Dunaújvárosi Hírlap, 1972. március (17. évfolyam, 18-27. szám)

1972-03-14 / 21. szám

6. oldal Keserves győzelem D. Kohász — Pénzügyőrök 1:0­­ Azzal a mintegy ezer, központi sporttelepre kiláto­­­gató néző tisztában volt, hogy a Pénzügyőrök csapata, annak ellenére, hogy a kieső zónában tanyázik, nem lesz könnyű ellenfél. Több Ko­hász játékos eltiltása, vala­mint a hirtelen bekövetke­zett időváltozás okozta ha­vazás méginkább növelte a vendégek pontrablás esélyeit. És ez a pontrablás csaknem bekövetkezett. D. Kohász, Papp—For­maggini, Fajt, Ruppert, Cseh. —Somogyi, Somogyvári—Ko­vács (Kamarás 64. perc), Csörgő, Mártha, Dombóvári. Pénzügyőrök: Demján— Murát, Kisházy, Oláh, Fo­­nyódi, Jaskó, Straub, Schu­­mer, Sashegyi, Kuhajda (He­­gyessy szünetben), Süle. Miksovszky edző csapata —­­a várakozásnak megfele­lően — védekezésre rendez­kedett be. Elöl ritkán tar­tózkodott kettőnél több pénz­ügyőr játékos. Megszállták kapujuk előterét. A 6. perc­ben Csörgő lövésszerű bea­dásáról Dombóvári alig ké­sett le. Tíz perccel később Dombóvári­­ beadását Mártha fejelte kevéssel a kapufa mellé, majd Cseh beadását öklözte a Kohász csatár fe­jéről Dómján. Meddő Ko­hász mezőnyfölény jellemezte az első félidőt. Csatársorunk­ban nem volt átütőerő. A félidő utolsó percében Somo­gyi lőtte át a védőfalat, de a pesti kapus a helyén volt. A szél, mely az első féli­dőben a vendégeket támo­gatta a második félidőre el­állt. Ennek ellenére tovább folytatódtak a Kohász-roha­mok, és nem volt ritka­ság az sem, hogy Faji fe­jelt a vendégek kapujára. Az 50. percben Formaggini beadását Somogyi szoronga­tott helyzetből fejelte kapura. Nem sokkal később, a kö­zéppályás remek keresztlab­dáját Mártha fejelte a 16-oson túlról előrevetődve a kapu mellé. A rengeteg Ko­hász támadás ellenére a ven­dégek előtt adódott a 76. percben a mérkőzés első két nagy gólhelyzete. Egy ke­resztbeívelés után Straub az ötös sarkán kapta a labdát, és közelről kapura lőtt, Papp kiütötte. A csereként beállt Hegyessy mintegy hat-hét méterről ismét rálőtte, de Papp ismét óriásit védett. Mindkettő meccslabda volt. A vendégek foggal-köröm­mel védekeztek. A nézők már-már elkönyvelték a dön­­­tetlent, amikor a 79. percben baloldalra átkeveredett Dombóvári a 16-oson kivül­­ről lövésre szánta el magát, és a labda Schumer lábán irányt változtatva a jobb alsó sarokba kötött ki. 1:0 A gól után fellélegeztek a nézők, és elmúlt a Kohász csatárok idegessége is. Ismét kidomborodott csapatunk jobb erőnléte. A 81. percben Csörgő 25 méteres lövését fogta Demján, majd az elő­retörő Cseh lövését védte előrevetődve. A 87. percben Kamarás perdítése került a kapu fölé, majd a találkozó utolsó percében Somogyi az alapvonalról kísérelte meg a góllövést. A DKSE legközelebbi ellen­fele Dorogon a Dorogi