Dunaújvárosi Hírlap, 1973. március (18. évfolyam, 18-26. szám)

1973-03-13 / 21. szám

Kecskemét—D. Kohász 1:0 (OsÖ) Dunaújváros, 1566 néző, vezette Hámori. Kecskemét: Goór — Oláh, Lantos, (Botka 35. perc), Kreidl, Diószegi, Lutz, Os­­kolás, Molnár, Szabó, Pasek (Kecskés 79. perc), Koós. B. Kohász: Papp — For­­maggini, Bárányos, Ruppert, Kerekes, Somogyi,­­ Somogy­­vári, Bartók (Vessző 73. perc), Szabó, Márta, Simon (Szarka 62. perc). A találkozó előtt Piber István, a kecskemétiek ed­zője elmondotta, hogy bízik a döntetlenben és legkeve­sebb egy gólra még idegen­ben is képesnek tartja csa­patát. — Jól csapatunk, összeszokott most Célunk az első öt hely valamelyikének meg­szerzése. Nehéz­­ mérkőzést várok, de bízom abban, hogy a Dunaújvárosba át­­rándult 5—600 biztatása átsegíti szurkolónk csapatun­kat a nehéz perceken. bal Változatos, jóiramú játék­kezdődött a találkozó. Először a vendégek kapuja előtt alakulhatott volna ki helyzet, de Szabó beadásá­ról lekéstek a belső csatá­rok. Pappnak a 7. percben akadt először munkája: Lutz jobb felső sarokba tartó labdáját nyomta a felső léc fölé. Nem sokkal később Bartók lépett ki a kecske­méti védők közül, de Há­mori, miként három perccel később is, les címén nem ítélt gólt. Támadott a Kohász, a 13. percben ismét a jobbszélső­nek volt egy fejese, majd Simon közeli lövése pattant ki a tömörülő védőkről. A félidő derekán még he­vesebb lett a küzdelem. Mindkét oldalon gyakran fordultak elő taktikai faul­tok. A játék egyre inkább a két tizenhatos között folyt, kevés dolguk volt a kapu­soknak. .A 35.. percben­­.Lan­tost Botka váltotta fel, félidő utolsó perceiben fel­­­élénkült a játék. A 43. perc­ben Mártha labdájával Bar­tók futott el egészen az alapvonalig, de beadásába beleléptek a vendég védők. Válaszképp a 16-os sarkáról Lutz lőhetett egy szabadrú­gást Papp kapujára. A második félidőt nagy lendülettel kezdte a D. Ko­hász. A 47. percben For­­maggini szabadrúgását Lutz kifejelte, pontosan Somogyi elé, de a középpályás gyen­ge lövését Goór fogta. Váratlanul esett az 56. percben a két bajnoki pont a sorsát eldöntő gól: Ruppert 26-os előtt pár méterrel felvágta Molnárt. A meg­ítélt szabadrúgást Lutz kö­zéperősen kapura rúgta. Papp jobbra mozdult, de a labda a sorfalon irányt vál­toztatott, és a bal alsó sa­rokba hullott. 1:0. Rögtön a gól után Molnár és Szabó kavarta meg cse­leivel védelmünket. Az ad­dig is nagyiramú játék to­vább fokozódott. A 60. perc­ben, egy szabadrúgás után előbb Bartók, majd Bárá­nyos labdáját vágták ki a gólvonalról a kecskeméti vé­dők. Két perccel később Rup­pert közeli, jobb felső sarok­ba tartó fejesét ütötte bra­vúrral szögletre Goór. Feltámadt a szél is. A ven­­dégeket­ támogatta, akik ki is használták a segítséget. A 72. percben Lutz 30 méteres szabadrúgása után kipattant a labda és előbb Koós, majd Oskolás találta el a jobb kapufa tövét. Beszorultak a vendégek, de ritka ellentámadásaik ve­szélyesek voltak. Szarkának és Vesszőnek, a két friss csere­játékosnak beállítása után állandósult a Kohász­fölény. A 75. percben Kere­kes keresztlabdáját Vessző emelte a vendégek kapuja mellé, majd nem sokkal ké­sőbb Szabó labdáját vette maga elé ... és újra hibázott. Az utolsó egyenlítési lehe­tőség a 87. percben adódott csapatunk előtt, ekkor Ves­­­sző fejesét fogta egy sza­badrúgás után Goór.