Dunaújvárosi Hírlap, 1979. február (24. évfolyam, 10-17. szám)

1979-02-23 / 16. szám

6. oldal 1979. február 23., péntek Labdarúgás? Egy héttel a tavaszi forduló előtt Az NDK-ban túrázó NB I-es csapatunk hétfőn meg­érkezett Dunaújvárosba, baráti országban két mérkő­­­zést játszott. A Drezdai Di­­namótól 7:3 arányban vere­séget szenvedett, szombaton viszont a vendéglátó cottbusi csapatot 1:0-ra legyőzte. drezdaiak ellen Szepessy, Se­­­gesvári és Kuti volt eredmé­nyes, míg a második mér­kőzés egyetlen gólját Kuti szerezte. Mint ahogy azt Korniss István, szakosztályvezetőtől megtudtuk, a drezdai mérkő­zés a mostoha időjárás miatt majdnem elmaradt. A Dina­mo vezetői az utolsó pillanat­ban értesítették csapatunkat, hogy a havas eső elálltával mégis lejátsszák a mérkőzést­­így a Kohász buszozás után percekkel a mérkőzés meg­kezdése előtt érkezett meg a pályára. Nem sok lehetőség adódott a bemelegítésre, a gyúrásra. Az első félidőben kapott öt gól ezzel is magya­rázható. A cottbusi mérkő­zésen viszont nagy fölényben játszott együttesünk. A hely­zetek azonban rendre kima­radtak. A Kohász a Cottbus csapa­tának vezetőivel, játékosai­val igazi sportbarátságot kö­tött, s augusztus elején vi­szonozni kívánja azt a figyel­mes, előzékeny vendéglátást, amellyel a dunaújvárosi kül­döttséget elhalmozták. Az NDK-beli együttes várhatóan három mérkőzést játszik majd a Kohász Sportegye­sület vendégeként Magyar­­országon. Szerdán már kupatalálko­zón vettek részt játékosaink a Komlói Bányász ellen. A mérkőzésen nem játszott a nemrég kiállított Tóth és a sérült Szepessy. Csapatunk­nak ezúttal sem sikerült a helyzeteket kihasználnia, és egygólos vezetés után 2:1 arányba kikapott. A Kohász gólját Segesvári szerezte- Az összeállítás a következő volt: Németh — Keller, Juditc, Paizs, Szadeczky — Bódi, Hojszák (Sajó), (Klement) — Szűcs, Fajkusz Seges­vári, Kuti. Holnap a Központi Sport­telepen a MÁV Előre csapata lesz a Kohász ellenfele. A mérkőzés 10 órakor kezdő­dik, majd 28-án szintén Du­naújvárosban láthatja a kö­zönség csapatát utolsó, a bajnokság folytatása előtti kupatalálkozón. Ekkor lesz a komlói mérkőzés visszavá­gója. MEZŐFÖLD KUPA Az ötödik forduló (vasárnap): Paksi SE—D. Kohász 11. 2:1 (0:0) Paks, 300 néző. Vezette: Kovács I. G. A két jó képességű csa­pat mérkőzésén a hazai csa­pat nyert. Góllövők: Majsai (2), ilet­­ve Klement. Toldi SE—Martonvásár 4:0 (1:0) Ercsi, 100 néző. Vezette: Jáksó. A honvédcsapat biztos győ­zelmet aratott. Góllövő: Havasi (2), Juhász, Vali. Dunai Kőolaj—Ercsi Kinizsi 3:1 (2:1) Ercsi, 200 néző. Vezette: Tar. A minden csapatrészben jobban és kulturáltabban játszó százhalombattai csa­pat megérdemelten győzött. Góllövő: Wittman (2), Sá­gi, illetve Karsai. Mezőfalva—Simontornyai BTC 2:1 (1:0) Mezőfalva, 150 néző. Ve­zette: Popovics. * A Mezőföld Kupában , bár a hét végén még lesznek mérkőzések, már eldőlt az első helyek kérdése. A kiírás szerint a kupagyőztes címért a csoportgyőztesek mérkőzé­sei következnek, így vasár­nap a Dunai Kőolaj—D. Ko­hász XI., szerdán pedig a D. Építők—Dunai Kőolaj mér­kőzésre kerül sor. HÍRLAP KUPA D. Volán—Baracs 2:1 (0:1) Baracs, 100 néző. Vezette: Máftyus. Ellentétes félidők után a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat nyert. Góllövők: Kásler, Vincze­­pál, illetve Rácz. A dunaújvárosi körzeti labdarúgó-bajnokság tavaszi sorsolása I. ford. márc. 4., 14.30 óra: Me­zőfalva II.