Dunaújvárosi Hírlap, 1969. április (14. évfolyam, 26-34. szám)

1969-04-18 / 31. szám

Hiányzott a sava-borsa... D. Kohász — Magyar utánpótlás válogatott ChO Központi sporttelep 500 néző, ve­zette : Závodszky. Utánpótlás válogatott: Rothermel (Lévai) — Váradi Salamon (Bálint), Maurer — Megyesi, Varga, Halmosi — Juhász (Kiss T.), Sárközi (Kovács F.), Nagy L., Tóth A. (Dávid), D. Kohász, Aczél — Andriska, Oláh Csepecz, — Nagy B. (Somogyi), Ruppert, Csörgő — Simon I., Tatár, Végh, Kovács. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a Kohász az első félórában nagy fö­lényben játszott, a 21 éven aluli ma­gyar válogatott szórványos támadá­sai alig jelentettek veszélyt Aczél kapujára. A 2. percben Végh csa­vart lövése kapu mellé szállt majd szöglet után Oláh közeli fejesét véd­te jó reflexszel Rothermel. Két perc múlva Simon beadását Csörgő centi­méterekkel fejelte kapu mellé. A szélről támogatott Kohász támadott állandóan­­ Tatár úszott­ ki kecsegte­tően, de beérték, majd Ruppert tá­voli lövése jutott kapu mellé A du­naújvárosi térfél közepén Nagy L. kishíján elfutott a késlekedő Oláh mellett, aztán Halmosi betörését sze­relte szépen Ruppert. Percekig unalmas mezőnyjáték folyt, bosszantó átadási hibákkal. Az U—v­’­:,­ otton meglátszott, hogy először léptek pályára ebben az összetételben. A 19. percben Nagy B. vezetgette a labdát, majd húsz mé­terről hatalmast lövést küldött a jobb felső sarokra. Rothermel azon­ban parádés vetődéssel szögletre ütötte a labdát. Végh—Kovács össz­­játék után a szélső került gólhely­zetbe, az ötös sarkáról kapu mellé lőtt. A válogatott első helyzete a 23. percben adódott, Juhász veszélyes beadását Nagy L. az elmélázó védők között kapura pöckölte, Aczél bra­vúrosan kiütötte a labdát és Hal­mos­ lövése elakadt. Két perc múlva Sárközi szerezhetett volna gólt, Tóth A. beadására kiugrott, de az ötösről kapu fölé emelt. A másik oldalon Végh ügyetlenkedett el egy helyze­­tet. Tatár labdájával kiugrott, de Salamon hazaadott előle, a labda Roth érmelről ismét Végh elé pat­tant, az összekötő azonban kisodród­­va nem jutott lövéshez. A második félidőben felélénkült az U-válogatott támadójátéka, szél is őket segítette, percekig a du­­­naújvárosi kapu előtt pattogott a labda. Kiss Tibor keverte a legtöbb bajt, sokat változtatták a csatárok a helyüket, a lövések azonban most sem sikerültek. Változatos volt a já­ték. Kiss nagy lövését védte Aczél, Lévai pedig Kovács bombáját ök­lözte ki Aztán Dávid került jó hely­zetbe, Aczél is elmozdult már, a kö­zeli lövést azonban lábbal mentett A 60. perctől ismét a Kohász ke­rült fölénybe. A védők a félpályá­nál álltak, szinte percenként vezet­ték a rohamokat, de a befejezésekre minden erő kiszállt a csatárokból. Kovács öt lépésről lőtt fölé, majd Tatár egyedül futhatott a kapura, ám lefékezett lövés helyett és későn gurított középre. Simon pompásan futott el a szélen néhányszor, de a beadásokat elpuskázták a belsők. A támadások motorja a második fél­időben beállt Somogyi volt, a válo­gatott védelme azonban a 16-osnál jól zárt. Könnyűi dolguk volt a tá­madásokat túlkombináló, sokat egyé­nieskedő, ritkán lövő Kohász csatá­rokkal, így aztán érdekes, jó iramú mér­kőzést láthatott a közönség, de a jó játékkal