Dunaújvárosi Hírlap, 1970. október (15. évfolyam, 79-87. szám)

1970-10-16 / 83. szám

Egy fél­idős csapat és a következmény: Ferencváros —II. Kohász 3:* (0:1) NB I-es bajnoki mérkőzés, Du­naújváros, 10 000 néző, vezette: Al­­mási (Fát­h, Neuber dr.) Ferencváros: Géczi — Bálint, Pán­­csics, Horváth, Megyesi—Rákosi, Mucha—Szőke, Albert, Braniko­­vits, Katona (Havasi a szünetben). D. Kohász, Aczél — Formaggini, Kamarás, Nagy E. (Szimacsek 76. p.), Cseh — Somogyi, Csörgő, Somogy­­vári — Harangi (Boromissza 59. p.), Mártha, Bartók. Szögletarány : 9:2 (1:2) az FTC ja­vára A Fradi kezdte a játékot és szin­te rögtön­­ veszélyes helyzet alakult ki Aczél kapuja előtt, egy Szőke— Branikovits adogatás végén Albert csak egy hajszállal késett le az ös­­­szekötő beadásáról. Válaszképpen Somogyi lőtt hu­szonöt méterről Géczi kapujára, de a kapus elvetődve menteni tudott. Felváltva forogtak veszélybe a ka­puk. A 13. percben, Szőke felvágá­­sáért megítélt szabadrúgás után. ide-oda pattogott a labda a Kohász ötösén, míg végre Albertről az alap­vonalon túlra került. A Ferencvá­ros két középpályása támadó fel­adatot látott el, ennek következté­ben a pálya középső harmada a Kohász „felvonulási területe” lett. Gyakran volt dolga Géczinek. Előbb Mártha lőtt nagy helyzetben a ka­pu mellé, majd a 20. percben Bartók remek alakításának tapsolhatott szépszámú nézősereg: egy Csörgőtől a kapott labdával kiugrott és mi­előtt a védők közbeavatkozhattak volna kapura lőtt. A labda Géczi kezéről a baloldali kapufára, majd onnan kifelé pattant. Hatalmas tumultus támad, Géczi megfogta Harangi lá­bát és így n­­inteni tudtak a ven­dég­ védők. A félidő derekán egy Katona-fejes, a másik oldalon pedig egy Mártha-lövés szállt a kapuk mellé. A 27. percben szerezte­­ meg a Kohász a vezetést: Csörgő jobboldalról belőtt lab­dáját Mártha sarokkal nem érte el. Bartók viszont rárajtolt, Bá­lint elől ellopta a labdát és kö­zépről, mintegy 14 méterről biz­tosan lőtt a hálóba, 0:1. A félidő hátralévő részében csök­kent az iram, ellaposodott a játék A 32. percben Branikovits erős, jobb alsó sarokba tartó lövését Aczél bra­vúrral kiütötte. A félidő utolsó ese­ményeként Nagy Ervin az ötösön, a rúgás pillanatában szerelte az előretörő Branikovitsot. A szünetben Csanádi Ferenc, az FTC edzője cserét határozott el: a gyengén játszó Katona helyett Ha­vasit küldte a pályára. Az újonnan beállt játékos átvette Mártha őrzé­sét. Horváth, aki eddig Márthát őrizte, előrehúzódott középpályás­nak. Egy Albert-fejes és egy Braniko­­vits-lövés vezette be a második fél­időt. Nagy Ervin Alberttal ütközött és megsérült, néhány percnyi ápo­lás után vállalta a játékot. Mint ké­sőbb kiderült, eltört az orrcsontja Egyre inkább az FTC vette át a já­ték irányítását. Az 51. percben gól­lá érett a Fradi fölénye. Egy baloldali szögletrúgást Szőke Rákosi elé pöccintett, aki­nek beadását Branikovits mint­egy négy méterről a tétovázó Kohász-védők között fejelte Aczél hálójába. 