—Iváncsa, Nagykará­csony—Előszállás, D. Építők II.— Sárosd, D. Volán—Perkáta, Be­loiannisz—Besnyő, Adony—Ba­racs, Szabadegyháza—D. Kohász ifj. III.: Ráckeresztur—Rácalmás. II. ford. márc. 11., 14.30 óra: Előszállás—Iváncsa. D. Építők II. —Mezőfalva I., Sárosd—D. Vo­lán, Rácalmás—Beloiannisz, Bes­­nyő—Adony, Baracs—Szabadegy­háza. D. Kohász ifj. III.—Nagy­­karácsony, Perkáta—Ráckeresz­tur. III. ford. márc. II., 15.00 óra: Mezőfalva II.—Előszállás. D. Vo­lán— D Építők II., Beloiannisz— Perkáta, Adony—Rácalmás, Sza­badegyháza—Besnyő, Nagykará­csony—Baracs, Iváncsa—D. Ko­hász ifj. III., Ráckeresztur—Sá­rosd. IV. ford., márc. 25., 15.00 óra: D. Volán—Mezőfalva II., Sárosd— Beloiannisz­ & Perkáta—Adony, Rácalmás—Szabadegyháza, Bes­nyő—Nagykarácsony Baracs— Iváncsa, D. Kohász ifj. III.—Elő­szállás, D. Építők II.—Ráckeresz­tur. V. ford., április 1., 15.30 óra: Beloiannisz—D Építők II . Adony —Sárosd, Szabadegyháza—Per­káta, Nagykarácsony—Rácalmás, Iváncsa—Besnyő. Előszállás— Baracs, Mezőfalva II.—D. Kohász ifj. III., Ráckeresztúr—D. Volán, VI. ford., április 8., 15.30 óra: Iváncsa—Nagykarácsony, Elő­szállás—Szabadegyháza, Sárosd —Mezőfalva II., Perkáta—D. Épí­tők II., Rácalmás—D. Volán, Ba­racs—Beloiannisz, D. Kohász ifj. III.—Adony, Besnyő—Ráckeresz­tur. VII. ford., április 15., 15.30 óra: Nagykarácsony—Mezőfalva II., Szabadegyháza—Iváncsa, Adony —Előszállás, Sárosd—Perkáta, D. Építők II.—Rácalmás, D. Volán— Besnyő, Beloiannisz—D. Kohász ifj. ill., Ráckeresztur—Baracs. VIII. ford., április 22., 18.00 óra: Nagykarácsony—Szabad­egyháza, Iváncsa—Adony, Elő­szállás—Beloiannisz, Perkáta— Mezőfalva II., Rácalmás—Sárosd, Besnyő—D. Építők II., Baracs— D. Volán. D. Kon­ász ifj. III.— Ráckeresztur. IX. ford., április 30., 18.00 óra: Mezőfalva n— Szabadegyháza, Adony—Nagykarácsony, Be­loiannisz—Iváncsa, Perkáta— Rácalmás, Sárosd—Besnyő, D. Építők II.—Baracs, D Volán—D. Kohász ifj. III., Ráckeresztúr— Előszállás. X. ford., május 6., 16.30 óra: Adony—D. Volán, Szabadegyhá­za— D. Építők II., Sárosd—Nagy­karácsony, Iváncsa—Perkáta, Előszállás—Rácalmás, Baracs— Mezőfalva II. D. Kohász ifj. III. —Besnyő, Beloiannisz—Rácke­resztur. XI. ford., május 13., 16.30 óra: Mezőfalva II.—Beloiannisz, D. Volán—Szabadegyháza, D. Építők 17.—Nagykarácsony, Sárosd— Iváncsa, Perkáta—Előszállás, Baracs—Besnyő, Rácalmás—D. Kohász ifj. III.­ Adony—Rácke­resztur. In. ford., május 20., 17.00 óra: Adony—Beloiannisz, Nagykará­­csony—D. Volán, Iváncsa—D Épí­tők II.. Előszállás—Sárosd. Bes­nyő—Mezőfalva II., Baracs—Rác­almás, D. Kohász ifj. III.—Per­káta, Szabadegyháza—Rácke­resztur. XIII. ford., május 27., 17.00 óra: Mezőfalva n.—Adony. nisz—Szabadegyháza. D Beloian­Volán— Iváncsa. D. Építők II—Előszál­lás. Rácalmás—Besnyő, Perkáta —Baracs, Sárosd—D. Kohász ifj. ül.: Ráckeresztur—Nagykará­csony. XIV. ford., jún., 3., 17.00 óra: Szabadegyháza—Adony, Nagy­karácsony—Beloiannisz. D. Vo­lán—Előszállás, Rácalmás—Mező­falva n., Besnyő—Perkáta Ba­­racs—Sárosd. D. Kohász ifi. in. —D.