Dunaújvárosi Hírlap, 1981. március (26. évfolyam, 18-26. szám)

1981-03-27 / 25. szám

Labdarúgás: Egy gól szabadrúgásból Tatabánya—Dunaújváros 1:0 (0:0) Tatabánya, 4000 néző. Ve­zette : Divinyi. Tatabánya: Kiss — Szabó, Lakatos, Fischer — Fejes, Emmer, Csapó, Dupai — P. Nagy, Kovács, Schmidt. D. Kohász: Holló — Keller, Giron, Paizs: Tóth — Sul­a, Bódi, Sugár, Nagy NI. — Ma­gyar, Segesvári. Csere: Segesvári helyett Fa­j­kusz Sulia helyett a 60. percben, Csehi a 60. percben, Schmidt helyett Méhesi a 62. percben. Sárga lap: Giron a 43. percben, Csapó a 63. perc­ben. Szögletarány: 6:5 (5:2) a Tatabánya javára. Lanyha iramban kezdő­dött a találkozó. A hazaiak­nak láthatóan nem tetszett a Kohász szoros emberfogá­sa, zárt védekezése. Az első említésre méltó esemény a játékvezetőhöz fűződött, ami­kor a 8. percben a kapura törő Bódit tévesen állította meg les címén. Két perc múlva Nagy II. közeli lövé­sébe léptek bele a hazai vé­dők. A 25. percben Csapó jól húzott el a jobb szélen, éle­sen kapu elé lőtt labdáját védőink nehezen hárították. Röviddel ezután Keller tört előre, már a 16-oson belül járt, lövése nyomán azonban Lakatosról az alapvonalon túlra pattant a labda. Az első félidő egyetlen nagy helyzetét P. Nagy hagyta ki a 45. percben: Kovács át­adását tíz méterről a kapu mellé lőtte. Szünet után a 49. percben Suk­át szerelték a félpálya közelében, a labdával Schmidt ugrott ki, s Giron a kapunk­tól húsz méterre már csak szabálytalanul tudta feltar­tani. A szabadrúgást Csapó végezte el, és óriási erővel lőtt a bal felső sarokba. 1:0. A Tatabánya vezető gólja után a Kohász feladta szoros védekezését, s ennek köszön­hetően változatosabbá vált a játék. A 63. percben Csapó buktatta el Bódit, s ezért sárga lapot kapott. Két perc múlva lehetőségünk nyílott az egyenlítésre. A csereként beállt Fajkusz ugrott ki Bódi labdájával, de a tatabányai kapus önfeláldozó kivetődés­sel hárított. A 70. percben ismét tévesen állította meg a játékvezető a dunaújvá­rosi támadást. Magyar kiug­rásánál, annak ellenére, hogy a partjelző továbbot muta­tott, lesállást jelzett sípja. A kiválóan védő Holló kapus ezután P. Nagy, majd Mé­hesi lövését tette ártalmat­lanná. A 75. percben Nagy II. átadásával — élete első NB I-es mérkőzésén — a fiatal Csehi ugrott ki, de a veterán Szabó szögletre há­rított előle. Beszorultak a hazaiak, de helyzetünk csak a 83. perc­­percben adódott. Bódi jó át­adásával Sugár egyedül tör­hetett volna kapura, de ros­­­szul vette át a labdát, így a hátrafutó Fischer tisztázott. Tatabányai időhúzással tel­tek el a hátralévő percek. A hazaiaknak végül is sikerült megtartaniuk előnyüket többet, de erőtlenül támadó a Kohász ellen. Jobban játszott csapatunk, mint legutóbb a Kaposvári Rákóczi együttese ellen. Az első félidőben a Tatabánya nem tudott kibontakozni. Hiába támadtak többet, nem tudták kihasználni csatáraik gyorsaságát, mivel védel­münk jól behúzódott a ka­pu elé, s minden tatabányai támadót és középpályást szo­rosan fedeztek játékosaink. A kapu elé ívelt labdákat pedig magassági fölényben lévő védőink könnyen elfe­jelték. A második játékrész­ben egy jól eltalált szabad­rúgásból gyorsan vezetést szereztek a hazaiak. Ezt kö­vetően a Kohász bátran