1:1. Továbbra­­ is támadásban maradt a Ferencváros. Szőke lövését fogta Aczél, később pedig Branikovits ve­szélyeztetett. Az 59. percben [•angi helyett Boromisszát küldte ma a pályára Szűcs Gyula edző. De ez sem használt, mert továbbra is Fradi kezdeményezett. A Kohásznak a volt még egy kínálkozó lehetősége a 60. percben Bartók átkígyózott az FTC védelmén, Mártha elé tálalt, aki a lövés pillanatában elesett és így tisztáztak a zöld-fehér védők. Szögletből született az FTC máso­dik gólja is: Szőke baloldali beadása szállt a védők között, egészen át­jobb kapufa mellett álló Alber­a­tig, aki közvetlen közelről mellel hálóba sodorta a labdát, 2:1. Alig valamivel később, a 65. percben, végleg bebiztosította győ­zelmét a Ferencváros: Branikovits vezette fel a lab­dát és senkitől sem 20 méterről, futtából zavartatva hatalmas gólt lőtt Aczél kapujának jobb felső sarkába, 3:1. A gól után Bartók lövésébe Bá­lint az utolsó pillanatba csúszott­­ be, majd Cseh beadását Csörgő védő­falba lőtte. Alig valamivel később Somogyi lőtt fölé, majd Mártha be­adását Csörgő kapu helyett az ol­dalvonalon túlra lőtte. A 76. perc­ben a sérülten játszó Nagy Ervin lecserélését kérte. Szímacsek jött helyette a pályára, Boromissza hát­rament a védőfalba, Szímacsek pe­dig jobbszélső lett. A mérkőzés hajrájában a Fradi teljesen átvette a kezdeményezést, gyakran akadt dolga Aczélnak Előbb Szőke lövésszerű beadását védte, majd Albert elöl mentett el­vetődve. Boromissza kapott tapsot, amikor egy váratlan beadást az utolsó pillanatban vágott szögletre a gólveszélyesen előretörő Albert elől. Szárnyaszegetten, rosszul ját­szott csapatunk. Minden eg­yes üt­közés során alulmaradtak, és utána méltatlankodóan tekintettek a já­tékvezető felé. Üdítő „oázis" volt a Kohász „sivatagában” Bartók és Cseh játéka. A két bal oldali játé­kos megpróbálta menteni a menthe­tőt, de ketten nem bírtak a jól záró zöld-fehér védőfallal. A 83. percben Mártha ellopott egy labdát Szőkétől és váratlanul lőtt. Géczi a 75 mé­teres lövést másodszorra hárította. Ekkor már sűrű sorokban indultak haza a csalódott nézők. Nyomasztó Fradi fölénnyel ért véget a találko­zó. A Ferencvárosban Branikovits és Horváth játszott kiemelkedően, jó teljesítményt nyújtott Albert, vala­mint a második félidőben Mucha és Szőke is. Páncsicsot és a védőket az első félidőben többször átjátszották, de fordulás után magukra találtak. A Dunaújvárosban továbbra is na­gyon sok a gyenge teljesítmény. Az első félidőben még Somogyi Mártha lendülete előrevitte a „csú­cs­pat szekerét”, de a szünet után már csak Bartók volt az, aki betörések­kel megpróbálkozott. Vasárnap Csepelen szerepel a D. Kohász. A piros-kékek a szerdai fordulóban még mérsékelt játékkal is győzni tudtak Komlón . . . Legutóbb a tavaszi bajnokságban 5:0 arányú vereséget és 1 :1-es dön­tetlent ért el csapatunk a csepeliek ellen. Az FTC elleni második fél­idő után nagyarányú formajavulás­­ra, esetleg új játékosok beállítására lesz szükség ahhoz, hogy Csepelen a nagy gólarányú vereséget elkerül­je a D. Kohász. A labdarúgó NB I. állása: Egyazon kapu, két félidő, két gól. Alsó képünkön Bartók és Géczi utánanéz a háló­ban táncoló labdá­nak. 