Dunaújvárosi Hírlap, 1980. május (25. évfolyam, 37-44. szám)

1980-05-30 / 44. szám

Labdarúgás: Lendületben a Kohász D. Kohász—Rába ETO 3:2 (3:1) Győr, 2500 néző, Jv.: Büki. Dunaújváros: Holló — Paizs, Giron, Tóth (Seges­vári 53. p.) Timár — Nagy II., Weitner, Sul­a — Szűcs, Sajó, Kuti (Bódi 87. p.) Rába: Palla — Csonka, Pardavi, Onhausz, Magyar —•" Hannich (Baumman, 83. p.) Koltai, Póczik (Mile, 18. p.) — Szabó, Gyurmáczy, Pö­­löskei. Győri támadások után már a 6. percben gólt értünk el. Szűcs futott el a bal oldalon, élesen a kapu elé lőtt, és a jó ütemben érkező Sul­a 8 méter­ről jobbal a bal felső sarokba vágta a labdát. 1:0. Póczik veszélyeztetett ez­után, de nagy lövését Holló bravúrral hárította. Jól ját­szott csapatunk, és a 16. percben növeltük előnyün­ket, a Nagy II. mesterien ugratta ki balösszekötő helyén a szél­vészgyors Szűcsöt, aki 10 mé­terről a kivetődő Palla fölött okosan a hálóba ivett. 2:0. A 26. percben Weitner egy bal oldali szögletet re­mekül nyesett Kuti elé, aki nagy helyzetből kapu fölé lőtt. Két perc múlva ugyan­csak bal oldali szöglet után Kuti adott be, de Sajó 8 mé­terről nem találta el a ka­put. Egyértelmű volt fölényünk, amikor a 30. percben váratlanul szépítettek a hazaiak. Koltai 30 méterről lövésre szánta el ma­gát, és a labda a későn vető­dő Holló mellett a jobb sarok­ba jutott. 2:1. A 42. percben mintaszerű tá­madásból növeltük előnyünket. Sulia 40 méteres keresztlabdája tisztán találta Weitnert, aki a jobb szélről pontosan ívelt a balösszekötő helyén tanyázó Szűcs elé, és kitűnő formában lévő csatárunk egy jó átvétel után 14 méterről a jobb sarok­ba lőtt. 3:1. A második félidő győri helyzettel kezdődött, Szabó beadása után Pölöskei kapu mellé lőtt. Az 53. percben csapatkapitányunk, Tóth megsérült, cserét kért. He­lyére Segesvári állt be és Sajó húzódott vissza a be­­állós posztra. Védelmi hibából szépítettek a hazaiak az 56. percben, tört be a 16-oson belülre, Mile­de elvesztette a labdát. Paizs és Giron is tisztázhatott volna, de egymásra vártak, így Magyar szerezte meg a labdát, már csak buktatni tudtak, akit A megítélt 11-est Hannich laposan a bal sarokba lőtte 3:2. A 60. percben Kuti hatal­mas partdobása nyomán Se­gesvári közelről Palla kezébe fejelt, majd két perc múlva Sulia 22 méterről küldött, nagy erővel meglőtt labdája csúszott el a jobb kapufa mellett. A 68. percben me­leg helyzet alakult ki a Ko­hász kapuja előtt. Szabó Ot­tó már Hollón is túljutott, de Nagy II. önfeláldozó be­­levetődéssel hárítani tudott. Lassan alábbhagyott a ha­zaiak lendülete, és a mérkő­zés hajrájában már ismét a dunaújvárosiak kezdemé­nyeztek, sőt növelhették volna góljaik számát. 