kitá­madott, s akadtak olyan idő­szakok is, amikor a dunaúj­városi együttes irányította a játékot. Sajnos azonban tatabányai kapu előtt elfo­a­gyott csatáraink tudománya. Hiába játszottunk elfogadha­tóan, hiába támadtunk a második félidőben többet, egyetlen játékosunk sem volt, aki ezen a találkozón gólt lőtt volna, így a jó játéko­sokból álló, a mai délutánon erősen közepes teljesítményt nyújtó Tatabánya otthon tudta tartani mind a két bajnoki pontot. Holló kapus jól védett, kifutásai sikerültek, a gólt nem védhette. Védelmünk teljesítménye is megfelelt. Keller többször is vállal­kozott felfutásokra. Négytagú középpályássorunk nagy munkát végzett. Jól szűrték meg a hazai akciókat, de csak ritkán értek fel az el­lenfél kapuja elé. Csatáraink nem sok veszélyt jelentettek a tatabányai kapura. A bajnokság állása: 1: 1. Vasas 25 14 8 3 52:26 36 2. FTC 25 13 8 4 53:27 34 3. Bp. Honvéd 25 14 6 5 47:26 34 4. Videoton 25 14 5 6 43:28 33 5. Tatabánya 25 11 9 5 36:23 31 6. B.-Csaba 25 11 6 8 34:30 28 7. NYVSSC 25 9 10 6 23:19 28 8. Debrecen 25 10 6 9 25:23 26 9. V. Dózsa 25 8 10 7 43:42 26 10. PMSC 25 7 9 9 30:30 23 11. Volán SC 25 8 7 10 30:33 23 12. Csepel 25 6 10 9 27:26 22 13. ZTE 25 8 5 12 40:47 21 14. Rába ETO 25 6 8 11 28:30 20 15. DVTK 25 4 10 11 16:31 18 16. MTK-VM 25 3 10 12 20:40 16 17. D­­újváros 25 4 8 13 29:57 16 18. Kaposvár 25 5 5 15 25:58 15 Perkátai siker A megyei bajnokság tava­szi harmadik fordulójában a legbravúrosabb teljesítményt a Perkáta csapata nyújtotta, az egyik bajnokjelölt, a Szon­di SE legyőzésével­ Ercsiben a helyi rangadót a Toldi SE nyerte. Az éllovas Mezőfalva pedig küzdelmes mérkőzésen győzött az Enying ellen. A D. Volán ezúttal idegenben ven­dégszerepelt, és három góllal kikapott a tavasszal jól sze­replő Polgárdi együttesétől. Eredmények: Perkáta— Szondi SE 2:1 (2:0), Toldi SE Kőfalva—Enying 1:0 (0:0),­­Ercsi Kinizsi 2:0 (1:0), Me- Mány—Lovasberény 1:0 (1:0), Sárbogárdi Tsz—Sárbogárdi VT 1:1 (1:1), Seregélyes—La­­joskomárom 2:1 (1:1), Mór— Tordas­­ 2:0 (0:0), Polgárdi— D. Volán 3:0 (1:0). A bajnokság állása: 1. Mezőfalva* 18 12 5 1 58:18 28 2. Szondi SE 18 12 2 4 47:18 26 3. Toldi SE 18 10 4 4 42:23 24 4. Sárb. Vid. 18 9 5 4 27:27 23 5. Mány 18 9 4 5 34:18 22 6. Enying* 18 8 3 7 40:29 18 7. Polgárdi 18 8 2 8 37:32 18 8. Perkáta* 18 8 -2 8 39:52 17 9. Mór* 18 6 5 7 26:30 16 10. Ercsi* 18 5 6 7 24:25 15 11. L.-komárom 18 6 3 9 29:39 15 12. Tordas 18 6 2 10 29:37 14 13. D. Volán 18 5 4 9 28:38 14 14. Sárb. Tsz 18 5 4 9:32:48 14 15. L.-berény* 18 5 2 11 24:38 11 16. Seregélyes 18 3 1 14 17:50 7 * = 1—1 büntetőpont levonva. Mezőföld Kupa A Mezőföld Kupában az egy elhalasztott mérkőzés az Érd—Perkáta találkozó leját­szásával, amelyen 8:0 (3:0)-as hazai győzelem született, be­fejeződtek a csoportmérkő­zések. A már korábban kiala­kult sorrend nem változott. Az északiban az Érdi VSE, a középcsoportban a D. Volán, a déliben pedig a D. Építők lett az első. Kupameccs után D. Építők—D. Volán 3:0 (0:0) Kertvárosi sporttelep, 100 néző. V.: Kovács G. D. Építők: Hancsák — Mis­­kovicz, Fúrják, Medve, Tóth — Hadermarszki, Bódi, Béres — Armai, Miklós II. Kle­­ment. Csereként Paulusz, Bogár­­di, Sipos, Mártha, Somogyi Gy., Somogyi