és a gólokkal mindkét csa­pat adós maradt. Jók: Aczél, Oláh, Somogyi, Simon I, illetve Rothermel, Maurer, Varga, Kiss T. Kézilabda eredmények A megyei kézilabda bajnokság va­sárnapi fordulójában győztek a du­naújvárosi férfi csapatok. A Vegyes­ipari és a Kohász között már most megindult a versenyfutás, az erő­viszonyokat tekintve ez a két csa­pat a bajnokság várományosa. D. Vegyesipari—Aba 24:19 (US) Abán a tartalékos Vegyesipari csak nehezen szerezte meg a győzel­met. A dolgukat a hazaiak kímélet­lenül durva játéka nehezítette. Legjobb dobók: Borsy (10), Bod­nár M. és Simon (4—4). Jók: Bod­nár M. Keresztes, D. Kohász—Sárbogárd 25:14 Közepes játékkal is biztosan győ­zött a Kohász. Legjobb dobók: Kar­­csa (8), Kurucz, Árva (4—4), illetve Pribék (6). Enying—D. Sportiskola 30:22 (14:13) Női eredmények: Sárbogárd—D. Kohász ifi 6:5 (4:3) D. Sportiskola—Enying 8 ti (3:4) A küzdelmes mérkőzésen a sport­iskolások csak a hajrában fordítot­ták a maguk javára az eredményt. Legjobb dobók: Zloch (4), illetve Germán (2). Jók: Baczoni Zloch, Vogl. Főiskolás kézilabda bajnokság: D. Haladás—Szív. Földmérési Techn. 36:12 Már az első percben látszott, hogy a Haladás biztosan győz. Bartha és Buglyó vezetésével szinte tetszés szerint érték el góljaikat és tetsze­tős játékkal lelépték a fehérvári csa­patot. Jók: Barta, Buglyó, Németh, illetve Bokros. SPORT Egy szurkoló levele Tisztelt Szerkesztőségi Mostanában sok szó esik városunk NB I-es labdarúgó csa­patáról és idei gyenge szerepléséről. El k­ell ismernünk, rosszul kezdték az idényt , és ez a tény a szurkolóknak éppen olyan fájó, mint a játékosoknak. Elhagyta a szerencse is a csapatot, a sorsolásuk is kedvezőtlen volt, legtöbben azonban a csapatban keresik a hibát. Mondják, rosszul erősítettünk, a játékosok rossz formában vannak, hiányzanak az elengedett kulcs­emberek stb. A pesszimisták már nyíltan hangoztatják, hogy kiesik a csapat, jövőre az NB I/B-ben láthatjuk őket viszont. Nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a csapat helyzete. A Tatabánya és az Egyetértés nálunk kritikusabb helyzetben van, hiszen gyenge szereplésüket belső bajok is tetézik. Tény, hogy a Kohász is hullámvölgyben van, de szidalmazás, gúnyolódás és részvétlenség helyett a segítés módját kell keresnünk. Hogyan tud segíteni a szurkoló a játékosoknak? Bíztatással, buzdítással. A csapat kondíciójával, akarásával nincs baj, sőt a nagy akarás egyes játékosoknál már-már görcsös igyekezetté változott, sokkot idézett elő. Ilyenkor kell a csapat mellé állni, erőt adni, buzdítani, nyugtatni. A türelem, a bizalom a legjobb gyógyszer. Több türelmet, megértést érdemelnek az új játékosok is, akik a megváltozott körülmények között még nem tudták azt nyújtani, amit szeretnének és amit mi is elvárunk tőlük. A játé­kosok meghálálják a bíztatást, a türelmet szép eredményekkel, jó játékkal. Lesznek örömteli vasárnapjaink, ha a szurkolók, a közönség nem pártol el a csapattól, ha akkor is zúg a Hajrá Kohász, ha nem megy jól a játék a fiúknak. Ez olyan segítség, amit más nem adhat meg a csapatnak, s amely feltétlen kedvező eredmé­nyeket hoz. Hankovszky Péter Gyűr­kődnek a súlyemelők A dunaújvárosi súlyemelők ver­senyidénye február végén kezdődött. Tatán a területi