Dunaújvárosi Hírlap, 1970. április (15. évfolyam, 26-34. szám)

1970-04-17 / 31. szám

Futball körkép A papírforma szerint alakultak a megyei másodosztályú labdarúgó bajnokság negyedik fordulójának eredményei. Ez alól csupán a Beloi­annisz—Apátszállás mérkőzés kivé­tel. A vendégek, nagy meglepetésre legyőzték a vendéglátó görög csa­patot. SZABADEGYHÁZA—IVANCSA 3:0 (0:0) Szabadegyháza, 400 néző, vezette: Dobler, Szokolai, Therész. Szabadegyháza: Gölöncsér — Sző­­nyi, Seiler, Tridinger, Liebhaber, Tóth, Falusi, Sejlei, Szeip, Szabó, Simon. Csere: Budai, Hermann. Iváncsa: Topp — Barada, Vassi, Dene, Király, Kocsis, Székely, Kul­csár, Kovács, Kocsis, Berezvai. Cse­re: Bayer. A szabadegyházi együttes végig­támadta a mérkőzést. Ennek ellené­re győzelmét csak a második félidő­ben tudta bebiztosítani. Ekkor, szél­lel szemben Szeip két és Falusi gól­jaival győzni tudtak. Jók: Gölöncsér, Szeip, illetve Vas­si. Kocsis M. ERCSI KINIZSI II—PERKÁTA 0:0 Cukorgyári pálya, vezette: Kiss, Berzai, Nagy M. Ercsi Kinizsi II: Kolovszki — Nagy, Erben, Rapai, Kovács, Szabó, Szörényi, Szarka, Pergel, Szüasi, Vörös. Csere: Nagy, Győri. Perkáta: Erdő — Szabó, Barkóczi, Győrök, Fuchs, Bölcskei, Somogyi, Kádár, Somogyi A., Bogó, Bogó J., Csere, Simon, Nedves, Kraczmayer. Sportszerű mérkőzésen igazságos döntetlen. A 30. percben Szörényi (Ercsi) trágár beszédért kiállítva. LAJOSKOMAROM—DÉG 3:2 (1:1) Lajoskomárom, 300 néző, vezette: Tokaj, Patarcsics, Séf­esik. Lajoskomárom: Vései — Winkler, Csepregi, Bácsi, Schmuck, Csulik, Béres, Bácsi J., Verebi, Jobbágy, Ritter. Csere: Kajári Freischli. Dég: Szalai — Borbély,­ Bencze, Dudár, László, Oroszi, Szabó, Szűcs, Csuti, Ihász, László. Csere: Takács, Borbély. Kemény, de sportszerű mérkőzé­sen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten győzött. Az első félidő tizedik percében, 0:0- ás m­érkőzésállásnál Csepregi (La­joskomárom) büntetőt hibázott. Gólszerzők: Verebig Béres, Ritter illetve Szűcs (2). SÁRBOGÁRDI TSZ SK—ALAP 3:2 (0:2) Sárbogárd, 800 néző, vezette: Do­mokos, Tóth, Ferencz. Sárbogárdi Tsz SK: Varjas — Dobrovoczik­i, Pajor, Lajtos, Szent­­andrási, Kovács, Porkoláb, Zobák, Mikuli, Porkoláb F., Fodor. Csere: Cseh, Fodor, J., Deák. Alap: Major — Menyhárt, Haks­­t­ok, Vámosi, Garamvölgyi, Kovács, Katona, Lustyik, Varga, Nagy, Kocsis. A cserejátékosok nélkül kiálló alapi együttes az első félidőben két­gólos előnyre tett szert. Szünet után, a szél támogatásával a sárbogárdiak nemcsak hogy kiegyenlítettek, ha­nem az utolsó percben még a veze­tést is megszerezték. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: Felnőttek: Ifjúsági mérkőzések eredményei: Beloiannisz—Apátszállás 0:1, Ercsi Kinizsi II—Perkáta 3:0, Sárbogárdi tsz—Alap 1:4, Lajoskomárom—Dég 3:0, D. Papír—D. Volán 0:1, Szabad­­egyháza—Iváncsa­­ 2:1. Az ötödik, vasárnapi forduló mér­kőzései és játékvezetői: Alap—Ercsi Kinizsi II. (Patarcsics, Chapó, Sev­­csik), Perkáta—Beloiannisz (Kapos­vári J., Förhécz, Horváth T.), Apát­szállás—Szabadegyháza (Molnár, Er­délyi, Antal), Iváncsa—Lajoskomá­rom (Popovics, Dorogi, Kaposvári Gy.), Dég—Nagykarácsony (Berzai, Nagy Mária, Tóth), D. Volán—Sár­bogárd II. (Móricz, Kiss, Visy). A járási bajnokságban is lezajlott az első forduló. ■ Eredmények: Előszállás—Nagyve­­nyim 0:0, Ráckeresztúr—Besnyő 2:2, Rácalmás—Kulcs 0:1. A vasárnapi, április 19-i forduló mérkőzései és játékvezetői: Nagyve­­nyim—Rácalmás (Csernyiczky, Var­ga), Besnyő—Előszállás (Tóth II, Triesz), Kulcs—Ráckeresztúr (Har­csa, Ferenczi). MEGYEI BAJNOKSÁG, ELSŐ OSZTÁLY X. D. Volán 4 3 — 1 17: 3 6 2. Sárbog. tez. 4 3 — 1 8: 6 6 3. Apátszállás 4 3 — 1 7: 7 6 4. Nagykar. 3 2 1 — 7: 3 5 5—6. Perkáta 4 2 1 1­6: 3­5 Szabadegyh. 4 1 3 — 9: 6 5 7. Alap 4 2 — 2 27: 7 4 8. Iváncsa 3 1 1 1 5: 5 3 9—10. Ercsi K. N­. 4 — 3 1­6: 7 3 Lajoskom. 3 1 1 1 5: 6 3 11. Beloiannisz 3 1 — 2 3: 4 2 12. Dég 4 — 2 2 9:12 2 13. D. Építők II. 3------------3 0:14 0 14. D. Papír NI. 4 ---- 4 3:29 0 1. P.­Szabolcs 4 3 1 0 15: 2 +13 2. Mezőfalva 4 4 0 0 9: 0 + 9 3. KÖFÉM SC 4 3 0 1 10: 3 + 7 4. Sárosd 4202 8:4 + 4 5. Szív. Volán 4211 7:4 + 3 6. Szondi SE 4 2 11 6: 4 + 2 7. Martonvásár 4211 6: 5+1 8. Baracska 4211 4: 3+1 Toldi SE 4­2­0­2 4: 3 + 1 10. Lovasberény 4202­­ 3:4 — 1 11. Adony 4112 5: 9 — 4 12. Spartacus 4103 4: 8 — 4 13. Sárbogárd 4 1 0 3 2: 7 — 5 14. SZKG 4 1 0 3 3:10 — 7 15. Kincsesbánya 4 1 0 3 3:11 — 8 16. Bicske 4 0 0 4­0:12 —12 Olimpia —Kék Fény 2:0 Élénk pezsgést okozott városunk sportéletében az újból megkezdődött kispályás labdarúgó-bajnokság. A legutóbbi mérkőzések eredmé­nyei: Olimpia—Juventus 2:3, Hala­dás—M. Posztó 2:2, Vendéglátók— Vörös Meteor 7:2, IKV—PSV 0:4, Ju­ventus—L-Boys 0:5, Vegyes I.—OSZv 0:7, FKT—Admiral 0:1, Építők— Gelka 4:0, Vegyes II.—Gyár- és Gép­szerelők 3:0, Kórház II.—Elemgyár 1:2, Arany Csillag—Pedagógusok 1:2, Gelka—AFOR 1:5, Kinizsi—Épí­tők 2:2. Több mérkőzés elmaradt. A két bajnoki pontot az elöl álló csa­patok kapták: Spartacus—Kék Fény, Kossuth—Hungária, Vegyes I.—Inter­­cisa. Képünkön Molnár, az Olimpia ka­pusa hárít. Mi erősebb a vasnál? A rozsda! Mi győzi le a rozsdát? A festék! Különféle olaj- és ssomám­­­festékekkel, lakkal, alapozó és rozsdagátló festékekkel megmentheti értékes tárgyait a korróziótól Most vásároljon! üip választék a festékbiüokban Kérjen szaktanácsot! (1413) Újabb meglepetések az MNK-ban* A labdarúgó Magyar Népköztársa­sági Kupa legutóbbi, szerdai fordu­lójában győzött a D. Volán, a Pusz­­taszabolcs és a Lajoskomárom. Egy­­gólos vereséget szenvedett viszont a D. Papír és így NB III-as csapatunk már nem jutott be az MLSZ által megrendezésre kerülő országos kö­zépdöntőbe. D. VOLÁN—­SZFV. VOLÁN 1:0 (0:0) Radari pálya, 200 néző. Vezette: Göncz, Dobler, Szabó. D. VOLÁN: Bodnár — Vadicskó, Bánkúti, Gyulai — Gadány, Boros, — Golubov (Tonka), Zsifkó, Lukács, Kőkuthi, Zsáros. Egyenlő erők küzdelmét hozta a két közlekedési csapat találkozója. A mérkőzés egyetlen gólja a máso­dik félidő derekán esett, amikor Lu­kács elfutott, és biztosan lőtt a há­lóba. Schaffer edző elégedett volt az egész csapat játékával, de külön ki­emelte Gadány