M., Juhász lé­pett pályára. D. Volán: Peltzer — Szabó Z., Élő, Barics, Suha — Ke­resztes, Garbacz, Hamsláger — Korcsmáros, Evele, Ba­logh. Csereként Tóth, Somo­gyi Gy., Kásler, Bertus, Pál, Vinczepál játszott még. A Mezőföld Kupa csoport­­győzteseinek találkozóját szerdán játszották. A D. Vo­lán jól tartotta magát az el­ső félidőben. Szünet után a cserejátékosok eredményes­sége révén alakult ki az Épí­tők 3:0-ás győzelme. G.: Mártha (2) , Juhász L. * Vasárnap nehéz mérkőzés­nek néz elébe a D. Építők. Az NB II-es Honvéd BEM SE-t fogadja idehaza. Ége­tően szükség lenne a győze­lemre, s a két bajnoki pont­ra. Ármai sajnos szerdán izomszakadást szenvedett, így őrá hetekig nem lehet számítani. A jelszó most az Építőknél: „Jó volna egy bravúr”­ mint legutóbb Váci Izzó ellen volt. A mér­­­kőzés 16.00 órakor kezdődik! Az első fegyelmik A körzeti bajnokság duna­újvárosi csoportjában vasár­nap rajtoltak a csapatok. Az első fordulóban már három fegyelmi vétség akadt, köztük egy súlyos eset. A fegyelmi bizottság Bodoki Istvánt, a Pusztaszabolcs játékosát érre­­ eltiltotta a játékvezető­k ellen tanúsított magatartá­sáért. (Rátámadt a játékve­zetőre, meg akarta ütni.) Eredmények: Beloiannisz— Baracs 2:0, Nagykarácsony— Pusztaszabolcs 1:1, Hantos— Iváncsa 3:1, Sárosd—Adony 4:1, D. Építők ifi II.—Sza­badegyháza 0:1, Ráckeresztúr —Előszólás lil. Az élcsoport állása: 1. Szabadegyh. 11 8 2 — 37:12 18 2. Sárosd 11 8 1 2 30:11 17 3. Beloiannisz 11 7 2 2 35:20 16 Döntetlen D. Kohász ifi—Kaposvári ifi 1:1 (1:0) Központi Sporttelep, 600 néző. V. :Simon J. D. Kohász: Tóth I — Tóth II (Takács), Krukk, Sárdi, Pruckner (Kiss) — Nagy L. Medveczky, Medve — Hor­váth (Szabó), Szalados, Cse­hi. Kaposvár: Kollár — Kiss L. (Németh), Herber­­vics, Varga — Vészi, Pozsega- Szabó (Győrkő), Hegedűs — Pintér, Balázs, Fazekas (Papp). Az első félidőben többet támadott a Kohász, de több nagy gólhelyzetéből csak egyet tudott értékesíteni. Szünet után a feljavult ven­dégcsapat egy gyors ellentá­madásból kiegyenlített. G.: Rákóczi, Csehi, illetve Pintér. Jó: Csehi, illetve Kollár, Herber, Pintér. 1981. március 27., péntek Birkózás: Vadász és Varga bajnokok­ ség A Magyar Birkózószövet­március 21-én, 22-én Egerben rendezte meg az if­júsági kötöttfogású vidékbaj­nokságot. Ezen a fontos ver­senyen, amely a magyar baj­nokság utolsó lépcsője, az ország összes vidéki birkózó­szakosztályából több, mint 100 versenyző küzdött a to­vábbjutást jelentő 1—6. he­lyezésért. A Kohász verseny­zői nagyszerű eredményeket értek el. Külön dicséretet ér­demel Varró Vadász István és Márton a 48 kg­­osok csoportjában. Mindkét birkózónk sérüléssel bajló­dott. Ennek ellenére Vadász István bajnok lett, míg Var­ró Márton 11 induló közül a harmadik helyet szerezte meg. Szegedi Gábor (52 kg) jó benyomást keltett, s har­cos birkózással a második helyen végzett. 