­Építők II., Iváncsa—Rácke­resztur. XV. ford., jún. 15., 17.00 óra: D. Volán—Beloiannisz, D Építők II.—Adony, sárosd—Szabadegy­háza, Perkáta—Nagyka­­ acsony, Rácalmás—Iváncsa Besnyő— Előszállás, Baracs—D. Kohász ifj. n­., Mezőfalva IL—Rácke­­resz#r. Röplabda: Jó játékkal közel a meglepetéshez NB I-es férficsapatunk újabb két mérkőzést játszott. Ellenfele az idén kiválóan szereplő, a tavalyi bajnokság negyedik helyezettje, a Bu­dapesti Honvéd csapata volt. Bp. Honvéd—D. Kohász 3:2 (—11. 12, 11, —8. 5) Dunaújváros, kétszáz néző. Vezette: Simai. Kohász: Kelemen, Ancsa, Sipeki, Kovács, Laszczik, Vas. Csere: Mázik, Géczi, Szilvássy, Fü­löp, Somogyi. Edző: Diszi Ferenc. Jó játékkal lepte meg nagynevű ellenfelét csapa­tunk. Az első játszmában hatásos lebegő nyitásokkal hárompontos előnyt szerez­tünk. Bár az ellenfél egyen­lített, a Kohásznak sikerült megnyernie a játszmát. A második és a harmadik já­tékrész vendéggyőzelemmel ért véget. Nem volt azonban biztos ez a győzelem. A ha­zaiak tovább játszották a variatív játékukat, és nyitá­saik is mindig jó helyre szálltak. A­ véghajrá azonban a Honvédnak sikerült job­ban. A negyedik játszma újabb fordulatot hozott. A Kohász hárompontos előnyt szerzett, majd 6:6-ra alakult az eredmény. Ezután a Hon­véd vezetői forgáshibával vádolták a Kohász csapatát, és reklamáltak a bírónál. A néhány perces kényszerpihe­nő (hiába taktikáztak a pes­tiek) a hazaiaknak kedvezett. Laszczik nyitásait nem tud­ták hárítani. A Kohász meg­nyerte a játszmát. A döntő játékrész előtt öt perc szü­net következett. Azután saj­nos a honvédosok a váloga­tott Huszár jóvoltából bizto­san nyertek. Jók: Huszár, illetve Vas, Ancsa. Bp. Honvéd—D. Kohász 3:<F (5, 11, 13) Budapest, száz néző. Kezdőcsapatunkban annyi változás történt, hogy Ko­vács helyén Szilvássy ját­szott. Az első játszma biztos hazai győzelme után a Ko­hász több cserét hajtott vég­re. Ennek köszönhető, hogy jó játékkal átvette az irányí­tást. 11:8 után azonban a csapat sokáig nem tudott „elforogni”, és ez megpecsé­telte a játszma sorsát. (Eb­­ben az sajnálatos időszakban néhány bírói tévedés is segítette az esélyes csapatot).­­ A harmadik játékrész hozta legtöbb izgalmat. A ha­zaiak 12:9-es vezetésénél a Kohász erősített, és 13:12-re átvette a vezetést. Egy újabb bírói hiba hozta csak meg a hazaiak számára az egyen­lítést, majd két rosszul befe­jezett Kohász-támadás kö­vetkezett, amely a Honvéd végső győzelmét jelentette. A Kohász csapatából Sipe­ki és Vas játszott jól. A hét végén döntő fontos­ságú két mérkőzésre kerül­ sor. Csapatunk a csoport eddig nyeretlen együttesével, az MTK-VM-mel játszik pénteken Budapesten, szom­baton pedig négy órakor a dunaújvárosi sportcsarnok­ban. A Kohásznak a benn­maradáshoz mind a két al­kalommal győznie kell! Jégkorong: Két véglet között A bajnokság mtolsó fordu­lójának mérkőzéseit játszó serdülő csapatunk igen szél­sőséges formában játszott a hét elején. Kedden könnye­dén, elegánsan lőtt gólokkal kimagasló teljesítményt nyújtott. Szerdán mintha le­merevedtek volna , vagy az előző nap fáradalmait nem pihenték