második félidőben nyújtott teljesítményét. PUSZTASZABOLCS— SÁRSZENTMIHÁLY 1:0 (0:0) Sárszentmihály, 800 néző. A pusztaszabolcsi együttesnek iz­zó légkörben, rendkívül rossz talajú pályán kellett kiharcolnia a tovább­jutást. A sorsdöntő gól az 58. perc­ben esett: egy jobb oldali beadást a felfutó Tánczos fejelt a sárszentmi­­hályi kapuba. A 70. percben Tán­czos reklamálásért kiállítva. Zugéber edző Gáspár kapus, Szőke és Paulusz teljesítményével volt elsősorban elé­gedett. LAJOSKOMÁROM— KINCSESBÁNYA 2:1 (1:0) Lajoskomárom, 500 néző. Vezette­ Lábodi, Berzai, Csatári. Az igen erős széllel hátban ját­szó vendégek az első félidőben szin­te teljesen egykapura játszottak, és egy idényre való gólhelyzetet hagytak ki. Mint ilyenkor általában történni szokott, a kihagyott helyzetek meg­bosszulták magukat. A 15. percben Jobbágy partdobását Béres fejjel Ve­rebi elé csúsztatta, aki nehéz szög­ből bombagólt lőtt. A második fél­időben a hazaiak Jobbágy révén to­vább növelték előnyüket. A vendé­gek Gödör góljával csak szépíteni tudtak. A lelkesen, okosan játszó lajoskomáromi csapat megérdemel­ten jutott tovább. KOPÉM SC— D. PAPÍR 1:0 D. Kohász—Videoton 22:22 Barátságos férfi kézilabda mérkő­zés, Központi sporttelep. Vezette: Kováts A. Az NB I/B-s VIDEOTON ellen jó teljesítményt mutatott a D. Kohász. Kiegyenlített küzdelem folyt. A Ko­hász gólszerzői Pánczél (7), Kálmán (6), Vaskó, Tóth (2—2), Kurucz (3), Karcsa, Szalafai (1—1) voltak. A csapat vasárnap Gárdonyban lép pályára. *' Holnap 18 órakor: Csepel — D. Kohász Labdarúgóink szerdán Szarvason játszottak előkészületi mérkőzést és az Aczél — Formaggini, Fajt, Cseh, Andriska, Nagy E. (Somogyi), Simon, Csörgő (Medvegy), Mártha, Somogy­­vári, Harangi összeállításban pá­lyára lépő csapat 2:1 (2:1) arányú vereséget szenvedett a Szarvasi Spartacustól. A Kohász gólját Nagy Ervin lőtte. A csatárok rengeteg gólhelyzetet kihagytak. A holnapi ellenfél, a Csepel, a Zuglói Danuviával játszott mérkőzést. A Fatér (Lanczkor) edző — Kandi, Molnár, Hunyadi, Faludi (Gulyás), Pető, Kalmár (Major), Varga, Takács (Csordás), Losonczi Gondár összetételben játszó piros­kékek Hunyadi, Losonczi és Csordás góljaival 3:0 arányban győztek. Szabó Kristóf, a D. Kohász orvosa a következőket mondotta a sérültek állapotáról: Csepecz ebben a hó­napban nem játszhat, legfeljebb május végén léphet pályára. Véröm­leny keletkezett a térdén, ezt leszív­ták és jelenleg rögzítő gipszkötésben odahaza fekszik. Ruppertet porcko­rong sérüléssel hétfőn Pécsen ope­rálják. SPORTHÍREK Szabó Tamás, a D. Kohász birkó­zója, a kötöttfogású válogatott tagja elutazott Szófiába a kötöttfogású Dán Kolev emlékversenyre. Szabó újabb válogatottságához gratulálunk! * 1 Szépen javul Baumgartner ujjsérü­lése. A fiatal röplabdás minden való­színűség szerint játszhat a vasárnap­­ EMTK elleni rangadón. Az esélyek­ről Fehér József, a csapat edzője a következőket mondotta: Az EMTK csoportunk legerősebb együttese, en­nek ellenére, ha Baumgartner játsz­hat és kijön a lépés, akkor nyerhe­tünk. ★ A segédedzői