0:1. Álló ké­pünkön Braniko­vits mutatja: Oké fiúk ... Aczél és Cseh­ csak néz. 1:1 1. Ujp. Dózsa 9 6 2 1 27: 8 22 2. Vasas 9 7 — 2 23:10 20 3. MTK 9 3 5 1 16:10 18 4. Bp Honv. 9 4 2 3 16:11 17 5. FTC 9 4 1 4 11: 9 17 6 Csepel 9 3 4 2 9:11 16 7. ’écs 9 3 4 2 12: 9 15 8. Diósgyőr 9 4 2 3 12:15 15 9. Salgótarján 9 4 2 3 13:15 12 10. Tatabánya 9 3 1 5 12:14 11 11. Haladás 9 4 — 5 15:19 11 Videoton 9 3 2 4 7:11 11 13. Komló 9 3 2 4 14:18 10 14. D­­ újváros 9 2 2 5 8:19 10 15. Rába ETO 9 3 — 6 8:14 7 16. SZEOL 9 1 1 7 6:16 4 Jól játszottak a tartalékok I). Kohász — Ferencváros 1:1 (0:0) NB I-es tartalékbajnoki mérkőzés, központi sporttelep, 500 néző, vezet­te: Molnár. D. Kohász: Mohács (Papp) — Bő­­dey, Ruppert (Vajda), Földvári (Pin­tér) — Debreczeni, Nagy F. — Paizs, Andriska, Kovács, Mihály, Szentesi. Ferencváros: Vörös — Novák, Vé­­pi, Megyeri — Tátrai, Eipel — Mar­tos (Márton, Szőke II.), Selenka, Se­bők, Bartosik, Kovács. Ügyesen mozgott ezen a mérkő­zésen a tartalékcsapat. A Kohász gólját Paizs lőtte, az FTC Eipel gól­jával egyenlített ki. Az egyéni tel­jesítmények közül a Kohászból Mi­hály (mezőny legjobbja), Bődey, Ruppert, a Fradiból pedig Novák, Vépi és Eipel játéka méltó említés­re. Hétvégi sportműsor VASÁRNAP: Asztalitenisz: Toborzóverseny a vasmű kultúrtermében 8 óra 30 perces kezdettel. Kézilabda: Aba—D. Kohász és Martonvásár—D. Kohász sportiskola női megyebajnoki mérkőzése 9 óra­kor a központi sporttelepen. D. Ko­hász—Aba férfi mérkőzés 10 órakor, ugyancsak a központi sporttelepen. Labdarúgás: D. Papír—Kecskemé­ti TE és D. Építők—Magyar Optikai Művek NB III-as bajnoki mérkőzés 12, illetve 14 órai kezdettel az Épí­tők kertvárosi sporttelepén. D. Vo­lán—Ráckeresztúr megyei másod­­osztályú mérkőzés délelőtt 10 órakor a radari pályán SPORT I győztes a t%­­l­ 11 -be kerülhet Vasárnap délelőtt a megyei kézi­labda bajnokság utolsó előtti fordu­lójában Martonvásárban lépett pá­lyára a D. Kohász férfi kézilabda csapata. Idegtépő küzdelemben a Keresztes (XWingelmann) — Vaskó (1) , Pánczél (5), Bartha (5), Kajcsa (2) , Zselyi, Könyves, Priskin, Szala­fai (2), Borsi (1), Tóth (2) ősszel­ 1 jelű D. Kohász 18:17 (8:8) arányban győzött. Volt több olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor a marton­­vásáriak vezettek. A D. Kohász 16:13-as vesztésre álló eredményt fordított a maga­­ javára. sor Vasárnap délelőtt 10 órakor kerül a bajnokság legizgalmasabb mérkőzésére, a D. Kohász—Aba ös­­­szecsa­pásra. A győztes csapat meg­nyeri a bajnokságot és részt vehet a november 14—18-án megrendezés­re kerülő osztályozo. A D Kohász gólaránya sokkal jobb ellenfelénél, így már egy gólos győzelem esetén is megyebajnok. A csapatból jelen­­leg Juhász, Kajcsa és Kálmán hiányzik sérülés miatt. A szakve­zetők, a szurkolók, mindenki nagy küzdelmet és hazai győzelmet vár a vasárnap délelőtti sorsdöntő ös­szecsapáson. Futball körkép A D. Kohász vasárnap 14. NB I-es mérkőzését játsza a Csepellel. Eddig három alkalommal győzött a Ko­hász, háromszor döntetlen eredmény született, nyolcszor pedig a piros­kékek