versenyen vettek részt. Stumperger, Szeri, Gortva és Hétvégi sportműsor LABDARÚGÁS: D. Kohász-Egyetértés NB I. bajnoki mérkőzés vasárnap 16.30 órakor a központi sporttelepen. Előtte 14,45 órakor NB I tartalékbajnoki mérkőzés. D. Épí­tők—MAFC NB III. bajnoki mérkő­zés szombaton 16 órakor a kertvá­rosi pályán. D. Papír—Bajai Vasas NB III. mérkőzés vasárnap 10,30 órakor a kertvárosi pályán. KÉZILABDA: D. Kohász—Pápai Spartacus NB II. női mérkőzés va­sárnap 10.30 órakor. D. Sportiskola— Óragyár városi női mérkőzés vasár­nap 9 órakor a központi sporttele­pen. D. Vegyesipari—Polgárdi me­gyei férfi bajnoki mérkőzés vasár­nap 10 órakor a Ságvári iskola ud­varán. RÖPLABDA: D. Kohász—BEAC NB II. női mérkőzés vasárnap 10 órakor, D. Kohász—Zuglói Danuvia NB II. férfi mérkőzés 11 órakor a központi sporttelepen. ASZTALITENISZ: D. Vörös Me­teor—Nagykanizsai Kinizsi NB III. férfi mérkőzés vasárnap 9.30 órakor a Ságvári iskola tornatermében. Török képviselte a Kohász színeit Szeri és Török jutott tovább a III. osztályú vidéki bajnokságra. Ezt az­­ akadályt már csak Török János vet­te, aki március utolsó napján a III. osztályú magyar bajnokságon rá­duplázott. Könnyűsúlyban 310 (95, 90, 125) kilós eredménnyel bajnok­ságot nyert. — Kik vettek részt ezen a rangos versenyen? — Súlycsoportonként a Budapest­bajnokság és az országos vidék-baj­nokság első három-három helyezett­je. Szoros­ verseny, nagy taktikai harc volt — mesélte Török János. — Miként a vidék-bajnokságon, itt is azonos eredménnyel, de könnyebb testsúlyommal sikerült győzni. Az országos verseny eredménye alapján a D. Kohász fiatal súlyeme­lője meghívást kapott a II. osz­tályú magyar bajnokságra is. Egy osztályt ugorhat tehát május 11-én, ha sikerül. Milyen eredményt vár Bernstorfer Antal edző tanítványá­tól? — A jó eredménynek sok összete­vője van. Nehéz jósolni. Török kü­lönben is nagyon sérülékeny. Volt már bokatörése, szénmonoxid mér­gezése. Remélem, most nem jön közbe zavaró körülmény és a II. osztályban is megállja a helyét Tervbe vettünk még egy egyéni versenyt május végén, de erről ko­rai még beszélni. A D. Kohász súlyemelő csapata a CSB-re, az Alkotmány Kupa ver­­senysorozatára készül egész évben. Az idén új szabállyal, a testsúly­­levonásos eredményszámítással is számolniuk kell. Jelent ez valami előnyt a dunaújvárosi csapat szá­mára? — Azoknak a csapatoknak elő­nyös, amelyeknek jobb félnehéz, ne­héz és ólomsúlyú versenyzői van­nak. Megpróbálunk az idén előbbre lépni az Alkotm­ánig Kupában. A C<3B ősszel kezdődik, addig van idő. Erősen készülünk és a versenyzők formáját addig is gyakran ellenőriz­hetjük. Az egyéni versenyeken mindenkinek alkalma nyílik a bizo­nyításra — mondta az edző. Az eredményekkel eddig sem kel­lett szégyenkezniük. H. G. NEM REMEKEL A VÖRÖS METEOR A D. Vörös Meteor újonc NB III- as asztalitenisz csapata egyre-másra vereséget szenved a bajnoki mérkő­zéseken. Az eddigi hat fordulóból kétszer győztek, négyszer kikaptak. Szép győzelmet arattak a Nagykani­zsai Vasas Izzó ellen (14:2), majd a Komló ellen 9:7 arányban, a Kapos­vári Kinizsi ellen 10:6 arányban maradtak alul. Vasárnap Pécsett álltak asztalhoz és ismét vereség következett. Pécsi BTC—D. Vörös Meteor 9:7 (3). A dunaújvárosiak győzelmeit