88. percben az egyedül ki­­­törő Szűcs öt méterről a kapusba vágta a labdát. Bravúros győzelmet ara­tott csapatunk a Rába ETO otthonában. Az első játék­részben nyújtott teljesítmény még a legigényesebb futball­­szakértőket is kielégítette. Szoros védekezésből villám­a gyors támadásokba ment át Kohász, s a középpályá­sok kitűnő játéka biztosítot­ta, hogy csatáraink egyik helyzetet a másik után ala­kíthassák ki, s ezek egy ré­szét értékesíthessék. Szünet után egy védelmi hiba fel­hozta ugyan a hazaiakat, de az­­ egyenlítésre már nem tellett erejükből, csak iz­­galmassabbá vált a találko­zó. A mérkőzés hajrájára elfáradtak a győriek. Holló jól védett, bár az el­ső gólban „benne” volt. Védel­münk egy megingástól eltekint­ve jól állt a lábán. Giron és Timár teljesítménye külön is kiemelkedő. Középpályásaink közül Sulia volt a legjobb. Nagy területen játszott, gólt is lőtt. Dicséret illeti Nagy II. és Weitner játékát is. Elöl S­zű­c­s volt a csapat legjobbja, nem tudták tartani, és ezúttal helyzetei közül kettőt is értéke­sített. Kuti az első félidőben volt jobb, míg Sajó beállós­­ként nyújtott átlagosnál jobb teljesítményt. Segesvári lel­kesen játszott, de egy kemény belépőjét sárga lappal büntette az egyébként kitűnően bíráskodó Büki. A bajnokság állása: Az utóbbi hetekben nyúj­tott jó teljesítménynek kö­szönhető, hogy a hátralévő mérkőzéseken már csak minél jobb helyezés a célja a csapatunknak. A formaidőzí­tésért, a mutatott teljesítmé­nyért a játékosok mellett dicséret illeti szakvezetőink, Novák Dezső vezető edző és Andriska Vilmos pályaedző munkáját. — lg — Szűcs volt a mezőny legjobbja 1. Bp. Honvéd 31 18 10 3 61-33 46 2. Videoton 31 17 7 7 63-42 41 3. V. Dózsa 31 16 7 8 73-59 39 5. FTC 31 13 10 8 65-46 36 4. Vasas 31 14 10 7 66-46 38' 6. Tatabánya 31 13 10 8 46-36 36 7. Rába ETO 31 14 3 14 56-56 31 8. ZTE 31 10 11 10 47-50 31 9. PMSC 31 10 10 11 50-37 30 10. Dunaújv. 31 10 10 11 52-53 30 11. MTK-VM 31 11 8 12 44-47 30 12. DVTK 31 11 7 13 42-39 29 13. Békéscsaba 31 9 11 11 47-60 29 14. Volán SC 31 10 9 12 37-50 29 15. Debrecen 31 7 13 11 33-37 27 16. MÁV Előre 31 6 9 16 27-54 21 17. STC 31 5 10 16 31-51 20 18. PVSK 31 4 7 20 23-67 15 A D. Kohász SE vendége­ként május 30. és június 4-e közötti időszakban városunk­ban tartózkodik a BSG Sachsering Zwickau I. osztá­lyú labdarúgó-csapata. Az NDK-beli csapat ezen idő­szakban ikét mérkőzést ját­szik. Május 31-én (szomba­ton) nyár, 17.00 órakor Tatabá­június 2-án (hétfőn) 16.00 órakor Dunaújvárosban a vendéglátó D. Kohásszal­­ méri esze erejét. Tartalékcsoport Rába ETO—D. Kohász 3:1 (1:0) D. Kohász, Török — Sza­­deczky, Bársony, Dunai (Mis­­kovics), Cervanics — Pruck­­ner (Bizovics), Bazsó, Engel­­brecht — Magyar, Bartók, Mukli, (Albrecht). G.: Jugovits, Glázer, Mis­­kovics (öngól), illetve Bar­tók. Pontszerzés a bajnokjelölt otthonában A megyei bajnokságban a befejezés előtti harmadik fordulóra került sor vasár­nap. A csapatok azonos idő­ben játszottak. D. Volán Szondi SE-től vereséget szen­n­vedett. A D. Papír az élen álló Toldi SE vendégszerepelt, és otthonában értékes döntetlennel tért haza. TOLDI SE—D. Papír 3:3 (1:1) Ercsi, 400 néző. V.: Né­meth. D. Papír: Kulcsár — Mol­nár, Tóth, Kecskeméti, Ba­ján — Bancsics, Szemenyei, Vigh — Kocsis, Pfeffer, Soós. Az első félidő döntetlen eredménye után a jól játszó D. Papír 3:1-re elhúzott, hajrázó honvédcsapat szeren­­­csés góljának köszönhette, hogy végül odahaza tudta tartani az „egyik” pontot. G.: Horváth, Róth, Bozsik, illetve Kecskeméti (11-es­­ből), Soós, Vigh. További eredmények: D. Volán—Szondi SE 1:7 (0:4), Enying—Bicske 2:2 (2:0), Lo­­vasberény—Móri SE 2:6 (0:4), Polgárdi—Ercsi Kinizsi 2:0 (0:0), Sárbogárd—Tordas 1:3 (1:2), Bakonycsernye—Mező­falva 1:1 (0:0), Martonvásár —Lajoskomárom 0:1 (0:1). A bajnokság állása: 1. Toldi SE 28 19 4 5 81-31 42 2. Szondi SE 28 15 8 5 90-26 38 3. Enying 28 14 9 5 60-32 37 4. Tordas 28 16 5 7 49-38 37 5. Mezőfalva 28 12 10 6 37-28 34 6. D. Papír 28 11 10 7 47-36 32 7. Ercsi 28 11 9 8 63-44 31 8. Sárbogárd 28 7 13 8 45-43 27 9. Polgárdi 28 11 5 12 38-34 27 10. L.­berény 28 10 7 11 52-68 27 11. Lajoskom. 28 9 6 13 40-46 24 12. Mór 28 10 4 14 46-49 24 13. D. Volán 28 6 11 11 54-74 23 14. B­­csernye 28 6 9 13 37-54 21 15. Bicske 28 6 0 14 56-62 20 16. M.-vásár 28 1 2 25 13-112 4 Perkáta már bajnok A körzeti bajnokság du­naújvárosi csoportjában két fordulóval a befejezése előtt a Perkáta csapata már baj­nok. Húsz mérkőzésből 15-öt nyert meg, egy döntetlenje volt, s csak négyszer kapott ki. Ezzel jogot szerzett a me­gyei bajnokságba jutás osz­tályozóin való részvételre. Eredmények: Előszállás— Perkáta 2:4, Adony—Baracs 3:0, D. Építők II—Rácalmás 9:0, Iváncsa—Ráckereisztúr 2:0, Sárosd—Beloiannisz 1:3, Mezőfalva II—Szabadegyháza 3:2, D. Kohász III—Puszta­­szabolcs 2:1. Az élcsoport állása: 1. Perkáta 20 15 1 4 63:23 31 2. Beloiannisz 19 12 4 3 40:17 28 3. Sz.­egyháza 19 13 2 3 45:26 28 4. Iváncsa 18 11 3 4 44:22 25 Megjegyzés: a feljutás szempontjából a tartalékcsa­patok elleni mérkőzések eredményei nem számítanak, ezért a Perkáta csapatát már nem lehet megelőzni. Előkészületi mérkőzés A legutóbbi NB II-es for­dulóban bravúros győzelmet arató D. Építők vasárnap idehaza játszik, a 22. sz. Vo­lán csapatát fogadja. A mér­kőzésre készülve az NB II. nyugati csoportjában játszó PÉTI MTE csapatával ját­szottak szerdán. Az ered­mény: D. Építők—Péti MTE 2:0 (0:0). A gólokat Ármai (11-esből), Labáth (fejesből) szerezték. Sportműsor SZOMBAT: Atlétika: országos serdülő „A”—„B” kategóriás minő­sítő verseny 15.00 órakor a Központi Sporttelepen. Kézilabda: D. Kohász— TFSE NB I. B férfi bajnoki mérkőzés 16.00 órakor a Köz­ponti Sporttelepen. Röplabda: D. Kohász— BÁCSÉP NB II. férfi bajnoki mérkőzés 16.00 órakor a köz­ponti csarnokban. D. Építők —BÁCSÉP NB II. női bajno­ki mérkőzés 16.00 órakor a Rudas L. Szakközépiskolában. Teke: D. Építők—Soproni Kinizsi MEDOSZ NB II-es bajnoki mérkőzés 8.00 órakor a Béke téri pályán. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Építők—22. sz. Volán NB II-es bajnoki mérkőzés 18.00 órakor a kert­városi sporttelepen; D. Papír —Sárbogárd 18.00 óra, D. Pa­pír ifi—Sárbogárd ifi 16.00 óra, PlV-pálya; D. Kohász serd.—Szekszárd serd. 10.00 óra,­­D. Kohász ifi—Szekszárd ifi 11.30 óra. Tömegsportte­lep; D. Építők serd.—PMSC serd. 10.00 óra, D. Építők ifi —PMSC ifi 11.30 óra, Kert­város; D. Kohász serd. II— Bicske serd. 9.00 óra. Tömeg­sporttelep; D. Volán serd.