0-0X 6. Stuttgart - M’gladbach3-21 7. Saarbrücken - Bremen törölve Pótmérkőzés 14. Remmscheid - Leipzig 2-32 A többi mérkőzés ma lesz. Labdarúgó NB II. 1-1X Az NB II. Nyugati csoportjá­ban tegnap a Szekszárd Tatabá­nyán lépett pályára. Az első fél­időben a hazaiak 2-0-ás vezetést szereztek, amit a szekszárdiak a végére kiegyenlítettek. A vég­eredmény 2-2 lett. Egy eredmény a Keleti-cso­portból: SBTC-Salgglas - Bajai FC 2-1 (1-0).Elítélték az elnököt Egy madridi bíróság pénz­ügyi visszaélések miatt kéthó­napos felfüggesztett börtönbün­tetésre ítélte Jesus Gill, az Atle­­tico Madrid labdarúgó csapatá­nak elnökét, Marbella város polgármesterét. Az ítélet követ­kezményeként ez idő alatt Gil nem vállalhat semmilyen köz­­szereplést, ezért a polgármesteri hivatalban is helyettese látja el a feladatokat. Ennél is érzéke­nyebben érinti Gilt, hogy nem indulhat pártjának képviseleté­ben a június 6-i általános par­lamenti választásokon sem. Tv-foci Vasárnap sem maradnak lab­darúgó mérkőzés nélkül a tv-képernyők előtt ülők. Aki fogni tudja a SAT 1-es műholdas adót, az ma 20.00 órakor megtekintheti a Bundes­liga első osztályának rangadó­ját, a Karlsruhe - Bayern Mün­chen találkozót, amit a német tv-állomás egyenesben közvetít Karlruhéból. Labdarúgó NB III. K. Gazdász - Gerjen 3-2 (1-2) Kaposvár, 200 néző. V.: Bé­­nyi. K. Gazdász: Kovács - Nagy, Szabó I., Novák, Decsi - Szabó Z. (Pálinkás), Szabó G., Kern (Szekeres), Horváth - Richter, Óvári. Edző: Szabó Fe­renc. Gerjen: Hornyák (Bla­­zsó) - Fodor, Viszmeg, Kovács, Panghy - Gyenis, Dienes, Li­zák, Ignácz (Kocsis) - Pusztai, Nagy. Szakosztály-igazgató: Pálfi Gábor. 0-2-es hátrány után nyerte meg a kiesési rangadót a Gazdász. G.: Richter, Óvári, Novák, illetve Nagy, Ignácz (11-esből).Megyebajnokság A Baranya megyei labdarúgó bajnokság I. osztályának szom­bati eredményei: P. Gázmű - Sellye 1-1, PPTSE - Siklós 3-0, PEAC - Kémes 9-0. Labdarúgó NB I. Azoitei, a kis pazarló PMSC-Fordan - BVSC-Dreher 1-0 (0-0) Újmecsekalja, 4 ezer néző. V.: Hamar. PMSC-Fordan: Csaban - Braun, Bódog, Dienes - Ulveczki, Medgyes, Rózsa, Lengyel, Vókó - Magyar (Dár­dai, a 72. percben), Azoitei. Edző: Koller Nándor. BVSC-Dreher: Vezér - Győri, Rósa, Cseh - Mundi (Gracsov, az 54. percben), Iscsak, Csep­­regi (Szekula, a 66. percben), Urbányi, Bognár, Farkas - Bor­gulya. Edző: Garaba Imre. Az első félidőről vagy jót, vagy semmit. Inkább az utóbbit, illetve azt, hogy egy-egy, gólt érdemlő Ulveczki-, illetve Bor­gulya-szóló azért a dicsérendő megmozdulások közé soro­landó. A könnyen felejthető első já­tékrészt hamar elfeledtette ve­lünk Medgyes 52. percben lőtt gólja. 20 m-ről akkora gólt rú­gott a jobb felső sarokba, ami­lyent még az olasz bajnokság­ban is megmagáznának. Az addig csak egy csatárral játszó BVSC-nek ki kellett tá­madnia az egyenlítésért. Több se kellett a pécsieknek, pont erre vártak. Villámgyorsan le­kontrázták az ellenfelet, és so­rozatban gyártották a gólhelyze­teket. Igaz, azokat mind ki is hagyták. A sort Magyar kezdte, aztán jött Azoitei három, Ul­veczki és Lengyel egy-egy el­szalasztott lehetőséggel. Fel­tűnő volt, hogy Azoitei ezer százalékos helyzeteket puská­zott el, még az üres