Váli Jambrik (2), Juhász és Tóth (1—1) szerezték. Jól szerepel viszont a tartalék csa­patuk a megyei bajnokságban. A múlt vasárnap a D. Kohász II. ellen győztek 11:5 arányban, 13-án pedig Székesfehérváron a Szív. TC XT. csa­patát 16:0 arányban lelépték. A Vö­rös Meteor II. Székely, Kővári, Nán­dori, Óhegyi összeállításban verse­nyez. Vidéki bajnokság előtt a birkózók Szombat-vasárnap a kötöttfogású­­ak Debrecenben, jövő hétvégén a szabadfogásúak Miskolcon küzdenek az országos vidéki bajnokság helye­zéseiért. A D. Kohász birkózói kö­zül mindkét fogásnemben esélyes versenyzők lépnek szőnyegre. Leg­­utóbb Győrben a szabadfogásúak területi versenyén öten szereztek jo­got az induláshoz. Szűcs (57 kg) negyedik lett, a 62 kilósok mező­nyében Dénes harmadik lett, dicsé­retesen feljött hosszú kihagyása után. Komóczy súlycsoportjában megnyerte a versenyt, Wolf pedig második lett, szintén a 74 kilósak között Illés a harmadik helyet sze­rezte meg. Szabó János negyedik és Kovács harmadik helye is szép si­ker kötöttfogású létükre. Dénes, Komóczy, Wolf, Illés és Kovács mellé Szabó Tamás és Nyers csatlakozik a vidék­bajnokságon. Labdarúgó eredmények Mozgalmas szerdájuk volt labda­rúgó csapatainknak. Három együtte­sünk az MNK megyei selejtezőjében mérkőzött s mindkét NB III-as együttesünk fölényes győzelemmel jutott tovább. D. Papír—D. AKÖV 5:6 (2:9) Radari pálya, vezette: Göncz. D. Papír: Sági — Bíró, Németh, Oláh, Kollár — Szálkái Halpakker (Badi) — Dénes, Kőszegi, Fehér, Mudra. D. AKÖV: Gadány II. — Vadics­­kó Bánkúti: Rostás, Kovács, Gyulai — Lukács, Molnár, Tonka, Zsifkó, Bodó. Már az első percben gólt ért el a papír. Dénes beadását Kőszegi nagy lövéssel küldte a bal felső sarokba. 1:0. A 35. percben egy kapu előtti kavarodásból Halpakker elé pattant a labda, távoli lövése a későn vető­dő Godány II-ről hullt a hálóba. 2:0. Sok helyzete volt a szélről támo­gatott Papírnak, az AKÖV ellentá­madásai erőtlenek voltak. A máso­dik félidőben Fehér folytatta a gól­­gyártást, Dénes lövése a kapusról kipattan, és az összekötő közelről a kapuba továbbított. 3:0. Súlyos vé­delmi hibából esett a negyedik gól. Rostás lesen adott haza, s a vetődő kapusról a hálóba került a labda. 4:0. Az ötödik gólt Dénes egyéni ak­cióból szerezte. A D. Papír minden csapatrészben jobb volt, a gólok mindegyikét dur­va védelmi hiba előzte meg, de a helyzeteket tekintve az eredmény igazságos. Jók: Németh, Halpakker Dénes, Kőszegi, illetve Lukács. D. Építők—Kisgyóni Bányász 5:1 (4:1) Kisgyón, 400 néző vezette: Her­mann. D. Építők: Horváth — Bátai, Fun­­dák, Antal Móri — Für, Kocsis — Harangozó, Dózsa, Üveges (Hegyes), Tóth J. Az Építők nagy fölényben játszott, a sok gólban a gyengén védő hazai kapus is ludas de az eredmény így sem túlzott. Egy tizenegyest így is kihasználatlanul hagytak és három­szor a kapufa mentett Góllövők: Für, Dózsa, Harangozó, Antal (11-esből), Hegyes, illetve Pé­­cser. Jók, Fundák, Antal, Kocsis, Für. Járási bajnoki eredmények A labdarúgó járási bajnokság első fordulójában az Apátszállás—Rácke­­resztúr és a Rácalmás—Nagykará­csony mérkőzés elmaradt. A másik két mérkőzésen a hazai csapatok szereztek pontot. Sinatelep—Előszál­lás 2:1. Besnyő—Perkáta 1:1. Bes­­nyő ifi—Perkáta ifi 4:1.