AC lesz. Ez a csapat okozta sze­gedi pontrablásával a fordu­ló legnagyobb szenzációját A D. Kohásznak és a Dorog­nak van egy közös tulajdon­sága: sok pontot elhullajta­­nak otthonukban. Háromesé­­lyesnek látszik a hétvégi ta­lálkozó, nagyon sok függ at­tól, hogy mennyire javulnak fel csatáraink és főként kö­zéppályásaink. Jellemző kép a találkozóról. Fajt László, a D. Kohász hátvédje (3-as mezben) is kapura lő Dombóvári László Az NB I B állása 1. Szegedi EOL 19 13­ 3 3 43:22 2» 2. Zalaegersz. 19 11 6 2 39:15 28 3. Dunaújv. 19 10 7 2 24:10 27 4. Debr. VSC 19 10 6 3 19: 8 26 5. MÁV DAC 19 7 10 2 28:17 24 6. Dorogi AC 19 6 9 4 20 :16 21 7. Bp. Spart. 19 7 7 5 22:22 -21 8. Békéscsaba 19 6 8 5 27:24 20 9. Oroszlány 19 6 7 6 30:26 19 10. Kecsk. D. 19 6 6 7 24:28 18 11. Szem­. MTE 19 5 6 8 22:26 16 12. Várpalota 19 5 6 8 15:24 16 13. FŐSPED Sz. 19 5 5 9 21:33 15 14. Volán SC 19 4 6 9 23:34 14 15. G.­MÁVAG 19 3 7 9 14:26 13 16. Ózdi K. 19 4 5 10 16:30 13 17. Pénzügyőr 19 2 8 9 14:29 12 18. Pécsi B. 19 3 4 12 17:38 10 Asztalitenisz eredményeit ) D. Kohász—Dorog 16:9 NB II-es férfi mérkőzés, Dunaújváros. Győztek: Szeri (4), Sebes­tyén (4), Szigeti (3), Zsákai (3), Mencze (2). A D. Kohász egységes be­nyomást keltett, és végig ve­zetve megérdemelten nyerte első bajnoki mérkőzését. D. Ruhagyár—Mátyás SE 8:17 NTL II-es férfi mérkőzés, Dunaújváros. Győztek: Ignácz (3), Kol­­tai (2), Bartók (2), Balázs (1). ÉRDÉRT—D. Vendéglátók 9:7 NB II-es női mérkőzés, Budapest. Győztek: Zsákainé, Remé­nyi, Maczkóné (2—2), Jankai (1). NIKE Fűzfői AK—D. Vörös Meteor 10:6 NB III-as férfi találkozó, F­űzfő. Győztek: Váli, Jambrik (2—2), Bodó, Juhász (1—1). A DVSK női­­ csapata és a D. Vörös Meteor a hét végén Dunaújvárosban játszik. Ostrava—Dunaújváros NB III-as válogatott 3:0 (2:0) A központi sporttelepen 300 néző előtt játszották a talál­kozót. A dunaújvárosi csa­pat először játszott együtt, így csak időnként volt egyenrangú ellenfele a cseh csapatnak. Ostrava: Havlicek — Sle­­zák, Pisek, Dostal, Bulik, Mikulac, Szverak, Gatnar, Bartalsky, Sykora, Vyoral. Dunaújváros: Foltin (Hosz­­t­afi) — Für II., Hegyes, Né­meth, Harpakker, Bátai (Oláh), Marton (Tóth), Sza­bó Z., Bencze, Vancsura, Orsó (Szálkai). Gólszerzők: Sikora, Gat­nar, tramran. r-r"-—:'"1 v.­.x . ; Dunaújvárosi Hírlap Városi járási mezei futóverseny: 814 befutó Amióta Dunaújvárosban mezei futóversenyeket ren­deznek, még soha nem for­dult elő ilyen nagyarányú nevezés. Népes mezőnyök versenyeztek és a rossz idő, síkos pálya ellenére is küz­delmet láthattak az érdek­lődők.­­ 10 éves lányok, 400 m: Dunaújváros: 1. Pálinkás Tünde (József A.), 2. Gergu­­la (Vasvári), 3. Stefán (Ság­vári). Járás: 1. Nagy Mária (Perkáta), 2. Varga J. (Nagy­­karácsony), 3. Menyhárt (N­agykarácsony). 