Dunaújvárosi Hírlap, 1969. november (14. évfolyam, 87-95. szám)

1969-11-11 / 89. szám

t A támadósorok közti különbség döntött Salgótarján — Dunaú­j­város 1:0 (1:0) NB I bajnoki mérkőzés, Salgótar­ján, 3000 néző, vezette: Magyar (Czirják, Szemczei). Salgótarján­ : Szőke — Baranyai, Ferencz, Gecse, Szalai, Kmetty, Kris­­kó, Horváth, Répás, Básti, Jeck. Dunaújváros: Aczél — Formaggini, Oláh, Csepecz, Somogyi, Ruppert, Szimacsek, Bartók, Nagy Ervin, Végh, Simon. Szögletarány: 13:3 (9:2) a Salgó­tarján javára. Csere: Somogyi és Nagy Ervin he­lyett Andriska és Józsi illetve Hor­váth helyett Kajdi a szünetben. Rögtön a kezdés után Nagy Ervin futtatta jó labdával Szimacseket. A szélső lövésébe Gecse az utolsó pil­lanatban­­ belelépett és lábáról szög­lete vágódott a labda. A beívelt labdát Végh a kapu elé fejelte, de a Kohász-csatárok későn rajtoltak. Egyre jobban támadásba lendültek a hazaiak, és a 10. percben­ góllá évp a föl­én­yük Kmottv tíz méterről leadott lövé­sét ,­ezé! még szögletre mentette. A '•'-''t labda K­liskótól Szalai elé l­"­ült aki közelről a léc alá fejelt. 1:0 Támadásba lendült a Kohász. Elő­ször Simon keresztbeível­éséről ma­radt le Szimacsek, majd rá egy percre ismét előre tisztáztak az alap­vonalon túlra a Bányász-védők. Az ellentámadás során előbb Horváth, majd a balfede­zet Kme'ov lövését v'édte l'n i.­.c,o Aczél, A 2. percben V'w­,, fői a labdát. So­p.n'V'-i­­ sprWjel lövése a ba' o’rlal­ kapufa mellé szállt. Rá két percre egy élesen hazaadott lab­dával Oláh ..próbálta ki” Aczél ref­lexeit, majd Kmetty fejesét fogta a kapus. A 30. percben csaknem újabb gólt kaptunk: kitámadtak a közép­pályások és egy előrevágott labda után a Bányász-csatárok számbeli fö­­sni’be kerültek a Kohász tizen­­be .">­ Kr­skő beadott, Básti köriébről lőtt, de Aczél a biztos gól­tól megmentette a csapat hálóját. Csatáraink egy pillanatig sem tud­ták elöl tartani a labdát, és ezért nyomasztó volt a tarjáni fölény. Végre a félidő utolsó perceiben, fő­ként a remekül játszó Ruppert ré­vén felszabadult a Kohász kapuja és fellélegezhettek a védők. A fél­idő utolsó eseménye Somogyi 25 mé­­teres lövése volt, mely alig kerülte el Szőke hálóját. A szünetben Nagy Ervin lecseré­lését kérte, panaszkodott, hogy egy szerelésnél ütést kapott a fejére, és nem lát jól. Józsi állt be helyette. Palicskó edző még egy cserét hatá­rozott el: Somogyi helyett Andris­kát küldte a pályára. A második félidőben módosult a Kohász hadrendje. Oláh lett a jobb­fedezet, Andriska pedig a középhát­véd. Mintegy tíz­­ percig mezőnyjá­ték folyt a pályán. Az 55. percben Básti lőtt kapura, de kapusunk, a helyén volt. Az ellentámadás során Ruppert hosszú labdával indította Bartókot. Az összekötő elfutott de beadásáról ismét lemaradtak a bel­sők. Újra salgótarjáni percek követ­keztek: előbb az óriási helyzetbe ke­rült Jeck elől hárított Aczél, majd Básti lövését fog­ta biztosan. Nyo­masztóvá vált a hazaiak fölénye, még Ferencz is a Kohász térfelén tanyázott. A félidő közepe