­­ Pappnak alig volt dolga. A gólról nem tehet. For­­maggirii volt a hátvédsor legjobbja. Védőfeladatának teljesítése mellett nagyon gyakran előre is tört. Rup­pert, Bárányos, és Kerekes sok labdatovábbítási hibát vétett. Somogyvári nagy te­rületen játszott, keményen és hasznosan. Somogyi adós­maradt a tőle megszokott lö­vésekkel. A csatársorban Szabó keltette a legjobb be­nyomást. Fáradhatatlanul küzdött, részt vállalt a tá­­madásépítésb­ől és a befeje­zésből is. Márthától az utób­bit, Bartóktól pedig az előb­bit hiányoltuk. Simon na­gyon keveset mutatott, két friss cserejátékos beállí­­­tása gyorsabbá tette csapa­tunk játékát, de a befejezé­sekkel ők is adósak marad­tak. A kecskeméti csapatból Kreidli, Oskolás, és Lutz já­téka tetszett. Hámori játékvezető túlsá­gosan rábízta magát partjel­zőire. H. G. : A csapat szerdán idegen­ben játszik edzőmérkőzést (Pakson vagy Székesfehér­váron), a hét végén pedig a Bp. Spartacust idegenben 3 :1-re verő Békéscsaba ott­honában lépnek pályára. Az NB I/B állása: Tizenegyes? A képen úgy tűnik. A második félidő dere­kán Mártha ugrott volna ki egy labdával, de a­ tizenha­toson belül elnyomták. A já­tékvezető nem látott okot arra, hogy a sípjába fújjon. Valami lelkiismeretfurdalás félét azért érezhetett, mert az eset után sportszerűtlenül rálegyintő Márthát még csak nem is figyelmeztette... Iv'Szombath. 19 10 6 3 39:18 26 2. Szem­. MTE 19 11 2 6 36:20 24* 3. Kecsk. SC 19 9 6 4 34:20 24 4. MÁV DAC 19 9 6 4 22:15 24 5. Pénzügyőr 19 8 6 5 23:20 22 6. Dorog AC 19 8 5 6 32:26 21 7. Dunaújv. 19 8 4 7 23:21 20 8. Ganz*M. 19 6 7 6 28:17 19 9. Bp. Sart. 19 7 5 7 30:35 19 10. Békéscs. 19 7 4 8 19:23 18 11. Oroszlányi 19 5 7 7 20:23 17 12. Debreceni 19 6 5 8 17:23 17 13. Miskolci 19 5 7 7 16:26 17 14. Egri D. 19 4 8 7 17:24 16 15. Szekszárdi 19 4 8 7 21:31 16 16. Várpalota 19 6 3 10 16:22 15 17. Volán SC 19 6 3 10 24:33 15 18. BKV Előre 19 2 8 9 10:30 19 Labdarúgó NB III Jól kezdődött Mezőfalva—Fornád 2:1 (1:1) Mezőfalva, 600 néző. Ve­zette : Szőke. Mezőfalva: Kulcsár — Birtner, Raffai, Kővári, Far­kas, Horváth, Erdélyi, Pörje, Lukács, Harangi, Bártfai. Az NB III. délnyugati cso­portjában vasárnap elkezdő­dött a bajnokság tavaszi for­dulója. Az őszi szezonban ki­tünően szereplő újonc Mező­falva labdarúgó-csapata győ­zelemmel kezdett, és így a folytatás is biztató. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 13. percben azonban váratlanul gólt ért el az ellene. Kul­csár kapus röviden dobta ki a labdát, és a balösszekötő Penes egyből, mielőtt Kul­csár visszatért volna, a há­lóba emelte a labdát. 0:1. A 28. percben a balhátvéd partdobását a szemfüles Per­je elcsípte, és a hálóba gurí­totta. 1:1. Az 55. percben nagyszerű támadás gördült végig a pályán. Harangi me­redek labdával futtatta Er­délyt, akinek beadására jó ütemben ugrott fel Lukács, és fejéről védhetetlenül vá­gódott a labda a léc alá. 2:1. A hátralevő időben sokat tá­madtak a hazaiak, de a For­­nád csapata jól védekezett. \ Dunaújvárosi Hírlap Sporthírek • Úttörőolim­pia torna­­versenyt rendezett Ercsiben a járási úttörő elnökség, amelyen — bár a járásban csak két általános iskolának van tornaterme — ha­t köz­ség képviseltette magát. A lányok csapatversenyében Pusztaszabolcs, a fiúk csa­patversenyében Adony csapata győzött. Egyéniben a pusztaszabolcsi Fekete Éva és a rvagyvenyimi Ozsváth Csaba érte el a legtöbb pon­tot.