11 éves lányok, 500 m: 1. Bertha Emőke (Vasvári), 2. Szabó I. (Ságvári), 3. Ágos­ton (Vasvári). Járás: 1. Or­bán Zsuzsanna (Perkáta), 2. Szekeres (Perkáta), 3. Né­meth (Nagykarácsony). 12 éves lányok, 600 m: 1. Török Erzsébet (Ságvári), 2. Makrai (Vasvári), 3. Veres, Kovács (Ságvári). Járás: 1. Gaál Mária (Pusztaszabolcs), 2. Czeiner (Nagykarácsony), 3. Palkovics (P.­szabolcs). 13 éves lányok, 600 m: 1. Peitler Zsuzsa (Ságvári), 2. Bába (József A.), 3. Prainer (Vasvári). Járás: 1. Rácz Er­zsébet (P.-szab.), 2. Kiss J. (Perkáta), 3. Szabó Á. (Per­káta). 14 éves lányok, 700 m: 1. Kucsera Zsuzsa (Móricz), 2. Héring (Vasvári), 3. Dobó (Ságvári). Járás: 1. Kálócz Borbála (P.-szab.), 2. Orbán Erzsébet (Perkáta), 3. Bol­­dizs (Nagykarácsony). 15 éves lányok, 800 m: 1. Váczi Éva (József A.), 2. Braun (ITSK), 3. Ki­zák (gimnázium). Járás: 1. Hu­j­­ber Éva (P.-szab.), 2. Platt (Nagykarácsony), 3. Győrik (Perkáta). 16 éves lányok, 1000 m: 1. Sallai Ilona (ITSK), 2. Fra­­nyó (ITSK), 3. Fekete A. (ITSK). 17—-18 éves lányok, 1200 m: 1. Czobor Valéria (gim­názium), 2. Bondor (DKSI), 3. Rab (gimnázium). Junior nők, 1800 m: Oberrecht Gabriella (gimná­­­­zium), 2. Gál (DVSK), 3. Nagy L. (gimnázium). Felnőtt nők, 1800 m: 1. Rozonics Róbertné, 2 Lan­tos, 3. Nagy M. (mindhárom DVSK). 10 éves fiúk, 800 m: 1. Vékás András (Vasvári), 2. Böszörményi (Vasvári), 3. Szakadáth (Vasvári). Járás: 1. Horváth Gábor, 2. Virág Lajos, 3. Nagy B. (mindhá­rom Nagykarácsony). 11 éves fiúk, 1000 m: 1. Bakos Dezső (Ságvári), 2. Nagy Á. (Ságvári), 3. Szabó G. (Móricz). Járás: 1. Vitzkó Vilmos (Perkáta), 2. Lábodi Gy. (Nagykarácsony), 3. Pa­­lotási (Perkáta). 12 éves fiúk, 1200 m: 1. Jt­ó László, 2. Marko­vics L., 3. Feller (mindhárom Ság­vári). Járás: 1. Németh Nán­dor (Nagykarácsony), 2. Ke­lemen (Nagykarácsony), 3. Sudár (Perkáta). 13 éves fiúk, 1500 m: 1. Antal László, 2. Szoboszlai, 3. Szenczi (mindhárom Vas­vári). Járás: 1. Peterdi Imre, 2. Kőszegi, 3. Fuchs (mind­három Perkáta). 14 éves fiúk, 1800 m: 1. Varga Zoltán, 2. Simon Bal­le, 3. Horváth László (mind­három Ságvári). Járás: 1. Takács Mihály, 2. Orbán, 3. Molnár (mindhárom Perká­ta). 15 éves fiúk, 2000 m: 1. Majer Bálint, 2. Szűcs, 3. Steiner (mindhárom ITSK). Járás: 1. Kulcsár László (Perkáta), 2. Nagy F. (Mező­falva), 3. Fónad (Nagykará­csony). 16 éves fiúk, 3000 m: 1. Szabó János (Szakközép), 2. Dobóvári (gimnázium), 3. Nagy G. (DKSI). Járás: 1. Kovács Mihály, 2. Szenczi J. 3. Pálfi T. (mindhárom N­agy­karácsony). 17—18 éves fiúk, 4000 m: 1. Fekete János (Szakközép), 2. Héring (ITSK), 3. Orha (ITSK). Járás: 1. Kálóczi József, 2. Kanyicska, 3. Ebinger (mindhárom Puszta­­szabolcs). Junior férfiak, 5000 m: 1. Szabó I. János (Műszaki Fő­iskola), 2. Sütő, 3.