ki —, saját cseleik­be gabalyodtak bele. Összjá­­tékuk is pontatlan volt. An­nak ellenére, hogy a harma­dik harmadban kapták a leg­több gólt, a játékuk ekkor közelítette meg a színvonalu­kat, addig jóformán alig ke­rültek ki saját harmadukból. Kohász—LEHEL (serdülő) 20:0 (9:0, 6:0, 5:0) Dunaújváros. Vezette: Szi­lágyi. Kohász: Takács — Sártory, Menyhei, Papp, Troppert, Csonka, Böröndi, Markovics, Bíró, Tóth, Magyar, Szloboda­ Gólütők: Papp (4 gól +2 átadás), Magyar (4+2), Sár­tory (3+3), Markovics (3), Tropper (3), Bíró (2+1), Tóth (1+3). Kohász—KSI I. 1:14 (1:3, 0:4, 0:7) Dunaújváros. Vezette: Tóth, Szilágyi. A mérkőzésen az előző na­pon játszó játékosok közül csak Szloboda nem vett részt. A Kohász egyetlen gólját Papp ütötte. — Nné — Igazolványok érvényesítése A városi sportfelügyelőség a szakszövetségeiben dolgozó társadalmi aktívái részére megkezdte a kiadott igazol­ványok 1979. évi érvényesí­tését. Kéri az érdekelteket, hogy igazolványaikat mielőbb adják le. Atlétika: Fedettpályás bajnokság Az elmúlt hét végén az Olimpiai Csarnokban meg­rendezett országos fedettpá­lyás bajnokságon a DKSE atlétái is indultak. Az ifjú­sági válogatott Szabó And­rea korábban a Budapest bajnokságon elért győzelmé­vel már igazolta jó formáját. Most a felnőttek között is bizonyított. Távolugrásban 570 cm-es eredménnyel ezüst­érmes lett. Szűcs Erzsébet magasugrásban 170 cm-t ért el, eredményével a hetedik helyen végzett. Bakos De­zső szintén távolugrásban in­dult. 697 cm-es ugrásával nyolcadik lett. * A Kohász két gátfutója be­fejezte katonai szolgálatát, és újra egyesületünk színeiben versenyez. Egyébként mind­kettőjüket meghívták a vá­logatott keretbe. Simon Balla István az utánpótlás, Kendi Lajos a B-váloga­­tott keret tagja lett. _ 1 ■ '• Teke : Győzelem idegenben D. Építők—B. Hungáriá­ban dobó D. Építők győzött­ 6:2 (2478-2457) Ezzel az idegenbeli győze­lemmel az Építők gárdája ki- Vasárnap a Budapesten le­­tűnő teljesítményt ért el. játszott NB II-es találkozón Kuti 427, Hosszú 424. Skoda fej-fej melletti csatában a 423, Pulai 423, Koncz 400, rutinosabban, valamivel job­ Badi 381 fát dobott. Birkózás: Mérsékelt teljesítmények Az elmúlt hét végén a Ko- Országos junior kötöttfo­hász versenyzői három ver­­gású „B" kategóriás ver­kozó C sikerU kísérte szereplé­­seny; 2. Vadász Csaba- 4 Sa" süket. Egyedül a junior Mé­­rai László, 3. Rácz Imre, M­.­száros László, Vadász Csaba Hausleitner József, 3. Ke­ és Sárai László eredménye mény Csaba, 3. Palatinszky érdemel elismerést. L­ászló Országos serdülő kötött­fogású KISZ-kupa: 3. Szege­ Országos felnőtt szabadfo­­di Gábor, 6. Motyovszky Má­­gású elsőosztályú verseny: 6. Iyás. Mészáros László. Műkorcsolya: BEMUTATÓ Február 17-én a szé­kesfehérvári műjég­pályán a „Gyermekév” tiszteletére műkorcso­lya-bemutatót rendez­tek. A sportesemény­re nagyon sokan vol­tak kíváncsiak, a je­gyek már elővételben elkeltek­. A bemutatón részt vett a jégtán­cos Regőczi—Sallai pá­ros, Simon István, Erős­s Ágnes, Segesdi Ildikó; dunaújvárosi ver­senyzők közül Raábe Imre, Gajdács Erika, Azari Beáta és ősz Csaba. (Edzőjük Szie­­bold Zsuzsa). A nagyobb tudású élversenyzők mellett a dunaújvárosi fiatalok bem­utatói is elnyerték a másfélezernyi székes­­fehérvári nézőközön­ség tetszését. Képünkön a Kohász versenyzője, Raábe Imre. Egyesületi közgyűlések Napjainkban sportegyesü­leteinkben közgyűlések foly­nak. Eddig a Volán SC-nél, az újonnan alakult Városi Tanács SK-nál, a Kinizsi SK-nál, a Haladás SK-nál, a Vörös Meteor SK-nál a BVM StC-rval.