­­ Amatőr sakkozók győ­zelme. Vasárnap, a­ székes­­fehérvári SZMT-székházban rendezték meg a szakmaközi­­bizottságok megyei sakkver­senyét. A Gesztesi Gyula, Horváth Sándor, Noltesz Pál összeállítású dunaújvárosi csapat mindössze egy pontot veszítve nyerte meg a ver­senyt, a dunaújvárosiak má­sodik csapata a harmadik díjat szerezte meg Perkáta mögött.­­ Egerben rendezték a te­rületi serdülő és junior vívó bajnokságot. A juniorok mezőnyében Szabó Katalin negyedikként, a serdülő lá­nyok mezőnyéből Ste­ffek Hilda ötödikként, a fiúk me­zőnyéből pedig Czobor László hatodikként, került az országos döntőbe. © Mázik Zsuzsát, a DKSE sportolóját (edzője: Liszt Fe­renc) meghívták a női röp­labda ifjúsági válogatottba. © AD. Épí*ók tekézői nagy küzdelemben 5:3-ra verték az újonc Bp. Vízügy csapatát. Tóth 413, Bősze 431, Skoda 46­3, Czellinger 470, Bodri 423, Nagy J. 429 fát ütött. © Kötöttfogású I. osztályú felnőtt birkózó versenyen a 48 kg-os súlycsoportban Ma­­lácsik öt induló közül a má­sodik, Szabó T. 11 résztvevő közül ugyancsak a második helyet szerezte meg.­­ A területi ifjúsági kö­töttfogású birkózó bajnoksá­gon minden várakozást felül­múlóan szerepeltek a Ko­hász-birkózók. Tizenkét Ko­hász-versenyzőből 11-en to­vábbjutottak a hó végén vá­rosunkban megrendezésre ke­rülő Vidék Bajnokság mező­nyébe. Gyulai (52 kg), Ko­vács L. (60 kg), Esztl (70 kg), Király (87 kg) és Kozma (ne­hézsúly) elsőként, Nagy L. (48 kg), Niedermayer (52 kg), Kiss János (56 kg), Vári (81 kg), Bába (nehézsúly) máso­dik helyezettként, Kisteleki (81 kg) harmadikként került a dunaújvárosi Vidék Baj­nokság résztvevői közé.­­ Ipari tanulók minősítő sakkversenye. A Toldi ITSK ipari tanuló sportköre minő­sítő sakkversenyt rendez, amelynek versenynapjai minden hétfőn, szerdán és pénteken délután hét órakor kezdődnek a Dózsa György út 35. szám alatti kollégium­ban. Mezőföld­ Kupa: A Mezőfalom már kupagyőztes A Mezőföld Kupa utolsó fordulójában az­­ egyik mér­kőzést tudták csak­ lejátszani, a Mezőfalva NB III-as baj­noki mérkőzése miatt, de így is eldőlt a kupa sorsa. A Pusztaszabolcs nagy megle­petésre saját otthonában szenvedett vereséget az ado­­nyiaktól és így a hátralévő Mezőfalva—Toldi SE mérkő­zésnek — amelyet március 21-én Mezőfalván 15.00 órai kezdettel játszanak le — már nincs tétje. Adony—Pusztaszabolcs 1:0 (1:0) Pusztaszabolcs, 300 néző. Vezette: Dobler. Adony: Dózsa — Friedrich, Morva, Neid­li, Kocsis, Kol­ler, Nebucz II., Fogas, Ne­­bucz I., Wirth, Virág. Pusztaszabolcs: Gölöncsér — Pergel, Imre, Paulusz, Szőke, Csanádi, Bodoki, Ár­mai, Kulcsár, Bölcskei, Bo­doki II. A Pusztaszabolcs végigtá­madta a mérkőzést, de a lel­kesen védekező adonyiak egy szabadrúgásból lőtt góllal idegenben is nyerni tudtak. G.: Nebucz I. Mezőföld Kupa állása: 1. Mezőfalva 7 5 - 2 20: 9 10 2. P.