táján 25 méteres szabadrúgáshoz jutottak a tabjániak: Szalai lövés helyett a sor­fal felett a tizenegyes­ pontra ívelt. Aczél a rárohanó Básti elől először elütötte majd másodszorra rávetődve kaparintotta meg a labdát. A 75. percben egy ártatlannak tűnő ellen­­támadás során csaknem kiegyenlített a Kohász: Bartók kapott a jobb szé­len egy labdát. Az alapvonaltól mint­egy öt méternyire beadásra szánta el magát. Labdája elszállt a kapu előtt és a bal oldali kapufáról ki­fele pattant. Ekkor jegyezte meg az egyik néző: „Ha ez a labda bemegy, akkor Szőkét meglincselik.” Ezután, a mérkőzés hajrájában még kétszer Aczélnak akadt dolga, majd az utol­só percekben a Kohász támadgatott, de a tarjáni védelem könnyedén há­rított. A mérkőzés utolsó eseménye Simon kapuralövése volt, de rosszul találta el a labdát és odalett a kí­­nálkozó helyzet. Bírálat: Védelmünkre ezen a mér­kőzésen sem lehetett panaszkodni. Aczél mindent hárított. A gólról nem tehetett. A hátvédsor mindkét félidőben, de különösen a második­ban jól állt a lábán. A csapat „szür­ke eminenciása” az egész pályát be­játszó Ruppert volt. Fáradhatatlanul küzdött, sokat vállalt magára. Csa­társorunknak ezen a mérkőzésen csak felvillanásai voltak. Hiányzott a sérült Csörgő. Harcsa Gábor Meglepetések az MNK járási selejtezőin Váratlan eredményeket hozott az JfiNK selejtező mérkőzéseinek elmúlt heti fordulója. A megyei bajnokságban sikeresen szereplő csapatok közül kieset az Adony, Mezőfalva és a Toldi HSE, a Pusztaszabolcs is csak hatalmas küzdelem árán tudta biztosítani a továbbjutást. Eredmények: PERKÁTA-ADONY 1:1 (0:0) . Perkáta, 200 néző. Vezette: Csa­tári J. Perkáta:­vács, Simon, Kulcsár — Szabó, Ko­Bölcskei, Somogyi J, Somogyi A., Somogyi I., Szűcs, Ge­lencsér, Fuchsl. Adony: Dózsa — Stancel, Morva, Kukucska, Fogas, Szöllősi, Simon, Matisz, Holfeld, Pajer, Csavajda­ A hazai­­ csapat határtalan lelkese­déssel játszott, és a 90. percben lőtt góllal sikerült biztosítania a tovább­jutást. Góllövő: Simon, ill. Holfeld. Jó: Simon, Szabó, Kulcsár, ill. Mor­va, Simon, IVÁNCSA-PUSZTASZABOLCS 1:2 (1:1) Iváncsa, 150 néző. Vezette: Kapos­vári Gy. Pusztaszabolcs: Major — Pálinkás, Szabó, Almási, Domonkos, Táncos (Sebesi), Házi (Kovács II), Kovács I, Szőke, Paulusz, Berkesi. Iváncsa: Bayer — Varga, Szauer­­vein, Marczinka, Kulcsár, Kovács Gy., Dene, Muharos, Kovács A., Be­­reznai, Tunyogi. Változatos, jó iramú mérkőzés. A gyenge napot kifogó vendégek csak hatalmas küzdelem után tudták a maguk javára fordítani a mérkőzést. Góllövő: Táncos, Szőke, ill. Ko­vács Gy. Jó, Paulusz, Szőke, Berkesi, ill. a hazai csapat egész védelme.