­­mindkettő gimnázium. Bajó Já­rás: 1. Boros Sándor, 2. Szűcs, 3. Ancsa (mindhárom Toldi SE). Felnőtt férfiak: 1. Paszter­nák László (DKSE), 2. Tele­­kes (DKSE), 3. Antal (KKFSE). Járás: 1. Farkas Sándor (Toldi SE). A kézila­bda-terem bajnokság eredményei Női „A” csoport KÖFÉM—Sportiskola II. 21:5 (7:2). . G.: Tóthné 5, Bubla 4, ill. Muladi 3. Sportiskola I.—Tömegsport 20:9 (10:4). G.: Fenyvesi és Zámbó 5—5, ill. Polán 7. KÖFÉM—Tömegsport 17:8 (8:4). G.: Tóthné 9, Bárány 7, ill. Polán 4. ..B” csoport Szakközépiskola—ITSK 18:10 (7:4). G.: Varga 5, Mol­nár 4, illetve Kiss 5. A hét közben lejátszott mérkőzésen Kiss Irén kikap­csolásával győztek a Szak­középiskolások. Szakközépiskola—Nagyve­­nyim AFIT 12:11 (5:5). G.: Jakab 6, ill. Pulai 5. Taktikai éretlensége miatt kapott ki a nagyvenyimi csa­pat. ITSK—Sportiskola III. 25:15 (13:8). G.: Kiss 15, ill. Győri G. Férfi „A" csoport Hengermű—Főiskola 20:19 (9:11). G.: Takács S. 11, ill. Markovics és Bessenyei 5—5. Takács gólerőssége dön­tötte el a mérkőzést. Kohász Öregfiúk—Duna­­f­öld­vár 26:23 (12:13). A for­duló meglepetése! Az öreg­­fiúk nagyszerű hajrával vív­ták­ ki a győzelmet. ..B” csoport Szakközépiskola—ITSK 43:26 (18:13). G.: Kovács A. 24(!), ill. Végh 15. Magas színvonalú, sportsze­rű mérkőzésen nyertek a szakközépiskolások. Gimnázium—Sportiskola III. 41:19 (18:10). G.: Szeke­res 28, ill. Nagy 9. Sportiskola II.—Baracs 27:27 (14:16). G.: Nemes és Gál (7—7), ill. Kegyes 9. A baracsi játékosok a mérkőzés végére elfáradtak. * A D. Kohász férfi és női csapata Budapesten terem­­kézilabda tornán vett részt. Emellett játszottak még két szabadtéri edzőmérkőzést is, ahol a férfiak a Telefongyárt verték 23:17 (12:12), a nők pedig a Bp. Építőket 17:8 (8:2) arányban. A teremkézilabdán a kö­vetkező eredmények szület­tek: Bp. Építők—D. Kohász 11:8 (4:3) D. Kohász: Szávaid — Kecskeméti (4), Németh (1), Papp (1), Balatoni (1), Var­ga Zs. (1), Csáki. Csere: Var­ga K., Kökényessy. Az NB I B-s Építők job­ban kihasználták helyzetei­ket. Sokat számított a két kapus közti különbség is. Buruncz sérült volt, ezért nem játszott. Jó: Kecskeméti. D. Kohász—Gamma 13:11 (7:6) D. Kohász: Wingelmann — Pánczél (3), Kálmán (1), Nagy-Palócz (3), Priskin, Vura (1), Kajcsa (3). Csere: Vadas (1), Vaskó (1), Borsy, Tóth A., Tóth Z. Az NB II-es Gamma igen kemény, időnként durva mérkőzésen tudta a D. Ko­hászt megszorítani. Gyenge játékvezetés jellemezte a ta­lálkozót. 1972. március 14., kedd -----------------------------------------­ Búcsújáték komor, hangulata van megható ennek a szónak. Egyszerre fejez ki visszavonha­tatlan távozást megkülönböztetett és tiszteletet. Ritkán for­dul elő nemcsak egy sportkör, hanem egy város életében is. Az elmúlt héten volt Marton Lászlónak, D. Papír egykori játé­­­kosának, jelenlegi ed­zőjének búcsúmérkő­zése. Imádta és imád­ja a labdarúgást. Még 11 éves sem volt, mi­kor már más igazolá­sával játszott első egyesületében, a Tö­rökőrs Vasasban. Az MTK ifjúsági csapata, a Gázművek, majd a Bp. Előre voltak fut­­balléveinek állomásai. 