— Lajoskomárom serd. 9.00 óra, Volán-pálya. Atlétika: országos serdülő „A”—„B” kategóriás minősítő­verseny 9.00 órakor a Köz­ponti Sporttelepen. Úszás: Olimpiai reménysé­gek versenye. Fedett uszoda, 11 órakor. HÉTFŐ: Labdarúgás: D. Kohász— BSG Zwickau (NDK) nem­zetközi barátságos mérkőzés 16.00 órakor a Központi Sporttelepen. D. Építők— Rácalmás 18.00 óra. Kertvá­ros: D. Papír—Szabadegyhá­za 18.00 óra. PSV-pálya, öregfiúk bajnoki mérkőzések. 1980. május 30., péntek Röplabda: Négy meccs, három győzelem NB II-es férfi bajnoki mér­kőzés : D. Kohász—Salgótarján 3:0 (4, 4, 3) Dunaújváros, vezette: László, Janitz D. Kohász, Szilvássy, Lasz­­czik, Mázik, Kelemen, An­csa, Fülöp. Csere: Gyurcsá­­nyi. A nagyon gyenge teljesít­ményt nyújtó salgótarjáni csapatot 28 perc alatt meg­verte a Kohász. D. Kohász—Tabi VIDEOTON 3:1 (—12, 9, 5, 6) Dunaújváros, vezette: Hor­váth, Gulyás. A Kohász a bajnoki mér­kőzéseken megszokott felál­lásban játszott. Az első játsz­mában már 12:4-re vezetett csapatunk, de a játékosok kiengedtek, s ez megbosszul­ta magát. A szünetben tör­tént „fejmosás” azonban használt, mert a következő három játszma nyertese egy percig sem volt kétséges. NB II-es férfi, bajnoki mérkőzés: D. Kohász—D. Volán 3:0 (2, 0, 12) Dunaújváros, vezette: Ka­szás, Hobor. Csak a harmadik játszmá­ban tanúsított némi ellen­állást a Volán. (Szombaton, május 31-én 16 órakor a BÁCSÉP ellen idehaza játszik bajnoki mér­kőzést a Kohász.) * A D. Építők NB II-es női csapata Kalocsán játszott, és a fiatal együttes szoros küz­delemben vereséget szenve­dett. A szabadtéri pályán szükséges játékra nem tud­tak átállni a műanyag padló­hoz szokott dunaújvárosiak. Eredmény: Kalocsa—D. Épí­tők 3:0 (14, 8, 14). Birkózás: Három verseny, öt első helyezés Országos ifjúsági kötöttfo­gású birkózó verseny, (má­jus 10—11-e, Dorog) Ered­mények: 48 kilogramm: Pszota István IV. hely, 56 kilogramm: Varró István I. hely, 87 kilogramm: Kovács Tibor I. hely, 87 kilogramm: Király Ferenc II. hely, 15—16 évesek kötöttfogású ORV versenye, (május 17— 18-a Budapest). Eredmények: 53 kilo­gramm: Óvári László VI. hely, 62 kilogramm: Bara­bás Zoltán VI. hely, 49 ki­logramm: Vadász István III. hely, + 78 kilogramm: Va­­lentényi Sándor I. hely. Szabadfogás: 45 kilogramm: Csáki András IV. hely, 49 kilogramm: Varró Márton III. hely, 62 kilogramm: Vu­­kov József IV. hely, 72 ki­hely, + 78 kilogramm: Mo­­logramm: Vajda György V. Iyovszki Mátyás I. hely. Országos junior kötöttfo­gású verseny, (május 17—18., Miskolc), 68 kilogramm: Rácz Imre II. hely, 74 kilogramm: Hausleitner József III. hely, 82 kilogramm: Horváth György VI. hely, 82 kilo­gramm: Kemény Csaba II. hely, Király Ferenc II. hely, 90 kilogramm: Kovács Tibor V. hely + 100 kilo­gramm: Palatinszki László I. hely. Kézilabda: Az első győzelem idegenben D: Kohász—Salgótarján TC 31:26 (16:14) Salgótarján, NB I B-s ifi mérkőzés, 400 néző. D. Kohász: Kovács — Jezsek (5), Józsa (5), Kolics (4), Vura (5), Végh (9),­ Rákász. Csere: Kácsor, Deáki (1), Nagy (1), Ra­­patyi (1), Tamaskovics. Edző: Komáromi Ákos. A kiesés ellen küzdő hazai csapat az első negyedórában 11:11-ig egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A félidő végére kissé elfáradtak. A második félidőben a jobb képességekkel