65 kg-ban Horváth Tamás is kiharcolta a továbbjutást, tizenöt ver­senyző közül a negyedik helyet szerezte meg. Ugyan­ebben a súlycsoportban Vin­­cze Zoltán hatodik lett. A 75 kg-osok között Varga Fe­renc kimagasló teljesítményt nyújtott. Biztosan lett baj­nok súlycsoportjában. A 81 kg-os Vajda György is meg­állta helyét, jó versenyzés­sel a második helyen vég­zett. A D. Kohász ifjúsági bir­kózói a szakosztályok közül a legeredményesebben szere­peltek a vidékbajnokságon. A nem hivatalos csapatver­senyt biztosan nyerték meg. Nyolc birkózónk jutott to­vább az április 25-én, 26-án Dunaújvárosban megrende­zendő országos bajnokságra. Az ifjúsági szabadfogású észak-nyugat területi bajnok­ságot Szombathelyen rendez­ték meg az elmúlt hét vé­gén. Valentényi Sándor ne­hézsúlyú serdülő válogatott versenyzőnk korengedélyt kapott, és indulhatott az if­júságiak között. Valentényi­ ebben a korosztályban is bi­zonyított, s biztosan nyerte meg a területi bajnokságot. Győzelmével jogot szerzett a Pécsett megrendezendő ifjú­sági vidékbajnokságon való indulásra. •­­ Felnőtt szabadfogású bir­kózónk Tóth László Oroshá­zán indult a Pusztai emlék­­versenyen. 68 kg-ban hu­szonegy versenyző lépett sző­nyegre. A népes mezőnyben Tóth jó teljesítményt nyúj­tott, s megszerezte a harma­dik helyet. Úszás: Március 20-án, 21-én és 22-én a budapesti Komjádi­­uszodában rendezték meg az 1967-ben, vagy később szü­letett gyermekek országos úszóbajnokságát, amelyen a dunaújvárosi KOHÁSZ SE úszószakosztályában verseny­ző lányok és fiúk szép ered­ményeket értek el, össztelje­sítményük 22 olimpiai pontot eredményezett az egyesület­nek. Eredmények: Lányok: 200 m vegyes: 5. Szabó Vera, 2:36,14, 200 m hát: 5. Szabó Vera, 2:37,66. 100 m mell: 5. Sunyár Kor­nélia, 1:24,60, 7. Gál Katalin, 1:25,21. 4x100 m gyorsváltó: 3. Bedő Gabriella, Bodor Gyöngyi, Molnár Ágnes, Sza­bó Vera, 4:28,13. 100 m pillan­gó: 6. Bedő Gabriella. 400 m vegyes: 3. Szabó Vera, 5127,23. 4x100 m vegyesváltó: Szabó Vera, Sunyál Korné­­. fia, Bedő Gabriella, Bodor Gyöngyi, 5:01,98. 200 m mell: 7. Gál Katalin, 3:00,54. 100 m hát: 8. Szabó Vera, 1:14,00. 400 m gyors: 7. Bodor Gyön­gyi, 5:03,39, 8. Molnár Ág­nes, 5:09,27. 200 m pillangó: 7. Bedő Gabriella, 2:42,15. Fiúk: 400 m gyors: 7. Ke­mény Ákos, 4:47,24, 8. Sala­mon mell: 6. Péter, 4:54,11. 200 m Ágh Péter, 2:53,77. 4x100 m vegyesváltó: 6. Rajna V., Ágh P., Varga I., Kemény Á., 4:49,92. 100 m mell: 6. Ágh Péter, 2:53,77. 4x200 m gyorsváltó: 6. Ke­mény Á., Ágh P., Salamon P., Fenyvesi I., 9:26,69. 1500 m gyors: 6. Kemény­­ Ákos, 18:44,90, 8. Salamon Péter, 19:08,68. 400 m vegyes: 8. Molnár Attila, 5:34,05. 4x100 m­ gyorsváltó: 8. Fényesi I., Tar J., Rajna V., Kemény Á. Országos gyermekbajnokság Sakk: Befejeződött Dunaújváros 1981. évi férfi egyéni sakk­­bajnoksága. A tizenhárom sakkozó részvételével meg­rendezett versenyt végig ve­zetve, száz százalékos telje­sítménnyel Keszi János mes­terjelölt nyerte meg. A má­sodik helyen Ferencz Miklós, a harmadikon Juhász Sándor végzett. Kellemetlen megle­petés volt Vancsura Vince 4. helye, de mélyen tudása alatt szerepelt Nagy Perge György és Molnár János is. Dicséretet érdemel Dér György, a verseny legidősebb résztvevője, aki végig sport­szerűen küzdött, bár meglát­szott versenyzésén a sokéves kihagyás. Kellemes meglepe­tés volt Polgári Sándor sze­replése, aki I. osztályú ver­senyzőket megelőzve 6 pon­tot szerzett. Bajnok: Keszi János Asztalitenisz: ső Az NB II-es bajnokság él­fordulójában vereséget szenvedett, majd a második fordulóban győzött a Kohász asztalitenisz-csapata. A két mérkőzés