1967-ben került Duna­újvárosba, és lett a D. Papír játékosa. Hosszú ideig ifjúsági váloga­tott kerettag volt. Du­naújvárosba már mint kiforrott játékos ke­rült. Kétlábas játékos­ként döntő része volt abban, hogy a D. Pa­pír megnyerte a me­gyei bajnokságot és felkerült az NB II-be. A közelmúltban még bajnoki mérkőzésen játszott 35 évesen, az­tán előbb négy hétre, majd végleg a D. Pa­pír labdarúgó csapatá­nak edzője lett. Meg­próbálja menteni menthetőt, és a kieső a zónából a bennmara­dók közé vezetni a D. Papír csapatát­. Biztosan sikerülni fog. Szerénysége, pá­lyafutásának tapaszta­latai minden bizonnyal a kispadon is segíteni fogják. Marton László Sporthírek Szabó Tamás a Bp. Hon­véd szabadfogású ellenőrző birkózó­ versenyén Ivanics (BVSC) mögött a második helyet szerezte meg. Szabó eddig három ellenőrző ver­senyen vett részt. Szabadfo­gásban két második, kötött­fogásban pedig egy harmadik helyet szerzett az idén. D. Kohász II.—Szállítók II. 2:1. DKSE II.: Mohács — Ambach, Boromissza, Fúrják, Gáspár — Szabó, Debrecze­­ni — Harangi (Kapás), Sza­badi, Pásztor, Hrych (Bódi). Nagy küzdelem, nehéz talaj jellemezte a találkozót. Gól­szerzők: Harangi, Szabó (11-esből). Jók: Boromissza, Pásztor, Vajda és Paizs sé­rülése miatt nem játszott. A D. Építők tekézői 6:2 arányú vereséget szenvedtek a pápai Ezüst Nyíl csapatá­tól. Pontot csupán Skoda (446) és Rosta II. (439) szer­zett. A többiek eredményei: Czeilinger (434), Nagy (402), Puskás (394), Tóth (359). A faarány 2786:2474 volt a ha­zai pálya előnyeit kihasználó Ezüst Nyíl SE javára. Mezőfalva nyerte a Mezőföld Kupát Mezőfalva—Ercsi Kinizsi 2:1 (1:1) Mezőfalva, 200 néző, ve­zette: Csatári I. Mezőfalva: Mihály (Kul­csár) — Birtner, Czékmány, Kovács II. (Horváth), Ko­vács I., Tóth 11., Erdélyi, Kiszli, Farkas, Lukács, Lupp. A 18. percben után Erdélyi elé partdobás került a labda, aki a nagy lendület­tel kifutó kapus mellett a hálóba fejelt, 1:0. A 37. perc­ben Dolmány ívelt középre és Herczeg óriási gólt lőtt. 1:1. A II. félidőben a ha­zaiak átvették a játék irá­nyítását és a 62. percben Kiszli beadását Tóth II. rúg­ta nagy erővel kapura, a lö­vésben Lukács beletette a lábát és így irányt változtat­­va a meglepett és elmozduló Molnár mellett a jobb sa­rokba vágódott, 2:1. Jók: Kulcsár, Kovács I., Erdélyi, Lukács, ill. Molnár, Csajtai, Herczeg. A Toldi SE—Dunaföldvár mérkőzés elmaradt.­ 1972. évi Mezőföld Kupa végeredménye 1. Mezőfalva 6 4 2 - 13— 4 10 2. Ercsi Kinizsi 6 3 17 18—9 7 3. Toldi SE 6 2 2 2 8— 9 6 4. Dunaföldvár 6-15 2—19 %