rendelkező, jobban felkészített Kohász foko­zatosan elhúzott, s a végére már csak a­ gólkülönbség volt kérdé­ses. Sajnos nem sikerült az előnyt jelentősen növelni, mert gyors indításból helyzeteit rendre elhibázta. Az ellenfél 19 bünte­tőt dobott, amelyből 6-ot kapu­saink kifogtak. A csapat min­den tekintetben felülmúlta ellen­felét és megérdemelten szerez­te meg első idegenbeli győzel­mét. Ha taktikusabban védeke­zik, és helyzeteit biztosabban értékesíti, akkor gólkülönbsége nagyobb lehetett volna. Szom­baton (31-én) 16 órakor az ügyes játékosokból álló TF csa­patát fogadjuk. Hajómodellezés: Az MHSZ Fejér megyei veze­tősége május 24—25-én rendezte meg a hajómodellezők megyei bajnokságát Székesfehérváron, a Vidám Park csónakázó-taván. A DX ifjúsági és a DM felnőtt­kategóriákban dunaújvárosi győ­zelmekkel ért véget a megyei döntő. A dunaújvárosiak ered­ményei: * DX ifjúsági: 1. Mácsfalvi Gá­bor (DV), 4. Czigler­­ Zoltán (Bánki MK). DM felnőtt: 1. Bencze Miklós (Bánki MK), 5. Léránt Péter (Bánki MK), 6. Fábián Zoltán (Bánki MK). DX felnőtt: 4. Bencze Miklós, Pulai Ferenc (Bánki MK). • A Timár Ottó klubtitkár veze­tésével működő Bánki modelle­ző klub kitűnő eredményeket ért el a közelmúlt versenyein. Fi­gyelemre méltó, hogy tagjai kö­zül heten szerezték meg az aranykoszorús, huszonegyen az ezüstkoszorús és tizen a bronz­koszorús ifjúsági minősítést. A klub modellezői közül többen is képviselik Fejér megyét az or­szágos döntőben. Megyei bajnokság Bende Miklós a felnőtt kategó­ria győztese a rajt pillanaté­ban Kajak-kenu: Verseny Velencén Velencén a tavaly felava­tott versenypá­lyán rendezték meg az 1980. évi megyebaj­nokságot. Ezen a versenyen nemcsak a sportolók, hanem az ősszel levizsgázott dunaúj­városi versenybírók is nagy izgalommal vettek részt. Kohász versenyzői közül Or­­­bán Béla, a K—4 csapata (Lehoczky Csaba,­­ Szatmári Ákos, Kiss Attila, Szabó Im­re) szerzett megyebajnoki címet. Lehoczki Attila máso­dik, Szalai Gabriella harma­dik, a Szalai—Horváth páros szintén harmadik ért el. Ugyancsak helyezési bronzér­mes lett Juhász Attila és az IC—4 csapata. (Szőllősi Atti­la, Tóth József, Pálics Attila, Szendrei Gábor). Sakk­: Sikerek Befejeződött Székesfehérvárott a tizenegy fordulós megyei fel­nőtt egyéni sakkbajnokság, ahol a következő eredmények szület­tek: 1. Györkös L. (D. Papír) 8.5 pont, 2. Keszi J. (D. Papír) 8.5 p. 3. Dr. Lakó L. (Tipográ­fia) 8 p. 4. Borsi I. (D. Papír) 7.5 p. 5. Horváth M. (D. Papír) 7,0 p. Az országos vidékbajnok­­ságon — a versenyen elértek alapján — Fejér megyét a D. Papír SK versenyzői képvi­selik: Keszi, Györkös, Borsi személyében. Tájfutás: Az országos döntőben Dunaújvárosi résztvevője is lesz az úttörőolimpia orszá­gos döntőjének Fekete Már­ta, a Radnóti iskola hetedik osztályos tanulója személyé­ben. A sárpentelei erdőben vasárnap megrendezett me­gyei versenyen második he­lyezést ért el. A 11—12 éve­sek korcsoportjában (ahol nincs feljutási lehetőség) Kiss Bea, a Ságvári iskola ötödik osztályos és Soós Fe­renc, a Petőfi iskola negye­dik osztályos tanulója a har­madik helyen végzett.