­Szabolcs 8 4 1 3 11: 8 9 3. Ercsi Kinizsi 8 4 1 3 12:10 9 4. Toldi SE 7 3 13 13:11 7 5. Adony 8 1 1 6 7:25 3 is» kézilabda: Pécsi ©eafNriwk nikm* a Kőriséé!y Kupába« Szekszárdon vasárnap há­­rom női (Pécsi Bányász, Ek. Kohász, Szekszárd) és négy férficsapat (Pécsi MSC, Pécsi Bányász, B. Kohász és Szek­szárd) részvételével rendez­ték meg a Kristály Kupa te­­remkézilabda előkészüteti tornát. A torna a pécsi csapatok sikerét hozta. A nőknél az NB I-es Pécsi Bányász sze­rezte m­eg a kupát, a D. Ko­hász és a Szekszárd csapatai előtt, míg a férfiaknál az NB I B-s Pécsi MSC végzett az első helyen a Pécsi Bá­nyász, a D. Kohász, valamint a Szekszárd csapatai előtt. Az eredmények: D. Kohász—Szekszárd 24:7 (11:6) Férfi DKSE: Bálint (Tom r* Kolics (5), Kovács (3), Pri­s­­kin (1), Nagy-Palócz (3), Vu­­ra (6), Sörös (2). Csere: Kö­römi (3), Nagy S. (1). Gyenge I. félidő után biz­tosan nyert a Kohász. D. Kohász—Szekszárd 18:15 (8:6) Női DKSE: Buruncz (Szávaid) — Puskás (1), Németh (2), Balatoni (4), Papp (4), Varga Zs. (6), Zámbó (1). Csere: Ko­vács, Varga K. Papp remek játéka, Bala­toni és Varga Zs. gólerős­­sete döntőnek bizonyult. Pécsi Bányász—D. Kohász 19:11 (11:5) Női DKSE: Buruncz (Szévahi) — Puskás, Németh (2), Bala­toni, Papp (3), Varga Zs. (4), Zámbó (1). Csere: Varga K. (1), Kovács. A Kecskemétit nélkülöző Kohász ezúttal gyengén ját­szott. Pécsi Bányász—D. Kohász 35:26 (18:12) Férfi DKSE: Bálint — Kettős (4), Vura (11), Priskin (4), Debreczeni (2), Nagy-Palócz (3), Kovács (1). Csere: Sörös (1), Körömi, Nagy S. A rutinos Bányász, Sudár vezérletével biztosan nyert, de a Kohász „csikócsapata” nem okozott csalódást! Pécsi MSC—D. Kohász 31:18 (13:7) Férfi DKSE: Bálint (Tóth) — Kolics (1), Vura (6), Debre­czeni (2), Priskin, Nagy- Palócz (6), Kovács (2). Cse­re: Sörös (1), Körömi, Nagy S. Az I. félidőben remekül helytálló Kohászt a II. fél­időben a PMSC „leindította”. Városi— járási mezei futóbajnokság A Kádár-völgyben rendez­ték, több mint 1000 résztve­vővel, az immár hagyomá­nyos városi—járási mezei futóverseny futamait. Az eredményhirdetésre és a csa­patok értékelésére csütörtök délután a VTS helyiségében kerül sor. A megyei bajnok­ságot e hét végén Székes­­fehérváron rendezik. Az egyes versenyszámok városi és járási győztesei: 10 éves lányok (600 méter): Stefán (Ságvári) és Gánya (Nagykarácsony). 10 éves fiúk (600 méter): Simon (Ságvári), Vágó (Nagykará­csony). 9 éves lányok (600 méter): Patarcsics (Ságvári). 9 éves fiúk (600 méter): Ara­di (Vasvári). 11 éves lányok (700 méter): Gergula (Vas­vári), Brandtner (Apátszál­lás). 11 éves fiúk (700 mé­ter): Sztanó (Ságvári), Ka­posvári (Nagykarácsony). 12 éves lányok (800 méter): Ágoston (Vasvári), Orbán (Perkáta). 12 éves fiúk (800 méter)­: Jacsó (Ságvári), Vickó (Perkáta). 13 éves lá­nyok (1000 méter): Török (Ságvári), Nikó (Apátszállás). 13 éves fiúk (2000 méter): Joó (Ságvári), Németh (Nagykarácsony). 14 éves lá­nyok (1200 méter): Szabó (Castrum isk.), Vörös (Per­káta). 14 éves fiúk (2500 mé­ter) : Antal (Vasvári), Szepesi (Apátszállás). 15 éves lányok (1400 méter): Héring K. (DKSI), Oláh (Perkáta). 15 éves fiúk (3000 méter): Ta­kács (Vendéglátóipari isk.­), Orbán (Perkáta). 16 éves lá­nyok (1500 méter): 1. Peti (Vendéglátóip. isk.), Söffeer (Rácalmás). Meglepetésre a futam­ot is a járási versenyző nyerte! 16 éves fiúk (4000 mé­ter) : Mayer (MüM), Simon (Rácalmás). 17—18 éves lá­nyok: Czobor (DKSI). 17—13 éves fiúk: Géri (Szakközép­­iskola). 19 éves fiúk: Héring (MüM). Férfi felnőtt: Pasz­ternák (DKSE), Horváth­­di SE). A tizenkét évesek mezőnye. Az után»'­'Hssal, úgy látszik, nincs baj... Kár, hogy annyian közülük felnőtt in> ______ rukra „elfelejtenek” fogcsikorgatva küzdeni. Persze, ez nem törvényszerű«­. _______