­­ NAGYKARÁCSONY-MEZŐ­­FALVA 3:2 (1:0) Az elbizakodottan pályára lépő vendégek ellen a hazai csapat meg­érdemelten győzött. BELOIANNISZ-TOLDI SE 1:1 (0:0) Igazságos eredmény. Az átszerve­zett Toldi csapat nem bírt az igen lelkes és helyenként jól játszó ha­zaiakkal. Megváltozott a motoros program Megváltozott a Dunaújvárosi Vö­­rös Meteor Túramotoros Klubja ál­tal meghirdetett előadások időpontja. Az első előadás, melynek témája: A járművezető részvétele a közúti forgalomban és a fontosabb KRESZ szabályok ismertetése november 18- án 18 órakor lesz a Dunai Vasmű Klubban. A második előadás december 16-án lesz. Ennek témája: A gépjármű ren­dészet időszerű kérdései, valamint gépjármű adás-vételi problémák lesznek. Ezt az előadást is a Vasmű Klubban rendezik, 18 órakor. Érdek­lődő motorosokat szívesen látnak. Sporthírek A II. Kohász NB I-es férfi asztali­­­tenisz csapata a bajnokság legutóbbi fordulójában Egerben vendégszere­pelt és 22:3 arányban „kiütötte” az Egri Dózsa csapatát. Győztek: Sem­­sei, György, Szeri, Szigeti 5—5 és Sztranyák 2. A csapat legközelebb vasárnap Bu­dapesten lép pályára. ___________ Játékvezetői tanfolyam indul Játékvezetői tanfolyam indul lab­darúgás és kézilabda sportágakban. Jelentkezni lehet november 15-ig a városi TS helyiségében (Irodaház, földszint 7.­. .............. .... A labdarúgó NB I. állása 1. Újp. Dózsa 26 18 6 2 73:24 42 2. Bp. Honvéd 26 16 7 3 59:24 39 3. Ferencváros 26 15 8 3 52:24 38 4. Vasas 26 15 3 8 63:37 33 5. Rába ETO 26 11 8 7 48:33 30 6. Csepel 26 11 7 8 34:29 29 7. Pécsi Dózsa 26 12 4 10 34:31 28 8. MTK 26 9 6 11 41:45 24 9. Salgótarján 26 9 4 13 25:34 22 10. Tatabánya 26 8 6 12 27:3? 22 11 Diósgyőr 26 7 7 12 26:43 21 12. Szombathely 26 6 9 11 23:40 21 13. Komló 26 4 11 11 18:35 19 14. Dunaújváros 26 7 4 15 22:45 18 15. Egyetértés 26 5 6 15 25:48 16 16. Egri Dózsa 26 4 6 16 20:59 14 Tömegsport Eredményekben gazdag idényre te­kinthetnek vissza a Dunai Vasmű le­mezfeldolgozó gyárrészlegének fiatal sportolói­ A KISZ sportszervezőit di­cséri elsősorban, hogy tavasztól őszig 60—70 lány és fiatalasszony járt ki rendszeresen edzeni a tömeg­sportte­lepre. Az eredmény nem is maradt el: az Alkotmány Kupa valamennyi úszószámában a „lemezes” lányok győzedelmeskedtek. Első lett a röp­labdacsapat, és szépen szerepeltek a kézilabdás lányok is. Három csa­pat közül kettő a döntőbe került, s közülük az egyik második helyezést ért el. Eredményesen versenyeztek az atéti­kában és a kispuskalövészet­ben is. Labdarúgó eredmények Három mérkőzés-öt pont A labdarúgó NB III. legutóbbi for­dulójában jól szerepeltek csapataink. Az otthon játszó Ercsi Kinizsi fölé­nyes biztonsággal győzte le a buda­pesti Ganz-Villany csapatát, míg D. Papír a pécsi egyetemistákat ver­a­te 1:0-ra, idegenben. A D. Építők csapata­ továbbra is jól szerepel , Bu­dapestről a Rén­y utcából hoztak el egy pontot. D. PAPÍR—­PÉCSI EAC 1:0 (1:0) Pécs, száz néző, vezette: Drav­ecz. D. Papír: Husztafi—Biró, Halpak­­ker, Németh, Orbán, Szálkai, Mar­ton, Kőszegi, Dénes, Fehér, Mudra (Bódi). Már a 8. percben Fehér révén megszerezte a Papír a vezetést. Sok kihagyott helyzet akadt mind a két oldalon. Az első félidőben jobbára csapatunk irányította a játékot. A második félidőben, főleg az erélyte­len játékvezetés következtében el­durvult a mérkőzés. A 75. percben Kőszegit letalpalták, és a hátrale­vő játékidőt tíz