­­a­ V.v­.­­­­nál az Arany Csillag SK-nál, legutóbb pedig a D. Építők: Sportegyesületénél számoltak be a vezetők az elmúlt idő­szak sport­munkájáról. Hét­­főn városunk legnagyobb egyesületénél a D. Kohász SE-nél Dr. Sápi Tibor elnök számol be a küldöttközgyű­lésre meghívott tagságnak. Ekkor adják át a D. Hírlap által felajánlott kupákat Du­naújváros legjobb sportolói­nak, akik a Kohász színei­ben versenyeznek. r Úszás: Verseny hosszútávon A Tatabányai Bányász Sportegyesület minden évben megrendezi a hosszútávú úszóversenyét. Az elmúlt hét végén ezen vettek részt a dunaújvárosi úszók. Rajtuk kívül indultak a Bányász, az FTC, az OSC, a Kecskeméti SC, Győr és Szolnok úszói is. Két versenyszámban vetél­kedtek a résztvevők: a férfi 1500 és a női 800 méteres távon. Sajnos a rendezés nem­ volt hibátlan, így történhe­tett meg az is, hogy tehetsé­ges úszónk, Szabó Vera, a kötelezőnél száz méterrel többet úszott. Ennek ellenére 11 perc 57,3 másodperces idejével a második helyen végzett. Ágh Norbert delfin-fiúmezőnyben fölénye­­­sen­­ győzött. Ideje: 22 perc 06 másodperc. Úttörőkategóriában nem került úszónk az első három helyezett közé. Asztaliteni­sz: Harmadik hely Szombaton és vasárnap Miskolcon rendezték meg az országos vidék ifi, serdülő és újoncbajnokságot. Ifjúsági lány párosban Boros Mária­ és Mészáros harmadik Judit az előkelő helyen végzett. Éremesélyes lehetett volna az újonc korosztályban Bó­­diss, aki betegsége miatt nem tudott a versenyen részt venni. Sportműsor PÉNTEK: Jégkorong: D. Kohász—Újpesti Dózsa országos úttörőbajnoki mérkőzés 18.00 órakor, utána D. Kohász— Pomáz országos felnőtt B csoport bajnoki mérkőzés lfl.30 órakor a műjégpályán. Asztalitenisz: Kohász I.—Kis­­apostag városi CSB-mérkőzés 15.00 órakor a DV Kultúrtermé­ben. SZOMBAT: Labdarúgás: D. Kohász—Szív. MÁV Előre NB I-es csapatok kö­zötti előkészületi mérkőzés 10.00 órakor a Központi Sporttelepen­. Röplabda: D. Kohász—MTK­VM NB I-es férfi bajnoki mér­kőzés 16.W órakor a Központi Sportcsarnokban. Teke: D. Építők -ESMTK NB II-es bajnoki mérkőzés 14.30 óra­­kor a Béke téri pályán. Egyesületi közgyűlés: DUNA IV. SK közgyűlése 11.30 órekor a Vegyesipari Vállalat kultúrter­mében. VASÁRNAP: Kézilabda: D. Kohász — TFSE női, MNK mérkőzés 10.00 órakor. Utána, illetve előtte VASMŰ KUPA férfiterem torn­a-mérkő­zések: PEAC—Ajka 9.00, D. Ko­hász—Szondi SE 10.55 Ajka— BACSEP 11.50, Kecskem­ét—PEAC 14.25, Szondi SE-PMSC 15.15 órakor, majd D. Kohász—D. Vo­lán férfi előkészületi mérkőzés 16.10 órakor. Az ifjúsági csapa­tok találkozói 17.15 órakor kez­dődnek. HÉTFŐ: Egyesületi közgyűlés: D. Ko­hász SE küldöttközgyűlése 15.00 órakor a DV. Kultúrtermében. Asztalitenisz: MOM—Haladás II. 15.30 óra BVM ebédlője, Du­nakér—Haladás I. 18.30 óra Pe­tőfi ált. isk.,városi CSB-mérkő­­zések.