kapuba sem tudott betalálni. Bár nem lett góllövő Ulveczki, egyik meg­mozdulása nagy tapsot kapott: a felezővonaltól indulva minden­kit kicselezett-lerázott, aztán 20-ról centiméterekkel lőtt a bal kapufa mellé. A végére a BVSC áttért a há­rom csatáros játékra, de talán az egész 20-as keretében nincs annyi épkézláb góllövője, így ez az újítás nem kecsegtetett sok sikerrel. Ráadásul Rósa megsérült, a vendégek közép­hátvédje sántikálva csak azért maradt a pályán, mert már mindkét cserelehetőségüket kimerítették. Körülbelül 6-1 lett volna a reális eredmény a gólhelyze­tek alapján a pécsiek javára. A szünet - és főleg a gólja - után jól játszó PMSC-Fordan gólkülönbséget javíthatott volna. A BVSC-Dreher a vé­gére elfáradt. A középpályá­sai nem értek vissza, ezért a Medgyes és Ulveczki által ki­tűnően irányított pécsiek a támadásaik során mindig lét­számfölényt teremtettek, csakhogy ez is kevés volt az újabb piros-fekete gólhoz. A pesti vasutasok-sörösök csak egy helyzetet tudtak ösz­­szehozni, Borgulya révén, még a 4. percben. Azt köve­tően nem volt közük a mérkő­zéshez. A hazaiaknál Csaban ilyen meccsekre vágyott világéleté­ben, szinte semmi dolga sem akadt. Dienes „lekapta” a pá­lyáról a BVSC-Dreher váloga­tott karmesterét, Bognárt, ez­zel nagy szolgálatot tett a csa­patának. Medgyes volt a me­zőny legjobbja. Bejátszotta az egész pályát és ritkán látható nagy gólt lőtt. Ulveczki is jól futballozott, két szép szólót mutatott be, de a lövésekkel nem volt szerencséje. Rózsa is jobban játszott, mint szokott. Legalább három gólt rúgha­tott volna Azoitei, de az óriási helyzeteit elpazarolta, külön­ben is önző volt. A BVSC-Dreher legjobb­jai: Vezér kapus, Rósa, Cseh és Urbányi voltak. Koller Nándor:- Örülök, hogy győzelemmel vagyunk túl egy nagyon nehéz és nagyon fontos mérkőzésen. A találkozó képe azt mutatta, amire számí­tottam: a BVSC behúzódva sa­ját kapuja elé próbált gyors el­lentámadásokkal eljutni a há­lónkig. Négy-öt olyan helyze­tünk akadt, amit művészet volt kihagyni. Garaba Imre:- Gratulálok a Pécsnek. Egy jól eltalált lövés­ből elért góllal nyertek. Jóllehet több lehetőségük is volt, azok kihagyása nem a védőinket di­cséri. Megérdemelten győztek a hazaiak. Horváth László Fotó: Laufer L. Lengyel elől ment Vezér kapus Siófok - Diósgyőr 1-1 (1-1) Siófok, 3500 néző. V.: Kiss. Siófok: Bíró - Keszeg, Szabadi, Olajos, Barna - Jenei, Kovács I., Meksz (Elekes 75. p.) Király (Kámán 59. p.) - Kovács J., Kirchmayer. Edző: Pusztai László. Diósgyőr: Dobot - Bémi, Csizi, Budai, Szabó - Dancs, Szviszton (Subin 65. p.) Molnár, Máriási - Kiser, Adzsojev (Farkas 89. p.). Edző: Sándor István. 29.perc: Máriási 35 méteres hatalmas erejű lövése a bal ka­pufa mellett vágódott a sarokba. (0-1) 45. perc: Meksz szabadrúgá­sát Jenei a kapu elé fejelte és a jól helyezkedő Kovács J. 3 mé­terről a jobb sarokba gurított. (1-1). Nagy volt a küzdelem és sok a szabálytalanság, amit a sárga lap is igazol. A hazai csapat meg sem közelítette a múlt heti formáját és végül örülnie kellett az egy pontnak is. A döntetlen igazságos. Jók: Barna, Szabadi, Ko­vács I., Kovács J., ill. Máriási (a mezőny legjobbja), Bém, Budai, Adzsojev. Pusztai László: - Ezen a mérkőzésen az erőnkből csak ennyire futotta. Sándor István: - Egy pontért jöttük Siófokra és majdnem kettő lett belőle. Molnár József További eredmények Kispest-HFC - Nyíregy­háza 5-0 (2-0). Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Bay. G., Hamar, Pisont (2), Halmai, Kovács E. Örülhetnek a nyírségiek, hogy csak ötöt kaptak. Akiknek a sorsa a veszprémiekkel együtt megpecsételődni látszik, való­színűleg ez a két csapat végez a tabella utolsó két helyén, azaz kicsaplt Csepel - Videoton 1-0 (1-0). Csepel, 1500 néző. V.: Varga S. G.: Stefanov. Rába ETO - Veszprém 3-0 (1-0). Győr, 8 ezer néző. V.: Hartmann. G.: Klausz, Pena, Pintér. Egyértelmű volt a Rába győzelme. Békéscsaba - Vác 1-1 (1-1). Békéscsaba, 7 ezer néző. V.: Kurmai. G.: Csató, ill. Répási (11-esből). Kiállítva: Horváth, ill. Aranyos. Durva mérkőzés volt, amelyen a korán ember­­hátrányba került Békéscsaba jobbára csak „bekkelt”. Örülhet az x-nek. FTC - Vasas 1-1 (0-0). Üllői út, 10 ezer néző. V.: Nagy L. G.: Fodor, ill. Claude. A Fe­rencváros újabb pontot vesztett otthonában, gyenge játékát látva ez már nem is meglepetés. A Vasas továbbra is nyeretlen még tavasszal. Az UTE - MTK mérkőzést hétfőn játsszák. Az NB I. állása A 27. fordulónak leginkább a kispestiek örülhetnek, hiszen amellett, hogy nyertek, gólkü­lönbséget is javítottak. 1. Vác 27167 443-2339 2. Kispest 27165 647-2637 3. FTC 27163 842-2635 4. Békéscsaba 271111 540-2933 5. Videoton 27144 938-3132 6. MTK 26117 845-3329 7. Rába ETO 279 9 935-3427 8. Csepel 2710 61125-3026 9. Siófok 279 7 1132-3425 10. PMSC-FC 2710 51231-3325 11. Vasas 27 612 927-3024 12. Diósgyőr 277 91125-3823 13. BVSC 278 6 1324-3222 14. UTE 27 4111126-36­19 15. Nyíregyháza 27 3121215-3418 16. Veszprém 275 61621-4716 Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS­M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-422-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-415-726. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vasciineipi Dunántúli napio . Rózsa Norbert állampolgárságot vált?­ Szenzációs magyar vonatko­zású hírrel lepte meg a sportvi­lágot a Reuter német hírügy­nökség. A legfrissebb informá­ciók szerint Rózsa Norbert, a 100 m-es mellúszás világcsúcs­tartója, a barcelonai olimpia kétszeres ezüstérmese bejelen­tette, hogy az ausztráliai Perth-ben kíván letelepedni és az 1996-os atlantai olimpián már új hazájának színeiben szándékozik rajtkőre állni. A 21 éves úszó jelenleg ide­iglenes, sporttevékenységre vo­natkozó tartózkodási engedél­lyel végzi edzéseit Gerry Sta­­chewicz edző irányításával az ausztrál városban. Stachewicz véleménye szerint nem jelenthet különösebb gondot, hogy Rózsa Norbert az ausztrál válogatott tagjaként versenyezzen az atlan­tai ötkarikás játékokon, azt azonban kétségesnek tartja, hogy a jövő évben megrende­zésre kerülő világbajnokságon a jelenleg magyar állampolgár­ságú sportoló Ausztrália érem­­gyűjteményét gazdagítsa. Kézilabda Félbeszakadt a rangadó Nagykanizsán A Szekszárd az NB I. küszöbén Szekszárdi Szigma SE - Nagykanizsai Olajbányász 17-13 (10-8). (Félbeszakadt). NB I. B. női mérkőzés. Nagykanizsa, 100 néző. Ve­zette: Keszi, Lövész. Szek­szárd: Gergely - Bálintné 5, Czirok, Krementsova 3, Sklar 3, Geiger 3, Csordás 3. Csere: Flick (kapus), Csáki. Edző: Hajnal József. Nagykanizsa: Nagy - Gombor 2, Szloboda 1, Szőkéné 1, Pető 1, Szako­­nyi 2, Búza 6. Csere: Skrach (kapus), Vass. Edző: Szloboda Józsefné. Ideges és kapkodó játék ve­zette be a rangadó mérkőzést, amelyen a bajai (!) bírópáros dirigált. A vezetést a bajnok­jelölt szerezte meg, de aztán az olajosok percei következ­tek, akik a 10. percben 3-1-re vezettek. Ezt követően a fel­javult Szekszárd jól használta ki emberelőnyös helyzeteit és a 21. percben már 9-4-re elhú­zott. Szünet után 4-5 góllal el­ment a vendégcsapat, majt a sorozatos bírói akciók, sza­bálytalanságok következetlen megítélése miatt a félidő kö­zepén már paprikás hangulat alakult ki. A 48. percben aztán vége lett a játéktéren a küzdelem­nek, mégpedig váratlanul: ek­kor Szőkéné kapott két perces kiállítást, amelyhez szövegelt és máris villant a piros lap készítői. Az olajosok játékosa nekitámadt a bírónak, de megütni nem tudta, amire a bíró lefújta a találkozót. Hajnal József:­­ A nagy tét rányomta bélyegét a talál­kozóra, amelyen a küzdelem dominált. Kár, hogy sok zic­cert és három 7 méterest is ki­hagytunk. Szoboda Józsefné: - Ne­gyedórán át partiban voltunk a vendégekkel. Szünet után nemcsak mi követtünk el sok hibát, hanem az azonos sza­bálytalanságokat másként el­bíráló játékvezetők is. Szoboda József, a kanizsa­iak szakosztály-vezetője. - Az illetékesek erre a fontos mérkőzésre bajai bíró párost küldtek, pedig jól tudták, hogy ez a találkozó meghatározó fontosságú. A bírókkal nem szoktunk foglalkozni, ám most az egész csapatot kikészítették és a bot­rányért ők is felelősek. Balogh Antal A K. Honvéd - Letenye mérkőzést eltalálók közül Kajdi Ro­land 7090, Tamási, Szabadság út 66. sz. alatti lakos nyert. Té­vedésből rossz Góltotó-pályázat került a múlt heti számunkba, már lejátszott mérkőzésekre lehetett tippelni, amiért elnézést kérünk. Ezért most nem rendeztünk sorsolást, viszont jövő hé­ten dupla pénz - nyolcszáz forint - üti annak a markát, aki a nyertes lesz. Mivel nem lesz NB I-es forduló, ezúttal NB III-as meccsek kerülnek a szelvényre. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesz­tősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Kaposvári Honvéd - Barcs............................................ Pótmérkőzés: Gerjen - Marcali.............................................................. A pályázó neve:............................................................................................ Lakcíme:............................................................................................................ A Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. várhatóan ez év júliusában, Pécsen megnyíló, nívós szaküzletébe kereskedelmi gyakorlattal és nyelvismerettel rendelkező, jó megjelenésű hölgyek és urak jelentkezését várja. Jelentkezni lehet:A Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. személyzeti igazgatóságán levélben, szakmai önéletrajz csatolásával. Levélcím: Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. 8440 Herend, Kossuth L u. 140. Jelentkezési határidő: 1993. május 30.