emberrel küzdötte végig a D. Papír. Sági betegsége miatt nem védett, Kollár pedig be­vonult katonának, ezért nem szere­pelt a csapatban. Jók: Husztafi, Németh, Orbán, Szálkai, illetve Lég­rád­i. A csapat ezzel a győzelmével­­ a Délnyugati csoport ötödik helyére zárkózott fel. BUDAPESTI VEGYIMŰVEK— D. ÉPÍTŐKI­­ 1:1 (1:1) Budapest,­200 néző, vezette: Aftán. D. Építők: Horváth—Németh, Li­geti, Radák, Raffay, Zsinka, Török, Móri, Für, Üveges, Dózsa. Latyakos pályán, végig hatalmas iramú mérkőzésen, az Építők köze­lebb állt a győzelemhez. A gólt Tö­rök szögl­etéből Radák érte el. Jók: Németh, Ligeti, Radák, Tö­rök. ERCSI KINIZSI—GANZ VILLANY 4:0 (1:0) Ercsi, 400 néző, vezette: Nagy. Ercsi Kinizsi: Noé—­Baltavári, Csajtai, Markó, Szilasi, Szarka, Ma­gyar, Herczeg, Nagy S, Dolmány, Glotz, (Király). Szakadó esőben végig nagyiramú mérkőzésen, Herczeg négy góljával biztosan győzött a cukorgyári együt­tes. Jók: a közvetlen védelem, Szarka, Herczeg. Védekező taktikával Salgótarján-D. Kohász 0:0 NB I. tartalékba­j­noki mérkőzés, Salgótarján, 1000 néző, vezette: Hof­­fer. Salgótarján: Bátki (Horváth) — Balla, Gaiger, Jávori, Macska, Toldi, Szőlősi, Földi, Szabó, Kökény, (Bar­­tha), István. Dunaújváros: Mohács—Földvári, Kalmár, Szentesi, Jáksó, Nagy, Sza­bó, Simon, Mihály, Takács, Czigler. Ezen a mérkőzésen elöl csak Si­mon Ottó és Takács tartózkodott. A játékidő nagy részében a hazai csa­pat támadott, de a védelem, Mo­háccsal az élen, mindent hárított. A nap egyik nagy meglepetését fiatal Kalmár okozta remek játéká­­­val, és jól időzített becsúszó szere­léseivel. A csatársor legjobbja Czig­ler volt, de a többi játékos sem oko­zott csalódást.___________ • Mindkét röplabdacsapatunk győzött Pénteken fejeződött be a röplabda NB II ez évi küzdelem sorozata. Fér­fi csapatunk már a múlt héten meg­szerezte a bajnoki címet. A buda­pesti Díjbeszedőkkel azonos pont­számban álló Kohász-lányok Mélyhű­tőn játszottak, és a helyi­ Tsz. SK csapatát verték 3:2 arányban. ERŐS EMBEREK D. Kohász— Szolnoki Titász 3:0 (10, 9, 3) Férfi röplabdamérkőzés D. Kohász, Bogdán, Széligh, Both, Szalai, Szabó, Bognár, csere: Liszi. Porkoláb. Sulyok, Ancsa A már biztos bajnok Kohász öt­ventöt perc alatt simán győzött a­­ szolnokiak ellen. D. Kohász — Mélykút (­14, 9, -14, 11, 7) Női röplabdamérkőzés D. Kohász. Koszorú. Csendes Dén­esi. Patkós. Patkós. Vass. csere: Andráska. Irreális időben, szakadó esőben játszottak a Kohász-lányok. Egyedül Koszorú játéka emelkedett az átla- JVB I tartalékba­jnokság állása 1. Újp Dózsa 26 18 2 6 67:28 38 2. Bp. Honvéd 26 14 9 3 56:27 37 3. Vasas 26 16 3 7 57:40 35 4. Rába ETO 26 13 6 7 51:37 32 5. FTC 26 12 5 9 50-40 29 6. Egyetértés 26 13 9 10:54-56 29 7 DVTK 26 11 6 9 49-46 28 R. Dunaújváros 26 11 4 11 43-39 26 9 Csepel 26 10 6 10 43-50 26 10 Szombathely 26 9 5 12 52-56 23 11. Tatabánya 26 8 a 13 28 39 21 12 .BTC 26 7 7 12 27:39 21 13. Komló 26 7 7 12 30:46 21 14 MTK 26 6 8 12 32:39 20 15 Eger 26 4 7­ 15 23:50 15 16. Pécs I 26 6 3 17 25:55 15