tanfolyam harminc­két elméleti vizsgára hallgatója közül harminc jelentkezett sikeresen vette az első akadályt. A gyakorlati vizsgák az elkövetkezendő hónapok­ban lesznek. A nagy érdeklődésre való tekintettel a Városi TC kellő számú jelentkező esetén szeptember­ben újabb segédedzői tanfolyamot indít. Jelentkezés és bővebb felvi­lágosítás május 15-ig a VTS helysé­gében (Irodaház, földszint 7.). * A Pusztaszabolcsi MÁV Előre női kosarasai a bajnokság első forduló­jában 80:64 (40:30) arányú vereséget szenvedtek Esztergomban a helyi Vörös Meteor NB III-as együttesé­től. Járásunk egyetlen női kosárcsa­pata vasárnap a Bp. Pedagógusokkal játszik Pusztaszabolcson bajnoki mérkőzést. * Eredmények a budapesti ifjúsági labdarúgó bajnokságból: BVSC— DKSE I. 1:0, III. ker. TTVE—DKSE II. 1:2, MOM—DKSE III. 1:3. Egy eredmény a megyei serdülő bajnok­ságból: DKSI I.—­Sárbogárd 3:5. * Fejér megye ifjúsági labdarúgó válogatottja holtversenyben az első helyet szerezte meg a megyék közöt­ti tornán. Szabó 7... Bartók és Tompa a D. Kohász labdarúgói meghívást kaptak a tatai csoport színeit képvi­selő területi válogatottba. Az orszá­gos döntőt június végén Székesfehér­váron rendezik. ik A megyei sakkbajnokságban küz­dő D. Kohász II. 6,5—5:5 arányban győzött az alapi sakkozók felett. * Eredmények a megyei teke-baj­nokságból: D. Építők—Szív. Sparta­cus II. 6:2, legjobb dobó: Skoda 447, KÖFÉM II—D. Vendéglátók 3:5­1. d.: Rosta 421. * Nagyszabású nemzetközi lovas­­versenyt rendeznek május elsején Lajoskomárom­ban. A rangos viada­lon a teljes magyar élgárda mellett több nyugati ország lovasai is start­hoz állnak. PÉNTEK: Kispályás labdarúgás: METÁS,— IKV Főiskola 16,30, Flamertgó—Kór­ház I. Makszimenkó út 16,30. Tömegsport: Férfi és női kézilab­da, illetve röplabda mérkőzések a tömegsporttelepen. SZOMBAT: Kispályás labdarúgás: OSZV—Acél Főiskola 16,00, Vörös Meteor—Hala­dás Főiskola 17,00, Kossuth—Inter Makszimenkó 15,30, Admiral—Hun­gária Makszimenkó út 16,30. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Volán—Sárbogárdi TSz SK megyei másodosztályú baj­noki­ mérkőzés a radari pályán 10,30 órai kezdettel. Előtte ifjúsági mér­kőzés. Kézilabda: P chards NB II-es Kohász—Győri Ri­női mérkőzés 11 órakor a Központi­ sporttelepen: Előtte 16 órakor D. Kohász ifi—D. Vendéglátók megye bajnoki női mér­kőzés. Röplabda: D. Kohász—EMTK NB I-es férfi mérkőzés 11 órakor a Mó­ricz iskola tornatermében. D. Ko­hász—Közgazd. Egyetem NB II-es női mérkőzés 10 órakor a Központi sporttelepen. Asztalitenisz: D. Ruhagyár—Bp. Csőszerelők NB II-es találkozó 9:30 órai kezdettel a Ságvári iskola tor­natermében. Kosárlabda: D. Haladás—Vasas ORION NB III-as mérkőzés 10.30-kor a gimnázium tornatermében. Hétvégi sportműsor Sorsolta­k a kézilabda MNK-ban A D. Kohász mindkét csapatának nehéz ellenfelek jutottak. Kedden délután négy órakor a D Kohász— Goldberger női, szerdán, ugyaneb­ben az időben a D. Vasas férfi mérkőzésre Kohász—Bp. kerül sor. Nagy küzdelemre van kilátás, annak ellenére, hogy a vendég NB I-es csa­patok az esélyesek.