nyerték a találkozót. A két csapat közti mérkőzések összesített gólaránya 17:30 a budapestiek ja­vára. Nem valami rózsás városunk két NB III-as labdarúgócsapatának helyzete sem. Legutóbbi fordulóban a mindketten négy-négy gólt kaptak idegenben és így alaposan lecsúsz­tak a bajnoki táblázaton. A hét­pontos Építők a 13., a hatpontos D. Papír pedig 15., utolsó előtti he­lyet foglalja el. Az Építőknél vasár­nap több újonnan igazolt és sérülé­séből felépült játékos is szerepel a csapatban. A szakvezetők győzelmet várnak. A D. Papírt az elmúlt idő­szakban sérülések tizedelték meg. Ennek ellenére vasárnap ők is pon­tot vagy pontokat rabolhatnak. A megyei I. osztályú bajnokság­ban tovább tart a versenyfutás a bajnoki címért. Vasárnap kerül sor a nagy érdeklődéssel várt Sárosd— KÖFÉM megyei rangadóra. Győze­lem esetén a sárosdi csapat beéri a listavezető fehérváriakat. Az utóbbi időben egyre jobban szereplő Pusz­­taszabolcs a székesfehérvári Volán csapatát fogadja. A bicskeiek Adonyba látogatnak, a Toldi SE pe­dig a lovasberényieket fogadja. Já­rásunk csapatai közül egyedül a Me­zőfalva lép idegenben pályára, el­lenfele a Székesfehérvári Spartacus lesz A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság legutóbbi fordulójában a következő eredmények születtek: Nagykarácsony—Perkáta 4:1, Alap— Szabadegyháza 5:2, D. Építők—Dég 4:5, Beloiannisz—Sárbogárdi Tsz 1:2 Apátszállás—Ercsi Ts. 6:2, Rácke­resztúr—Hantos 0:1, hajóskomárom —D. Volán 1:2, D. Papit U.—Iváncsa­kmaradt. A bajnokság állása: A dunaújvárosi járási labdarúgó bajnokságból törölték a Rácalmási Tsz labdarúgócsapatát, már csak négy résztvevője jelenleg van a bajnokságnak, így a szövetség kény­telen volt új sorsolást készíteni. Október 18: Besnyő—Apátszállás, Nagyvenyim—Sinatelep. Október 25: Sinatelep—Besnyő, Előszállás—Nagy­venyim. November 1: Nagyvenyim— Besnyő, Sinatelep—Előszállás. Felnőtt bajnokság állása: 1. Alap 10 8 1 1 37: 9 17 2. Lajoskom, 10 8 — 2 33:15 16 3. D. Volán 10 7 2 1 30:14 16 4. Iváncsa 10 6 2 2 17:15 14 5. Szabadegyh. 10 5 2 3 27:18 12 6. Itég 10 5 1 4 27:26 11 7. Perkáta 10 5 1 4 22:32 11 3. Ercsi II. 10 4 2 4 23:30 10 9. Sárbogárd 10 4 1 5 28:20 9 10. Beloiannisz 10 3 3 4 22:18 9 11. Apátszállás 10 3 2 5 29:19 8 12. Ráckeresztúr 10 4 — 6 16:15 8 13. Nagykarács­ 10 3 1 6 18:35 7 14. Hantos 10 2 2 6 15:26 6 15. D. Papír II. 10 2 — 8 15:38 4 16. D. Építők II. 10 1 — 9 12:41 2 1. Előszállás 4 2 1 1 11:15 5 2. Besnyő 3 2 — 1 11:74 3. Nagyvenyim 3 2 — 1­7: 6­4 4. Sinatelep 4 1 12 7:11 3 Lőlap a szerdai labdarúgó mérkőzésről KOHÁSZ KAPD O 66 Magyarázat: Erős lövés 0 félerős lövés ©. gyenge lövés 6. gól­ 4­. Kohász kapufára lőttek: Rákosi (18. p.), Katona (23. p.), Szőke (32. p.) Branikovits (51. p.), Szőke (1­ S p.), Albert (64., 66. p.) Branikovits váö. p.), Szőke (80. p.), Horváth (35. p.) FTC kapujára lőttek: Somogyi (10. p.), Mártha (14. p.), Bartók (20. p ), Mártha (25. p.), Bartók (28. p.). So­mogyi, Nagy E. (30. p.) Somogyi (33. p.), Nagy E. (40—45. p ), Mártha (83. p). ________________________ . FTC KAPU­S 33 ^ 40