eredménye: Győri Magasépítők—D. Ko­hász 19:6 (Győzött: Ignácz 3, Kovács 2, Nagy S. 1). D. Ko­hász—Bp. Tipográfia 16:9. (Győzött: Nagy S. 5, Ignácz 4, Kovács 3, Horváth F. 3, Csik 1). Az itthoni mérkőzésen Nagy és Ignácz kiemelkedő­en, Kovács és Horváth jól játszott. Vereség - győzelem Teke: Szombaton és vasárnap bo­nyolították le Szombathelyen az országos vidéki egyéni és páros tekebajnokság területi (nyugati) döntőit. Ezen szép dunaújvárosi siker született. A D. Vendéglátók játékosai Arany Tibor 443, P­ó­k­a­i József 412, összesen 855 fát ütöttek. Ezzel az eredmén­­nyel párosban a harmadik helyen végeztek, és jogot szereztek az országos vidéki felnőttbajnokság döntőin való részvételre. Területi döntő Karate: Nemrégiben városunkba látogatott az Újpalotai SE és az Óbuda Tsz SE karatecsa­pata. A vendégek között hat magyar válogatott versenyző is szerepelt. A dunaújvárosi sportolókkal együtt közös ed­zésen cserélték ki tapasztala­taikat. Az edzésen a felnőttcsapa­tok körforgásos rendszerben küzdöttek meg egymással. A három egyesület karetever­senyzőinek közös edzésén lehetőség nyílott — a külön­böző harcmodorban küzdő versenyzők mérkőzéseinek alapján — a technikai ele­mek begyakorlottságának és az állóképességének leméré­­sére. Az edzés után az Óbuda Tsz SE és a D. Papír SK ál­talános iskolás korú verseny­zőinek játékos küzdelme, ku­­mite-je következett. Tapasztalatcsere Sportműsor PÉNTEK: Asztalitenisz: M. Posztó—Duna Cipő 15.00 óra M. Posztó ebédlő­jében. BVM—Haladás 15.30 óra, BVM ebédlőjében; városi CSB- mérkőzések. Tömegsport: FIN városi tömeg­sportnapok kézilabda-mérkőzései 15.00 órakor a Tömegsporttelepen. VASÁRNAP: Labdarúgás: D. Építők—Bem SE NB II-es bajnoki mérkőzés 16.00 órakor, D. Építők serd. II.—D. Kohász serd. III. 11.30 órakor, D. Építők serd. III.—D. Kohász kertvárosi sporttelepen. D. Volán serdülő bajnoki mérkőzések a serd. IV. 13.00 órakor, megyei —Sárbogárdi Videoton 11.00 óra, D. Volán ifi—Sárbogárd VTK ifi 9.00 órakor; megyei bajnoki mér­kőzések a Volán-sporttelepen. D. Kohász ifi III.—Perkáta ifi me­gyei bajnoki mérkőzés 10.03 óra­kor a Tömegsporttelepen. Sakk: Felszabadulási sakkcsa­patbajnokság VI., utolsó forduló­ja 10.00 órakor az Irodaházi étte­remben. Teke: D. Építők— GYÖRHÖ NB II-es teketalálkozó 9.30 órakor a Béke téri pályán. HÉTFŐ: Asztalitenisz: D. Kohász I.— BVM II. 17.00 óra: városi csb. mérkőzés a DV kultúrteremben. Tömegsport: FIN városi tömeg­­sportnapok vízilabda-mérkőzései 16.00 órakor a városi fedett uszo­dában. Vívás: Kardverseny Vasárnap a Budapesti Hon­véd SE országos IV. osztályú kardversenyt rendezett. A 64 induló között a D. Papír SK versenyzői is rajthoz álltak. Farkas Attila igen szép sikert ért el, harmadik lett és ezzel ezüstjelvényes ifjúsági minő­sítést szerzett. Jól vívott még a középdöntőig jutott Ábrahám is. Nyitva tartó tornatermek SZOMBATON: Petőfi Sándor Általános Iskola 14 órától óráig, 316-os sz. Szakmunkáskép­1z­ző Intézet 15 órától 18 óráig, Ság­­vári Endre Alt. Iskola 15 órától 18 óráig, Mező Imre Alt. Iskola 13 órától 16 óráig, Móricz Zsig­­mond Alt. Iskola 13 órától­­ 16 óráig. VASÁRNAP: Münnich Ferenc Gimnázium 8 órától 11 óráig, Ságvári Endre Alt. Iskola 9 órá­tól 12 óráig.